Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 247307 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #15 Dátum: 2006.08.24 09:41:16 »
Ez a rákos dolog valami eszméletlen, hogy milyen gyakori a kutyáknál... Nem lehet, hogy a konzervkaja okozza?? Nekünk két kutyánk is rákban halt meg, mindkettõ egész életében konzervkaján élt :(

"Pocok" '90-tõl 2003-ig szolgált nálunk hûségesen. Fajtatiszta, fekete tacskó volt. Nagyon okos, intelligens, imádnivaló szuka volt. Kb. 11 éves korában volt már egy mûtéte, emlõrák miatt. 2 évig bírta még utána, de az áttétek miatt végül elhunyt :(  
"Pedró" '95-tõl 2006-ig. Pocok féltestvére volt, az anyjuk közös. Szintén tacsi, de nagyobb termetû, kövérkés, és barna színû :) Szintén rákban múlt ki.
"Berci" 2004-tõl. Fehér színû törpepuli-palotapincsi keverék  :)   Nagyon aranyos, örökölte mindkét fajta elõnyeit. Kis harcias szõrcsomó  :nagymosoly:

Macskánk majdnem mindig volt, egészen 2 évvel ezelõttig. De valahogy nem volt velük szerencsénk, mindig kimúltak idõ elõtt, erõszakos halál miatt. Anyu ezért úgy döntött, nem lesz több macska. Kutya sem. Amíg Berci él, addig lesz állat a háznál. Valahol megértem, elvégre 3 év alatt összesen 2 kutyát meg vagy 4 macskát temettünk el :(

A lakásba viszont soha semmilyen állat sem mehet be, csak karácsonykor. Olyankor megmutatjuk nekik a karácsonyfát meg ehetnek bejglit  :nagymosoly:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #16 Dátum: 2006.08.24 09:51:34 »
Eddig összesen négy UV kutyát fogadtunk be. Az elsõt, a kedvencet tacskó-snau keverék, szatyorban dobták be a testvérével egy ismerõsünk kertjébe.

A második-harmadikat apám gyjtötte be. A második ( a képen ágaskodik) tavaly elpusztult, keresztbe fordult egy csont a nyelõcsövében és ászúrt egy létfontosságú eret. 5 perc alatt elvérzett... A vicc az, hogy az elõtte lévõ héten a furcsa öklendezései miatt 3* vittük el orvoshoz... Az okos doki meg lerázott azzal, hogy gyomorrontás.
A képet majd linkelem, csak a közepes verziót még most konvertálja a képtár...
A negyedik kutya Lady lett, egy gyönyörû roti németjuhász keverék leányzó. Ahol bérelem az egyik garázsom, ott fogadta be a tulaj öregasszony, kölyök korában. De miután megnõtt, és nem bírt vele, sintérrel akarta elvitetni. Nem hagytam. Elhoztam, 3 hónapig nálam volt, aztán találtam neki gazdát.


további képei: http://kep.tar.hu/hajogyarisziget/50224102#2

Viszont most hallottam olyat, hogy nem bánnak vele túl jó. Ha valakinek kell egy igazi házörzõ,az szóljon.
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #17 Dátum: 2006.08.24 10:59:32 »
Idézetet írta: "Szeke"
Ez a rákos dolog valami eszméletlen, hogy milyen gyakori a kutyáknál... Nem lehet, hogy a konzervkaja okozza?? Nekünk két kutyánk is rákban halt meg, mindkettõ egész életében konzervkaján élt :(
Sztem nem feltétlen összefüggés. 1 idõs bácsi mesélte, aki mindig házikosztal etette a kutyáját, hogy 2szer kellett mûteni rák miatt. Mondjuk nem emlõ, hanem a nyakán nõtt valami daganat szegénynek. :szomoru:
Laco 73 :D

rezol

  • Vendég
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #18 Dátum: 2006.08.24 12:30:29 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Szeke"
Ez a rákos dolog valami eszméletlen, hogy milyen gyakori a kutyáknál... Nem lehet, hogy a konzervkaja okozza?? Nekünk két kutyánk is rákban halt meg, mindkettõ egész életében konzervkaján élt :(
Sztem nem feltétlen összefüggés. 1 idõs bácsi mesélte, aki mindig házikosztal etette a kutyáját, hogy 2szer kellett mûteni rák miatt. Mondjuk nem emlõ, hanem a nyakán nõtt valami daganat szegénynek. :szomoru:
Sztem is a konzervkaja unfranko.
Nekem mindkét macskám (azok az enyémek voltak, a "mostaniak" nem) rákban pusztult el.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #19 Dátum: 2006.08.24 12:38:12 »
Idézetet írta: "Szonár"
Sztem is a konzervkaja unfranko.
Nekem mindkét macskám (azok az enyémek voltak, a "mostaniak" nem) rákban pusztult el.
Hát nem tom, azt tudom, hogy drog van benne, mert ha meghallja a macska a konzerv hangját, akkor úgy tesz, mint aki mindjárt megõrül. A szaga meg kilóméteres. Nekünk egyik állat se pusztult el rákban, pedig konzerven éltek mindig is, meg szárazkaján.
Laco 73 :D

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #20 Dátum: 2006.08.24 14:11:05 »
Na, akkor végre ilyen is van :)
Én kutya párti vagyok, bár a macskákkal sincs túl sok bajom, de többször karmolt meg macska, mint harapott meg kutya. Volt már több macskánk, az utóbbit éppen a kutyánk üldözte el a háztól :) De a kutya mellett nem sok macska volt mert érdekes módon mindig eltûntek. Biztos nem bírták a kutyus játékstílusát, meg ugye azé méretbeli különbség is van.
Ja a kutya az egy Magyar Vizsla fiú, Arturnak hívják. 5 éves lett most nyáron, kicsit bolond, amikor meglát hangosan sípol örömében :) Majd rakok be róla egy-két képet. Szabadon rohangálhat a kertben, kb. 1640m2.
A növényeket nem bántja , csak néha lepisilja a tujákat  :szemforgat: . Fiatalabb korában még szeretett gödröket ásni de már le szokott róla. Nagyon okos jószág, meg néha kicsit engedetlen is. Más kutyám nem volt még, pontosabban volt elõtte egy magyar vizsla, de õ 2-3 hétig volt nálunk, és nyomtalanul eltûnt (ellopták), azelõtt meg egy németjuhász + malamut keverék, nagyon szép kutyus volt, de õ meg megszökött(akkor még nem volt kerítés) :(
Hírtelen ennyi. Majd ha hazaérek, rakok fel képet a jelenlegi vizslámról.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #21 Dátum: 2006.08.24 14:21:56 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Fiatalabb korában még szeretett gödröket ásni de már le szokott róla.

Ez valahogy minden kutyánál hobbi kiskorban, nálunk is mind a három vakond-szindrómás volt kb 1-2 éves koráig  :nagymosoly:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #22 Dátum: 2006.08.24 17:46:35 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Majd ha hazaérek, rakok fel képet a jelenlegi vizslámról.

Íme  :pofa:


'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #23 Dátum: 2006.08.24 18:39:16 »
Íme a kedvencünk:

[a csatolmányt egy admin törölte]

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #24 Dátum: 2006.08.24 18:51:57 »
Idézetet írta: "Szeke"
Ez a rákos dolog valami eszméletlen, hogy milyen gyakori a kutyáknál... Nem lehet, hogy a konzervkaja okozza?? Nekünk két kutyánk is rákban halt meg, mindkettõ egész életében konzervkaján élt :(

Nem mutattak ki összefüggést a daganatos megbetegedések és a konzerkaja között. Az állatoknál is csak úgy van ez, mint embernél, hogy a környezeti hatások összessége, az egyedi hajlam és még ezer dolog váltja ki. Mint írtad, emlõdaganata volt az egyiknek, és ha jól vettem ki, akkor 13 éves volt a tacsi. Nos ebben a korban a nõstény kutyáknál már elég nagy százalékban megjelenik az emlõdaganat. Elég sokat mûtöttem én is ilyeneket, az áttéképzésesek aránya viszont nem volt túl magas. A túlélés néhánytól több évig terjedt a daganat típusától és még sok egyéb tényezõtõl függõen. Ezek kitárgyalása meghaladja egy ilyen tocsik kereteit.

Visszatérve a konzervekhez:
A Waltham, a Eukanuba és a Hill's cég konzervjei "tisztasági" fokot és beltartalmi minõséget nézve meghaladják némely egyéb, emberi fogyasztásra készített vagdalt és löncshús kozervekét!  :nana:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #25 Dátum: 2006.08.25 06:53:56 »
Ne tudjátok meg, mit láttam tegnap az állatpatikában:
Nyugtató és közérzetjavító elektromos párologtató kutyák és macskák részére!  :shock:  :shock:  :crazy:
 :nagymosoly:  :nagymosoly: Az üzlet az üzlet!  :nagymosoly:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #26 Dátum: 2006.08.25 07:52:36 »
Idézetet írta: "whis"
Ne tudjátok meg, mit láttam tegnap az állatpatikában:
Nyugtató és közérzetjavító elektromos párologtató kutyák és macskák részére!  :shock:  :shock:  :crazy:
 :nagymosoly:  :nagymosoly: Az üzlet az üzlet!  :nagymosoly:

Nem ártana emberek számára is kifejleszteni egy ilyen szerkezetet. Néhánynak mindjárt tudnám is ajánlani... :nagymosoly:  :kacag:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #27 Dátum: 2006.08.25 10:46:10 »
Idézetet írta: "whis"
Visszatérve a konzervekhez:
A Waltham, a Eukanuba és a Hill's cég konzervjei "tisztasági" fokot és beltartalmi minõséget nézve meghaladják némely egyéb, emberi fogyasztásra készített vagdalt és löncshús kozervekét!  :nana:


Errõl csak annyit , zárójelben és OFF-olva , hogy egy ismerõsöm , aki munkájából adódóan egy idõben sok ilyen konzervgyárban járt , ahol embereknek szánt konzervek készültek , csak annyit mondott , hogy õ azóta legfeljebb az éhhalál közvetlen küszöbén lenne hajlandó megenni némelyik ilyen löncshús- , készétel- és hasonló konzervet  :szemforgat:  :idea:  :nana: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #28 Dátum: 2006.08.25 11:08:26 »
Idézetet írta: "whis"
Visszatérve a konzervekhez:
A Waltham, a Eukanuba és a Hill's cég konzervjei "tisztasági" fokot és beltartalmi minõséget nézve meghaladják némely egyéb, emberi fogyasztásra készített vagdalt és löncshús kozervekét!  :nana:


Voltam kutyatáp területi képviselõ, úgyhogy kérdezzetek bátran. :)
A fentiek közül a Eukanubáról egyértelmûen bebizonyították, hogy elég durva állatkisérletekkel alakult kai a mai termékpalettája, így nagyon sokan el is köszöntek tõle. Ettõl függetlenül jók. :)
A Royal Canin-t tudnám még javasolni. (nem ezeknél dolgoztam)
A tv reklámos csodák egyértelmûen felejthetõk. Minimális beltartalmi értékük csak arra jó, hogy a kutya méretes kupacokat felejtsen a földön... Láttam kutyának szánt 80 dekás húskonzervet 160 Ft-ért. Vajon mennyi volt benne a hús? :) A szóját meg nem igazán kedveli a kutyák gyomra...
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #29 Dátum: 2006.08.25 14:58:55 »
Idézetet írta: "Apu"
Láttam kutyának szánt 80 dekás húskonzervet 160 Ft-ért. Vajon mennyi volt benne a hús? :)

Csak halkan: szerinted a madárinfluenza miatt leölt sok baromfi hol végezte?

De hogy ne legyünk pánikkeltõk, mint a bulvármédia:
Ezek az állatok elkerültek a fehérjefeldolgozóba, ahol a maradványaikból húsliszt, toll-liszt és csontliszt készült (természetesen a technológia során teljesen steril lett a végtermék), amit állati takarmányokba kevernek be. Így az ásványi anyagok és az értékes fehérje nem megy veszendõbe.  :idea:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety