Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 247101 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #600 Dátum: 2011.05.09 23:17:48 »
igen, falkaszellemnek hívják. de erre is csak azt tudom mondani, hogy egy szocializált, képzett kutya nem lesz agresszív, vagy kiszámíthatatlan. de még még pár embernek, netán gyermeknek meg kell halnia, hogy ezt a kutyát vállaló emberek egy része belássa, és ne csak beba...a a kutyát az udvarra házőrzőnek.
Nem tudhatod, hogy ezek miféle kutyák voltak; hogy tényleg csak "be voltak ba...va az udvarra házőrzőnek"  :hmmmm: ... Nem tudunk erről semmit. Feltételezhetően nem először engedték ki hozzájuk a gyereket. Gondolom, nem azt akarod mondani, hogy a megfelelő szocializáció, kiképzés garantálja, hogy ilyesmi nem történhet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #601 Dátum: 2011.05.09 23:38:35 »
igen, falkaszellemnek hívják. de erre is csak azt tudom mondani, hogy egy szocializált, képzett kutya nem lesz agresszív, vagy kiszámíthatatlan. de még még pár embernek, netán gyermeknek meg kell halnia, hogy ezt a kutyát vállaló emberek egy része belássa, és ne csak beba...a a kutyát az udvarra házőrzőnek.
Nem tudhatod, hogy ezek miféle kutyák voltak; hogy tényleg csak "be voltak ba...va az udvarra házőrzőnek"  :hmmmm: ... Nem tudunk erről semmit. Feltételezhetően nem először engedték ki hozzájuk a gyereket. Gondolom, nem azt akarod mondani, hogy a megfelelő szocializáció, kiképzés garantálja, hogy ilyesmi nem történhet.
Mint, ahogy az életben semmit sem, így ezt sem lehet garantálni. De felelősségteljes kutyatartóként betartva azt a pár alapszabályt, amiről itt már többször is szó volt, gyakorlatilag megakadályozhatók az ehhez hasonló balesetek.
Egyébként a riportban a tv-ben megszólalt egy utcában lakó embre, aki azt mondta, hogy máskor is igen agresszíven viselkedett a kutya, kerítésen keresztül is acsarkodott a kapu előtt elhaladókra. Ez nem arra vall, hogy ez egy képzett őrző-védő kutya, ugyanis azok csak akkor lépnek fel agresszívan, ha a gazdája erre parancsot ad, vagy valódi támadás éri a területét. Azt a kiképzésen tanítják meg nekik, hogy mik a jelei annak, hogy mikor hogyan kell reagáljon. Maradjunk annyiban, hogy ez egy hagyományos "hülye ember" módjára az udvarra beba...tt kutya, 0 % szocializációval.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #602 Dátum: 2011.05.10 15:33:38 »
Valószínű, hogy ezek is olyan "még soha, senkit nem bántó" kutyák voltak.  :wacko:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #603 Dátum: 2011.05.10 17:20:38 »
Nincs valakinek elfekvőbe olcsón kisállat ketrece? Kedvesem odavan a törpenyuszikért és akarnánk egyet, csak az ő ketrece kicsi. Legalább 80x40x40-es kéne, de inkább nagyobb.
Van egy, keress PÜ-ben.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #604 Dátum: 2011.05.10 19:42:12 »
A németjuszásos kisgyerekbalesethez:  számomra egyértelmű, hogy a gazda hibázot, amikor felügyeletnélkül hagyta a házőrzésre tartott udvarnépével a gyereket.

Egyébként a szóbeli kutya egy ónémet-juhász kan vilt, olyan 3-5 év körülire saccolom.  Mondtam is a páromnak, hogy gyönyörű kutya,  személy szerint én indultam volna azonnal érte Ajkára, a sintértelepre. Nálam elfért volna, minden gond nélkül.  De sajnos biztos vagyok abba, hogy a kutyát elaltatják.

Mielőtt még torkomnak menne valaki: szörnyű a tragédia nem vitás, de az biztos - és ebben gondolom, hogy egyet is értünk -, hogy emberi mulasztás történt, baromira nagy árért.


Más:

A kutyabacikhoz:  Koma, nem tudom, hogy tudod-e, de a kutyanyálban komoly véralvadásgátló anyag van, valamint gyulladáscsökkentő is. Ha jól emlékezem, akkor antibiotikumot is mutattak ki belőle.  Így aztán a karcolást, kisebb vágásokat eredményesen gyógyítja, ha a kutya megnyalogatja. :D

Amúgy nem az emberi szájban is van gazdagon baci, pont a kutyáéban ne lenne? ;)

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #605 Dátum: 2011.05.10 20:15:56 »
De sajnos biztos vagyok abba, hogy a kutyát elaltatják.
Ez így van. 14 nap megfigyelés után, általában.

A kutyabacikhoz:  Koma, nem tudom, hogy tudod-e, de a kutyanyálban komoly véralvadásgátló anyag van, valamint gyulladáscsökkentő is. Ha jól emlékezem, akkor antibiotikumot is mutattak ki belőle.  Így aztán a karcolást, kisebb vágásokat eredményesen gyógyítja, ha a kutya megnyalogatja. :D
Amúgy nem az emberi szájban is van gazdagon baci, pont a kutyáéban ne lenne? ;)
Antibiotikum biztos nem, hacsak épp nem szedetnek a kutyával valamit. Baktériumgátló hatása van, de az teljesen más  ;)
Az érem másik oldala, hogy lehetnek a szájában olyan bacik is, amik súlyos sebfertőzést okozhatnak, úgyhogy ezt is hozzá kell tenni. Mondjuk a macska sokkal rosszabb ebből a szempontból.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #606 Dátum: 2011.05.10 20:57:34 »
A kutyabacikhoz:  Koma, nem tudom, hogy tudod-e, de a kutyanyálban komoly véralvadásgátló anyag van, valamint gyulladáscsökkentő is. Ha jól emlékezem, akkor antibiotikumot is mutattak ki belőle.  Így aztán a karcolást, kisebb vágásokat eredményesen gyógyítja, ha a kutya megnyalogatja. :D
Amúgy nem az emberi szájban is van gazdagon baci, pont a kutyáéban ne lenne? ;)

meglehet..öö. ha jól emlékszem a kutya/macska a végbelét és nemi szervét nem a nyelvével tiszticcsa?  :hmmmm:
pont ma voltam az angoltanárnőmnél..befogadott egy kismacskát..ott puszilgatja..kész voltam.. :cry:
mi a fa..nak puszilgatunk egy állatot?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #607 Dátum: 2011.05.10 21:13:32 »

Antibiotikum biztos nem, hacsak épp nem szedetnek a kutyával valamit. Baktériumgátló hatása van, de az teljesen más  ;)
Az érem másik oldala, hogy lehetnek a szájában olyan bacik is, amik súlyos sebfertőzést okozhatnak, úgyhogy ezt is hozzá kell tenni. Mondjuk a macska sokkal rosszabb ebből a szempontból.

Szerintem nem kell annyira túldramatizálni ezt a dolgot. Akinek erős az immunrendszere simán legyőzi ezeket a baktériumokat, úgy, hogy meg se érzi (a komolyabbakat nyilván nem, de azért látszik az állaton is). Akié meg gyenge, az úgyis elkap valami szart, nem kell hozzá semmilyen háziállat. nekem van kutyám meg macskáim is, de természetesen nem engedem be őket a lakásba, nem teljesen normális aki puszilgatja őket...
A macska ebből a szempontból miért veszélyesebb?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #608 Dátum: 2011.05.10 23:28:21 »
A macska ebből a szempontból miért veszélyesebb?
toxoplazmózis
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #609 Dátum: 2011.05.10 23:31:14 »
A kutyabacikhoz:  Koma, nem tudom, hogy tudod-e, de a kutyanyálban komoly véralvadásgátló anyag van, valamint gyulladáscsökkentő is. Ha jól emlékezem, akkor antibiotikumot is mutattak ki belőle.  Így aztán a karcolást, kisebb vágásokat eredményesen gyógyítja, ha a kutya megnyalogatja. :D
Amúgy nem az emberi szájban is van gazdagon baci, pont a kutyáéban ne lenne? ;)

meglehet..öö. ha jól emlékszem a kutya/macska a végbelét és nemi szervét nem a nyelvével tiszticcsa?  :hmmmm:
pont ma voltam az angoltanárnőmnél..befogadott egy kismacskát..ott puszilgatja..kész voltam.. :cry:
mi a fa..nak puszilgatunk egy állatot?
az nyilván kevésbé fertőző, ha a gyerek mindenfélét a szájába vesz, amit a földön talál, vagy például nem mos kezet étkzés előtt....  :whistling:
Nekem kezd úgy tűnni, hogy nem is nagyon akarod a felszín alá látva megérteni ezeket a dolgokat... :hmmmm:  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #610 Dátum: 2011.05.11 06:14:14 »
toxoplazmózis

Utánanéztem. Ezek alapján egy egészséges emberre nem jelent különösebb veszélyt.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #611 Dátum: 2011.05.11 06:15:35 »
hát finoman nem értünk egyet.. ::)
igen, úgy gondolom h a koszos keze a gyerekemnek kevesebb bacit hordoz mint egy kutya nyála. elnézést.  ;)
ez nem "felszín" kérdése..alapvető felfogásbeli különbségek vannak. mindegy.  :hug:

a gyerekgyilkos kutyánál sem csak a gazda a hibás. megbízott az állatban, és az a dög azt tette amit tett.
nemhogymár felmentsük meg rehabilitáljuk
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.11 06:37:41 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #612 Dátum: 2011.05.11 07:38:45 »
Szerintem nem kell annyira túldramatizálni ezt a dolgot. Akinek erős az immunrendszere simán legyőzi ezeket a baktériumokat, úgy, hogy meg se érzi (a komolyabbakat nyilván nem, de azért látszik az állaton is). Akié meg gyenge, az úgyis elkap valami szart, nem kell hozzá semmilyen háziállat. nekem van kutyám meg macskáim is, de természetesen nem engedem be őket a lakásba, nem teljesen normális aki puszilgatja őket...
A macska ebből a szempontból miért veszélyesebb?
Valóban nem kell túldramatizálni.  :ph34r:
Az ember immunrendszere már csak olyan, hogy megvéd a kutyák nyálában jelenlévő bélféregpetéktől, az E.coli bacitól, a Salmonellától, a Leptospiráktól és még sorolhatnám.

A macska szájában sokkal durvább bacik is vannak, meg a körme alatt is.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #613 Dátum: 2011.05.11 07:48:15 »
toxoplazmózis

Utánanéztem. Ezek alapján egy egészséges emberre nem jelent különösebb veszélyt.
Allapotos nokre veszelyes, ha meg nem esett tul rajta.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #614 Dátum: 2011.05.11 08:14:51 »
toxoplazmózis

Utánanéztem. Ezek alapján egy egészséges emberre nem jelent különösebb veszélyt.
Azt is elolvastad, hogy egy állapotos kismamánál szinte biztos a vetélés, amennyiben állapotosan kapja el???  :szemez:

Egy átlagos ember nemtől függetlenül észre sem veszi, hogy elkapja és pont emiatt annyira alattomos és veszélyes. Állapotos feleségem, mivel még nem esett át rajta, 2 hetente jár vérvételre, mert csak abból lehet kiszűrni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i