Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 247304 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #465 Dátum: 2011.02.25 22:48:46 »
Ja, és bepi... Egyszer próbálj meg valakihez (mármint egy emberhez) amúgy "kutya módra" ragaszkodni  :D ... Nézd meg, mekkora teherré válsz rövid idő alatt a másik számára, milyen hamar nekiáll majd azon munkálkodni, hogy szabaduljon tőled. A kutyának elnézzük, ha ezerrel rajtunk lóg a szeretetével, sőt okos mondásokat ötlünk ki rá á la "a kutya az ember legjobb barátja"... De ha valaki ember létére el meri követni az efféle szeretet hibáját, akkor hamar rányomják a "pióca" bélyegzőt.

Na persze, mást várunk el egy kutyától, és egy embertől. Csak akkor miért rójuk fel egy embernek, ha nem viszonyul hozzánk olyan feltétlen-önzetlen hűséggel-ragaszkodással-szeretettel stb, mint egy kutya - ha nem is toleráljuk ezt tőle?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #466 Dátum: 2011.02.25 22:52:55 »
Szerintem aludjunk, elkezdte mindenki a saját igazát hajtani és rossz irányba megyünk!  :yawn:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #467 Dátum: 2011.02.25 22:53:11 »
A "nem kutyásokat" tán az zavarja egy kicsit, hogy a "kutyások" némely esetben többre értékelnek egy "utolsó kutyát", mint némely embert, aki történetesen épp egy "nem kutyás" is lehetne!
Némely emberek valóban nem érdemelnek annyi értékelést, mint egy kutya  :) ... Ezzel semmi gond. A gond számomra ott kezdődik, mikor megfordul az értékrend; az előbb kifejtettem, hogy kb. mit is értek ez alatt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #468 Dátum: 2011.02.25 22:54:38 »
Szerintem aludjunk, elkezdte mindenki a saját igazát hajtani és rossz irányba megyünk!  :yawn:
Annyi biztos, hogy bennem ez a kérdéskör megmozdít néhány régi, kellemetlen húrt, ami miatt nem tudok teljesen objektíven nyilatkozni... Na, nem mintha objektív lenne maga a téma  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #469 Dátum: 2011.02.25 23:01:25 »
És ez a kutya érdeme?
De még mennyire, hogy az övé. Hiszen Ő hozta ki az érzelmeket az emberekből. Gondolj a terapeuta kutyákra. Empátiára, és meghatározott feladatokra képzik ki őket, amit Ők minden körülmény között végrehajtanak aztán. Depresszióból képesek embereket kigyógyítani, vagy minimum életkedvet adnak a betegnek a könnyebb, gyorsabb gyógyulást elősegítendő. Erre ember nem képes, csak a kutya. Az ember érdeme ebben az, hogy kiképzi a kutyát erre a feladatra.  :yes:

És ha adott emberek között egy barátság, amiben történetesen még sincs önzés, akkor az attól nem éri el az ember-kutya barátság szintjét, hogy akár lehetne benne önzés is? Nem pont ettől lesz még értékesebb?
Én úgy gondolom, hogy létezik nagyon jó barátság ember és ember között. Vagyok olyan szerencsés helyzetben, hogy 3 olyan embert tudok magam mellett, akiket szó szerint a barátaimnak nevezhetek. De, mivel mindnyájunknak önálló életünk van, ezért önzőek is vagyunk még egymással szemben is, hiszen, ha valami programunk van a családdal pl, és felhív a barátom, hogy dumáljunk, akkor megkérem, hogy inkább beszéljünk később, mert most ez az időpont nekem nem jó. Ez is önzőség, emberek közt ennyi teljesen természetes és nem sértő. A külön életből adódik.
A kutya-ember barátság nem magasabb szintű, inkább másabb, meglátásom szerint mélyebb. A kutya nem mond nekem nemet. (nem félreérteni!!!)

Én ezt a logikát nem tudom követni. Számomra elérni egy ember őszinte, valódi barátságát biztosan nagyobb érték, mint egy kutyáét, "aki" nem is tud másmilyen lenni. Ez klassz dolog, de adottság... Míg egy embernél összehozni sokkal nehezebb.
Embernél összehozni az igazi barátságot valóban sokkal nehezebb, mindkét félnek sokat kell tennie ezért, hogy kölcsönösen kiérdemeljék egymástól.
A kutya ezzel ellentétben m e g v á l t o z t a t.  ;) Különleges tehetségük van ehhez.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #470 Dátum: 2011.02.25 23:04:41 »
Én kitöltöttem az altatómat: 1pohár  Zweigelt



Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #471 Dátum: 2011.02.25 23:04:53 »
És ez a kutya érdeme?
De még mennyire, hogy az övé.
Úgy értem: az az ő érdeme, hogy önzetlen veled? Vagy az adottsága? Szerintem az utóbbi.

