Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 245837 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12147
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #690 Dátum: 2011.06.27 19:58:14 »
amikor nekünk volt spanielünk mindig én vittem az orvoshoz fogkőlevételre. na ott is altatták. mikor a doki kaparta a fogáról a fogkővet néha mellément a kés és tiszta vér volt minden. vittem haza az alvó kinyúlt  kutyát tiszta vér a plédje, nomeg én is, anyám sírva szalad a szobába..aztán egész délután ott ültem a kutya mellett amig felébredt a nyelvét fogtam lógattam ki hátra ne menjen.
nehéz nap volt. jó katona volt, sokat kibírt.  :wub:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #691 Dátum: 2011.06.27 20:30:58 »
jó katona volt, sokat kibírt.  :wub:
:D :cool2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #692 Dátum: 2011.06.27 20:56:40 »
Olyankor mi történik, ha egy vadon éllő állat (mondjuk egy róka) fülébe megy bele a toklász? Akár bele is pusztulhat a szerencsétlen?
szegény pára, nem irígylem. Qrva nagy kín lesz a "jutalma" és sajna a váladékozás eredményeképpen akár egy végzetes kimenetelű fertőzés elviheti. Ha így jár, szerintem nem igen kerülheti el a véget előbb, vagy utóbb, ráadásul addig amit el kell viseljen...
Az a xar, hogy ez a rohadt toklás csak felfelé/befelé csúszik - de azt pillanatok alatt -, kifelé esélytelen, hogy magától kijön... Emiatt mondom, hogy egy fertőzés bizony véget is vet(het) a karrierjének.  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #693 Dátum: 2011.06.27 20:58:29 »
amikor nekünk volt spanielünk mindig én vittem az orvoshoz fogkőlevételre. na ott is altatták. mikor a doki kaparta a fogáról a fogkővet néha mellément a kés és tiszta vér volt minden. vittem haza az alvó kinyúlt  kutyát tiszta vér a plédje, nomeg én is, anyám sírva szalad a szobába..aztán egész délután ott ültem a kutya mellett amig felébredt a nyelvét fogtam lógattam ki hátra ne menjen.
nehéz nap volt. jó katona volt, sokat kibírt.  :wub:
Szép munka Tőled, főleg, hogy nem mindig vagyunk ebben a témában egy hullámhosszon. Így kell csinálni.  ;) :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #694 Dátum: 2011.06.27 21:03:41 »
Múlt heti munkánk.
Te, ez nagyon fain, figyu már, hamár ilyen sorházat készítettél, nem vágtál a két "lakás" közé belül egy ablakot, hogy tudjanak dumcsizni?  :D :D
Viccet félretéve, simán aludnék bennük én is egy átmulatott éjszaka után!!!  :clap: :clap: :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #695 Dátum: 2011.07.02 08:51:39 »
Nekem szinte hihetetlen, amit itt az altatásról írtok. Félre ne értsetek, de normális helyen a kutyát vissza sem adják addig, amíg biztonsággal magához nem tér. Pont azért, hogy minimálisra csökkentsék az altatási kockázatot. Sajnos Mazsikám már többször volt altatva és soha ilyen tünetei nem voltak miközben ébredezett. Persze ez függ a kutya szervezetétől (Mazsi szervezete gyorsan lebontja az altatót, így nagyon hamar magához is tér), valamint, hogyan altatják és milyen anyaggal, valamint adott anyagból a súlyának megfelelőt kapja-e a kutya. De akkor is, így hazaadni kutyát, hogy még be van ájulva és az ember fia azt sem tudja, hogy mikor ébred és hogyan.

A toklász nagyon alattomos, akár belemehet a kutya lábába, szemébe, fülébe. Rengeteg esetet halottam már. A mi előző kutyánk a fűvel együtt ette meg, neki a pofájába belülről fúródott be. Mazsikámmal eddig megúsztuk, de ilyenkor nyáron nem véletlenül tolatom le a szőrét és a füléből mindig csontra kitépem a szőrt, ezzel csökkentve a toklász esélyét.

Bepi! Szegény asszonykádnak pont ez az izgalom hiányzik most. Hála az égnek, hogy a végén minden ok lett.  :)
Szilvi 62

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #696 Dátum: 2011.07.02 10:53:34 »
Szilvi:
Páromnak az előző Spanciját is altatták egyszer ugyanígy toklász miatt, igaz másik dokinál, de Ő (Daisyke) nem így reagált az ébredésre, mint most Jamie. Ebből arra következtetek, hogy csakúgy, mint az emberek esetében, a kuttyoknál is különböző az ébredés módja. Embereknél is van olyan, akit le kell szíjazni az ágyhoz, mert kárt tehet magában, a berendezésben, vagy másokban. Aztán van olyan is, aki butaságokat beszél, és van olyan is, aki simán gond nélkül ébred. Így a kutyáknál is, Jamie esetében is erről volt szó, s, bár erre nem számítottunk és igen ijesztő volt, utólag mégis azt mondom, hogy azt a 10-15 percet leszámítva, amikor a rángatózás és vonyítás jelentkezett, nem volt különösebb probléma vele.
Amiről Te beszélsz, hogy bent tartani, amíg magához tér, gondolom, a nagyobb műtétek után szokták, egy toklás kiszedéskor szerintem felesleges. De ezt lehet, csak én gondolom így. Szerintem Jamienek is jobb volt mindkettőnket maga mellett tudni otthon ébredezéskor, mint egy idegen helyen, büdös kórházszagban...
Az alkató természetesen a súlyához volt kiszámolva és a doki is gyorsan, határozottan dolgozott. Én végig ott voltam, és néztem fogva a kutya füleit, hogy a doki mit csinál, hogyan mozgatja a kamerát a kutya fülében, majd hogyan vadássza ki a toklászt. Még fényképet is csinált előtte-utána 1-1db-t. Biztos vagyok benne, hogy a beavatkozással nem sértette meg a fülét sehol, gyakorlott kézzel nyúlt hozzá.  :yes:

Azóta is amúgy minden rendben van, ma reggel is átjöttünk a nappaliba a kihúzott kanapéra heveredve szószerint bedöglött közénk, 4 lábát az égbe nyújtva flashelt fölakadt szemekkel...  :D
Hát, igen a szőrnyírással valamelyest nehezítheted a toklász dolgát, de valljuk csak be, egy spániel hogy nézne ki full rövid szőrrel? Mint egy mini víziló, kb. Így, most sétakor 1,5 óra alatt legalább 5-6 alkalommal ellenőrzöm a fülét, ennyi kis "kellemetlenség" még nekem is belefér.  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #697 Dátum: 2011.07.02 13:55:28 »
Múlt heti munkánk.
Te, ez nagyon fain, figyu már, hamár ilyen sorházat készítettél, nem vágtál a két "lakás" közé belül egy ablakot, hogy tudjanak dumcsizni?  :D :D
Viccet félretéve, simán aludnék bennük én is egy átmulatott éjszaka után!!!  :clap: :clap: :clap:
Kösz, én is elférek éppen benne, van is róla fénykép, de azt nem teszem be.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #698 Dátum: 2011.07.02 21:58:43 »
A rém versenyez :clap: :clap: :clap: :clap:

[a csatolmányt egy admin törölte]

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #699 Dátum: 2011.07.04 09:24:23 »
7végén voltunk a Kettő-Körös gátjánál sétálni. És botoztunk, meg ugattunk, meg morogtunk, meg sokat nevettünk ezen a kis hülyegyereken...  :wub:

Jamie ugatás közben
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #700 Dátum: 2011.07.10 19:31:45 »
Én is vizes ebet hoztam, de repül is!



Úrinő benzinessel jár...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #701 Dátum: 2011.07.11 09:38:35 »
Bakker, a Tied vizen is tud járni???  :eek:  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #702 Dátum: 2011.07.12 07:04:12 »
Még nem tökéletesen, de rajta vagyok a kérdésen!

 ::)
Úrinő benzinessel jár...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #703 Dátum: 2011.08.04 19:40:09 »
Sajnos nagyon rossz hírt hozott számunkra a reggel, váratlanul itthagyott bennünket Cleopatra, a 4 éves szukánk.  Egyik pillanatról a másikra.
Ő most már a boldog csontoktól hemzsegő kutyamennyországban rója a köröket és hozza vissza a kedvenc sárga labdáját unos untalan. Élt 4 évet.



[a csatolmányt egy admin törölte]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #704 Dátum: 2011.08.04 19:40:54 »
.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.