Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 245807 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9505
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1125 Dátum: 2018.08.05 09:31:06 »
Több mint 10 jelentkező volt! Végül egy profi, cicamentő gazdihoz került, aki érte tudott jönni és el tudta vinni, megfelelő ellátásban részesíteni.


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1126 Dátum: 2018.08.09 16:40:19 »
Több mint 10 jelentkező volt! Végül egy profi, cicamentő gazdihoz került, aki érte tudott jönni és el tudta vinni, megfelelő ellátásban részesíteni.


De jó, ennek igazán örülök.  Max. respect nektek, hogy így gondoskodtatok róla.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9505
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1127 Dátum: 2018.08.09 20:10:09 »
Egy fanatikus cicamentőhöz került. Sztorit ír róla a fészen.

Annyi szépség hibája van a dolognak, hogy sajnos nem volt tekintettel arra, hogy az eredeti hirdetést lefotózva ha már kiteszi mindenki szeme láttára, legalább ne komplett elérhetőségemmel. Fel kellett hívnom a figyelmét az adatvédelmi szempontokra - értetlenkedett, de végül duzzogva retusálta a fotóról a személyes információt.  :no:

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1128 Dátum: 2018.08.10 09:26:02 »
Kérhetünk róla egy linket? :)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10649
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1129 Dátum: 2020.04.09 22:16:03 »
A mi kis családtag kutyusunk, "öreg rókánk" is ma jólétre szenderült.  :cry: 16 év, 5 hónap és 20 nap, amely az életünkbe sok sok örömöt és boldogságot hozott, a betegségei ellenére (sajnos súlyos szívproblémája volt, illetve már egyáltalán nem látott vagy hallott) pedig talán még jobban is szerettük.  :hug: :wub:
Sajnos eljött az a pillanat, amikor nem a gazdi szempontjai a fontosak, hanem hogy szegény kutyus ne szenvedjen (sajnos 2 napja elkezdte nehezen venni a levegőt, a szíve pedig már nem úgy pumpált), szóval az orvossal meghozva ezt a fájó döntést, de az ő érdekében ma kora délután elaltattuk.  :cry: Természetesen ebben a 2 napban megpróbáltunk segíteni a légzésén, több injekciót, nagyobb dózisú gyógyszert kapott, de ezt az újabb csatát sajnos nem tudta már megnyerni a szervezete.  :no: :cry:

Akinek nincs kutyája, vagy netán nem annyira ragaszkodott hozzá, illetve nem is bent volt tartva, az talán ezt fel sem tudja fogni, hogy egy kisállat is igenis tud ilyen ragaszkodást előhozni az emberből.
Ez itt egy korai képe, kis aranyos, sosem feledem.  :cry:

2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12147
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1130 Dátum: 2020.04.10 14:36:08 »
Részvétem!  :wub:


most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10649
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1131 Dátum: 2020.04.11 00:09:17 »
Részvétem!  :wub:

Köszönöm!  :hug:

Az biztos, hogy hatalmas űrt hagyott maga után, ma is kerestem a szobában a helyén, és persze a rendszeres séták, most is el kellett este mennem, mert egyrészt hiányzik a mozgás, meg ennyi év után bele is vésődött az ember agyába, hogy "mozgás van". Milyen jókat is sétáltunk együtt. Hiányzik a kis tündér.  :wub: :cry:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1132 Dátum: 2020.04.11 12:23:26 »
Fogadd részvétünket!  :pai:

Sajnos tudjuk, hogy milyen nehéz.....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12147
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1133 Dátum: 2020.04.11 19:02:37 »
Mikor pár éve a mi kutyánkat altattuk (gyógyíthatlan beteg volt) jött az orvos és megérezte az állat.
Utolsó erejével elbújt úgy kellett előcsalogatnom  és végig fogtam a fejét amikor beadta neki és végig beszéltem hozzá  amikor átlépett az árnyékvilágba. 
A kamaszfiaim elküldtem valahova, ne lássák hogy zokogok.  Eltemettem anyáméknál a kertvégébe.   Kedvenc játéka van a sírján.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10649
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1134 Dátum: 2020.04.11 22:06:55 »
Fogadd részvétünket!  :pai:

Sajnos tudjuk, hogy milyen nehéz.....

Köszönöm  :hug: , igen, vagyunk itt is páran, akit elveszítették kedvencüket.  :cry:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10649
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1135 Dátum: 2020.04.11 22:15:36 »
Mikor pár éve a mi kutyánkat altattuk (gyógyíthatlan beteg volt) jött az orvos és megérezte az állat.
Utolsó erejével elbújt úgy kellett előcsalogatnom  és végig fogtam a fejét amikor beadta neki és végig beszéltem hozzá  amikor átlépett az árnyékvilágba. 
A kamaszfiaim elküldtem valahova, ne lássák hogy zokogok.  Eltemettem anyáméknál a kertvégébe.   Kedvenc játéka van a sírján.

Igen, azt az utolsó fél - egy órát én is szeretném elfelejteni. Az utolsó kocsikázás vele az orvoshoz, és az egyebek.
Illetve az úgymond humánus módszer, először egy kvázi altatót kapott, amitől elfeküdt a drága és aludt (de furcsa mód nyitott szemmel), és csak utána később egyet pedig a szívébe, ami után még kettőt dobbant a mellkas, és végleg elment tőlünk.  :cry: És én még láttam, ahogy a farka és a hátsó lábai ezután szépen lassan elernyednek. Mi úgy döntöttünk, hogy otthagyjuk szegényt, nem lett volna szívem meg talán erőm sem elhozni, és eltemetni a kertben. E nélkül is emlékszünk rá, és még most is nagyon hiányolom és nagyon sokszor gondolok rá.  :cry: És ma is éppen autót vezettem, de amikor pont odapillantottam az órára, és 13:04-et mutatott - akkor kapta meg a 2.-ik injekciót csütörtökön  :cry: - megint könnybe lábadt a szemem.
Én se bírtam ki sírás nélkül amúgy még ott helyben sem, és ezt nem is szégyellem.  :cry: Sokkal de sokkal több ragaszkodást és szeretetet tudnak ezek a drágák adni (és persze önzetlenül), mint némelyik ember...
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1136 Dátum: 2020.04.14 13:19:29 »
A mi kis családtag kutyusunk, "öreg rókánk" is ma jólétre szenderült.

Őszinte részvétem, nagyon rossz neked most, de csak azzal az unalmas (és idegesítő) közhellyel tudok szolgálni, hogy majd az idő megoldja. :cry:
Tényleg így lesz. Én ugyan a "másik" oldalon állok, de nekem 2 éve kellett elaltatnom a kis családtagot, miután az akkor 4 hónapja diagnosztizált vesedaganat visszafordíthatatlanul és végleg lerontotta az állapotát.
12 év (nálad 16) hosszú idő, még ma is könnybe lábad a szemem, ha rá gondolok.
Fel a fejjel. Gyászold (kell!), de az egészséged ne menjen rá.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10649
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1137 Dátum: 2020.04.14 22:58:07 »
Köszönöm  :hug:
Valóban nem egyszerű dolog, de még ha csak 1-2 éves is lett volna, ugyanúgy hozzánőnek az ember szívéhez.  :wub:
Az élet természetesen megy tovább, de hiányát mindig is érezni fogjuk.  :cry:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1138 Dátum: 2020.05.21 10:25:37 »
Hölgyek-urak!
Szeretnénk bővíteni a családunkat egy 4 lábúval, ezen belül törpe uszkár, vagy toy uszkárra gondoltunk. Ha esetleg van az ismeretségi körötökben olyan, akinél vannak ilyen kiskutyák, hálás lennék, ha jeleznétek felém.
Köszi!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10225
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1139 Dátum: 2020.08.17 23:43:25 »
Sziasztok!

Nem találtam egyelőre jobb topicot a mondandómhoz  :flowers:

Szóval az utóbbi időben sokat dolgozom/dolgozunk azon, hogy lehessen itthon a családnak néhány baromfit tartani.
Gyerekek szerették volna nagyon (tyúk, kiscsibe...), gondoltuk nekik is használ, ha gondozzák őket, plusz lesz házi tojás meg valamennyi hús is a családnak.
No, néztem mindenféle ól megoldást, aztán összehoztunk egyet hála Istennek. Kihúzható tálcával, fedeles tojóládával, nyitható tetővel, zárható szellőzőkkel, két ajtóval, infralámpás fűtéssel  :) A rengeteg építődeszkát meggyalultam, van olyan 240 liter frankó, szinte pormentes puha forgács belőle, nagyon szeretik: úgy alszik több is belehasalva, hogy a lábaik hátul lógnak ki, ilyet még nem láttam csirkétől  :lol:  Plusz egy zárt udvarrész hozzá, hogy a csibéket ne vigye el lehetőleg valamilyen ragadozó nappal, meg a verebeket sem szeretném hizlalni, szóval felülről is zárt részt kaptak (20x20-as madárhálóval). Macskák már megjelentek, de egyelőre távoztak is  :whistling:
Egy jó kis etető megoldást találtam youtube-on, ez most már félkész, ha sikerül, holnap kész :) Addig műanyag tejfölös vödrökre furkáltam szép lyukakat 32-es kígyófúróval átmeneti etetőnek-itatónak, eddig egész jól beváltak.
No, kicsit vissza, vasárnap a vásárban vettem 20 db olyan 2 hetes csibét, körbenéztem, milyen betegségek/oltások vannak (chip még nincs! :) ), illetve jó, ha megkapják, meg amúgy is vitamin, stb. Kell is oltás, baromfipestis meg gumboró ellen. Oké.
Szóval a lényeg: neten keresek Pécsen állatorvost, jobbra-balra mindenki kutyával-macskával, egzotikus állattal foglalkozik. Jó, mondom megértem én, kell a zsé, de baromfi is van, azoknak is kell orvos adott esetben, vagyis biztos voltam benne, hogy felkeresek egy közelben levőt és rendben vagyunk, felírja az oltóanyagot (amit itatva kell adni), én megveszem meg beadom nekik, aztán öröm és boldogság.
Rögtön elmentem az elsőhöz ma délelőtt, ahol állatpatika és állatorvosi rendelő egyben működik. Mondom baromfi, ami nekem van, vitamin és oltás kellene. Erre mondják, hogy hát micsoda ez már, itt csak kutya-macska az, amiben utazhatok. Mi van??  Jolomaxuk még volt, de a szelén már rendelős tétel, oltásról meg nem is lehet álmodni náluk. Ez úgy, hogy ott az orvosuk, 3 méterre a patikájuktól. Érdekes!
Nem messze egy másik, odamegyek. Sorban állnak előtte kutyákkal - macskákkal, nem sejtettem jót. Telefonszám messziről olvasható, felhívom a rendelő előtt. Hát jóhogy mi sem foglalkozunk baromfival. Kérdem tőle, önök már nem az első, akik ezt mondják, ki foglalkozik baromfival ezen a  megyeszékhelyen??? Hát őőőőöööööőőő, izéééé, XY doktor esetleg, de ő nem pécsi. Köszönöm szépen, rákeresek a kocsiban XY-ra, akire kijön, hogy mohácsi. Ajjó. Szerintem sima ügy lett volna, ha mondjuk egy galapagosi teknőssel vagy egy komodói sárkánnyal érkezek hozzájuk, lehet még vörös szőnyeget is terítenek elém akkor, de csirkével????
Még dél előtt találtam pár esélyes számot, nagy részét senki sem vette fel, szabadság ezerrel, csirkét vegyen a jónép nyár elején. Egy még volt, pécsi rendelő, de az kettőtől rendel. Megvártam a kettőt, gyorsan felhívtam. Hát-hát , mit szeretne, hogyan?? Baromfi?? (kb. 3x kellett elmondanom)  Nem tudom, megkérdezem a doktor urat.... hát, a doktor úr éppen beteggel van, de ha kicsit vár, akkor tudom adni a telefont. Persze, megvárom.
Ezután megtörtént a csoda!! Mire van szükség? Csirkének oltás, amúgy meg semmi bajuk?? Csak nagy adagokat lehet ám beszerezni: baromfipestisre 2000 db-ra tudunk, gumboróra meg 200-ra. Jól van mondom, mennyi az ára? Ja, hát nem olyan drága 2-2 ezer körül van mindegyik. Javasolták, hogy álljak össze valakivel, akkor költséghatékonyabb. Persze, gyorsan felhajtok majd ezért valakit  ::) Oké, jöhet, majd kiporciózom valahogy a 20db csirkének... Szerdára itt van, úgy ígérték, hát remélem. Na, szóval úgy bevillant, hogy a csórók utaznak csirkében kérem :D
Fontos, hogy az oltóanyagot nehogy csapvízben adjam be, mert a klór miatt elveszti a hatását. Fel kell forralni a vizet, lehűl, és azzal.  Mondom szuper, mert van RO vizem (10 éve), akkor az jó. Nincs benne klór? Mondom, hogy abban nincs igazán. Akkor jó :)

Egyébként nagy öröm van hála Istennek, szelídítik a csibéket, etetgetés-itatgatás, megfigyelés, interakció:) Csibék szárnycsapkodva rohangásznak a helyen, porfürdőznek, jól érzik magukat, holnaptól pár napig kapnak Jolomaxot.
Madárháló nagyon kemény, bögöly meg sem próbál bemenni rajta, ha légy valahogy átmegy, ki alig talál, majd lesz a csirkéknek plusz kaja :D
Hirtelen ennyi...