Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 245838 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #735 Dátum: 2011.11.03 16:00:40 »
:eek: :clap:
Jó, majd amikor gyakorló szülő is leszel, rá fogsz jönni: NINCS. Nincs víz meg szappan az útcán, ahol az idegen kutya rányalt a gyerekre. És a gyerek meg nem bírja megtartani magát, hogy ne tegye a szájába a kezét, míg haza nem érünk, hogy megmosakodjunk.  :tt2:
Gondolom, bárhova mentek, van nálatok nedves törlőkendő...  :D
Amúgy a kulcsszó az "idegen" kutya. Ebben az esetben abszolút jogos, hogy a gyereket nem engeditek a közelébe, én sem tenném. De saját kutyámnál más a helyzet, Ő születése óta benti kutya, minden séta után én mosom a lábát, hasát, sőt havonta 1-szer gyógynövényes kutyasamponnal fürdetem, hajszárítóval szárítom, kutyafésüvel fésülöm. Azért ez nem ugyanaz az eset, amikor egy udvaron tartott kutyát simogat meg a gyerek...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9505
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #736 Dátum: 2011.11.03 16:02:55 »
A kulcsszó az idegen, valóban. Akinek nincs kutyája, attól nem várható el, hogy ismerje a kutyákat ilyen szinten, ergo felelőssége sincs.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #737 Dátum: 2011.11.03 16:03:52 »
A kulcsszó az idegen, valóban. Akinek nincs kutyája, attól nem várható el, hogy ismerje a kutyákat ilyen szinten, ergo felelőssége sincs.
Van a mondás, hogy: "A tudatlanság nem mentesít!"  :hug: ...szóval dehogynem felelős!  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9505
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #738 Dátum: 2011.11.03 16:04:56 »
Van a mondás, hogy: "A tudatlanság nem mentesít!"  :hug: ...szóval dehogynem felelős!  :yes:
Hát mondjuk egy per esetén kétlem, hogy ezt megállapítaná bármelyik bíróság  [rohog]

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #739 Dátum: 2011.11.03 16:07:43 »
Hát mondjuk egy per esetén kétlem, hogy ezt megállapítaná bármelyik bíróság  [rohog]
A pert meg kell valamilyen eseménynek is előzni, hogy érdemben lehessen beszélgetni róla...
Azt gondolom, hogy, ha egy kutya megharap valakit (mindegy, hogy gyerek, vagy felnőtt), meg kell vizsgálni a körülményeket is, ami ide vezettek. Itt nincs gumiszabály. A támadásnak mindig van kiváltó oka.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #740 Dátum: 2011.11.03 20:07:48 »
bepi, ezt nem mondod komolyan, hogy elsősorban az esetleges támadások áldozatait (vagy a szüleiket) tartod felelősnek  ::) ... A kutya gazdája helyett... Azért ez eléggé a ló másik oldala, szerintem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #741 Dátum: 2011.11.03 20:26:58 »
bepi, ezt nem mondod komolyan, hogy elsősorban az esetleges támadások áldozatait (vagy a szüleiket) tartod felelősnek  ::) ... A kutya gazdája helyett... Azért ez eléggé a ló másik oldala, szerintem.
Nem, mester, egy szóval sem mondtam ilyet, s még csak nem is tettem erre utalást. Azt gondolom, ki lett fordítva a mondanivalóm lényege.  :surrender:
HA tovább lett volna folytatva a diskurzus, félő, hogy személyeskedésbe torkollott volna, ami messze menőkig nem célom. Ezért azt mondom, mindenki gondoljon azt, amit akar...  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #742 Dátum: 2011.11.03 21:07:25 »
Gyerekkel kapcsolatban a kutyákra triplán kell figyelni szvsz.. már csak a kutyák miatt is, mert ha egy gyereknek vmi. rossz élményt szereznek, örökre félni fog.
Velem pont ez történt: karon ülő gyerek voltam, épp a nővéremen tettem ezt, amikor azt a karját, amelyiken ültem megkapta egyik rokonunk kicsit vad komondora. Nővéremnek semmi baja nem lett aztán, én azóta frászt kapok minden kutyaugatástól, a komondort meg le kellett lőni, mert pár nap múlva a gazdájának is nekiugrott.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #743 Dátum: 2011.11.03 21:11:24 »
Van a mondás, hogy: "A tudatlanság nem mentesít!"  :hug: ...szóval dehogynem felelős!  :yes:
Ha minden kutya nyakában egy messziről is jól olvasható, egymondatos kezelési utasítás lógna, igazad lenne. Nálam mindig kiúti a biztosítékot, amikor egy-egy kutyatámadás után a híradóban a szakértő elmagyarázza, hogy mindig az ember a hibás, mert az állat viselkedése könnyen kiszámítható.
Persze, aki ezzel foglalkozik három évtizede, annak igen...
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #744 Dátum: 2011.11.03 21:12:40 »
Nem, mester, egy szóval sem mondtam ilyet, s még csak nem is tettem erre utalást. Azt gondolom, ki lett fordítva a mondanivalóm lényege.  :surrender:
HA tovább lett volna folytatva a diskurzus, félő, hogy személyeskedésbe torkollott volna, ami messze menőkig nem célom. Ezért azt mondom, mindenki gondoljon azt, amit akar...  :flowers:
Ha most az én hsz-emre gondolsz, nem lett volna személyeskedés részemről, csupán a véleményemet írtam le, nem is tudtam volna mit írni. Nyilván kicsit eltúlzott volt, de az elveket néztem. A spániel tényleg nem egy veszélyes kutya, de ha holnap veszel egy pit-et, vagy németjuhászt stb.. na az már nagyobb gázt is tud csinálni, bár aki a spániellel megcsinál egy IPO-t, az a kutyatartók krémje, velük sosincs baj.  :flowers:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #745 Dátum: 2011.11.03 21:15:07 »
Velem pont ez történt: karon ülő gyerek voltam, épp a nővéremen tettem ezt, amikor azt a karját, amelyiken ültem megkapta egyik rokonunk kicsit vad komondora. Nővéremnek semmi baja nem lett aztán, én azóta frászt kapok minden kutyaugatástól, a komondort meg le kellett lőni, mert pár nap múlva a gazdájának is nekiugrott.
A komondor szerintem a legerősebb kutyafajta.... nincs ellenfele, hatalmas, a szőre meg mint a betonfal. Unokatesóméknak volt, az is megzizzent.
Féltem is tőle, ha az elkap nem megharap, hanem szétkap.  :helpsmilie:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9505
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #746 Dátum: 2011.11.03 21:25:16 »
Ha minden kutya nyakában egy messziről is jól olvasható, egymondatos kezelési utasítás lógna, igazad lenne. Nálam mindig kiúti a biztosítékot, amikor egy-egy kutyatámadás után a híradóban a szakértő elmagyarázza, hogy mindig az ember a hibás, mert az állat viselkedése könnyen kiszámítható.
Persze, aki ezzel foglalkozik három évtizede, annak igen...
:clap:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #747 Dátum: 2011.11.03 21:53:59 »
Ha most az én hsz-emre gondolsz, nem lett volna személyeskedés részemről, csupán a véleményemet írtam le, nem is tudtam volna mit írni. Nyilván kicsit eltúlzott volt, de az elveket néztem. A spániel tényleg nem egy veszélyes kutya, de ha holnap veszel egy pit-et, vagy németjuhászt stb.. na az már nagyobb gázt is tud csinálni, bár aki a spániellel megcsinál egy IPO-t, az a kutyatartók krémje, velük sosincs baj.  :flowers:
Nem, nem a Tiedre gondoltam, de szerintem én sem fogalmaztam egyértelműen, ezért merülnek fel "bennetek2 kételyek a mondanivalóm gyanánt... Szóval, nyugi, nem Rád gondoltam.  ;) :hug:

Az IPO lett volna a következő szint, mi megelégedtünk egy 86 pontos BH1 Engedelmességi Vizsgával.  :innocent:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #748 Dátum: 2011.11.03 22:13:45 »
Nem, mester, egy szóval sem mondtam ilyet, s még csak nem is tettem erre utalást. Azt gondolom, ki lett fordítva a mondanivalóm lényege.  :surrender:
HA tovább lett volna folytatva a diskurzus, félő, hogy személyeskedésbe torkollott volna, ami messze menőkig nem célom. Ezért azt mondom, mindenki gondoljon azt, amit akar...  :flowers:
Hát izé :) ... Ezt írtad:

"Sajnos az én sztorimban az egyértelmű vlt, hogy a kislánynak lövése sem volt (önhibáján kívül), hogy mit kell tenni a kutyával abban a szituban, nem ismerte fel a kutya jelzéseit, csak megijedt. Ez minden esetben a szülő hibája, nekik kellene elmagyarázni, megmutatni a gyereknek, hogy a különböző testtartások, jelek, mit jelentenek, és ezekre Neki hogyan kell "válaszolni". És itt jön a legnagyobb hiányosság, hogy ezek a szülők maguk sem ismerik a kutyák jelzéseit. Aztán, meg csodálkoznak, ha valami baj éri a gyereket, vagy egyszerűen csak megijed a gyerek minden ebtől."

Nekem ebből (főleg az aláhúzott részből) az jött le, hogy szerinted kb. alapelvárás minden ember, vagy legalábbis minden szülő részéről a mélyreható kutya-ismeret, továbbá ennek átadása a gyerekeknek... És ha ez nem történik meg, akkor az illető szülő magára vessen.

Na, lehet hogy ezt félreértettem; de ha mégsem, akkor csak azt tudom mondani, hogy ezt erős túlzásnak tartom. Amíg a kutyások vannak kisebbségben, addig elsősorban nekik kell megtenni mindent az esetleges veszélyhelyzetek elkerülésére; s nem azt fejtegetni, hogy minden szülőnek meg kellene tanítani a gyerekének, hogy ne ijedjen meg, ha egy kutya ráugat.

Ez természetesen NEM azt jelenti, hogy ne lenne jó és hasznos dolog, ha ezek az ismeretek minél több ember birtokában lennének. Nem kérdés, hogy mindenkinek a saját érdeke, hogy rendelkezzen ilyen infókkal. De ettől még ugyanúgy kiakaszt, ha azt az érvelést hallom, hogy a támadás áldozata a felelős elsősorban, stb stb stb...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #749 Dátum: 2011.11.03 22:22:51 »
Én még sosem hallottam olyat, hogy valahol az lett leírva / hangzott el, hogy egy támadásért az áldozat a felelős.. Általában a kutya gazdáját teszik mindig felelőssé.
Sosem felejtem el, 1x az egyik adón volt egy dok.film, hogy egy amerikai rendőr németjuhász az gazdájával pózolt egy fotósnak, és az amikor közelebb jött, a kutya rátámadt. Kb 1 tized másodpercen, a rendőr reflexén, és a szerencsén múlt, hogy nem tépte le a fotós arcát a kutya, ki volt lassítva / kockázva a videó felvételeken.
Szóval egy kiválogatott, kiképzett kutyának is lehetnek ilyen reakciói. Ettől függetlenül a kutyatámadások 99,9%-ban a gazda elnevelésének köszönhetőek.