Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 245813 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #795 Dátum: 2011.11.30 09:04:52 »
Kééész!  :lol: :wub:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #796 Dátum: 2011.12.02 21:28:45 »
komolyan mondom egy kutya ma már egy vagyontárgy. anyám bevallása szerint oltásokkal mindennel vagy 100-150be van ez a sima kutya. nagyon durva.. :cry:
bele sem gondolok a misspichákon a  kis karonülő dögök mibe lehetnek?   :hmmmm:

Nekem a Te általad karonülő dögnek nevezett kutyám van. Ha felsorolnám mit költöttem már állatorvosra, megdöbbennél (a kutya 4,5 éves).  ;) De ez nem a kutya fajtájától függ, hanem az olyan felelőtletlen emberektől, akik úgy vállalnak be almokat a haszonszerzés miatt, hogy a szülők genetikai beteségben szenvednek és ezt örökítik tovább a kiskutyákra. Nem véletlen, hogy Mazsolámat kipakoltattam az első tüzelés után, nem fogok újabb beteg kiskutyákat rászabadítani a világra.

Amúgy állatorvos többször figyelmeztetett (mi is szedtünk már be kullancsot kétszer is), amíg nincs tartósan mínusz, addig a kullancsok "támadnak", így kell a kutyára kullancsriasztó.
Szilvi 62

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #797 Dátum: 2011.12.02 21:29:31 »
:clap: :clap:

Kisebb dobozt nem talált magának?  :D
Szilvi 62

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #798 Dátum: 2011.12.03 13:06:02 »

komolyan mondom egy kutya ma már egy vagyontárgy. anyám bevallása szerint oltásokkal mindennel vagy 100-150be van ez a sima kutya. nagyon durva.. :cry:

A kutyat sajat szabad akaratukbol tartjak az emberek, meg azt se lehet mondani, hogy "becsuszik", mint egy gyerek.
Vannak kutyasok es nem kutyasok. A nem kutyas sosem fogja megerteni, hogy milyen kapcsolat van a kutya es a gazdaja kozt, vagy a kutya es a csalad kozt, mert nem erezte at, nem kapta meg azt az onzetlen szeretetet, amit egy kutya tud adni egy embernek. Sok helyen a kutya csaladtag.
Murraykoma, tudom, hogy nehez nem kutyaskent (eletem elso 20eveben nekem sem volt kutya a kozelemben, es rengeteg azota tok termeszetes dolgot el sem tudtam kepzelni, sot undorodtam tole), de probald igy nezni, es ha nem is ertesz egyet, legalabb fogadd el, hogy ez a dolog (kutyatartas) masoknak (edesanyadnak) oromet okoz.

Az, hogy mi mennyibe van, tok felesleges szamolgatni, ha szukseg van az adott dologra (akar fizikalisan, akar erzelmileg). Legyen ez akar parkapcsolat, gyerek, csalad, lakberendezes, kozlekedes-auto, egeszsegugy, noknek szepsegapolas, stb... :surrender:
kisa
born to ride

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12147
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #799 Dátum: 2011.12.03 18:32:49 »
öö..nekem az első 30 évem telt el kutyatulajdonosként. én is sírtam eleget a kutyáink elvesztésekor
talán engem az zavar h manapság egyesek a kutyákat kissé túlértékelik. a saját jóanyám is.  ::)
egy kutya = egy kutya.
emberi kapcsolatokat soha nem fog egy kutya pótolni. de igazából nekem mindegy, csinálják.
de ha fenyegetve érzem magam vagy a családom vmi xy kis dög miatt akkor ha ne híjjak kutyacihológust meg ombudsmant hanem oldalba rúgom és helló  :flowers:

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #800 Dátum: 2011.12.03 19:01:37 »
 :censored: :censored: :censored: :censored: :censored: :censored:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #801 Dátum: 2011.12.03 21:10:09 »
A kutyat sajat szabad akaratukbol tartjak az emberek, meg azt se lehet mondani, hogy "becsuszik", mint egy gyerek.
Vannak kutyasok es nem kutyasok. A nem kutyas sosem fogja megerteni, hogy milyen kapcsolat van a kutya es a gazdaja kozt, vagy a kutya es a csalad kozt, mert nem erezte at, nem kapta meg azt az onzetlen szeretetet, amit egy kutya tud adni egy embernek. Sok helyen a kutya csaladtag.
Murraykoma, tudom, hogy nehez nem kutyaskent (eletem elso 20eveben nekem sem volt kutya a kozelemben, es rengeteg azota tok termeszetes dolgot el sem tudtam kepzelni, sot undorodtam tole), de probald igy nezni, es ha nem is ertesz egyet, legalabb fogadd el, hogy ez a dolog (kutyatartas) masoknak (edesanyadnak) oromet okoz.

Az, hogy mi mennyibe van, tok felesleges szamolgatni, ha szukseg van az adott dologra (akar fizikalisan, akar erzelmileg). Legyen ez akar parkapcsolat, gyerek, csalad, lakberendezes, kozlekedes-auto, egeszsegugy, noknek szepsegapolas, stb... :surrender:
Nagyon-nagyon egyetértek Veled, mind az utolsó szóig!  :clap: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #802 Dátum: 2011.12.03 21:13:47 »
öö..nekem az első 30 évem telt el kutyatulajdonosként. én is sírtam eleget a kutyáink elvesztésekor
talán engem az zavar h manapság egyesek a kutyákat kissé túlértékelik. a saját jóanyám is.  ::)
egy kutya = egy kutya.
emberi kapcsolatokat soha nem fog egy kutya pótolni. de igazából nekem mindegy, csinálják.
de ha fenyegetve érzem magam vagy a családom vmi xy kis dög miatt akkor ha ne híjjak kutyacihológust meg ombudsmant hanem oldalba rúgom és helló  :flowers:
Majd rájössz, ha (nem kívánom, hogy így legyen, de) olyan helyzetbe kerülsz, pl. életed utolsó néhány évében, amikor idősotthonban élsz majd, hogy egy kutya milyen dolgokat tud adni, és fog is, amit embertől nem (a gyerekeidtől SEM!) kapsz meg. Nem azért, mert nem szeretnek, hanem azért, mert nem lehetnek Veled mindig, amikor azt igényled majd. Ellenben a kutya ott lehet és kívánom, hogy legyen, hogy életed utolsó időszakát megszépítsék, hogy színt vigyenek majd a szürke unalmas, megalázó, fájdalmas napjaidba.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #803 Dátum: 2011.12.03 21:15:02 »
:censored: :censored: :censored: :censored: :censored: :censored:
...amúgy, bakker, már megint (vagy még mindig?) egyetértünk...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12147
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #804 Dátum: 2011.12.03 21:33:49 »
na, elmondom ha ma a muterék szomszédjában van két kaukázusi hatalmas dög.
a gazdáik ba,,nak rájuk szegények odajönnek folyton a kerítéshez hozzánk. szörnyen unatkoznak.
ma du beszélgettem kicsit velük meg dobtam nekik pár kutyakekszet is amit a miénknek vittem ki.
tessék.  :)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #805 Dátum: 2012.01.05 21:38:20 »

« Utoljára szerkesztve: 2012.01.05 21:41:19 írta Egükém »

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #806 Dátum: 2012.01.06 16:33:52 »
Most jövök rá,van ez a topic :hmmmm: :yes: Karácsony előtt elgázolódott a cicánk :cry: Ha valaki tud a környezetében felesleges fiúcicát,ne tartsa magában.Kecskemét környéke előnyben. :flowers: :flowers: :flowers:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #807 Dátum: 2012.01.06 16:52:17 »
Ha valaki tud 6 hónaposnál idősebb kandúr(ok)ról, amit el szeretnének paterolni, akkor szóljon. A több jobb.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #808 Dátum: 2012.01.06 17:42:35 »
Ha valaki tud mézesborzot, esetleg fiatal szurikátákat, ne tartsa magában!  :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #809 Dátum: 2012.01.06 17:49:57 »
Ha valaki tud mézesborzot, esetleg fiatal szurikátákat, ne tartsa magában!  :D
Wazz, berakod a halak mellé???   Tiszta Állatkert lessz a kecó.  Még jó, hogy letettem a telót (egyébként épp Veled beszéltem :))), mert itt röhögök.....  [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.