Mindenféle > OFF-topic

Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra

<< < (234/234)

vd1234:
Sziasztok!

Valahogy ott van a fejemben a gondolat, hogy a piacon az ember, aki árulta a csibéket, valamilyen szinten csak szétválogathatta a csirkéket, mert 20 csirkéből 8 tyúk van, én 10-10-re készültem, és ehhez képes nagy a különbség. Egyébként elég lehet nekünk 8 tyúk is, és ha esetleg lesz saját keltetés, akkor majd kiderül, hogy helyes-e ez a feltételezésem az arányokról.
A lényeg, hogy sajnos(?) csökkenteni kell a kakasok számát, csak hármat sikerült jó helyre elhelyezni. A legnagyobb, a fehér kakas (Vanília) a héten elpusztult az udvaron. Az ablakból tűnt fel, hogy egy fehér halom van az udvaron, kimentem gyorsan, de már egyáltalán nem élt  :no: A csőrét kinyitottam, tiszta volt végig, ameddig bele lehetett látni. Sérülés sem látszott rajta. Olyan volt, mintha megfulladt volna, lila volt a taraja is. Nagyon jóindulatú, jámbor kakas volt, annak ellenére, hogy a legnagyobb volt, kb. 6 kg lehetett. Az is lehet, hogy a szíve állt meg, nem tudom. Kislányunk nagyon megsiratta  :cry:, én is sajnáltam szegényt. Levágni is sajnáltuk, azért is élt még. Eltemettük az udvarban. Nyilván anyagi kár is, de ez benne van az állattartásban, és azt gondolom, hogy ez is értékes tapasztalatokhoz juttatja a gyerekeket, ami viszont megfizethetetlen. A kislányom valamivel később megjegyezte, hogy azért jó, hogy nem a kedven tyúkocskája pusztult el. Örültem, hogy ilyet mondott.
Négy kakast meg levágtunk. Valóban nehezen hasonlítható össze a bolti húsokkal. A csapatból pedig már három kis tyúk tojik hála Istennek  :yes: Így télvíz idején még sok is ennyi szerintem, majd tavaszra várom inkább a többiek kezdését. A tojóládát kettéválasztottam, hogy egyszerre kettő is tojhasson nyugodtan, mivel az a tyúk, amelyik először kezdett tojni, mindenkit kizavar, amikor beül oda. A láda pedig elég nagy kettőnek is.
Tehát maradt még négy kakas, és nyolc tyúk, ami már erősen jobb arány, mint nyolc tyúk és tizenkét kakas. A négyből legfeljebb kettő kakas marad a végére, majd a viselkedésük alapján lesz a szelektálás.

murray:
a kiscsibéknél lehet látni melyikből lesz kakas?  :cool2:

micila:

--- Idézetet írta: murray - 2021.01.25 14:30:22 ---a kiscsibéknél lehet látni melyikből lesz kakas?  :cool2:

--- Idézet vége ---

Két elterjedtebb módszer alkalmaznak, a szárnyak illetve a kloáka vizsgálata. Melyikre vagy kíváncsi?

vd1234:

--- Idézetet írta: murray - 2021.01.25 14:30:22 ---a kiscsibéknél lehet látni melyikből lesz kakas?  :cool2:

--- Idézet vége ---
Ahogy el is hangzott, lehet, pont a japánokról hallottam én is még régen, hogy nagyon megy ez a válogatás nekik, még napos korban.
Én kétheteseket vettem, fogalmam sincs, ott hogyan lehet. Az öreg azért valamennyire ki tudta szűrni szerintem.
De nem értem ezt a "de mivel húsuk miatt sem hasznosíthatóak" megjegyzést a kakasokra. Mert miért nem?? Mi csak azt vágtunk eddig, jobban nőnek, mint a jércék, nagyon finom a kakashús, szóval elég nehéz elhinnem, hogy pl. a húshibridek nagyüzemben sem kakasok??? Agymenés. Inkább azt tudnám elfogadni, hogy a tojóhibrideknél pusztítják el a napos kakasokat, húshibridnél értelmetlen.
Mondjuk ez a baranyai tájfajta állítólag kettős hasznosítású. Ami kakast levágtunk hétvégén, egy kisebb volt, toll, belek és fej nélkül is maradt kb. 3,2kg belőle. Ezt most éppen zsírban lesütöttük, nem ugrott ám össze közel sem úgy, mint a gyári fajtáé.
Most hétvégén egy (szemre) nagyobb példány kerül sorra a tervek szerint. Az ólban pedig egyre inkább elférnek kényelmesen.

Xtrem:
Szerető gazdit keresnék egy fiú cicának. Májusban lesz 1 éves, végig lakásban volt tartva, nem jelöl, tudja hol kell elvégezni a dolgát, játékos.
Válás következtében szegénynek mennie kell, az asszony nem viheti magával az új albérletbe, a megszokott "lakhelye" pedig el lesz adva, szóval szegény nem maradhat, és tényleg a cél egy szerető gazdi keresése a számára, akit nem zavar, ha bent van a cica.
Minden, ami van hozzá - több doboz prémium alu tasakos macskaeledel, több kilónyi macskaalom, hordozó, szűrős macska wc, és persze továbbá lakjon bárhol a leendő szerető gazdi, autóval odaviszik házhoz a cicát mindenestül.
Nagyon szép a szőre, idegenekkel bizalmatlan, de gondolom gyorsan meg tudna szokni egy új otthont.
Fő színe amint látszik a szürke, de van benne barna és fehér is, nagyon szép dús a bundája. Samu a neve, de persze nem hallgat rá.  :D
Ha tudtok valakit, aki tényleg úgy szeretné, mint ahogy eddig és most is szeretve volt, akkor kérlek jelentkezzetek. Minden fent említett dolog járna a cicához, remélve hogy hosszú hosszú évekig továbbra is szerető gazdái lesznek, akiket nem zavar, hogy lakásban lenne tartva.





Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése