Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 247149 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

mykos

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #270 Dátum: 2009.09.13 20:48:54 »
macskáit írtotta folyamatosan, ha véletlenül átszöktek). Aztán egy nap arra mentek haza a melóból, hogy széttépte a kaukázusit.

a kaukázusi juhász nagyon szép kutya. Én 91 -ben láttam olyat először itt Pesten, a konditerem tulajáé volt, ahová jártam edzésekre. Egyszer hétvégén kifestettük a termet és amikor hozta a furgonnal a cuccokat ott volt a kutyája is. Hatalmas kutya volt. Fuglovics Róbert volt ez a tulaj, hátha valaki ismeri. :clap:

Ja, egy időben sokat jártam a kerepesi "konditermébe"  ;)
AE111 Station Wagon 1,6 16i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #271 Dátum: 2009.09.13 21:56:33 »
Azért a bullmasztiff és a pitbull nem teljesen egy kategória, mint ahogy a bullterrier sem.
A pitbull kifejezetten a harcra lett tenyésztve, nálunk be is tiltották.
Persze, hogy nem, de nem is ezt írtam. Az egyik terrier, a másik masztiff, nagyon más habitusú kutyák  :yes:
Csak ismertem több staffordshire terriert (ha úgy jobban tetszik pitbull terriert), akik nagyon is normálisak voltak.

Satriani

  • Vendég
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #272 Dátum: 2009.09.13 22:04:36 »
A kutyám nem egy agresszív jószág (sőt, tulajdonképpen teljesen hiányzik belőle az agresszió), ha a sztereotip képzettársításokból indulnék ki, nem kéne odaengednem séta közben játszani egy pitbullhoz. Eddig még sosem lett baja. A legnagyobb probléma akkor volt, amikor az egyik gazda - tapintatból - nem vette le a kutyájáról a szájkosarat, ami nagyobbat üt, mintha a pitbull játékból oda-odakapna.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #273 Dátum: 2009.09.13 23:24:50 »
Én a kutyaugatást már meg sem hallom (a környékünkön kvázi állandóan ugatnak), viszont a forgalom zaja rettenetesen zavar(na) - minap unokatesóméknál aludtam az Örs mellett (a szoba ablaka a térre néz ráadásul), és ugyanez volt: füldugó, csukott ablak ellenére jópárszor felébredtem  ::)
Előző lakásunk egy forgalmas főút mellett volt, amin 3 villamos is járt. Nyáron soxor olyan meleg volt, hogy muszáj volt nyitott ablak mellett aludni, pedig az első villamos már fél 5 körül jött. Egyébként 1 hét volt megszokni, noha kertes házból mentem oda.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #274 Dátum: 2009.09.14 00:58:50 »
A pitbull kifejezetten a harcra lett tenyésztve, nálunk be is tiltották.
Mármint a tenyésztését tiltották be, ugye?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #275 Dátum: 2009.09.14 07:37:34 »
Persze  :yes:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #276 Dátum: 2009.09.14 08:49:34 »
Én csak a fajtát ismerem. Volt kaukázusink, a Basa, ökör nagy és - fajtajelleghez képest meglepő módon - végtelenül szelíd, játékos, jóindulatú kutya volt.
Egy ismerősömnek egy kaukázusi harapta át a herezacskóját, kb 1,5 centivel a golyó mellett...
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #277 Dátum: 2009.09.14 09:19:56 »
Azt megcsinálja egy tengerimalac is... Példa mindenre van, de egy kaukázusit könnyebb úgy nevelni, hogy ne tegyen ilyen aljasságot  :D
kisa
born to ride

Satriani

  • Vendég
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #278 Dátum: 2009.09.14 09:32:13 »
Nekünk elég volt egy skót juhász mellett tartani.  :sorcerer: 60 kilós öleb lett belőle.

Peti

  • Vendég
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #279 Dátum: 2009.09.14 17:42:21 »
Előző lakásunk egy forgalmas főút mellett volt, amin 3 villamos is járt. Nyáron soxor olyan meleg volt, hogy muszáj volt nyitott ablak mellett aludni, pedig az első villamos már fél 5 körül jött. Egyébként 1 hét volt megszokni, noha kertes házból mentem oda.

A forgalmi zajokat sokkal "könnyebb" megszokni, mert viszonylag kiszámítható, konstans zajokról beszélünk, ellenben a kutyaugatás "össze-vissza jön", nem tudod meddig tart, és rohadt idegesítő. :2guns:

leszilaci

  • Vendég

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont

Peti

  • Vendég
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #282 Dátum: 2009.09.15 09:36:42 »
Pár mondatig visszatérve az ugatós kutyához: este elszakadt a cérna, egy lájtos 2órás ugatás után, (aztán ki tudja mióta ugatott, mikor hazaértem már nyomta) átsétáltam, kizárásos alapon 3portából az 1ikbe kellett lennie, ez a csodás házőrző viszont nagyban kussolt ha a kapuk előtt sétáltam, pedig csoszogtam-zörögtem, mint egy kísértet, de semmi, úgyhogy vártam.


Kisvártatva rákezdett, na akkor megvolt. Nyomtam a csengőt, senki sem jött ki, pedig égett a villany, kutya mindvégig qssba volt :excl: úgy hogy nyomtam a csengőt meg 1x-2x rávágtam a kapura is, na akkor hallottam hogy szimatol a kapu alatt, felmásztam, egy ilyen középtermetű fekete kutya volt, észrevett és lassan de határozottan elsétált a kert végébe!

Legalább estére csend volt, de tényleg nem értem minek tart az ilyen kutyát, sztem ha tudná még a kaput is kinyitná bárkinek.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #283 Dátum: 2009.09.15 11:02:34 »
ez vicc..nem akkor kéne ugatnia ha idegen sétál a keritések előtt?  :?:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #284 Dátum: 2009.09.15 11:09:57 »
Nem, ez a kutya figyelemre vágyik. Sztem
Gabe 254.