Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 247075 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #525 Dátum: 2011.03.18 09:27:22 »
"ellenben a szüleik, akik féltik a kutyáktól őket valamiért, ezt nem értem"

Bepi ne csináld már :cry:
szerinted ha közterületen sétálok a gyerekkel és egy idegen kutya (természetesen szájkosár nélkül)  támadólag lép fel vele szemben akkor majd a kutya lelki életével fogok foglalkozni?
nem igazán. megkérem a gazdit h fogja meg és ha nem belerúgok egy korrektet és mindenki mehet a dolgára.
majd minden kutya lelkét egyenként fogom csekkolni? hát, nem.


« Utoljára szerkesztve: 2011.03.18 09:41:59 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #526 Dátum: 2011.03.18 09:53:43 »
Persze, ha a leendő gyerekem felé egy kutya is támadóan lép fel, valszeg én is belerúgok egyet, de itt nem erre gondoltam.  :flowers:

Hanem arra, hogy a kis gyerekek első dolga, amikor kutyát látnak, hogy felkapják a kezüket a levegőbe, és sikoltva a szülik lába mögé menekülnek, holott a kutya még csak nem struccolt, hogy megszagolgassa. Ebben úgy gondolom a szülők a hibásak, mert nagyon sok gyereket egyszerűen kutyaellenesnek nevelnek. Nemcsak a gyerkőcöknek, de a felnőttek nagy részének sincs lövése sem, hogyan kell egy kutyával viselkedni. Azt nem értem, miért kell attól félni, ha a kutya megszagolja az ember kezét, netán véletlenül rálép a cipőjére a sáros mancsával..? Van víz, le lehet mosni.
Ne értsd félre, idegen kutyával történő találkozáskor először a kutyatulaj és a szülőnek kell helyesen viselkednie. A kutyatulaj szorosabbra fogja a kutyát, hogy attól ne ijedjen meg a gyerek, és a szülőnek is illik ilyenkor maga mellé parancsolni a gyereket. Amennyiben a gyerek szeretne odamenni a kutyához, hogy megsimogassa, úgy a szülőnek meg kell kérdeznie a gazditól, hogy lehet-e? Amennyiben a válasz igen, úgy a kutya leül, a gyerek egyik kezét megszagoltatja a kutyával, majd ugyanazzal a kezével óvatosan megsimogatja az ebet. Ha kész, mennek tovább.
De az értelmetlen és érthetetlen is számomra, hogy, ha a gyerek meglát egy kutyát, akkor fejvesztve menekül előle, amit pont nem szabad! Ugyanis a kutyában ez felébresztheti a vadászösztönt, hiszen a neki hátat fordító, sikítva menekülő gyerek tökéletes célpontot jelent. És erre a szülőknek minél hamarabb meg kellene tanítani a gyerekeit.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #527 Dátum: 2011.03.18 09:55:42 »
A szülők akkor is féltik a gyereket, ha amúgy nincs fenyegetés. A gyerek ösztönösen nem fél a kutyától, sőt, érdekli, mert szőrös, jópofa, mozog. A szülő, nagyszülő hozza rá a frászt: ne menj közel, harap, betegséget terjeszt, ilyenek.

A kutyámat póráz nélkül sétáltatom, több okból. Mindenekelőtt zéró agresszivitás van benne, ha megtámadják, inkább elszalad, tehát egyáltalán nem tartok attól, hogy bárkinek nekimegy. Másrészt engedelmes. Harmadrészt bizalomgerjesztő, rajzfilmkutya feje van, minimális emberben kelt visszatetszést, hogy ott mászik egy mókamiki póráz nélkül. Ha nagyobb darab lenne, vagy "veszélyesebb hírű" fajtából származna, biztosan megkötném. Eddig 3 alkalommal volt gond abból, hogy póráz nélkül megyünk:
- egy pitbullt póráz nélkül vitt le üríteni a gazdája (illetve a gazdája anyja), aki nem tudta behívni a kutyáját, mikor az nekiment az enyémnek. Szerencsére a kutyám jól fut, és hallgat a szép szóra, mikor behívtam, fel tudtam kapni az ölembe, belerúgtam a pitbullba, miközben a nő el tudta kapni a kutyát, így nem lett belőle nagyobb balhé. Az idióta nő persze azóta is póráz nélkül sétáltatja a neveletlen, tényleg veszélyes kutyát.
- Egy bullterrier gazdája pórázon sétáltatta a kutyáját, az enyém szaglászott gyanútlanul egy fa alatt, elmentek volna mellette, a bullterrier nekiment volna az enyémnek, a gazda meg elkezdett ugatni, hogy ő is elengedi az övét, aztán megnézhetem, mi marad az enyémből. (...) Nem láttam értelmét nekikezdeni magyarázni, hogy A) ha az enyém agresszív lenne, nem engedném el B) ha az enyém nem lenne annyira jól szocializált, hogy békében el tudjon menni egy másik kutya mellett, akkor sürgősen húznék le szombatonként a kutyaiskolába. (Egyébként a bullterrierekkel nincs semmi bajom, tetszik a fajta. Van is egy a környéken, akivel össze szoktunk futni, és jókat játszik az enyémmel.)
- Egy nagymama rendszeresen beszólt, mikor elmentünk a játszótér _mellett_. Messziről üvöltött, hogy kössem meg a veszélyes kutyámat, mer' lelöveti, és rohant az unokájához, hogy megvédje. Egyszer odamentünk kutyástól, hogy mi lenne, ha esetleg a gyerek megsimogatná a kutyát, akit előtte lábhoz rendeltem, majd lefektettem. A gyerek nagyon akarta, már nyúlt a kutya felé, nagymami meg felkapta, és csak azután engedte oda, hogy a többi gyerek kergetőzött egy negyed órát a kutyával.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #528 Dátum: 2011.03.18 09:56:51 »
 :clap: :clap: :clap: Helyes, köszi hogy már ketten mondjuk ugyanazt. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #529 Dátum: 2011.03.18 10:02:59 »
Passz, de várom a választ! :szemez:


Németjuhász.
(ezen páran felháborodnak)

Teljesen logikus. NJ-ből van a legtöbb.  Node az átlagember a nem NJ-t is németjuhásznak véli, erre mondják azt, hogy NJ-jellegű keverék.
Ezeket a statokat is megfelelő módon kell értelmezni.

Amúgy egyáltalán nem háborodtam fel.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #530 Dátum: 2011.03.18 10:07:18 »
- Egy nagymama rendszeresen beszólt, mikor elmentünk a játszótér _mellett_. Messziről üvöltött, hogy kössem meg a veszélyes kutyámat, mer' lelöveti, és rohant az unokájához, hogy megvédje. Egyszer odamentünk kutyástól, hogy mi lenne, ha esetleg a gyerek megsimogatná a kutyát, akit előtte lábhoz rendeltem, majd lefektettem. A gyerek nagyon akarta, már nyúlt a kutya felé, nagymami meg felkapta, és csak azután engedte oda, hogy a többi gyerek kergetőzött egy negyed órát a kutyával.
Vazz, teljesen jól reagáltál, ennek ellenére egy idióta baromarcúnak mondom az ilyen embereket... :censored:

Velünk az történt meg, hogy nem messze a házunktól kis csendes utcában sétálunk asszonnyal, kutyával. Egyik házból jöttek ki, ültek be az autóba, hogy indulnak, mire az egyik nő kiszállt az autóból és gyilkos tekintettel követte a kutyámat, aki szagmániásként letette az orrát és a háza előtti zöld területen járt ide-oda. Kérdezte az autóban ülő a nőtől, hogy mit csinál, mire az azt mondta, hogy nézi "ezt" a a kutyát, hogy nem-e kakál oda neki a fűre, de mindezt úgy, hogy mi is biztosan halljuk.  :censored: :gun_bandana:
Nagyon vissza kellett magamat fognom, hogy ne ordítsam le a fejét, hogy Te szerencsétlen, vajon mi a f*sz lesz, akkor, ha odarak egy "produktumot" a kutyám?! Majdnem minden zsebemben van legalább egy nejlon zacsi, amibe összeszedjük, majd összegöcsölve kidobjuk a legközelebbi utcai kukába, ha kell, fogom a kezemben egy fél utcán keresztül is, amíg nem találunk egy szemetest.
Olyan kedvem lenne sokszor az ilyen rosszindulatú embereket izomból leugatni, csak ezzel meg az lenne után a baj, hogy megbélyegezném magunkat, kutyásokat. Ezért inkább maradtam intelligensen csendben, de lézernyalábbal büntettem a nőt a szememből.... :devil:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #531 Dátum: 2011.03.18 10:10:02 »
Passz, de várom a választ! :szemez:
Németjuhász.
(ezen páran felháborodnak)
Teljesen logikus. NJ-ből van a legtöbb.  Node az átlagember a nem NJ-t is németjuhásznak véli, erre mondják azt, hogy NJ-jellegű keverék.
Ezeket a statokat is megfelelő módon kell értelmezni.
Így van. Amikor nézem a Cesar Miller műsorát, ott is mondják, hogy "van egy staffi kutyám...", aztán, amikor a kamera mutatja a kutyát, hááát, minden az, csak nem staffi...
Egy jól szocializált családi kutya soha nem agresszív az emberekkel, csak olyan esetben lehet, ha valós támadás éri az Ő "falkáját." ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #532 Dátum: 2011.03.18 10:24:15 »
...nézi "ezt" a a kutyát, hogy nem-e kakál oda neki a fűre, de mindezt úgy, hogy mi is biztosan halljuk.  :censored: :gun_bandana:

Ja, az ilyen mindennapos.  :flowers: Más hülyesége ellen nem vagy beoltva. Nem kell vele foglalkozni. Van egy öreglány a lakótelepen, amin keresztül szoktunk sétálni, aki egy ideig rendszeresen kajabált az ablakból, hogy ne szarassam oda a kutyát. Egyszer le is ordított, hogy egyem meg, amit a kutya otthagyott; mondtam neki, hogy szívesen, ha ő megeszi, amit fölszedtem. Egy ideje nem zizeg: látja, hogy mindig összeszedem.

Viszont van egy szomszéd, akivel nem jutok dűlőre. Idős, 70 fölötti házaspár. Az utcánkban négylakásos társasházak vannak, kettővel lejjebb lakik. Van egy spániel-szerű keveréke, a Hugó. Jó fej kutya, semmi baj vele, viszont az öreg lerobbant egy ideje, a felesége meg lusta sétáltatni a kutyát, így azt szokták csinálni, hogy kiengedik az ebet, az elvan a környéken fél órát, majd hazamegy. Egy ideje a kutya a kertemet használja budinak. Első két alkalommal, mikor tetten értem, összeszedtem a produktumot, és kidobtam, gondoltam, csak eltévedt a kutya. Aztán miután világos lett, hogy ez már szokása, gondoltam, átviszem a végterméket a gazdájának, és megkérem, hogy ne csinálja. Megtettem kétszer, háromszor, az öreg le se szarta a témát. Két hete megpróbáltam vele elbeszélgetni a témáról. Ilyen érvek záporoztak:
- csukjam be a kaput (ja, az egész utca álljon vigyázzba, mer' ő nem hajlandó fegyelmezni a kutyát; egyébként az első tetten éréskor épp kiálltam a kocsival, dolgozni indultam, az öreg szerint hiba volt :D)
- ne zavarjon már az a kis szar (oké, akkor havonta egyszer visszahozom a termést, és szétszórom a nappalijában, utána beszélgessünk)
- nem igaz, hogy csak az ő kutyája szarik oda (valóban nem; a másik az enyém, utána szívesen takarítok; a többi kutyatartó a környéken odafigyel erre)
- ő beteg, nem tudja sétáltatni a kutyát (sajnálom, de oldja meg)
- nekem is van kutyám (valóban nekem is van kutyám, és össze is szedem a mocskát)
A vége az lett, hogy megígérte, nem engedi ki a kutyát. Azóta csak egy "idegen" kupacot találtam, remélem, tényleg rendeződött az ügy. Elég konok az öreg, állítólag már ütötték ki a cipőjéből a kutya miatt... Nem szívesen bántanám a kutyát, az öreget meg pláne nem, szóval nem tudom, a szép szón kívül milyen eszközöm maradt.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #533 Dátum: 2011.03.18 10:50:30 »
:clap: :clap: :clap: Helyes, köszi hogy már ketten mondjuk ugyanazt. ;)
Dehogy ketten, hárman.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #534 Dátum: 2011.03.18 14:15:52 »
Ebben úgy gondolom a szülők a hibásak, mert nagyon sok gyereket egyszerűen kutyaellenesnek nevelnek.
Hát talán erről azért nincs szó... De abban igazad van, hogy célszerű lenne minden gyereknek megtanítani, mit NE csináljon, ha kutyával találkozik.

(Amúgy azért én sem rajongok, ha összesározzák a cipőmet/ruhámat, összenyaldosnak stb. Rettentően rühellem, ha egy kutya felugrik rám. Bár amennyire tudom, jólnevelt kutya nem csinál ilyesmit... Csak hát egy jó részük szemlátomást nem jólnevelt.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #535 Dátum: 2011.03.18 14:22:20 »
Egyszer le is ordított, hogy egyem meg, amit a kutya otthagyott; mondtam neki, hogy szívesen, ha ő megeszi, amit fölszedtem.
[rohog]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #536 Dátum: 2011.03.18 14:24:51 »
...nézi "ezt" a a kutyát, hogy nem-e kakál oda neki a fűre, de mindezt úgy, hogy mi is biztosan halljuk.  :censored: :gun_bandana:

Ja, az ilyen mindennapos.  :flowers: Más hülyesége ellen nem vagy beoltva. Nem kell vele foglalkozni. Van egy öreglány a lakótelepen, amin keresztül szoktunk sétálni, aki egy ideig rendszeresen kajabált az ablakból, hogy ne szarassam oda a kutyát. Egyszer le is ordított, hogy egyem meg, amit a kutya otthagyott; mondtam neki, hogy szívesen, ha ő megeszi, amit fölszedtem. Egy ideje nem zizeg: látja, hogy mindig összeszedem.

Viszont van egy szomszéd, akivel nem jutok dűlőre. Idős, 70 fölötti házaspár. Az utcánkban négylakásos társasházak vannak, kettővel lejjebb lakik. Van egy spániel-szerű keveréke, a Hugó. Jó fej kutya, semmi baj vele, viszont az öreg lerobbant egy ideje, a felesége meg lusta sétáltatni a kutyát, így azt szokták csinálni, hogy kiengedik az ebet, az elvan a környéken fél órát, majd hazamegy. Egy ideje a kutya a kertemet használja budinak. Első két alkalommal, mikor tetten értem, összeszedtem a produktumot, és kidobtam, gondoltam, csak eltévedt a kutya. Aztán miután világos lett, hogy ez már szokása, gondoltam, átviszem a végterméket a gazdájának, és megkérem, hogy ne csinálja. Megtettem kétszer, háromszor, az öreg le se szarta a témát. Két hete megpróbáltam vele elbeszélgetni a témáról. Ilyen érvek záporoztak:
- csukjam be a kaput (ja, az egész utca álljon vigyázzba, mer' ő nem hajlandó fegyelmezni a kutyát; egyébként az első tetten éréskor épp kiálltam a kocsival, dolgozni indultam, az öreg szerint hiba volt :D)
- ne zavarjon már az a kis szar (oké, akkor havonta egyszer visszahozom a termést, és szétszórom a nappalijában, utána beszélgessünk)
- nem igaz, hogy csak az ő kutyája szarik oda (valóban nem; a másik az enyém, utána szívesen takarítok; a többi kutyatartó a környéken odafigyel erre)
- ő beteg, nem tudja sétáltatni a kutyát (sajnálom, de oldja meg)
- nekem is van kutyám (valóban nekem is van kutyám, és össze is szedem a mocskát)
A vége az lett, hogy megígérte, nem engedi ki a kutyát. Azóta csak egy "idegen" kupacot találtam, remélem, tényleg rendeződött az ügy. Elég konok az öreg, állítólag már ütötték ki a cipőjéből a kutya miatt... Nem szívesen bántanám a kutyát, az öreget meg pláne nem, szóval nem tudom, a szép szón kívül milyen eszközöm maradt.
Hú, de xar dumák ezek az "érvek". Tipikus jele annak, hogy nem vállalja a felelősséget. Ezt utálom. Csak mondja a hülye kifogásait...
Mi közös udvaron lakunk 6db lakásban (társasházi házrészben). Egyik szomszédunknak van egy fekete tacskó keverék kutyája, akit az elkerített teraszukra zártak, illetve innen szokták kiengedni, amikor Ők is mennek hátra pl. tüzifáért a melléképületbe. A sztori annyi, hogy a lakásunk a szomszédos verandáról nyílik, amit anyagiak függvényében szépen felújítottunk (mármint a verandát). Leburkoltuk szép 50x50-es gres lapokkal, van 4db gyönyörű falazott tégla íves oszlopunk, azokat is több rétegben lefestettük, a falunkat is nemesvakolattal láttuk el. Mielőtt mindezt abszorváltuk, a szomszéd kutya, a Dzsipszi (tényleg ez a neve, mert fekete - mondták) nem foglalkozott a terasszal, de miután kész lett, úgy gondolta, hogy akkor mostantól Ő megjelöli, hogy az az ő területe, így nem csak a két oszlopunkat, de a bejárati ajtónk melletti falsarkot is gyakorlatilag 2naponta körbe hugyozta. Szerintem a helyemben senki nem nézte volna ezt jó szemmel és hosszasan tartó, régebbre nyúló engem ért sérelmekkel együtt szóba hoztam ezt a dolgot a szomszéd előtt, mintegy "most kijön belőlem, nem érdekel semmi és senki"  :devil: Finoman céloztam arra, hogy, ha még egyszer előfordul ez a jelölgetős eset, akkor a kisdzsipszi farkát kihúzom a száján keresztül, illetve építő jelleggel tanácsoltam, hogy, ha Ők, mint kutyagazdik nem hajlandók a kutyájukat képezni az intelligens együttélésre, akkor talán meg kellene szabadulni a kutya lába közötti két mogyorótól, mert ez a közhiedelemmel ellentétben többet használ a kutya számára, mint árt. Erre a szöveg:
- De hát attól, hogy kiherélik, pisilni még fog...  :gun_bandana: :gun_bandana: :censored:
Na, itt szakadt nálam tovább a cérna, mondom neki:
- Embeeer, pisilni fog, de a nem termelődő hormonjai miatt csak a fűbe, és nem jelölgetés gyanánt a mi falunkra!!! A jelölgetésnek semmi köze nincs ahhoz, hogy kell-e pisilnie a kutyának, vagy sem!!!!

Mintegy fél órás teli torkos ordibálás után vasárnap reggel 8-kor köntösben vissza is mentem a házba az ágyunkba a feleségemhez, aki röhögőgörcsben szenvedt éppen a fura időzítésen miatt. Érdekes, azóta odafigyelnek a Dzsipszire és megszűntek a jelölgetések.  :clap:
Csak azt sajnálom, hogy így kellett ezt a tudomásukra hoznom, de mit tehet az ember, ha a csökött "tót" agyú emberekkel nem lehet máshogy zöld ágra vergődni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #537 Dátum: 2011.03.18 14:27:09 »
Ebben úgy gondolom a szülők a hibásak, mert nagyon sok gyereket egyszerűen kutyaellenesnek nevelnek.
Hát talán erről azért nincs szó... De abban igazad van, hogy célszerű lenne minden gyereknek megtanítani, mit NE csináljon, ha kutyával találkozik.
Így van, épp ezen vagyunk az említett össznépi bemutatók alkalmával és ami örömteli, hogy a gyerekeket ez érdekli. Emiatt írtam, hogy a szülők nevelési hibája...nem a gyerekeké, illetve kutyáké.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #538 Dátum: 2011.03.18 14:27:22 »
Én imádom a kutyákat, nem tudok félni tőlük. "Vicces" volt pár hónapja, párom anyukájának a kinti kutyáját simogattam, dögönyöztem (csau-csau-istentudjami keverék, fekete középtermetű és izmos mint állat), egyszer csak hirtelen nem csóválta a farkát és rámordult. Én meg kutya mellett felnőtt emberként nem megijedtem tőle, hanem a pofátlanság csúcsának tartottam, hogy itt játszunk, erre rámmorog igen komolyan, úgyhogy bepipultam rá és leüvöltöttem a fejét, mire farkbehúzva rongyolt hátra. Bementem a házba és akkor tudatosult bennem, hogy akár úgy is gondolhatta volna, hogy ő az erősebb... :whistling: Azóta Gömbikét nem nagyon simogatom (bár az is igaz, hogy nem félek tőle kimondottan). :wacko:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #539 Dátum: 2011.03.18 14:35:08 »
Én imádom a kutyákat, nem tudok félni tőlük. "Vicces" volt pár hónapja, párom anyukájának a kinti kutyáját simogattam, dögönyöztem (csau-csau-istentudjami keverék, fekete középtermetű és izmos mint állat), egyszer csak hirtelen nem csóválta a farkát és rámordult. Én meg kutya mellett felnőtt emberként nem megijedtem tőle, hanem a pofátlanság csúcsának tartottam, hogy itt játszunk, erre rámmorog igen komolyan, úgyhogy bepipultam rá és leüvöltöttem a fejét, mire farkbehúzva rongyolt hátra. Bementem a házba és akkor tudatosult bennem, hogy akár úgy is gondolhatta volna, hogy ő az erősebb... :whistling: Azóta Gömbikét nem nagyon simogatom (bár az is igaz, hogy nem félek tőle kimondottan). :wacko:
Nyugi, úgy reagáltál a morgására, ahogy kell. Tudom, adott szituban nehéz helyesen és főleg időben cselekedni, de, ha nagy hanggal, széttárt karokkal, magabiztosan közeledsz egy kutya felé, akkor meghátrál. Te abban a pillanatban elhitetted vele, hogy felette állsz, erősebb vagy, így meghátrált. Viszont, ha a bizonytalanságot látta volna benned, akkor lehet, hogy rádijeszt.  :yes:
Ne félj tőle ezután, játssz vele nyugodtan, de nem szabad engedni, hogy egy határt átlépjen a durvulással, olyankor röviden leszidod, majd ott hagyod. Ezt párszor eljátszva a kutyában rögzül, hogy a durva játék nem megengedett Veled.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i