Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 247097 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #450 Dátum: 2011.02.25 22:03:35 »
... valaki pl. kis híján elsírja magát egy kóbor kutya láttán, de az emberi nyomorúságot kvázi észre sem veszi, vagy ha mégis, sokkal könnyebben túllép rajta.
Engem sokkal inkább felháborít az, ha kínozzák az állatokat, kiváltképp, ha kutyákat. Az emberi nyomorúság mindig is létezett, és lesz is. Viszont az, aki nem tud, vagy nem akar megfelelően eltartani egy állatot, az miért vállalja/vesz/sajnál meg egyet?! Hogy kölyökkorában láncra verje és arra nem veszi a fáradságot, hogy növekedés közben lazítson a nyakörvön??!! :censored: Egyáltalán, aki láncra verve tart kutyát, annak minek?! Legszívesebben a gazdát verném láncra, hogy tudja meg, mivel jár az! Kínoz egy olyan állatot, ami csak azért él és van a gazdája mellett, hogy annak a kedvébe járjon... És cserébe a kutya csak élelmet vár, és egy kis simogatást.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #451 Dátum: 2011.02.25 22:16:31 »
Íme Jamie.

[a csatolmányt egy admin törölte]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #452 Dátum: 2011.02.25 22:20:16 »
Ajánlom figyelmetekbe Dr. Csányi Vilmos - Bukfenc Mindent Tud című hangos könyvét. Nagyon tanulságos és valódi, főleg egy ilyen elismert etológus szájából... :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #453 Dátum: 2011.02.25 22:24:20 »
"Az ember legjobb barátja a kutya"
(nem én találtam ki)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #454 Dátum: 2011.02.25 22:28:27 »
... most itt fekszik mellettem egyedül a 3-as kanapén, égbe dobott 4 lábbal, álmodik, ritmikusan rángatózik a lába, farkincája. Majd megzabálom ilyenkor... :wub:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #455 Dátum: 2011.02.25 22:29:53 »
Na, megyek aludni, mert holnap egy kutyabemutatón veszünk részt iskolás gyerekek előtt...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #456 Dátum: 2011.02.25 22:31:18 »
Nekem az az álláspontom ebben, hogy egy kutya-ember kapcsolat sokkal őszintébb, mint a legtöbb ember-ember kapcsolat. Az ember önző, mindenki, én is, a különbség csupán az önzőség fokában van. A kutya (kutyám) abszolút szeretettel és önzetlenül viszonyul a gazdájához (hozzám). Nem csap be, nem sért meg, nem rossz indulatú, mindig örül, ha hazaérek, mindig figyel rám. Nincs olyan eset a kutyánál, amikor az nem kíváncsi a gazdájára, hiszen Ő az élete.
Azért ahogy észrevettem, a kutyák nagyon is képesek az önzésre - maximum egymás között, tehát nem az emberekkel szemben. A felsorolt negatív dolgok egy részét pedig azért nem követik el, mert nem is képesek rá.

Ami az önzetlen szeretetet illeti... Ez mit jelent? "Csak" kaját és szeretet vár érte cserébe, na ja. Azért az emberek egy része sem vár mást a saját szeretetéért cserébe, mint viszontszeretést.

Mielőtt valaki félreértene: abszolút nem leszólni akarom a kutyákat, biztos, hogy úgy általában a gazdájuk (amennyiben normális kapcsolat van köztük) őszintébb és önzetlenebb ragaszkodásra, szeretetre számíthat a részükről, mint sok embertől. De azért, mondom még egyszer, ne essünk át a ló másik oldalára, és ne helyezzük a kutyát az ember elé.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #457 Dátum: 2011.02.25 22:32:16 »
"Az ember legjobb barátja a kutya"
(nem én találtam ki)
Bullshit  :) ... Kikérem magamnak. Mármint azt a részét, hogy egy ember nem lehet egy másik ember olyan jó barátja, mint egy kutya  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #458 Dátum: 2011.02.25 22:34:29 »
Mondom mester, nem én találtam ki, én csak olvastam valahol :yawn: :yawn:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #459 Dátum: 2011.02.25 22:34:54 »
... valaki pl. kis híján elsírja magát egy kóbor kutya láttán, de az emberi nyomorúságot kvázi észre sem veszi, vagy ha mégis, sokkal könnyebben túllép rajta.
Engem sokkal inkább felháborít az, ha kínozzák az állatokat, kiváltképp, ha kutyákat. Az emberi nyomorúság mindig is létezett, és lesz is.
Na, ez az a gondolkodás, amit sose fogok tudni megérteni. Nem akarok patetikus lenni, és nyilván nem is fogok semmi újat közölni, de az általunk kvázi elképzelhetetlen szenvedésben élő emberek egy hatalmas része sem tehet egy kicsit sem a helyzetről, amiben van.

Na, nem mintha ettől az állatkínzás kevésbé felháborító lenne - nehogy félreértsetek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #460 Dátum: 2011.02.25 22:35:23 »
Mondom mester, nem én találtam ki, én csak olvastam valahol :yawn: :yawn:
Nem is személy szerint neked szólt a reakcióm  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #461 Dátum: 2011.02.25 22:38:39 »
"Az ember legjobb barátja a kutya"
(nem én találtam ki)
Bullshit  :) ... Kikérem magamnak. Mármint azt a részét, hogy egy ember nem lehet egy másik ember olyan jó barátja, mint egy kutya  :D
Más a két "barátság". Ember emberrel szemben bármikor lehet önző, ha kedve tartja. Ez egy kutya esetében kizárt. :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #462 Dátum: 2011.02.25 22:43:32 »
"Az ember legjobb barátja a kutya"
(nem én találtam ki)
Bullshit  :) ... Kikérem magamnak. Mármint azt a részét, hogy egy ember nem lehet egy másik ember olyan jó barátja, mint egy kutya  :D
Más a két "barátság". Ember emberrel szemben bármikor lehet önző, ha kedve tartja. Ez egy kutya esetében kizárt. :flowers:
És ez a kutya érdeme?

És ha adott emberek között egy barátság, amiben történetesen mégsincs önzés, akkor az attól nem éri el az ember-kutya barátság szintjét, hogy akár lehetne benne önzés is? Nem pont ettől lesz még értékesebb?

Én ezt a logikát nem tudom követni. Számomra elérni egy ember őszinte, valódi barátságát biztosan nagyobb érték, mint egy kutyáét, "aki" nem is tud másmilyen lenni. Ez klassz dolog, de adottság... Míg egy embernél összehozni sokkal nehezebb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #463 Dátum: 2011.02.25 22:45:10 »
Nekem az az álláspontom ebben, hogy egy kutya-ember kapcsolat sokkal őszintébb, mint a legtöbb ember-ember kapcsolat. Az ember önző, mindenki, én is, a különbség csupán az önzőség fokában van. A kutya (kutyám) abszolút szeretettel és önzetlenül viszonyul a gazdájához (hozzám). Nem csap be, nem sért meg, nem rossz indulatú, mindig örül, ha hazaérek, mindig figyel rám. Nincs olyan eset a kutyánál, amikor az nem kíváncsi a gazdájára, hiszen Ő az élete.
Azért ahogy észrevettem, a kutyák nagyon is képesek az önzésre - maximum egymás között, tehát nem az emberekkel szemben. A felsorolt negatív dolgok egy részét pedig azért nem követik el, mert nem is képesek rá.

Ami az önzetlen szeretetet illeti... Ez mit jelent? "Csak" kaját és szeretet vár érte cserébe, na ja. Azért az emberek egy része sem vár mást a saját szeretetéért cserébe, mint viszontszeretést.
Szerinted a viszont szeretést az emberek mekkora részétől kapod meg? Olyat még nem hallottunk, igaz, hogy valaki megbízik valakiben, vagy segít egy embertársán, amivel a másik később visszaél? Hát ez kutya esetében nem fordul elő. A gazdája a kutya számára szent.

Mielőtt valaki félreértene: abszolút nem leszólni akarom a kutyákat, biztos, hogy úgy általában a gazdájuk (amennyiben normális kapcsolat van köztük) őszintébb és önzetlenebb ragaszkodásra, szeretetre számíthat a részükről, mint sok embertől. De azért, mondom még egyszer, ne essünk át a ló másik oldalára, és ne helyezzük a kutyát az ember elé.
Egy percig sem gondolom, hogy leszólnád a kutyákat.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #464 Dátum: 2011.02.25 22:47:25 »
A "nem kutyásokat" tán az zavarja egy kicsit, hogy a "kutyások" némely esetben többre értékelnek egy "utolsó kutyát", mint némely embert, aki történetesen épp egy "nem kutyás" is lehetne!

(ez szép volt)  :clap: :clap: :clap: :clap: