Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 245832 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #675 Dátum: 2011.06.04 19:55:55 »
Három és majd félezerért.  :eek:

Hát, rendben van. Nem tudom, biztos a füvemmel van a baj a ridegtartás miatt, de nekem ilyen gondom soha nem volt, pedig volt/van környezeti terhelés, ráadásul kan is volt a falkában. :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #676 Dátum: 2011.06.05 13:04:55 »
hogy lehet rászoktatni a kis kölyköket hogy egy helyre végezzék a dolgukat , ne össze vissza.............. oda lesz a szép pázsit :wacko:

Ez is egy jó dolog!

A kutya vizestáljába helyezett vulkanikus eredetű Dog Rocks leköti a szennyeződéseket mint amilyenek például a nitrátok - a vízből, és így segít megakadályozni a kiégett foltok létrejöttét a gyepen és a cserjéken. Ezeket ugyanis a vizelet magas nitrogen tartalma okozza, amely tömény műtrágyaként hat a növényekre. Gyakorlatilag vízszűrőként működik, így a kutya egészségesebb vizet iszik. A Dog Rocks 100%-ban természetes eredetű paramagnetikus kő, amelyet a fejlett kertkultúrával rendelkező Angliában is sok ezren használnak már...


http://www.webkutya.hu/kutyaknak/taplalekkiegeszitok/zold-gyep/2161-dog-rocks-160-g.html
mik vannak :eek: :)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #677 Dátum: 2011.06.05 14:12:21 »
Ez is egy jó dolog!

A kutya vizestáljába helyezett vulkanikus eredetű Dog Rocks leköti a szennyeződéseket mint amilyenek például a nitrátok - a vízből, és így segít megakadályozni a kiégett foltok létrejöttét a gyepen és a cserjéken. Ezeket ugyanis a vizelet magas nitrogen tartalma okozza, amely tömény műtrágyaként hat a növényekre. Gyakorlatilag vízszűrőként működik, így a kutya egészségesebb vizet iszik. A Dog Rocks 100%-ban természetes eredetű paramagnetikus kő, amelyet a fejlett kertkultúrával rendelkező Angliában is sok ezren használnak már...
:cry: :cry: :banging: :banging:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #679 Dátum: 2011.06.09 20:25:25 »
Jó arc  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #680 Dátum: 2011.06.10 08:31:43 »
Hat hónaposak vagyunk - slideshow
Egyem azt az okosan játékos kis pofiját! Egy tündérpofa!  :clap: Jól meggyomroznám a kis hebrencset. Hangját hallatja már?
Látom, neki is van "zsákmánya"...  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #681 Dátum: 2011.06.10 13:04:25 »
Persze, szokott házat őrizni, de csak akkor, ha a nagylány nem tombol vmiért. Akkor csak figyel.  Ugye, felfele nem bírálunk, csak támogatunk.  :D

Hebrencsnek még hebrencs, de már napró-napra komolyodik, inkább csak a hazaérkezéskor veri ki a biztit időnként, de nem lehet haragudni rá. Azonnal hozza a labdáját (valamelyiket), és azonnal apportírozni kell vele. Ráadásul a nagylány is imádja a labdát, úgyhogy egyik labda balra, a másik jobbra, és mennek, mint a villám.
Akkor van "gond", ha egy labdára rajtolnak.  :D. Akkor el kell sétálni a gazdátlanért, mert ott még nem tartunk, hogy keresse és hozza vissza....

Visszatérve a labdázásra: nem biztos, hogy a gyorsabb győz, mert a labda rafinált, nem egyenes irányban halad, hanem földetéréskor irányt vált, így aztán a jobb pozíció előnyösebb, mint a gyorsaság. A kicsi még gyorsabb, mint a nagy. Egyelőre. Ha egy súlyban lesznek, akkor kiegyenlítődnek az esélyek, hiszen az "öreglány" is csak a 4.-et tölti, ereje teljében van.

Akkor el kell sétálni a gazdátlanért, mert ott még nem tartunk, hogy keresse és hozza vissza....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #682 Dátum: 2011.06.27 15:07:18 »
Ma hajnalban nem aludtunk sokat, se mi, se a kutty. Arra ébredtünk, hogy percenként többször is rázza a fejét. Annyira zavart, hogy felkeltem, átmentem a kuttyal a nappaliba és az összes izzó fénye mellett átnéztem a fülét, de semmit nem láttam. Visszafeküdtem, de csak rázta tovább a buksiját. Reggel Jucival megbeszéltük, hogy elviszem a dokihoz, biztosan toklász ment bele. Igazam lett, kiszedte a doki, és most már rendben vagyunk...de gyerekek! Ez az érzés qrva szar volt, mintha a gyerekemet műtenék...  :ph34r: :cry:

Sztori: Dokinál kb 2 percet vártunk, mielőtt bekerültünk. Elmondtam neki, hogy mi a tünet, illetve a gyanúm, majd egy fülvizsgáó kamerával laptop monitoron keresztül beazonosította a toklászt (igazam volt). A vizsgálat előtt kapott a marjába egy nyugtató szurit, hogy neficánkoljon fent a vizsgáló asztalon, én fogtam, hogy le ne essen. Percről percre kevésbé izgett a kutya, de elkezdett hangosan szuszogni, zihálni. A toklász kiszedéséhez (kézi fogóval történik) azonban muszáj volt adni egy kis adag altató injekciót is. A beszúrás után 3 másodperc múlva a kutya elájult szó szerint, hatott a cucc. A doki a célszerszámmal kiszedte a toklászt, ami teljesen bent volt a dobhártyájánál, nem csoda, hogy én nem láttam otthon, majd még két kis szurit kapott, s már rakhattam vissza a hordozóba és irány haza. A göcs végig a torkomban volt, nagyon xar érzés volt látni a nyiklő-nyeklő kutyát, amint tettem az ágyába. Jucim is hazaért egyből krokodil könnyek öntötték el az arcát. Mindketten ültünk mellette a kövön, és simogattuk, mikor elkezdett a kutya erősen nyivákolni, ordítani, miközben görcsösen rángatózott. Juci már zokogott, s kérlelt, hogy vigyük vissza az orvoshoz, mert ez a reakcó nem normális. Hiába mondtam neki, hogy "de, az, éppen ébredezik", végül visszavittük, de a doki szerencsére megnyugtatott, hogy ez így szokott lenni, nincs semmi okunk az aggodalomra, néhány percen belül elmúlik ez az állapot és megnyugszik. Úgy is lett, mire hazaértünk, már csendben volt a kutya. Visszafektettem az ágyába, mellé raktam a kedvenc játszós rózsaszín macikás plédjét és a fonott kötél-csontját és tovább simogattuk.
10 percenként egyre több dolgot csinált már, kezdetben csak a szemét nyitotta ki teljesen (kimeredt), aztán a farkát mozdította meg, ezt követte a "nyámnyogás", a nyakmozdítás, farokcsóválás, és minden szépen tovább, egyre több dolog. Végül már az oldaláról fölsegítettük hasonfekvésbe, ez láthatóan jót tett neki.
Én közben visszajöttem dolgozni, majd ebéd után 1 óra körül hazaugrottam újra, megnézni, mi a helyzet. Ekkor már Jucim sem volt otthon, és nagy nagy örömömre már az ajtónál várt, mikor nyitottam, spánieles farokcsóválás közepette kéredzkedett fel az ölembe. Fölvettem és elalélt szabályosan, éreztem, ahogy elengedi magát...
Óvatosan letettem a hideg burkolatra, de nagyon inogott még, így vissza az ágyikójába.
A doki a lelkemre kötötte, hogy délutánig se enni, sem inni nem kaphat, mert a zsibbadt nyelőizmok miatt még a víztől is megfulladhat, ha félre nyeli, ráadásul most is egyedül van otthon, így a vizes tálat fölvettem a földről.

Nem kérdés, hogy a beavatkozás abszolút mértékben is sikeres volt, de lelkileg megviselt ilyen magatehetlenül látni a 0-24-ben pörgő lelőhetetlen kutyámat. Küzdöttem a könnyeimmel, nem gondoltam, hogy ilyen hatással lesz rám...

(Akik mindezt nem tudják átérezni, azoktól kérem, hogy ne is kommentálják a hsz-emet, nem kívánok semmi olyanra válaszolni, hogy "és, ha választanod kellene, hogy a kutyád, vagy a párod életét mentheted meg...???" NEM ezért írtam le mindezt, hanem azért, mert:
Nagyon figyeljetek oda a kutyáitok füleire, lábujjaira, mert a toklász (elszáradt vadbúza kalászának hegyes szúrós darabjai) egy nagyon alattomos valami, hiába nálunk is a MINDEN séta utáni kötelező toklász vadászat, óhatatlan, hogy belefut az ember egy ilyen esetbe. Mi naponta minimum 5-6 db toklászt szedünk ki a kutyából, mégis beszabadulhat egy a fülébe, s, ha időben nem kerül állatorvoshoz, akkor csúnyán begyullad, gyennyezik, a kutya csak rázza a fejét, oldalvást tartja és kezelés nélkül szó szerint beleőrül a fájdalomba...

A doki bácsi, viszont megdicsért, mert nagyon időben vittük a kutyát hozzá, semmilyen gyulladás, vagy egyéb sérülést nem okozott belül az a xar. Csak az ijedség és a sajnálat, ami nekünk fájt, ez egy qrva xar érzés volt... :no:

Happy End  :)

« Utoljára szerkesztve: 2011.06.27 15:09:12 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #683 Dátum: 2011.06.27 15:19:04 »
Örülök, hogy végül is happy and lett belőle.  Mi rendszeres fűnyírással próbálunk a toklászon úrrá lenni, de óhatatlan, hogy egy-kettő azért sikeresen megterem a portán.  Olyankor megy a kézzel tépkedés...
Ez van, remélem, hogy legközelebb már nem lesz, de ha mégis, akkor már rutinból megy a dolog.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #684 Dátum: 2011.06.27 15:22:33 »
Bepi: már olvasni is elég volt ezt, majdnem bőgtem a monitor előtt. :no: De minden oké és ez a lényeg! :hug:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #685 Dátum: 2011.06.27 15:58:00 »
Köszi az együttérzést, az nehezíti a dolgunkat, hogy, ugye a Spániel egy folyamatosan kajtató kutya, az orra 2mm-re van a földtől, miközben a fülét folyamatosan húzza a fűben, porban, sárban, stb. Annyit lehet tenni, hogy toklászgyanus helyeken nem engedem el, csak rendes füvön és séta után még az eddigieknél is alaposabb kontroll. Ez van. Nekünk kellett spániel...  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #686 Dátum: 2011.06.27 18:51:39 »
Naná, hogy kellett.  :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #687 Dátum: 2011.06.27 19:34:09 »
Olyankor mi történik, ha egy vadon éllő állat (mondjuk egy róka) fülébe megy bele a toklász? Akár bele is pusztulhat a szerencsétlen?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #688 Dátum: 2011.06.27 19:43:24 »
Olyankor mi történik, ha egy vadon éllő állat (mondjuk egy róka) fülébe megy bele a toklász? Akár bele is pusztulhat a szerencsétlen?

Szélsőséges esetben igen.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.