Szavazás

Mely állatfajtát szereted jobban, képzelnél el magadnak?

Kutya
21 (63.6%)
Macska
5 (15.2%)
Madarak (papagáj,beo,kanári stb)
1 (3%)
Vadászgöri, menyét, nyérc, nyuszt
0 (0%)
Halak (akváriumban)
5 (15.2%)
Kígyók, pókok, hüllõk (terráriumban)
0 (0%)
Rágcsálók (egér, patkány, gerbil, tengerész, höri)
1 (3%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2010.07.14 08:47:06

Szerző Téma: Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra  (Megtekintve 245821 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Nos a közkívánat nagy úr, így aztán vettem a bátorságot, úgyismint a Gyömrõváry kennel büszke társtulajdonosa, hogy megnyissam a házikedvenekrõl szóló fórumot.

Természetesen ebben a topicba várjuk azok hozzászólásait is, akik különféle állatkák nem kívánt beavatkozása miatt szenvedtek négy-, vagy kétkerekûjükben kárt....

Nostehát: Nálam három darab németjuhász vigyázza a rendet, macska ebbõl kifolyólag nincsen. A környéken sem.
Egér, patkány ilyesféle rágcsáló a tervszerûen kitelepített etetõtálak miatt szintúgy nincsen, annak ellenére, hogy a szomszéd, még mindíg desznókat tart.... :turelmetlen:

Menyét, görény, hasonló tünemény a környékünkön nincsen, így aztán a garázsban álló autó ettõl védett.
Aranyhalat, hörcsögöt, teknõcöt nem tartunk. Még képernyõvédõn sem. :kacag:

Bogarak, hangyák, katica, na az van, de a kertben békésen együttélünk.

Viszont van egy büdös vakond, aki b@xik belemenni a csapdába - egyik társa egy éjszaka alatt kapitulált-,  és túrja a gyepet 1000-el, meg az idegeimet is. Én kihelyezem a csapdákat a büdös dögje meg csak: :rohog:
Azon gondolkodám, hogy feásom az egész kertet,  aztán röhögj nyomoronc!!! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, befejezem, mert felhúztam magamat. Jön az éccakat és reggelre tuti lesz 5-6 új túrás... :robbanfej:  :robbanfej:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #1 Dátum: 2006.08.23 19:52:54 »
No, csak lett egy ilyen téma is  :tapsi:
Utólagos engedelmeddel belejavítottam a szavazásba (kieg, javítás, baki)  :magasztal:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8090
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #2 Dátum: 2006.08.23 20:36:41 »
Ma 2 egyforma fekete macska akart bemenni a garázsba. Jól megkergettem õket, remélem lesz eredménye. Kutyában 1szer csalódtam eddig, csöngettem be 1 házhoz, és majdnem leharapta a kezem 1 magyar vizsla, pedig elötte békésnek tûnt. Eddig nem harapott meg 1 kutya se szerencsére, macska is csak finomant karmolt tartom a távolságot. Amúgy nagy állatbarát vagyok, szinte minden állattal elvagyok, egyedül a csatornában élõ patkányt, nem szívelem. Kígyóval például el tudnék lenni, meg leguánnal is. Pókokat se szeretem annyira.
Laco 73 :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #3 Dátum: 2006.08.23 20:40:27 »
Én macska párti vagyok.
Gyerekkorom óta mindig volt. Az utolsó 4 éve hunyt el, 15 éves korában. Egy zsemlevörös-fehér perzsa macsek volt. Törzskönyvezett nevén Cickom Bence (ma volt a névnapja).
 :nagymosoly:

Viszont egy kolléganõm hatalmas kutyabarát, éjjel-nappal kutyákat ment, közvetít, stb.
Ha valakinek kell kutya, vagy nem tudja hova tenni, szóljon. Tutira segít!
És adományt, kaját is küldhettek.
 :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #4 Dátum: 2006.08.23 20:50:24 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ma 2 egyforma fekete macska akart bemenni a garázsba. Jól megkergettem õket, remélem lesz eredménye. Kutyában 1szer csalódtam eddig, csöngettem be 1 házhoz, és majdnem leharapta a kezem 1 magyar vizsla, pedig elötte békésnek tûnt. Eddig nem harapott meg 1 kutya se szerencsére, macska is csak finomant karmolt tartom a távolságot. Amúgy nagy állatbarát vagyok, szinte minden állattal elvagyok, egyedül a csatornában élõ patkányt, nem szívelem. Kígyóval például el tudnék lenni, meg leguánnal is. Pókokat se szeretem annyira.


Én egyetlen állattól iszonyodom , de attól nagyon . A meztelen csigától , íííííííííííííííííííííí  :shock:  [smilie=sm01.gif]  :vom: ... az nem más , mint egy darab megelevenedett takony ! A hideg kiráz még a látványától is . Olyannyira utálom , hogy még lemészárolni sincs gusztusom , meg arrébbrugdosni sem , meg egyáltalán semmi . Ha látok egyet , nagy ívben kikerülöm , és közben kavarog a gyomrom  :hanyok: ...

A többi "kedvenc" viszont nekem semleges : se a kígyó , se az egér , patkány , pók , se semmi más nem izgat . Utálni utálom a patkányt (tavasszal a kertünk végében lévõ patakmederben le is puffantottam egyet légpuskával) , de nem undorodom tõle .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #5 Dátum: 2006.08.23 20:57:24 »
Idézetet írta: "Misi"
Én macska párti vagyok.
Gyerekkorom óta mindig volt. Az utolsó 4 éve hunyt el, 15 éves korában. Egy zsemlevörös-fehér perzsa macsek volt. Törzskönyvezett nevén Cickom Bence (ma volt a névnapja).
 :nagymosoly:

Viszont egy kolléganõm hatalmas kutyabarát, éjjel-nappal kutyákat ment, közvetít, stb.
Ha valakinek kell kutya, vagy nem tudja hova tenni, szóljon. Tutira segít!
És adományt, kaját is küldhettek.
 :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:


Nekünk is volt pár éve egy perzsa macsekunk , egy nagy , joviális fehér kandúr . Benjinek hívták (nem mi neveztük el így) . Azt bírtam , pedig amúgy nem csippantom õket túlságosan . De Benji jó fej volt . Viszont ezt valamelyik szomszéd nem így gondolhatta , mert egy reggel holtan , megmérgezve találtuk szerencsétlent a kertben  :cry: ... na , sem elõtte , sem utána nem kísérleteztünk többet a macska-tartással .

Kutyánk szegény idén nyár elején távozott végelgyengülésben . Majdnem 16 éves volt , egyik nap egyszerûen csak elaludt , elõtte még egész aktív volt , az utolsó napig . Egy berni pásztor-appenzeller keverék kan kutyus , Pörcz névre hallgatott  :) ... jóravaló , vidám fazon volt , szerettük ! Azóta nincs kutyánk , és valszeg egyhamar nem is lesz , mert azért Pörcz néha konfliktusba keveredett a kerti dísznövényekkel , és ezt nem lehetett sehogy sem megoldani .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8090
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #6 Dátum: 2006.08.23 21:30:31 »
Nekünk 3 macskánk volt már, 1 németjuhászunk is volt. Kb 7 lehettem amikor a kutya volt, nagyon szerettem, de nem tudtam sétáltatni, a szülõk meg nem értek rá, a kert tabu volt neki, az 5*5-ös helye meg kicsi volt. Eladtuk, lehet, hogy sok versenyt nyert Rexi, mert olyanok vették meg, akik ilyennel foglalkoznak. Nagymamáméknak volt mindig 2-3 macskájuk vidéken, ott nagyon megszerettem a macsekokat. A ladára sose mentek rá, tudták hol a helyük. Az egyik macsek ki tudta nyitni az ajtót, nem vicc, ráugrott a kilincsre. Szegényekkel mindig történt valami, vagy eltûntek, vagy megmérgezték, nem is volt olyan, ami végkimerültségben halt meg. Mint kiderült, mamám az aki rossz omen a macskákra. Most itt lakik Pesten, és itt is eltûnt 1 macskája, a másik megvakult fél szemére, stb.. Most nincs macskája. Nekünk elõször egy fekete fehér Kormi nevû macskánk volt, anyu találta az utcán. Szegény 14 éves korában szenderült jobb létre, de valószínûleg méreg lehetett az oka, bár már amúgy se volt fitt, szegénynek többször húzták a fogát, szal a konzervet ette már csak. Szegényre 1szer rácsuktuk a garázsajtót, mármint a motorosat, szegény túlélte. 7 életük van, az fix :) Anyu talált 1 másik Kormit a pótlására, ez is nagyon szelíd volt, de nem félt senkitõl, valaki el is vitte   :szomoru: Most 1 Cirmink van, õ 10 éves, nagyon ari lett, mióta nincs konkurancia (a két volt Kormi), de nem az az ölembe veszem macska. Ha õ se lesz, akkor nem tom mi lesz.
Voltak még halaink többször is, csak macera volt takarítani, meg akkor még nem tudtam értük felelõsséget vállalni, szal szegények a csatornában kötöttek ki, mármint nem a szennycsatornában, hanem ahol laktunk volt 1 csatorna, oda öntöttük õket, volt ami 2 hét múlva is ugyanott volt  :pofa:
Ha lesz saját lakásom, és pénzem, a nappaliban lesz egy 300 literes akvárium az tuti, tele egzotikus édesvizi halakkal.
Laco 73 :D

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #7 Dátum: 2006.08.23 21:36:09 »
Jómagam kutyapárti vagyok, bár a macskákat is szeretem. Kutyánk mindig is volt és van is: most egy Golden retriever kan, 4 éves. Fajtajelleg, hogy emberen kívül mindent ugat, sokszor túl sokat is. Macskát, másik kutyát ki nem állhat. Egyrészt emiatt nincs most macskánk. A legutóbbi, 2 alkalommal kísérelt meg öngyilkosságot, a második bejött. Egy Trabant általi elütést még kigyógyított az állatorvos (a legjobb gyógyszer, hogy "macskából van"), de amikor kimerészkedett a fõútra, valami nagyobb járgány alatt már bevégezte. Pedig szép, perzsa jellegû cica volt a szerencsétlen.
Emellett még egy nyest szokott idõnkét körülnézni a padláson, mert a melléképületek tetejérõl be tud jutni. Miután a Picanto egy féltetõs másodgarázsban áll, kellõképpen elõkészítettem a terepet a nyest esetleges látogatása ellen. A kocsi elejénél a földre fektettem két méter szélesen  "csirkedrótot", középen élére állítva aládugtam egy lécet, hogy megemelje. Erre az alapra állok be a kisautóval, bízva benne, így a motortér alatti rész kvázi védve van. Azt már valamelyik topicban egyszer ügyeztük, hogy ez a fajta drótfont valami különös módon hatásos a nyestek ellen. Valami német honlapon is olvastam errõl.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #8 Dátum: 2006.08.23 22:07:21 »
Idézetet írta: "Misi"
Én macska párti vagyok.
Gyerekkorom óta mindig volt. Az utolsó 4 éve hunyt el, 15 éves korában. Egy zsemlevörös-fehér perzsa macsek volt. Törzskönyvezett nevén Cickom Bence (ma volt a névnapja).
 :nagymosoly:

Van két nagyon szép fekete macskakölyök, ha érdekel. Közép-európai rövid szõrû.  :nagymosoly:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #9 Dátum: 2006.08.23 22:11:27 »
Idézetet írta: "Palaczk"
 Utálni utálom a patkányt (tavasszal a kertünk végében lévõ patakmederben le is puffantottam egyet légpuskával) , de nem undorodom tõle .

Pedig aranyosak, és okosak is tudnak lenni  :figyellek:  Nekem most van épp 198 db, kis "drágaszágaim"  :kacsint:  :nagymosoly:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #10 Dátum: 2006.08.23 22:14:14 »
Idézetet írta: "whis"
Pedig aranyosak, és okosak is tudnak lenni  :figyellek:  Nekem most van épp 198 db, kis "drágaszágaim"  :kacsint:  :nagymosoly:

De ugye nem spontán verõdtek össze valahol a "kertek alatt"? :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #11 Dátum: 2006.08.23 22:19:32 »
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
De ugye nem spontán verõdtek össze valahol a "kertek alatt"? :nagymosoly:  

Úgy is mondhatnám, hogy "munkaeszközök"  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

rezol

  • Vendég
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #12 Dátum: 2006.08.23 22:28:19 »
Macskákat szeretem a legjobban, de a halakra szavaztam, mert szerintem kutya-macska csak kertes házba való.
Most két macskosszal élek.

Simi72

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #13 Dátum: 2006.08.23 22:30:27 »
Egyértelmûen kutya párti vagyok, a macskákat nem csípom. Talán amíg kicsik, de hát minden állatkölyök aranyos. Amit még el tudnék képzelni, egy nagytestû érdekes hangokat utánzó papgáj féle, vagy beó.
Kutyáim: ifjú koromban egy dán dogom volt, családosan egy németjuhásszal bírtam, ameddig õ is bírta. Szegény, még az emlõrák mûtét után felgyógyult, de rá egy évre elaludt. Ez tavaly történt. Azóta nincs és nem is lesz. A kert miatt a kennelból csak akkor jöhetett, ki, ha én is kint voltam, de sajnáltam mindig bezárva tartani. Akkor inkább (a kutya érdekében) ne legyen.
dv:
Simi
Az alkamadár azért repül háttal, hogy lássa, honnan jött.
Az élet szenvedés. Aki mást állít, az eladni próbál valamit. -> Pénztárgépszalag olcsón.
 :vezetes: :toy: Corolla Verso D-CAT 2006 :10:,[smilie=photo2.gif]

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Kutyák, macskák, egyéb házikedvencek pro és kontra
« Válasz #14 Dátum: 2006.08.23 22:35:28 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
De ugye nem spontán verõdtek össze valahol a "kertek alatt"? :nagymosoly:  

Úgy is mondhatnám, hogy "munkaeszközök"  :pofa:

Értem... Így már inkább sajnálom õket. :szomoru: