Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 247138 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #540 Dátum: 2011.03.18 14:38:33 »
Nálunk ezt a dolgot Jucim nagyon jól csinálja, és tök vicces, hogy Vele a kutya jóval finomabban játszik, mint velem. Juci nem harapja meg, én igen, ha az én kezemet is erősebben fogja meg. Beleharapok a lábába, nyakába, vagy a fülébe, hogy nyavíkoljon, és egyből visszavesz, megadja magát. Sokszor már Jucim szól rám, hogy ne terrorizáljam a kutyát annyira...pedig, ha tudná... :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #541 Dátum: 2011.03.18 16:09:20 »
Beleharapok a lábába, nyakába, vagy a fülébe...
Jeeeez  :ph34r:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #542 Dátum: 2011.03.18 20:36:00 »
Nálunk ezt a dolgot Jucim nagyon jól csinálja, és tök vicces, hogy Vele a kutya jóval finomabban játszik, mint velem. Juci nem harapja meg, én igen, ha az én kezemet is erősebben fogja meg. Beleharapok a lábába, nyakába, vagy a fülébe, hogy nyavíkoljon, és egyből visszavesz, megadja magát. Sokszor már Jucim szól rám, hogy ne terrorizáljam a kutyát annyira...pedig, ha tudná... :ph34r:

Vigyázz ne hogy betaláljanak az állatvédők :clap: :clap:
Sok igazságot írtál, olvastam.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #543 Dátum: 2011.03.18 21:23:51 »
Az első kutyám egy fekete kan cocker spániel volt. Szegényem selejtes volt, gyenge idegzetű, de nagyon bátor (túlságosan is  :D). Végigharapta a családot, gyerekeket nem bírta, de megtanultuk kezelni, így 16 évig élt velünk.
Szóval őt egyszer bántottam, amikor engem harapott meg (nem tehetek róla, eldurrant az agyam  :surrender:). Hatásosabb volt nála a hanggal fegyelmezés. Ha leordítottam a fejét, szinte megsemmisült szegényem, nagyon hatásos volt. Egyébként fegyelmezett kutya volt, akár póráz nélkül lehetett sétáltatni, ült, feküdt visszajött, meg minden ilyesmi, de ha bármi baja volt, nem lehetett közelíteni hozzá, mert harapott. Ha gyerek nyúlt feléje, akkor meg majdnem mindig. A gyerekeim megtanulták, így később soha nem volt gond ebből (és lett az első bullmasztiffunk, aki (sic!) kimondottan gyerekmániás kutya). Aztán szegényem egyre öregebb lett, romlott a hallása, így nem konstatálta, hogy a feje felet beindult a HDI, így két huppanással keresztül mentem rajta  :whistling:. 2 hétig hálni járt bele a lélek, napi infúzióval tartottuk életben, megrepedt a mája, veséje, eltörött pár borda. Aztán egyre jobban lett, felépült (13 éves volt akkor). A süketsége mellé szegényem kezdte elveszteni a látását is, időnként már neki ment a falnak és csak memóriából közlekedett az udvarban. Hangja már csak hasonlított az ugatásra, de a csökönyössége a régi maradt. Ha baja volt, morgott mint egy fenevad  :D Még jóval korábban ereje teljében pl nekiment a sógorom kan bullmasztiffjának (15 kilósan a 80 kilónak  :D), de mivel az egy extra jámbor példány volt, csak a szájába vette a spani fejét és az lógott a levegőben. De az én "bátor" kutyám még ott is morgott és amikor kihámoztam a behemót szájából, kapásból ugrott volna újra neki (mint a viccben: nem vak ez a ló csak bátor  :lol:). Nem fogta fel, hogy akkor született meg másodszorra, mert simán fűbe harap ha az a bulli nem olyan békés (az is kan volt).
Szegényem így öregen, hadirokkantként még 3 évig élt köztünk, de a végére már nem evett semmit, menni is csak 5 cm-es léptekkel ment, a fejét alig tudta mozgatni, vak volt és süket és annyira lefogyott, hogy nem hagytuk tovább szenvedni, elaltattuk és megsirattuk (16,5 éves volt akkor).

Szóval csak arra akartam kilyukadni, hogy nem kellett fizikailag fegyelmezni egyik kutyánkat sem (a bullmasztiffot mondjuk értelmetlen is lenne megütni, mert nekem előbb fájdulna meg a kezem, minthogy ő megérezné  ;)), sokkal hatásosabb, ha kiabálok vele. Szinte földbe lehet döngölni őket ezzel.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.18 21:27:02 írta Nagycitrom »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #544 Dátum: 2011.03.18 21:39:49 »
Nálunk ezt a dolgot Jucim nagyon jól csinálja, és tök vicces, hogy Vele a kutya jóval finomabban játszik, mint velem. Juci nem harapja meg, én igen, ha az én kezemet is erősebben fogja meg. Beleharapok a lábába, nyakába, vagy a fülébe, hogy nyavíkoljon, és egyből visszavesz, megadja magát. Sokszor már Jucim szól rám, hogy ne terrorizáljam a kutyát annyira...pedig, ha tudná... :ph34r:

Vigyázz ne hogy betaláljanak az állatvédők :clap: :clap:
Sok igazságot írtál, olvastam.

Az állatvédők nyazsgem, én rajongok a kutyámért. Pont. Itt hesszel mellettem, 4 lábát az égbe vágva patkánykodik...  :wub:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #545 Dátum: 2011.03.18 21:52:14 »
Szóval csak arra akartam kilyukadni, hogy nem kellett fizikailag fegyelmezni egyik kutyánkat sem (a bullmasztiffot mondjuk értelmetlen is lenne megütni, mert nekem előbb fájdulna meg a kezem, minthogy ő megérezné  ;)), sokkal hatásosabb, ha kiabálok vele. Szinte földbe lehet döngölni őket ezzel.

