Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 247189 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #330 Dátum: 2010.04.18 21:50:37 »
Egy példa: egyértelműen látszik, hogy a kutya füle le lett vág(at)va.
Attól nem veszélyes.
Miért jó, ha a fülét levágják? Kinek jó? Gazdinak, vagy kutyának?

4 kutyánkból 1nek van levágva a füle, az övé sosem gyullad be, a maradék három közül kettőnek beszokott, szenvednek tőle rendesen időnként!

Satriani

  • Vendég
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #331 Dátum: 2010.04.26 06:55:05 »
A fajtajelleget nem szikével alakítják. Normális esetben gondos és kitartó tenyésztői munka.
Nem is tudom, a kaukázusi paraszt miért nem vette a fáradságot, hogy alaposabban kitenyéssze a fülkagyló nélküli kutyát, hogy abba ne tudjon belekapaszkodni a farkas.  :flowers:

Node, itt egy csonkolatlan fajtagyőztes tegnapról:



Enyém.  :wub: :clap:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #332 Dátum: 2010.04.26 15:48:58 »
A levágott fül nem fajtajelleg. Azért ne keverjük már a dolgokat.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #333 Dátum: 2010.04.26 18:11:22 »
A fajtajelleget nem szikével alakítják. Normális esetben gondos és kitartó tenyésztői munka.
Nem is tudom, a kaukázusi paraszt miért nem vette a fáradságot, hogy alaposabban kitenyéssze a fülkagyló nélküli kutyát, hogy abba ne tudjon belekapaszkodni a farkas.  :flowers:

Node, itt egy csonkolatlan fajtagyőztes tegnapról:

Enyém.  :wub: :clap:
Gratula a fajtagyőztességhez!  :clap:
Ha majd a jövőben mi is visszük a mienket, lehet hogy egy kutyakiállításon fogunk összefutni, és nem autós találkozón  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.26 18:13:53 írta Ákos2004 »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #334 Dátum: 2010.04.26 18:13:06 »
A mi kutyánk így nézett ki 2hetesen, most már két hetes és 5napos  :whistling:
(a francia dög!)
Ja és Péter, ha esetleg van a tarsolyodban bármi francia, jól csengő kutyanév, azt nagyon megköszönném!  :helpsmilie:

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.26 18:18:52 írta Ákos2004 »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #335 Dátum: 2010.04.26 18:17:25 »
A fajtajelleget nem szikével alakítják. Normális esetben gondos és kitartó tenyésztői munka.
Nem is tudom, a kaukázusi paraszt miért nem vette a fáradságot, hogy alaposabban kitenyéssze a fülkagyló nélküli kutyát, hogy abba ne tudjon belekapaszkodni a farkas.  :flowers:
Fajtajelleg az, amit az adott fajta standardja leír. És ha ez a vágott fül, akkor az is fajtajelleg. Az egy más kérdés, ha a fajta standardjéből ezt kiszedték.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #336 Dátum: 2010.04.26 20:22:06 »
Kicsinyt elbólintottunk:

Satriani

  • Vendég
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #337 Dátum: 2010.04.26 20:31:32 »
Gondolkozzunk együtt. :) A kaukázusinál (is) a standardot a meglévő kutyák alapján írták le, magyarul a fajtajelleget nem valamiféle mai értelemben vett gondos tenyésztői munka, hanem a pár évszázados vadon tartás és a kutyák funkciója alakította. A kaukázusi fülét ezer éve csonkolják, cserébe a kutyák ezer éve megvédik a nyájat a farkastól. Behozza a fajtát pár lelkes kutyabarát (köztük személyes jóismerősöm, Csaba bácsi, aki a '70-es évek óta dobermannozott, világgyőztes kutyái voltak, több szakkönyv szerzője) a magyar/német/holland dzsungelbe, és pár állatvédő kitalálja, hogy jajj, szegény kutya fülét ne vágjuk le, mert jajj, mi lesz vele. Erre a megfelelő szakmai testületekkel nagy egyetértésben lemódosítják a standardot, a kaukázusi juhászkutya fajtajellege ezen túl a csonkolatlan fül.

Egy kérdésem van: Szergej, aki évtizedek óta kaukázusikkal terel, és már az ükapja is kaukázusikkal védte a nyájat, és aki lóf.szt se tud a standard változásáról, honnan fogja megtudni, hogy már nem is kaukázusijai vannak? :D

(Megjegyzem, nem néztem utána a kaukázusi standardjának, de röhejesnek tartom az elvi lehetőséget.)

Ákos, ez milyen fajta? Klassz kis kukacok. :cool2: Kutyanevekben nem vagyok otthon, de majd facebookon rákérdezek az egyik belga tanáromtól, biztos lesz valami jó ötlete.

SZERK: ha francia, akkor ilyen?

« Utoljára szerkesztve: 2010.04.26 20:36:52 írta Satriani »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #338 Dátum: 2010.04.26 21:53:53 »
jaja, talált süllyedt  :sorcerer:
A kaukázusis példalevezetésed teljesen reális, sajnos szergej profi 'dolgozó' kutyái standardon kívüliek lesznek..... de közép távon nyilván valahogy behozzák majd a tenyésztésbe, a módját nem tudom, nem foglalkoztam mélyrehatóan a tenyésztéssel.
Abban az állatvédőknek igaza van, hogy a célkutyák 99%-át manapság nem munkára használják, így a korábban funkcionális célt szolgáló csonkítás manapság szépészeti dologba ment át....
Én nem értek azokkal egyet, akik a más embert állatkínzónak titulálják csak azért,  mert vágatja a fülét. Ettől függetlenül nagyon örülök, hogy a 2-3hónapos kölyköt nem kell orvoshoz vinni, altatni, majd a sebét kötözni, mert nem szívesen csinálnám végig, sőt!


Satriani

  • Vendég
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #339 Dátum: 2010.04.26 22:29:37 »
Francba, pont nem fotóztam őket tegnap, pedig egy bírói körben voltunk... Két kutya volt, meg is jegyeztük, hogy milyen elegáns, jó kiállású fajta. Abban biztos lehetsz, hogy lesz, aki dobermannak vagy rotinak nézi majd a színe miatt. Képeket tolj be néha, jó lesz látni, ahogy cseperedik.  :1eye:

A szépészet érdekes kérdés. Egyes fajtáknál nem csinálnak belőle problémát (lásd péel mellékelt, szerencsétlen bobtail), sőt, vannak fajták, amelyeknek sosem volt más céljuk és feladatuk azon túl, hogy jól nézzenek ki, nem tudom, miért probléma ez olyan fajtáknál, ahol a hagyományos jelleget erősítik a beavatkozások. Nekem nem jön be a hosszú farkú cocker, a dobermann is csak álló, hegyes füllel az igazi, és a kaukázusit is golyófejjel tudom leginkább elképzelni. Szívtelenség? Nem hinném, imádom a kutyákat.


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #340 Dátum: 2010.04.26 22:39:22 »
Az első képen jó a kutya sérója. Vagy az a gazdája?  :D
Már korábban is írtam, hogy bárcsak ez lenne a legnagyobb probléma kis országunkban az állatvédelemben (mármint a szakszerű csonkítás). Én az 1 m-es láncra kikötött kutyák helyzetét aggasztóbbak látom.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #341 Dátum: 2010.04.26 23:15:08 »
Cegléden volt a kiállítás, ugye? Vannak konkrét céljaid a kiállításokkal, vagy csupán hobby?
Mi innen vesszük a mienket:
http://dragonnoir.chiens-de-france.com/site_eleveur/index.php?ID_ELEVEUR=13317&ID_SITE=14827


Satriani

  • Vendég
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #342 Dátum: 2010.04.27 00:26:57 »
Hú, ezek nagyon szépek! Meg eléggé elhivatott lehet a tenyésztő, a malinois sem egy túl gyakori fajta.

Semmi cél nincs, csak szerettem volna egy minősítést a kutyának, ennyi. Úgyhogy nagy bónusz volt a kitűnő+fajtagyőztes. Mondjuk maga a kiállítás jó program, klassz parasztvörösre égtem, fáj a homlokom, mint az állat. :D Megyek a következőre is. :D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #343 Dátum: 2010.04.27 07:31:42 »
Már korábban is írtam, hogy bárcsak ez lenne a legnagyobb probléma kis országunkban az állatvédelemben (mármint a szakszerű csonkítás). Én az 1 m-es láncra kikötött kutyák helyzetét aggasztóbbak látom.
A probléma gyökere ott leledzik, hogy egy törvényből az emberek elkezdik kimazsolázni a számukra "előnyös/elfogadható" és "hátrányos/kellemetlen" pontokat. Természetesen mindenkinek más-más az értékrendje, ezért mindenki más pontokat helyesel miközben a többi pontot baromságnak tartja.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #344 Dátum: 2010.04.27 07:45:27 »
Hú, ezek nagyon szépek! Meg eléggé elhivatott lehet a tenyésztő, a malinois sem egy túl gyakori fajta.
Semmi cél nincs, csak szerettem volna egy minősítést a kutyának, ennyi. Úgyhogy nagy bónusz volt a kitűnő+fajtagyőztes. Mondjuk maga a kiállítás jó program, klassz parasztvörösre égtem, fáj a homlokom, mint az állat. :D Megyek a következőre is. :D
Malikat csak másodsorban tenyészt, talán csak 1 malija van. Érdekes, hogy a másik jelentős itthoni tenyésztő is a beauceronok mellett malikkal is foglalkozik lightosban. Egyébként a doberman a másik párja a beauceronoknak a tenyésztőknél. Érdekes.
Tök jó hogy mentek megint kiállításra  :sorcerer: Majd szólj, ha összejött a CH címe a kutyusnak!  :szemez: