Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 247175 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #570 Dátum: 2011.05.03 14:02:30 »
Bepisi-bekaki...  :wub: Ketten egy dobozban...  :D Édesek!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #571 Dátum: 2011.05.03 15:44:38 »
Azt a hátsó lábtartást figyeljétek!  :wub: Ahogy lefekszik a kőre, lassan csúszik szét a lába, miközben néz a mandula szemeivel és kunyerálja a kajámat. Na, ezért szokott Mindig az ő szájában landolni az utolsó falatom...  :D

[a csatolmányt egy admin törölte]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #572 Dátum: 2011.05.03 19:06:01 »
Egü, most már értem, hogy miért van boltod.

Ki kell szolgálni a kutyák dobozigényét!  :D :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #573 Dátum: 2011.05.03 19:26:25 »
Hát igen!

Nem tom ti hogy vagytok vele, de szerintem aki az állatot nem szereti, főleg kutya.
Számomra értéktelenedd ember!
(lehet durvát mondtam?)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #574 Dátum: 2011.05.03 19:31:25 »
Szerintem egyáltalán nem, de én ugye elfogult vagyok... :innocent:

Habár némi értelmezési gondom akadt azzal, amit írtál, de remélem jól gondoltam. :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #575 Dátum: 2011.05.03 20:44:08 »
Hát igen!

Nem tom ti hogy vagytok vele, de szerintem aki az állatot nem szereti, főleg kutya.
Számomra értéktelenedd ember!
(lehet durvát mondtam?)
Dehogy durva! Feleségem bevallotta: Minél több embert ismer meg, annál jobban szereti a kutyákat.  :cool2: (De ő benne van némi ember undor)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

diegho

  • Vendég
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #576 Dátum: 2011.05.08 11:09:59 »
Nincs valakinek elfekvőbe olcsón kisállat ketrece? Kedvesem odavan a törpenyuszikért és akarnánk egyet, csak az ő ketrece kicsi. Legalább 80x40x40-es kéne, de inkább nagyobb.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #577 Dátum: 2011.05.08 13:07:55 »
nem tudom. attól h valaki csalódik a zemberekben , nem a kutyákba kell menekülni. a kutyának megvan a helye az életben.  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #578 Dátum: 2011.05.08 13:32:41 »
Hát igen!

Nem tom ti hogy vagytok vele, de szerintem aki az állatot nem szereti, főleg kutya.
Számomra értéktelenedd ember!
(lehet durvát mondtam?)
Úgy fogalmaznék, hogy azzal az emberrel, aki kimondottan utálja az állatokat, valami valszeg nincs rendben lelkileg. Viszont egy, az állatokhoz semlegesen viszonyuló személy adott esetben lehet értékesebb, jobb személyiség, mint egy kutyaimádó. Amivel leginkább csak annyit szeretnék mondani, hogy attól, hogy valaki imádja a kutyákat, még nem biztos, hogy értékes ember. Az olyanokkal pedig végképp nem tudok mit kezdeni, akik adott esetben egy kutyával korrektebbül képesek viselkedni, mint egy emberrel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #579 Dátum: 2011.05.09 10:19:07 »
nem tudom. attól h valaki csalódik a zemberekben , nem a kutyákba kell menekülni. a kutyának megvan a helye az életben.  :hug:
Picit máshogy fogalmazva: A kutya Soha nem ad okot arra, hogy csalódj benne, míg az ember khm...  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #580 Dátum: 2011.05.09 10:55:21 »
már mérne adna okot? és a házikedvenc aki megharapja a gyereked 10 év után?  :hmmmm:  azz a
nem kell fetisizálni a kutyákat. aranyosak, hűségesek meg minden de akkor is csak kutyák.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #581 Dátum: 2011.05.09 12:45:21 »
Nem jó irányból közelíted meg a dolgot. És nem is szívesen folytatnám ezt a témát, mert az ún. "kutyások" és "nem kutyások" gondolkodása között valódi űr tátong. Ez abban nyilvánul meg, hogy az egyik fél sem érti meg a másikat, így néhány egyszerű véleményváltás után könnyen eljuthatunk a személyeskedő megjegyzések felé, amit én nem fogok megtenni más ember véleményének alapvető tiszteletben tartása miatt.

Az, viszont tény, hogy egy családi kutya, ha rátámad bárkire kortól, nemtől függetlenül, az vélhetően egy akaratlan kutya felé történő, a kutya számára fenyegető mozzanat miatt lehetséges. Egy félreértés. Pláne, ha egy kisgyermek esetében, aki persze, hogy valódi veszélyt nem jelent a kutya számára, de egy óvatlan kézlendítést a kutya támadásnak értelmez és erre reagál - a félreértésből adódóan - helytelenül.
Ez az eset, azonban nem a kutya hibája és nem is a gyermeké, hisz egy gyerek sem tudhatja születésekor, hogy egy kutyával szemben mit engedhet meg, vagy mit nem. Viszont a szülő, a felnőtt - óvatosan merem írni, hogy egy felelős kutyatartó ember - feladata/felelőssége lenne, hogy a gyermekének megtanítsa az alapvető viselkedési szabályokat, amik alkalmazása esetén kizárható az ilyen jellegű "balesetek".
Ez persze igen nehéz, ha maga a szülő nem rendelkezik kutyával és úgy megy a családjával egy olyan társaságba, ahol, meg van kutya - és itt nem a 10 éve az udvaron láncravert idegbeteg, soha egy jó szót, simogatást, netán képzést nem kapott kutyáról beszélek -. Na, ilyenkor a gyakorló kutyásnak is van felelőssége a dologban, hiszen ekkor neki illik kezébe venni a gyerkőc tanítását és a helyes magatartást alkalmazva kizárt, hogy hasonló kutyatámadások megtörténjenek.  :)

Nézd, ez nagyon labilis kérdés a két "tábor" között, ezért, ha valami nem világos, inkább írd le, kérdezd meg, mielőtt falsch következtetéseket levonva ítélkezel a hozzám hasonló kutyabarátok felett.  :flowers: Szívesen válaszolok minden olyan kérdésedre, ami "valódi" és nem provokáló.

Jó múltkorában tesómékkal "vitatkoztunk" össze azon, hogy, ha nálunk is megszületik a gyerek, akkor majd a kutyát "...ki kell paterolni a házból...". Mi, meg mondtuk, hogy természetesen nem, mert így, meg úgy. Visszagondolva a vitának nincs megoldása, hiszen egyikőnk sem hiteles egy valamiben:
Nekünk még nincs gyerekünk, de van házban tartott kutyánk;
Tesóméknak van két gyerekük, de soha nem volt házban tartott kutyájuk.

Murray, kettőnk gondolatmenete között kb hasonló a szakadék - egyelőre - ez ügyben, ezért javaslom, hogy maradjunk meg fokozottan a beszélgetés mellett, elkerülve a felesleges félreértéseket.  :flowers: :hug:

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #582 Dátum: 2011.05.09 14:17:15 »
én nem ítélkezem. semmiféle "tábor" ba sem tartozom
nekem is szülöknél volt mindig kutyánk. szerettem is őket.  most nincs ugyebár, de anyámék kutyájához is odaengedem felügyelettel a gyerekem
amiben nem értünk egyet az hogy én 100%ra sosem bízom meg egy kutyában, a sajátunkban sem.  ösztönlény, mindig előtörhet belőle a "vadállat"
ennyi.  :hug:

ja, és kutyapuszilgató nővel nem kezdek... :whistling:
ezek az emberek szimbózisban élnek a kutyabacikkal..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #583 Dátum: 2011.05.09 14:25:08 »
Alapvető tévedés, hogy a kutya bacikat terjeszt  :nono: :excl:
Egy olyan házban, vagy lakásban tartott kutya, akinek az összes szükséges oltása megvan mindig időben, havonta-két havonta fürdetve van, Nem terjeszt semmiféle bacit. Amire Te gondolsz, az a macska! Toxoplazmozis, csak macska terjeszti, kutya nem. A cipőd talpán, amivel belépsz a lakásodba, több baci van, mint egy kutyán. Az igaz, hogy azért a kint tartott kutyákat nem célszerű puszilgatni és még a lakásban tartott kutya simogatása után is étkezés előtt, mint egyébként is mindig célszerű kezet mosni.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég