Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 247197 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #255 Dátum: 2009.09.13 12:26:51 »
Hát ja, a vasárnap flexelő, fűrészelő, géppel permetező, rotációs kapáló, fúró-kalapáló, kertben zenét (?) bömböltető, vagy éppen részegen (vagy józanul) hahotázó-üvöltöző szomszédok helyenként agyára tudnak menni az embernek  :nonono: ... Dehát ez van, nem egy hegyi tanyán élünk  ::) ... Óóó, ahol Ausztriában lakni szoktunk, az viszont e téren (is) maga a paradicsom  :yes: - az a csend, ami ott este-éjjel (meg nagyrészt nappal is) lenni tud, maga a megváltás  :wub:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tutinet

  • Vendég
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #256 Dátum: 2009.09.13 12:51:43 »
na kimentünk apóshoz a kertvárosba végre egy kis "csend" a szeretett városunk után.
kiülök a kertbe , jobboldalt síkit a flex, baloldalt megy a betonkeverő a melósok ott sasolják a napozó páromat...szembelakok orditva beszélgetnek, ugat a kutya, stb. amikor vki begyujtott a gaz alá és maró füst árasztotta a környéket, na akkor adtam ki s startparancsot!
 :clap:


Vége a nyári szabadságolásoknak és vége a kánikulának ebből mi következik ?

Most kezdi kel a nagyobb felújításokat, kőművesmunkákat. Mi is tavaly ilyenkor kezdtük volna el a dryvitozást a házon de  mire mindenki beleegyezett meg pénz is lett rá november lett és akkor csinálták. Most meg be kéne színezni mert így szürkén nem a legszebb. De nekem nincs pénzem rá most, ugye volt a motorátépítés stb. Marad tavaszra, de a mai világban ha valaki felújít vagy építkezik már becsülendő mert csinál valamit a környezetért. Legalábbis az én szememben. Nem hagyja lelakva máladozni a vakolatot a házról.
Ha meg pihizni akartok, akkor inkább a Dunakanyarba vagy a Pilisbe menjetek.

tutinet

  • Vendég
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #257 Dátum: 2009.09.13 13:07:18 »
Van egy haverom aki nagy kutyarajongó de kizárólag pitbullokkal foglalkozik. Ezek a kutyák otthon nagyon csendes jószágok és baraátságosak, én eleinte kicsit tartottam tőlük de amikor az illetőnél voltam simán meg lehetett simogatni őket.

Ez a srác ha pl. éjjel talál egy kivert pittbult az utcán aki már kóbornak számít és még mondjuk sebesült is akkor taxit hív és beviszi az állatkórházba. Néha szokták járni a várost kóbor pitbullokat keresve és segítenek rajtuk.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #258 Dátum: 2009.09.13 13:38:56 »
Ez a srác ha pl. éjjel talál egy kivert pittbult az utcán aki már kóbornak számít és még mondjuk sebesült is akkor taxit hív és beviszi az állatkórházba. Néha szokták járni a várost kóbor pitbullokat keresve és segítenek rajtuk.
Ezt mondjuk minden csóró kóbor kutya megérdemelné  ::) ... Persze a kis segítség is segítség, nyilván neki is behatároltak a kapacitásai. Az meg amúgy sem baj, hogy begyűjti a kóbor pitbullokat, mert ez a fajta adott esetben tényleg veszélyesebb tud lenni sok másiknál, ha nem megfelelő gazdája volt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #259 Dátum: 2009.09.13 14:32:40 »
na kimentünk apóshoz a kertvárosba végre egy kis "csend" a szeretett városunk után.
 
 :clap:

Dettó.
Egyik legforgalmasabb főút mellett laktunk, simán tudtam aludni (tudom ez megszokás kérdése is+nagyon jó nyílászárók voltak) most: ugató kutyák, (ettől nagyon ko vagyok, csukott ablak+füldugóval is felébredek :hang:) kibírhatatlan, unatkozó szomszédok (simán hétköznap is hajnali 2-3ig nyomják, a másik minden reggel pontban fél6kor rádió/tv, persze nyitott ablaknál hogy mindenki halja, hétvégén meg kerti munka, hála Istennek hogy csak átmenetileg vagyunk itt :hug:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #260 Dátum: 2009.09.13 15:39:12 »
Egyik legforgalmasabb főút mellett laktunk, simán tudtam aludni (tudom ez megszokás kérdése is+nagyon jó nyílászárók voltak) most: ugató kutyák, (ettől nagyon ko vagyok, csukott ablak+füldugóval is felébredek...)
Hát ez tényleg megszokás kérdése. Én a kutyaugatást már meg sem hallom (a környékünkön kvázi állandóan ugatnak), viszont a forgalom zaja rettenetesen zavar(na) - minap unokatesóméknál aludtam az Örs mellett (a szoba ablaka a térre néz ráadásul), és ugyanez volt: füldugó, csukott ablak ellenére jópárszor felébredtem  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #261 Dátum: 2009.09.13 16:42:05 »
Van egy haverom aki nagy kutyarajongó de kizárólag pitbullokkal foglalkozik. Ezek a kutyák otthon nagyon csendes jószágok és baraátságosak, én eleinte kicsit tartottam tőlük de amikor az illetőnél voltam simán meg lehetett simogatni őket.
A pitbullokkal vigyázni kell, mert nagyon labilis fajta. Amíg erős kontroll alatt vannak, barátságosak is lehetnek akár. Viszont elég egy "bekattanás" és máris "gyilkológéppé" válnak. Pl a kollégámnak volt pár évig egy pitbullja, jól megvoltak a családdal és az udvaron lévő kaukázusival együtt (csak a szomszéd macskáit írtotta folyamatosan, ha véletlenül átszöktek). Aztán egy nap arra mentek haza a melóból, hogy széttépte a kaukázusit.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #262 Dátum: 2009.09.13 16:43:44 »
Ja-ja, azért ez mégiscsak egy harci kutya, benne van a génjeiben...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #263 Dátum: 2009.09.13 17:03:01 »
Ja-ja, azért ez mégiscsak egy harci kutya, benne van a génjeiben...
Csak hozzáértő tartson ilyet, de akkor nagyon normálisak. Ha okosan, minden agresszivitást mellőzve nevelik őket, nincs velük gond, értelmes, ragaszkodó kutyák.
Nálunk bullmastiff van, már a 2. generáció, nagydarab békés, nyugodt kutyák. Gyerekek mellé is csak ajánlani tudom. Persze nevelni kell őket is, de ez így van bármelyikkel. Nagyon "gazdamániások", biztosítani kell nekik, hogy minden nap több órát is fizikai kontaktusban legyenek a családdal, nagyon igénylik.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #264 Dátum: 2009.09.13 17:49:41 »
Így van, Zénóka, teljesen igazad van! A gazdi fejében dől el a dolog, nem a kutyáéban. A kutyáéban egyetlen egy dolog dől el, és ez a feltétlen engedelmesség és hűség, amit meg ki kell érdemelni, innetől társ a kutya!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tutinet

  • Vendég
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #265 Dátum: 2009.09.13 18:54:19 »
macskáit írtotta folyamatosan, ha véletlenül átszöktek). Aztán egy nap arra mentek haza a melóból, hogy széttépte a kaukázusit.

a kaukázusi juhász nagyon szép kutya. Én 91 -ben láttam olyat először itt Pesten, a konditerem tulajáé volt, ahová jártam edzésekre. Egyszer hétvégén kifestettük a termet és amikor hozta a furgonnal a cuccokat ott volt a kutyája is. Hatalmas kutya volt. Fuglovics Róbert volt ez a tulaj, hátha valaki ismeri. :clap:

Satriani

  • Vendég
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #266 Dátum: 2009.09.13 19:14:00 »
Én csak a fajtát ismerem. Volt kaukázusink, a Basa, ökör nagy és - fajtajelleghez képest meglepő módon - végtelenül szelíd, játékos, jóindulatú kutya volt.

tutinet

  • Vendég
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #267 Dátum: 2009.09.13 19:53:01 »
Na ez milyen kutya ?


Satriani

  • Vendég
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #268 Dátum: 2009.09.13 20:17:43 »
Felőlem lehet sarplaninac vagy közép-ázsiai juhász is, de egy jól megnyírt kaukázusinak is elfogadnám. Bár még olyat nem láttam, hogy kaukázusit nyírtak volna.

A sapkásra viszont tippem sincs. :D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #269 Dátum: 2009.09.13 20:27:26 »
Ja-ja, azért ez mégiscsak egy harci kutya, benne van a génjeiben...
Csak hozzáértő tartson ilyet, de akkor nagyon normálisak. Ha okosan, minden agresszivitást mellőzve nevelik őket, nincs velük gond, értelmes, ragaszkodó kutyák.
Nálunk bullmastiff van, már a 2. generáció, nagydarab békés, nyugodt kutyák. Gyerekek mellé is csak ajánlani tudom. Persze nevelni kell őket is, de ez így van bármelyikkel. Nagyon "gazdamániások", biztosítani kell nekik, hogy minden nap több órát is fizikai kontaktusban legyenek a családdal, nagyon igénylik.
Azért a bullmasztiff és a pitbull nem teljesen egy kategória, mint ahogy a bullterrier sem.
A pitbull kifejezetten a harcra lett tenyésztve, nálunk be is tiltották.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety