Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 247142 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #480 Dátum: 2011.02.26 10:16:21 »
Csak hogy beleszóljak, megértem Palaczkot, hogy miről beszél, viszont nagy általánosságban bepivel értek egyet, mivel 16 évig volt kutyánk. Hatalmas bánatom, hogy Cézár után anyuék nem engedték. :no: Na de azért a - nagy méretű - kutya - sem - mégsem benti jószág. Én bizos szívszélhűdést kapnék a kutyaszőrtől a lakásban (igen, macska- és egyéb állatszőrtől is). Nem így nőttem fel, nekem ez egyszerűen nem elfogadható. :) Nálunk Cézi az előszobában lévő szőnyegre még feljöhetett (évek alatt elérte :lol: ), de tovább csak akkor, ha vihar volt és ahogy öregebb lett, egyre egyszerűbben értel el olyankor. Egyébként csak csúnyán kellett nézni és már tudta, hogy már megint egy manccsal tovább jött mint kellett volna. :D
Gyöngyike, a számból vetted ki a szót, mi anno a - szintén - német juhászunkkal pontosan ugyanígy voltunk, mint, ahogy Te leírtad. Kinti kutya, max az előszoba volt számára megengedve, alapjában kinti kutyus volt.
...aztán 2009. december 11-én jött Jamie, és felforgatta minden addigi megszokásomat.
Rossz beidegződés, hogy a kutya koszos. Csak annyira az, amennyire a gazdija foglalkozik vele. Egyetlen negatívum a szőrhullás, ami természetes, de 2 naponta porszívózás és pont. Egyéb kosz Nem létezik, ami a kutya számlájára írható a lakásban. Mi a cipőnkkel több koszt hordunk be kintről, mert séta után kézben viszem a kádig, hogy megfürdessem a lábát, saját törölközője is van, plusz a hajszárító, elkerülendő a büdös ázott kutya szagot...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #481 Dátum: 2011.02.26 10:26:50 »
Akkor egy gyors helyzetkép! (van egy fekete is a képen)  :clap:
Szeretik a meleg padlót :yes: :yes:

[a csatolmányt egy admin törölte]

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #482 Dátum: 2011.02.26 11:08:28 »
Végigolvastam a termést. Van a mondás, hogy nem zörög a haraszt.... szóval minden tiszteletem a fajtáé (pit, amstaff stb) , és megértem, ha valaki ezen fajták szerelmese, de ha egy fajtát évszázadokig egyvalamire szelektáltak, akkor azért csak maradt bennük valami. Az én kutyámat pl. terelésre szelektálták (beauceron), és megvan benne az ösztön, mai napig évente több terelési ösztönpróbát rendeznek ezen fajtának. Másrészt a fajta is nagyot szór, van iszonyat kedves pit meg kaukázusi, és van harapós agresszív golden. Ez tenyésztési minőségtől, vonaltól, egyedtől, gazdától, és sok más dologtól függ.
Más.
Nekünk is volt anno egy gyönyörű rajzos németjuhi kanunk. Nekem azóta nem jön be a fajta, mióta ezt a csapott farú divatot erőltetik.... meg mióta felhígult a magyar állomány, nameg a diszplázia.

Bepi!
A BH vizsga eredményéről írj majd, kíváncsi vagyok.  :clap:Mi még messze vagyunk tőle, de hát a miénk 2010 áprilisi kutya, most lesz 1éves, és mínusz 10fokban nincs sok kedvünk iskolába járni.
Miénk kb ott van, hogy ül, fekszik, behívható, helyben marad, behívás után igazodást most tanítjuk... pórázon menés megyeget.... 3hónapos kora után 3-4 hónapon át  kutyaoviba járt, iskolába meg kb 4X voltunk vele.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #483 Dátum: 2011.02.26 14:17:55 »
Na de azért a - nagy méretű - kutya - sem - mégsem benti jószág. Én bizos szívszélhűdést kapnék a kutyaszőrtől a lakásban (igen, macska- és egyéb állatszőrtől is). Nem így nőttem fel, nekem ez egyszerűen nem elfogadható. :)
Na, kb. így vagyok ezzel én is. Tudom, láttam, megtapasztaltam, hogy kivitelezhető a kutyatartás a lakásban is, egész meglepően korrekt higiéniai körülmények között (még szag sincs) - de azért számomra úgy fest az ábra, ahogy te is írod.

Amúgy leginkább vmi korrekt kis pulit tudnék elképzelni magunknak  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #484 Dátum: 2011.02.26 15:39:09 »
Nekünk is volt anno egy gyönyörű rajzos németjuhi kanunk. Nekem azóta nem jön be a fajta, mióta ezt a csapott farú divatot erőltetik.... meg mióta felhígult a magyar állomány, nameg a diszplázia.

Hála az értelmesebb tenyésztőknek és a MNJK-nak a potykahátú lassan-lassan a múlté. nekünk egyetlen ilyen kutyánk sem volt. Egyébként a hátulja a német juuhásznak mindíg alacsonyabb egy kicsit, de nem stukavadász módjára. Mi a robosztus, nagyobb és jókiállású nj-t részesítjük előnyben és ezen elv alapján választjuk ki a fedező kanokat is.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #485 Dátum: 2011.02.26 17:41:16 »
Nekünk is volt anno egy gyönyörű rajzos németjuhi kanunk. Nekem azóta nem jön be a fajta, mióta ezt a csapott farú divatot erőltetik.... meg mióta felhígult a magyar állomány, nameg a diszplázia.

Hála az értelmesebb tenyésztőknek és a MNJK-nak a potykahátú lassan-lassan a múlté. nekünk egyetlen ilyen kutyánk sem volt. Egyébként a hátulja a német juuhásznak mindíg alacsonyabb egy kicsit, de nem stukavadász módjára. Mi a robosztus, nagyobb és jókiállású nj-t részesítjük előnyben és ezen elv alapján választjuk ki a fedező kanokat is.
Ez mindenképp jó hír!  :clap:
Egyébként Te milyen szinten tenyésztesz, vagyis csak nagyon hobby szinten, néhány évente lehozol egy egy almot, vagy azért jobban el vagy mélyülve a dologban? Kiállítások, import kutyák - vagy külföldi fedeztetés - verseny, vonalak szelektálása, komolyabb kiképzés = BH cím stb?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #486 Dátum: 2011.02.26 18:08:17 »
...de nem stukavadász módjára....
:sorcerer: :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #487 Dátum: 2011.02.26 19:40:18 »
Ez mindenképp jó hír!  :clap:
Egyébként Te milyen szinten tenyésztesz, vagyis csak nagyon hobby szinten, néhány évente lehozol egy egy almot, vagy azért jobban el vagy mélyülve a dologban? Kiállítások, import kutyák - vagy külföldi fedeztetés - verseny, vonalak szelektálása, komolyabb kiképzés = BH cím stb?

Csak hobby-szinten. Ki van váltva a kennel-engedély, idáig regelve voltak az almok is. Nyugdíjas éveinkben szeretnénk ezzel (is) foglalkozni.  Meló mellett nem nagyon lehet, az almozás teljes embert igényel, pláne az első időben. sok a tennivaló, figyelni kell mindenre. 7-9 kiskutya csak addig szép és jó, míg öntudatra nem ébred, ki nem nyílik a szeme, és nem kezd magabiztosan helyet változtatni. Ezt követően maga az édes pokol.  :wacko: :surrender: :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #488 Dátum: 2011.02.27 14:49:55 »
Ez mindenképp jó hír!  :clap:
Egyébként Te milyen szinten tenyésztesz, vagyis csak nagyon hobby szinten, néhány évente lehozol egy egy almot, vagy azért jobban el vagy mélyülve a dologban? Kiállítások, import kutyák - vagy külföldi fedeztetés - verseny, vonalak szelektálása, komolyabb kiképzés = BH cím stb?

Csak hobby-szinten. Ki van váltva a kennel-engedély, idáig regelve voltak az almok is. Nyugdíjas éveinkben szeretnénk ezzel (is) foglalkozni.  Meló mellett nem nagyon lehet, az almozás teljes embert igényel, pláne az első időben. sok a tennivaló, figyelni kell mindenre. 7-9 kiskutya csak addig szép és jó, míg öntudatra nem ébred, ki nem nyílik a szeme, és nem kezd magabiztosan helyet változtatni. Ezt követően maga az édes pokol.  :wacko: :surrender: :devil:
:yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #489 Dátum: 2011.02.27 15:42:11 »
Végigolvastam a termést. Van a mondás, hogy nem zörög a haraszt.... szóval minden tiszteletem a fajtáé (pit, amstaff stb) , és megértem, ha valaki ezen fajták szerelmese, de ha egy fajtát évszázadokig egyvalamire szelektáltak, akkor azért csak maradt bennük valami. Az én kutyámat pl. terelésre szelektálták (beauceron), és megvan benne az ösztön, mai napig évente több terelési ösztönpróbát rendeznek ezen fajtának. Másrészt a fajta is nagyot szór, van iszonyat kedves pit meg kaukázusi, és van harapós agresszív golden. Ez tenyésztési minőségtől, vonaltól, egyedtől, gazdától, és sok más dologtól függ.
Mekkora igazat mondtál itt most ki!!!  :clap: :clap: Én azért kicsit keményebben fogalmaznék, amelyik Golden harap,morog, acsarkodik, az nem Golden. Ez a viselkedés szigorúan tiltott a Goldennél. Alapvetően olyan kutya, hogy nem csak beengedi a betörőt a portára, de még meg is mutatja neki az értékeket... És pont ez a gond a Goldennel. Kell mellé egy házőrző is.  :1eye:
Más.
Nekünk is volt anno egy gyönyörű rajzos németjuhi kanunk. Nekem azóta nem jön be a fajta, mióta ezt a csapott farú divatot erőltetik.... meg mióta felhígult a magyar állomány, nameg a diszplázia.
Én is így gondolom. Ezért preferálom inkább a munkavonalú németjuhászokat, kiváltképpen az ordas színűeket, mert Ők nem lettek túltenyésztve, mint a fekete/cser színű.

Bepi!
A BH vizsga eredményéről írj majd, kíváncsi vagyok.  :clap:Mi még messze vagyunk tőle, de hát a miénk 2010 áprilisi kutya, most lesz 1éves, és mínusz 10fokban nincs sok kedvünk iskolába járni.
Miénk kb ott van, hogy ül, fekszik, behívható, helyben marad, behívás után igazodást most tanítjuk... pórázon menés megyeget.... 3hónapos kora után 3-4 hónapon át  kutyaoviba járt, iskolába meg kb 4X voltunk vele.
Oké. Előreláthatóan május végére szerveznek ide hozzánk BH-vizsgát, előtte elveszi az időt és pénzt a kiállítás áprilisban.
Mi gyakorlatilag sikeres BH-vizsgát tehettünk volna már tavaly októberben, mert a feladatokat viszonylag nagy biztonsággal megcsinálta a kutya, de, mivel 15 hónap a BH korhatár, mi meg csak 13. hónaposak voltunk, ezért nem lehetett.
Az igazodj feladat nem része a BH-nak, így szerintem azzal még nem kell nagyon foglalkozni. Majd esetleg egy Obedience feladatsornál fontos lesz, BH-nál sokkal inkább a helyben maradás (míg a másik kutya vizsgázik), illetve a menet közbeni ültetés-fektetés a fontos, de nem elhanyagolható a "csoportban" feladat sem, amikor 4 szög formában megáll 4 ember és 8-as formákat leírva szlalomozni kell köztük, majd leülni középen, közben végig a gazdit figyelni.
Szerencsére ezek nálunk már mennek, csak gyakorolni kell tovább.
A kutyaovit mi is végigjártuk, látszott is a kutyán, sokkal szocializáltabban viselkedett, mint azok a kutyák, akik nem jártak oviba. Utóbbiak vissza is fogták a csoport többi tagját, így minket is a fejlődésben, és segítséget kértünk az iskolavezetőtől, hogy Ő foglalkozzon velünk, mert a sima a képzés kevés a kutyáknak. Az Ő (Such Feri, fanatikus kiképző) segítségével 3 hónap alatt BH-ra készek voltak a kutyák, heti 6 napos foglalkozással.  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #490 Dátum: 2011.02.28 10:26:40 »
... valaki pl. kis híján elsírja magát egy kóbor kutya láttán, de az emberi nyomorúságot kvázi észre sem veszi, vagy ha mégis, sokkal könnyebben túllép rajta.
Engem sokkal inkább felháborít az, ha kínozzák az állatokat, kiváltképp, ha kutyákat. Az emberi nyomorúság mindig is létezett, és lesz is.
Na, ez az a gondolkodás, amit sose fogok tudni megérteni. Nem akarok patetikus lenni, és nyilván nem is fogok semmi újat közölni, de az általunk kvázi elképzelhetetlen szenvedésben élő emberek egy hatalmas része sem tehet egy kicsit sem a helyzetről, amiben van.

Na, nem mintha ettől az állatkínzás kevésbé felháborító lenne - nehogy félreértsetek.
Már megint azt képzeli az ember, hogy az állatoknál felsőbb rendű? Ezért neki több joga legyen?
Minden állatnak ugyanannyi joga van a Földön élni, mint az embernek. Sőt - az ember a felsőbbrendűségi komplexusa miatt egy csomó kárt okozott a környezetének, állatoknak...

Innentől kezdve, egy "kvázi elképzelhetetlen szenvedésben élő ember" kb. ugyanannyira fáj nekem, mint egy "kvázi elképzelhetetlen szenvedésben élő" állat. Ha úgy vesszük, egyik "sem tehet egy kicsit sem a helyzetről, amiben van". Bár inkább azt gondolom, hogy az ember, azért picit többet tehet a saját helyzete kapcsán, mint egy állat - az más kérdés, hogy nem akar.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #491 Dátum: 2011.02.28 20:50:12 »
Bepi! Nekem nem célom a BH vizsga. Én a kiképzést a kutya jó élhetősége miatt, illetve saját érdeklődésem miatt, na meg a kutya örömére csinálom. A kutyánk iszonyat szeret/akar dolgozni, csak sajna mi vagyunk lusták. Iszonyat kajás a kutyánk, szinte fanatikus bélpoklos, ez szerencsére megkönnyíti a dolgot. Azért arra figyeljetek oda, hogy a kiképzés (szerintem) folyamatos, és hosszan tartó folyamat. Nem csak az ismert iskola pályáján, és szituban kell egy kutyának jól teljesíteni, hanem idegen helyen, váratlan szituban.
Egy szó, mint 100, kicsit lusták vagyunk, és hobbyból csinálgatunk valamit, de remélem fejlődünk azért...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #492 Dátum: 2011.02.28 22:20:05 »
Bepi! Nekem nem célom a BH vizsga. Én a kiképzést a kutya jó élhetősége miatt, illetve saját érdeklődésem miatt, na meg a kutya örömére csinálom. A kutyánk iszonyat szeret/akar dolgozni, csak sajna mi vagyunk lusták. Iszonyat kajás a kutyánk, szinte fanatikus bélpoklos, ez szerencsére megkönnyíti a dolgot. Azért arra figyeljetek oda, hogy a kiképzés (szerintem) folyamatos, és hosszan tartó folyamat. Nem csak az ismert iskola pályáján, és szituban kell egy kutyának jól teljesíteni, hanem idegen helyen, váratlan szituban.
Egy szó, mint 100, kicsit lusták vagyunk, és hobbyból csinálgatunk valamit, de remélem fejlődünk azért...
:D Épp most 7végén bemutatóztunk egy rövidet egy óvodában gyerekek és szülei előtt.. ez szerintem elég változatos a sima pályához képest. De alkalmasint járunk itt helyben a központi rendezvények alkalmával is bemutatózni (Csabai Sörfesztivál, Csaba Center napok, stb...). Kellő mennyiségű jutifalival bárhol megállja a helyét, de a vizsgára, ugye, jutifali nélkül kell menni, szóval, addigra begyakoroljuk annyira a feladatokat, hogy ne legyen probléma.
Bélpoklos a kutyád?! Ezt mondod nekem, egy Spániel tulajnak?! Ismerős... Az enyém addig és annyi kaját képes enni, amennyit adok neki. Nem képes megálljt parancsolni magának. Na, ezért lehet igen gyorsan tanítani, mert, ha jól csinál vmit, akkor jutalmazzuk, pontosabban Csak Akkor jutalmazzuk, ha pontosan csinálja a feladatot. Ezt a dolgot Nektek is ajánlott "meglovagolni".
Amúgy megnéztük a kutyusodat, illetve a fajtát, mert eddig valahogy elkerülte a figyelmünket ez a fajta. Nem ismertük. De jó pofának tűnik, a terelő kutyák mind tobzódnak az energiától, lásd a Border Collie, ami az egyik legjobban képezhető közülük.

Én úgy gondolom, hogy, ha már belefeccöltük a sok időt és energiát a kutyaiskolába, akkor legyen befejezve az a BH-vizsgával, már csak büszkeségből is. Szerintem érdemes.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #493 Dátum: 2011.02.28 22:24:54 »
Amúgy a folyamatos képzés = eredményesség nem teljesen fedi a valóságot:
Saját példa tavaly decemberben. Megrendezték nálunk az ún. Mikulás-Kupát, ahova úgy neveztünk, hogy az előző 1 teljes hónapot fullra kihagytuk. Odamentünk egy nappal előtte a kutyával, gyorsan átismételtük a feladatokat, és a kutya tökéletesen, szinte még pontosabban hajtotta végre a feladatokat, mint anno, amikor Jucim heti 6 napot ment vele suliba... Szóval 4-5 hónapnyi kiképzés után, ha kimarad 1 hónap, a kutya akkor is emlékezni fog mindenre, ha újra odaáll vele az ember a pályára.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #494 Dátum: 2011.03.01 13:14:21 »
Nyugtasd magad, a kutya erre egy fél év múlva is fog emlékezni, legfeljebb úgy tesz, mintha hülye lenne.  :D  De annyi bizonyos, hogy kopik a kivitelezési minőség és hajlam, ha nincsen rendszeresen gyakorolva az adott feladat, vagy feladatsor.

Itt van példányak a tegnap három hónapos ónémet kölyök. Pontosan tudja, hogy mit szabad és mit nem, meddig mehet a lakásban, mi az övé, és mi nem. Pl. amikor mi eszünk nem jön oda, hanem lefekszik a helyére és elfoglalja magát. És nem is kellett vele sokat küzdeni, hogy megértse. Mondjuk azt tudja, hogy utána Ő jön és kapja a kajáját, jellemzően Eukanuba Junior-t.

Persze nem lesz a lakásban tartva, de még a cudar éjszakákban nem lehetett kitenni a csöpp kutyát. De legalább jól lesz szocializálva.  :flowers: 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.