:lol: Ezen a ...megsemmisült szegénykém-en nagyon jót nevettem, tetszett!!! :clap:

Igen, én csak Csányi Vilmos szavait tudom idézni ezzel kapcsolatban, hogy a kutya nem érti, mit beszélünk, de, mivel nagyon fejlett az emócionális képessége, ezért már a hanglejtésünkből is megérti, ha dicsérjük, azaz valami jót csinált, vagy éppen leszidjuk, mert rosszat tett. Éppen ezért felesleges fizikailag fenyíteni, mert ahhoz, hogy az hatásos legyen, tetten kell érni a rossz cselekedete közben. Ekkor is alapos verbális dorgálás hatásosabb, mint megütni. Ez, viszont 10-ből 9 alkalommal nem sikerül, mert elkésünk. A kutya memóriája kb 3-4 másodpercig tart. Tehát, ha valamit csinál és az rossz, nagyon szemfülesnek kell lennünk, nekünk, gazdiknak, hogy még Tudja a kutya, hogy miért vagyunk dühösek.
Persze pont ezért nincs is értelme órákig, félnapig tartó haragnak részünkről, hisz a kutya már rég nem emlékszik, miért haragszunk rá, csak nem érti, miért utasítjuk el őt folyamatosan. Tehát, ha leszidjuk a kutyánkat valamiért, pár perc múlva biztosítani kell, hogy attól, hogy rosszat tett, még ugyanúgy Ő a világ legaranyosabb kutyája.  ;) (Ezek mind Csányi professzor szavai)
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.18 21:54:50 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #546 Dátum: 2011.03.18 21:56:36 »
:lol: Ezen a ...megsemmisült szegénykém-en nagyon jót nevettem, tetszett!!! :clap:
Mert ez így nézett ki: én üvöltöttem vele, ő meg lefeküdt és beleolvadt a járdába  (ja és szigorúan másfelé nézet)  :lol:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #547 Dátum: 2011.03.18 21:58:56 »
:lol: Ezen a ...megsemmisült szegénykém-en nagyon jót nevettem, tetszett!!! :clap:
Mert ez így nézett ki: én üvöltöttem vele, ő meg lefeküdt és beleolvadt a járdába  (ja és szigorúan másfelé nézet)  :lol:
:lol: És közben összegyűjtötte a világ minden fájdalmát a Spániel szemeibe, igaz???? Ismerős..... :whistling:  :lol: :lol:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #548 Dátum: 2011.03.18 22:04:15 »
A kutya memóriája kb 3-4 másodpercig tart.
Ez komoly  :ph34r: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #549 Dátum: 2011.03.18 22:07:03 »
Persze ez a másik irányban is működik. Lefekszem a bullmasztiff mellé és halkan duruzsolok a fülébe, elolvad a boldogságtól (nagyokat sóhajt, belém bújik, majd akkurátusan tisztára nyalja a fülem, ragacsos-nyálasra a hajamat  :D  - nem kutyamániásoknak ezt "kicsit" gázos lehet olvasni  ;))
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.18 22:12:47 írta Nagycitrom »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #550 Dátum: 2011.03.18 22:11:45 »
A kutya memóriája kb 3-4 másodpercig tart.
Ez komoly  :ph34r: ?
A számonkérésre vonatkozóan igen. "Utólag" felesleges az engedetlenségért vagy bármi csínytalanságért büntetni, nem fogja tudni, miért kapta. Talán egy kicsit kevés ez a 3-4 mp, de 1 percnél biztosan kevesebb.
Pl. ha valamit szétrágott, csak úgy lehetett "büntetni", ha a tárgyat is az orra alá dörgölheted. Akkor emlékszik rá és hatásos lehet a bünti, különben felesleges.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #551 Dátum: 2011.03.18 22:11:55 »
(csau-csau-istentudjami keverék, fekete középtermetű és izmos mint állat),
Mikor vették, nem kb 2éve? Szomszédunkban születtek csaucsau németjuhász keverék kölykök..

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #552 Dátum: 2011.03.18 22:21:36 »
Persze ez a másik irányban is működik. Lefekszem a bullmasztiff mellé és halkan duruzsolok a fülébe, elolvad a boldogságtól (nagyokat sóhajt, belém bújik, majd akkurátusan tisztára nyalja a fülem, ragacsos-nyálasra a hajamat  :D  - nem kutyamániásoknak ezt "kicsit" gázos lehet olvasni  ;))
igen-igen-igen!!! De, mivel én kutyamániás vagyok, teljen mértékben megértelek, ezt én is gyakorlom. 7véhén, ha megnézünk egy-egy filmet, kihúzzuk hozzá az ülőgarnitúrát, megágyazunk rajta, lefekszünk 3-an, kutya természetesen közénk, és beflessel, vagy kunyizza a kekszet, amit majszolunk a film közben, vagy ropit, vagy csokit, mindegy, csak Mi együk...  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #553 Dátum: 2011.03.18 22:23:49 »
A kutya memóriája kb 3-4 másodpercig tart.
Ez komoly  :ph34r: ?
Ez kifejezetten a kölyök kutyára vonatkozik, arra, viszont ennyi, bizonyítottan. A felnőtt kutyák valamivel jobbak, de, az sem több fél percnél...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #554 Dátum: 2011.03.18 22:30:36 »
megágyazunk rajta, lefekszünk 3-an, kutya természetesen közénk...
ez nálunk kicsit necces lenne: a kutya súlyra majdnem annyi, mint én  :D