Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 247364 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #240 Dátum: 2009.09.12 15:09:25 »
A dolog sajnos nem ennyire egyszerű. Ugyanis nem minden kutya jólnevelt, sőt, a többség nem az. És főként a gazdikkal van a probléma. Az ajtóra viszont nem írhatják ki, hogy csak jólnevelt kutyát lehet behozni.
Épp minap voltam egy nagy állatpatikában, ahová bejöhetnek a házikedvencek (szép is lenne, ha nem). Egy gazdi behozta a kutyáját, póráz nélkül, az meg eszeveszetten elkezdett rohangálni a beltérben, mindenkihez odarohant, odadörgölőzött, felugrált és megnyalogatott. Én szeretem őket, megsimogattam, megpaskoltam, nem zavart. De sok embert igenis zavar, ha egy idegen kutya "letámadja" őket egy nyilvános helyen.
De ráadásul a legtöbb gazdi még meg is sértődik, ha emiatt szólnak neki, hisz az "ő kutyája nem bánt, csak barátságból nyalogat össze".
Na, hát ez az. Én pl. rettentően utálom, ha egy kutya összenyalogat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #241 Dátum: 2009.09.12 15:50:20 »
Én is...


Meg azt is ha non-stop ugat egy kutya, mert baxik foglalkozni vele a gazdája, sréhen szembe van így egy kutya, nappal bevan zárva, 15percenként 5percig ugatja a nagy semmit, aztán 22-23h körül kiengedik a kertbe, akkor meg a légyzümmögést is megugatja, reggel megint ugat mikor zárják vissza. :death:

A  :censored: tart az ilyen kutyát. :2guns:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #242 Dátum: 2009.09.12 15:50:41 »
Teszem azt, nyár van, én sűrűn hordok fehér vászonnadrágot. Ha egy ilyen eset megtörténik (kutya ugrál, nyalogat) onnantól fogva hogy megyek emberek közé (munkaszituban)  :hmmmm:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #243 Dátum: 2009.09.12 16:23:43 »
Meg azt is ha non-stop ugat egy kutya, mert baxik foglalkozni vele a gazdája, sréhen szembe van így egy kutya, nappal bevan zárva, 15percenként 5percig ugatja a nagy semmit, aztán 22-23h körül kiengedik a kertbe, akkor meg a légyzümmögést is megugatja, reggel megint ugat mikor zárják vissza. :death:

A  :censored: tart az ilyen kutyát. :2guns:
Ja, ez ismerős  ::) ... Szomszédunkban is van egy ilyen balsorsú jószág - az idő 90 %-ában be van zárva egy kb. 2x2 méteres kennelbe, aztán persze ugat is folyton-folyvást, ha kell, ha nem  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tutinet

  • Vendég
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #244 Dátum: 2009.09.12 20:43:50 »
Na itt már nem OFF.

Szóval minden hülyeséget nem kell átvenni a fejlett nyugattól, pl. azt sem hogy a homokiak házasodhatnak. Azt , hogy kutyákkal is be lehet menni egy ügyet elintézni. Nekem vannak aggályaim, mert megvan mondva hogy mekkora kutyával lehet max. bemenni ???
És mi van, ha 2 idegen kutya egymásnak ugrik ?
És az se biztos, hogy mindegyik szobatiszta.


Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #245 Dátum: 2009.09.12 20:54:08 »
A kutyatartók nagy többsége sajnos nem rendelkezik a megfelelő állattartási kultúrával. Külföldön azért engedik meg a kutyákat, mert ott kint az emberek állattartási kultúrája is megvan. Lásd nálunk hányan takarítják a kutyapiszkot, míg ez más országokban magától értetődik. Nálunk megveszik a kutyát mert kell, aztán mikor foglalkozni is kellene vele, elfogy a lelkesedés. Mert ugyi a jószágot le kell vinni hóban, szélben, esőben, hidegben, melegben. A kertben tartott kutyáknál is tévhit, hogy nem kell sétáltatni őket, pedig kell. Ezernyi példát lehetne sorolni még.
Nekem itt van Mazsika. Aki a klubból eddig ismeri, tudja, hogy milyen nyugodt, jó természetű kutya. Bárhová el tudok vele menni, a kocsiban is csak a hordozójában utazik. Nem megy oda senkihez, mert kiskorától szokva erre tanítottam (hisz tudom sokan utálják az ilyet). Mindenhol dícsérik, az állatorvosok, a kutyakozmetikus, stb. Simán el merek menni étterembe is Mazsikával, leültetem az egyik székbe (amit persze előtte letakarok egy általam vitt pokróccal) és teljes nyugalomban végig ott ücsörög.
Itthon, amíg az emberek szemlélete, hozzáállása nem változik meg, addig tuti eszébe sem jut senkinek engedélyezni a kutyák étterembe, hivatalba, stb. történő bevitalét.
Szilvi 62

tutinet

  • Vendég
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #246 Dátum: 2009.09.12 21:05:24 »
Vannak nagytestű kutyák, ott okozhat némi gondot, ha étterembe viszik. Mert nem tudni előre milyen ingerek érik, hogyan reagál a sok idegenre.
Pl. ha harapós kedvében van abból baj lehet.

Szembe lévő házban lakik egy szőke ciklon, akinek egy icipici fehér nagyszőrű kutyája van, de mivel keveset sétáltatják, így kicsit dundi lett.
Nem tudom milyen fajta, pedig többször mondta már a csaj, de mindig elfelejtem. Majdnem úgy néz ki, mint egy kis bárány.

Nekünk is volt mindig kutyánk ,mikor vidéken laktunk én szívesen játszottam velük. De a lakásba sose engedtük be, volt neki kint háza meg ott volt az udvar meg ha akart az utcára is kiment, mg sokszor elkísért mikor bicajoztam. Nekem azt tanították nem való a házba a kutya. Úgy látszik már ez is kezd megváltozni.





Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #247 Dátum: 2009.09.12 21:13:27 »
Vannak nagytestű kutyák, ott okozhat némi gondot, ha étterembe viszik. Mert nem tudni előre milyen ingerek érik, hogyan reagál a sok idegenre.
Pl. ha harapós kedvében van abból baj lehet.

Szembe lévő házban lakik egy szőke ciklon, akinek egy icipici fehér nagyszőrű kutyája van, de mivel keveset sétáltatják, így kicsit dundi lett.
Nem tudom milyen fajta, pedig többször mondta már a csaj, de mindig elfelejtem. Majdnem úgy néz ki, mint egy kis bárány.

Nekünk is volt mindig kutyánk ,mikor vidéken laktunk én szívesen játszottam velük. De a lakásba sose engedtük be, volt neki kint háza meg ott volt az udvar meg ha akart az utcára is kiment, mg sokszor elkísért mikor bicajoztam. Nekem azt tanították nem való a házba a kutya. Úgy látszik már ez is kezd megváltozni.

Nem tudom mennyit foglalkoztál a kutyáiddal, nevelted őket, stb. De egy jól nevelt kutyánál, mindig lehet tudni mire számíts. Vagy ha mégis olyan inger érné, ami szokatlan, a gazda behívásának, szót kell fogadnia.  Ha gazda rászól, szót fogad. Étterembe pórázzal lehet amúgy is kutyát bevinni, nem rohangálhatnak, szaladgálhatnak. Normális kutyánál még nem hallottam olyat, hogy harapós kedvében van. A kertből az utcára kiszaladgáló kutya pedig van annyira veszélyes, mint egy étteremben lévő, sőt.....
Ha pedig azt a dundi szőrkupacot kipakolnád a kertbe, mert ugyi nem lakásba való szerinted, tuti elpusztulna, mert ezek a kutyák nehezen viselik a hideget. :)
Szilvi 62