A többivel egyetértek, ill. nem vonom kétségbe (pl. a megváltoztatást, amit magam ugyan még nem tapasztaltam, de nem is voltam olyan helyzetben, hogy megtapasztaljam; viszont túl sok kutyás állítja ahhoz, hogy ne higyjem el).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #472 Dátum: 2011.02.25 23:05:54 »
Én kitöltöttem az altatómat: 1pohár  Zweigelt
Egs  :yes: ... Van egy üveg oportó kint a Yarisban  :hmmmm: ... Lehet, mindjárt kimegyek és rárabolok  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #473 Dátum: 2011.02.25 23:07:38 »
...önzőek is vagyunk még egymással szemben is, hiszen, ha valami programunk van a családdal pl, és felhív a barátom, hogy dumáljunk, akkor megkérem, hogy inkább beszéljünk később, mert most ez az időpont nekem nem jó. Ez is önzőség, emberek közt ennyi teljesen természetes és nem sértő. A külön életből adódik.
Hát ez szerintem nem önzés... A családos létből adódó természetes dolog, amit a másiknak is meg kell értenie és el kell fogadnia. Én ezt nem hívnám önzésnek, nade ez ugye már offtopik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #474 Dátum: 2011.02.25 23:10:47 »
Ja, és bepi... Egyszer próbálj meg valakihez (mármint egy emberhez) amúgy "kutya módra" ragaszkodni  :D ... Nézd meg, mekkora teherré válsz rövid idő alatt a másik számára, milyen hamar nekiáll majd azon munkálkodni, hogy szabaduljon tőled. A kutyának elnézzük, ha ezerrel rajtunk lóg a szeretetével, sőt okos mondásokat ötlünk ki rá á la "a kutya az ember legjobb barátja"... De ha valaki ember létére el meri követni az efféle szeretet hibáját, akkor hamar rányomják a "pióca" bélyegzőt.

Na persze, mást várunk el egy kutyától, és egy embertől. Csak akkor miért rójuk fel egy embernek, ha nem viszonyul hozzánk olyan feltétlen-önzetlen hűséggel-ragaszkodással-szeretettel stb, mint egy kutya - ha nem is toleráljuk ezt tőle?
Ezekkel egyet értek. Nem tudom, figyu, ez olyan, mint, amikor valakire azt mondjuk, mi Toyotások: "mindaddig nem fogod ezt megérteni, amíg nem lesz egy Toyotád." Vagy, múltkor volt egy családi összejövetelünkön egy kisebb vita, miszerint a kutya nem való lakásba gyerek mellé. Én vitába szálltam ezzel, hogy mégis miért nem való gyerek mellé kutya a lakásban, úgy, hogy még nincs gyermekem. Az ellentábornak van gyermeke, de nincs lakásban családtagként nevelt kutyája. Én gyerek témában nem voltam hiteles, a másik tábor benti kutya ügyében. Ezért nehéz számomra elmagyarázni érthetően, hogy mit jelent a kutyához való kötődés. Ezt könnyebb érezni, mint szavakba önteni.
És persze téríteni sem áll szándékomban  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #475 Dátum: 2011.02.25 23:21:42 »
Én kitöltöttem az altatómat: 1pohár  Zweigelt
Egs  :yes: ... Van egy üveg oportó kint a Yarisban  :hmmmm: ... Lehet, mindjárt kimegyek és rárabolok  :D
Akkor én meg a fagyóból előveszem a kis literes Finnlandiámat...talán az asszonkám még hagyott egy kis juice-t hozzá...

Amúgy egyszer majd jól megbeszéljük ezeket a dolgokat személyesen némi ital társaságában, mit szólsz hozzá? Ugye nincs harag? :ser:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #476 Dátum: 2011.02.25 23:32:31 »
Mé' lenne már harag  :D ?

Igen, jó lenne egyszer összefutni vmi tali keretében. Az a baj, hogy Erdélybe menet-jövet kvázi mindig ki vagyok számítva... Most is az lesz, hogy indulás napján reggel 7-ig még dolgozom, és hazajövetel napján este 7-től megint.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #477 Dátum: 2011.02.25 23:45:50 »
Mé' lenne már harag  :D ?

Igen, jó lenne egyszer összefutni vmi tali keretében. Az a baj, hogy Erdélybe menet-jövet kvázi mindig ki vagyok számítva... Most is az lesz, hogy indulás napján reggel 7-ig még dolgozom, és hazajövetel napján este 7-től megint.
OFF Húú, vazz, az nem lesz akkor egyszerű... sebaj, ami késik, az közeledik, szoktam volt mondani. Nyári talin ott leszek..  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #478 Dátum: 2011.02.26 00:10:55 »
OFF Húú, vazz, az nem lesz akkor egyszerű...
Á... Már jópár alkalom óta mindig így jön össze. Egyrészt sok a meló, másrészt így tudom maximalizálni az ott töltött időt.

sebaj, ami késik, az közeledik, szoktam volt mondani. Nyári talin ott leszek..  ;)
Remélem, én is  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #479 Dátum: 2011.02.26 09:13:40 »
Naaa, ezt már szeretem! A végére nagy megbeszélés és szeressük-egymást-gyerekek!  :hug:

Csak hogy beleszóljak, megértem Palaczkot, hogy miről beszél, viszont nagy általánosságban bepivel értek egyet, mivel 16 évig volt kutyánk. Hatalmas bánatom, hogy Cézár után anyuék nem engedték. :no: Na de azért a - nagy méretű - kutya - sem - mégsem benti jószág. Én bizos szívszélhűdést kapnék a kutyaszőrtől a lakásban (igen, macska- és egyéb állatszőrtől is). Nem így nőttem fel, nekem ez egyszerűen nem elfogadható. :) Nálunk Cézi az előszobában lévő szőnyegre még feljöhetett (évek alatt elérte :lol: ), de tovább csak akkor, ha vihar volt és ahogy öregebb lett, egyre egyszerűbben értel el olyankor. Egyébként csak csúnyán kellett nézni és már tudta, hogy már megint egy manccsal tovább jött mint kellett volna. :D