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #248 Dátum: 2009.09.12 22:48:58 »
Vannak nagytestű kutyák, ott okozhat némi gondot, ha étterembe viszik. Mert nem tudni előre milyen ingerek érik, hogyan reagál a sok idegenre.
Pl. ha harapós kedvében van abból baj lehet.
Az, hogy egy kutya hogyan viselkedik, nem sok köze van a súlyának, sőt... A nagy testűek általában nyugodtabbak, mint a kicsi ölebek, akik mindenkinek neki akarnak menni. De leginkább az igaz, hogy olyan a kutya, amilyennek nevelték, fajtától, mérettől függetlenül.
Viszont többszörös kutyatartóként is azt mondom, a kutya nem étterembe való, de nem azért, mert bárkinek is nekimenne.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #249 Dátum: 2009.09.13 00:00:00 »
Néhány gondolat:
Mindenkinek igaza van. Itthon elég gyakori felfogás, hogy a macska azért kell h elkergesse az egeret, a kutya meg a tolvajt. Nyilván egy olyan kutya, aki kiskorától kint tartottak az azt szokta meg, hogy minden idegent ugatni kell. Ilyen kutyát nem hiszem hogy szívesen vinné a gazdi étterembe, egyrészt nem illően viselkedne, másrészt addig ki őrzi a házat?
Van viszont egy jelentős hányad (innen nyugatra a többség) aki nem ezért tartja a kutyát, hanem társnak. Valószínű az ilyen kutyákkal többet is foglalkozik a gazdi hiszen evidens, hogy aki még étterembe is magával viszi az szinte egész nap a blökivel van, emiatt normál esetben szófogadóbb a kutya is, persze vannak kivételek. Szvsz egy jól nevelt ( és ez a lényeg) kutya egy étteremben kisebb eséllyel csinál balhét, minthogy az ember barátnője sztriptízt járjon az asztalon.
A lényeg a nyugati és az itthoni felfogásban ott van, hogy a gazdi fejében dől el, hova lehet vinni a kutyát és hova nem. Mielőtt félreértés lenne: Ausztriában és németeknél nincs kutyás és nem kutyás étterem, és sehol nincs megszabva mekkora kutya mehet be. Nyilván ha zavaróan viselkedik egy kutya akkor szólnak a gazdinak. Valahogy érdekes módon eddig soha nem láttam olyat, (odaát) hogy 2 kutya balhézott volna. Morgást már igen, de vagy rászóltak, vagy pórázt kicsit megrántották és kuss lett.
Nemrégen Gmundenben vacsoráztam a kuttyal a főutcában egy teltházas étteremben este, mint mindig póráz nélkül vittem ide is, feküdt az asztal alatt, és csak jó negyedóra elteltével vettem észre, hogy még 3db! másik kutya volt a kb 50 m2-es teraszon az asztalok alatt. Addig fel sem tűntek amég a vacsi befejeztével nem távoztak a gazdival együtt. Egyiken sem volt póráz, mégsem volt probléma. Olyat is láttam, hogy egy kutya nem akarta befejezni a morgást egy étteremben a gazdája kb 3 perc után kivitte az autóba, de ez volt a legdurvább "balhé"
Még 1x mondom: Szerintem a dolog fejben dől el... és nem a kutya fejében.

Nem akkor érünk utol egy "nyugati" kultúrát, ha megengedjük mindenhol a kutyát, hanem majd akkor ha nem kell megtiltani.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #250 Dátum: 2009.09.13 08:35:28 »
Nekünk is volt mindig kutyánk ,mikor vidéken laktunk én szívesen játszottam velük. De a lakásba sose engedtük be, volt neki kint háza meg ott volt az udvar meg ha akart az utcára is kiment, mg sokszor elkísért mikor bicajoztam. Nekem azt tanították nem való a házba a kutya. Úgy látszik már ez is kezd megváltozni.
Dehogy. Vannak kifejezetten otthoni tartásra "optimalizált" kutyafajták. Ugye nem mindegy, hogy egy westie-ről (az is ilyen kis, fehér, cuki jószág) vagy egy sarplaninacról beszélünk  :)

Amúgy azzal én is úgy vagyok, hogy egy nagytestű kutya kevésbé való a lakásba (bár pl. jóbarátnémnál két db németjuhász méretű jószág is lakik, hol bent hol kint, és ez nem okoz semmilyen problémát). De ezekkel a kis ölebekkel egészen más a helyzet.

Az meg, hogy egy étterembe beviszel egy kutyát, és annak pont ott (az idegen területen, a sok ember között) lesz "harapós kedve" - több, mint valószínűtlen. Kisebb az esély rá, mint hogy vmelyik humán vendég kezd ámokfutásba  :D ... Ahogy Szilvi is írja, kutyák inkább a saját területükön/annak közelében lehetnek "harapós kedvükben".
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #251 Dátum: 2009.09.13 08:38:54 »
Szvsz egy jól nevelt ( és ez a lényeg) kutya egy étteremben kisebb eséllyel csinál balhét, minthogy az ember barátnője sztriptízt járjon az asztalon.
Na, ezt becsszó nem olvastam az előző hsz-om megírása előtt  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #252 Dátum: 2009.09.13 08:48:09 »
A lényeg a nyugati és az itthoni felfogásban ott van, hogy a gazdi fejében dől el, hova lehet vinni a kutyát és hova nem. Mielőtt félreértés lenne: Ausztriában és németeknél nincs kutyás és nem kutyás étterem, és sehol nincs megszabva mekkora kutya mehet be. Nyilván ha zavaróan viselkedik egy kutya akkor szólnak a gazdinak.

Ehhez csak annyit tennék hozzá (és ez szintén az emberek hozzáállásával kapcsolatos), hogy itthon ez azért is okoz(hat) problémát, mert maguk az emberek, azaz a többi vendég lehet intoleráns azzal szemben, hogy "kutyával egy légtérben" kelljen étkeznie  ::) ... Jóapámon is láttam ezt, Ausztriában mindig kiakadt (kicsit), mikor más vendégek kutyát hoztak be az étterembe. Jelen esetben, a tali-vacsi-helyszín részéről is az volt az elutasítás indoka, hogy tőlük jöhetne, de nem tudják, mit szólna hozzá a többi vendég  :?: ...

Ez is nyilván azzal függ össze, amit te is írsz, hogy ti. nyugaton időközben már egész más szerepet tölt be (jellemzően) a kutya, így más a közmegítélése is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #253 Dátum: 2009.09.13 12:13:14 »
Szomszédunkban is van egy ilyen balsorsú jószág - az idő 90 %-ában be van zárva egy kb. 2x2 méteres kennelbe, aztán persze ugat is folyton-folyvást, ha kell, ha nem  :wacko:

Amilyen a gazdája...

Nálunk is -akik ""tartják"" ezt a kutyát- a tökéletes szomszédok, reggel arra kelek hogy üvöltöznek, a kert egyik végéből a másikba kiabálnak egymásnak, 2-3naponta meg fogják magukat, hajnali 1kor kiülnek hahotázni a kertbe, és ezek nyugdíjasok :excl: tehát ne ilyen tivornyázó fiatalokat képzelj el, ha éppen nem ez van akkor ordít a tv/rádió, vagy barkács művek, ha átmész szólni, hogy ugyan hagyja már abba a barkácsolást vasárnap fél1kor, még ő van megsértődve :death:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #254 Dátum: 2009.09.13 12:18:26 »
na kimentünk apóshoz a kertvárosba végre egy kis "csend" a szeretett városunk után.
kiülök a kertbe , jobboldalt síkit a flex, baloldalt megy a betonkeverő a melósok ott sasolják a napozó páromat...szembelakok orditva beszélgetnek, ugat a kutya, stb. amikor vki begyujtott a gaz alá és maró füst árasztotta a környéket, na akkor adtam ki s startparancsot!
 :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002