Szerző Téma: Nippon Motors Kft. Miskolc  (Megtekintve 51319 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

aved

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Nippon Motors Kft. Miskolc
« Dátum: 2004.03.18 10:55:35 »
Van valakinek tapasztalata a miskolci Toyota szalonról?
« Utoljára szerkesztve: 2016.02.13 18:54:19 írta Trotter66 »
OYOTA corolla 2004 HB 1.4 3d

aved

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #1 Dátum: 2004.03.18 12:23:59 »
Nekem annyi tapasztalatom volt eddig, hogy itt akartam megvenni az új Corollámat, de nem voltak annyira rugalmasak.

Egy kumma figyinget sem akartak engedni, semmilyen kedvezményt nem akartak adni, sőt, mivel majus 1. után jött volna meg az autó még valószinű hogy +5% -al többet is kellet volna fizetnem, mivel árgaranciát sem adtak. Azt mondta az értékesítő, hogy az unióba lépés után valószinű emelni fogják az árakat és az a vevőre hárul azaz rám. A Toyota Mayernél azt vállalták, hogy a mostani áron fogják adni az autót május végén is, amúgy ezt az árgaranciát csak a Toyota Mayernél adták meg.

Már kb. 3 éve is Miskolcon akartunk venni egy corollát, akkor sem tudtak korrektek lenni, 600 e Ft-ért akarták beszámolni a R19-esünket, máshol 950 e-ért számolták be és 250e Ft engedményt adtak.

Olyanokat mondott az értékesítő, hogy máshol lehet, hogy engednek, de ott biztos a szervizen nem olyan olajat tesznek bele, meg nem cserélnek ki ezt azt, meg stb.

Amúgy rendes volt az értékesítő és segítőkész. Kibpróbáltunk egy próba autót is. Dehát ez kevés, ennél több kell egy vásárló meggyőzéséhez.

Szóval értékelés: 3
OYOTA corolla 2004 HB 1.4 3d

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Re: Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #2 Dátum: 2004.04.15 10:53:45 »
Idézetet írta: "aved"
Van valakinek tapasztalata a miskolci Toyota szalonról?

Bár kissé megkésve válaszolok, de mások még talán hasznát vehetik a tapasztalataimnak. Aved-hez hasonlóan a rugalmatlanságukat rovom fel hibájukként. Nagyon előzékenyen tájékoztattak az autókról és természetesen próba utat is mentünk. Nem próbáltak számomra kedvezőtlen konstrukciókkal "levenni". Sőt azt ajánlották, ha náluk vásárolom meg az autót kedvezményesen adnak kölcsön tetőboxot a nyaraláshoz. Ami nem tetszett az az, hogy a remény sugarat sem hagyták meg az alkura. Kategórikusan kizárták az "ajándékok" lehetőségét. Az egyetlen ajánlat az volt, hogy az összes járulékos költséget beletették volna a finanszírozott részbe így átvételkor szinte semmit sem kellett volna fizetnem (ettől még én fizetem ki). Természetesen nem náluk vásároltam meg az új Corollámat.
Üdv,
Rozsomák
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #3 Dátum: 2005.09.24 19:22:13 »
Na, akkor ugorjon Miskolc a tetejére :)

A szalonról semmit nem tudok, mert új autót biztos nem veszek még jópár évig, de a szervizükben jártam párszor (hátha ez is érdekel valakit). Mindkét corollánk 60 ezres kötelezőjét náluk intéztem, mert legalább 20%-kal alacsonyabb árat mondtak rá (és be is tartották), mint a pesti szervizek. Emellett az összes előírt cserét elvégezték, és általánosságban is kb. ugyanolyan korrektek voltak, mint a pesti társaik (már ahol eddig jártam). Önmagában ezért persze nem biztos, hogy megéri odamenni, de mivel egyébként is járok miskolcon néha-néha, ezért nem volt plusz költség az utazás.
Azért írtam ezt éppen most ide, mert most voltam 90ezresen pesten, és nem volt olcsó :), ráadásul felkészítettek, hogy a következő 105-nél árban is legalább annyi lesz, mint kilométerben  :lol: Ha odakerülök, biztosan kérek majd borsodból is egy ajánlatot...

szaszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #4 Dátum: 2005.11.09 11:27:13 »
Sziasztok!

Első hozzászólásom a fórumon, nem regisztráltam eddig, de most már nagyon írhatnékom van ide. Miskolcon vettem a Corollámat, 3 éve. Sajnos voltak vele már problémák. Kezdetben rosszul rakták be a riasztót, néha csak másodikra kapcsol ki (az ajtót már elsőre kinyitja, ilyenkor riaszt ha kinyitom az ajtót). Ez azóta is így van, hozzászoktam. Másfél éves korában meg néha-néha kigyúlladt a hibalámpa, de mire a szervízbe értem addigra mindig elaludt. Erre a szervízben közölték, hogy akkor nem tudják mi lehet, majd vigyem vissza ha megint ég. A 4. alkalommal már erősködtem, hogy nézzék meg, nem hiszem el, hogy nem lehet. Kiderült hogy mégis, csak olyan kódot találtak, amiről fingjuk sincs. Majd megérdeklődik. Kiderült, hogy vmi vezérműtengely szöghelyzet érzékelő elektronika. Megcsinálták, azóta nem világít a lámpa.
Idén nyáron hosszabb útra mentünk nyaralni és közben valahol az autó alulról beázott. Rendesen vizesedett, tocsogott bent a víz, pedig nem volt hú de nagy eső, de az az autópályán. Egyébként épp a nyaralás előtt 3 héttel voltam a szervízben. Mikor bevittem hozzájuk akkor vizsgálgatták, de nem tudták mitől lehet. Egyszer csak odajönnek hozzám, hogy ki és mit csinált az autóval, mert találtak vmit amiről nem tudják hogy mi az és hogy az biztos nem gyári dolog. Mondom az autó sehol nem volt még szétszedve, csak itt. A kérdéses kábel a jobb első ülés előtt, a kesztyűtartó alatt levő kárpit alatt vezet. Nézegették egy darabig, aztán arra a következtetésre jutottak, hogy biztos a lambda szonda kábele. Annyi történt, hogy szétszedték az autót és kiszárították, amit kifizettem, mert nem lehet bizonyítani, hogy nem az én hibám hiszen minden rendben volt. Mongyuk azóta nem ázott be, pedig mentem esőben.
Jelenleg 74 ezer km van benne, az autó 60 ezres szervízen is náluk volt mint rendesen (a környék egyetlen szervíze, kazincbarcikai vagyok). Az utóbbi napokban hallottam vmi sípolást a jobb oldalról, de nem tudtam mi az (1 hete volt 3 éves az autó). Ritkán jött elő nem igazán foglalkoztam vele (hiba volt). Ma a párom ment az autóval Szegedre, de útközben lerobbant, iszonyatos fémes csikorgó hang az egyik kanyarban. Szerencsére volt ott a közelben szervíz, bevitte. Kiderült, hogy a hátső féktárcsa és fékbetét tökig el van kopva ... cserélik is. A 60 ezres szervíz elvileg nagy szervíz ahol mindent átvizsgálnak, fizettem is vagy 60 ezer forintot. Nem kellett volna észrevenniük, hogy már erősen kopott a fék ? Ja a másik szervízben a párom beszélgetett a beázásról velük és állítólag vmi típushiba, yarisoknál is volt már ilyen.
Egyelőre nem tudom mi lesz, de én többet be nem teszem a lábam a miskolci sz*rvízbe. Inkább autózgatok sokszáz kilométert minden egyes alkalommal.
Mondjatok nekem egy megbízható, hozzáértő szervízt. Oda viszem 75 ezresre és kérek egy nagyon alapos átvizsgálást ...

szaszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #5 Dátum: 2005.11.09 11:27:34 »
Sziasztok!

Első hozzászólásom a fórumon, nem regisztráltam eddig, de most már nagyon írhatnékom van ide. Miskolcon vettem a Corollámat, 3 éve. Sajnos voltak vele már problémák. Kezdetben rosszul rakták be a riasztót, néha csak másodikra kapcsol ki (az ajtót már elsőre kinyitja, ilyenkor riaszt ha kinyitom az ajtót). Ez azóta is így van, hozzászoktam. Másfél éves korában meg néha-néha kigyúlladt a hibalámpa, de mire a szervízbe értem addigra mindig elaludt. Erre a szervízben közölték, hogy akkor nem tudják mi lehet, majd vigyem vissza ha megint ég. A 4. alkalommal már erősködtem, hogy nézzék meg, nem hiszem el, hogy nem lehet. Kiderült hogy mégis, csak olyan kódot találtak, amiről fingjuk sincs. Majd megérdeklődik. Kiderült, hogy vmi vezérműtengely szöghelyzet érzékelő elektronika. Megcsinálták, azóta nem világít a lámpa.
Idén nyáron hosszabb útra mentünk nyaralni és közben valahol az autó alulról beázott. Rendesen vizesedett, tocsogott bent a víz, pedig nem volt hú de nagy eső, de az az autópályán. Egyébként épp a nyaralás előtt 3 héttel voltam a szervízben. Mikor bevittem hozzájuk akkor vizsgálgatták, de nem tudták mitől lehet. Egyszer csak odajönnek hozzám, hogy ki és mit csinált az autóval, mert találtak vmit amiről nem tudják hogy mi az és hogy az biztos nem gyári dolog. Mondom az autó sehol nem volt még szétszedve, csak itt. A kérdéses kábel a jobb első ülés előtt, a kesztyűtartó alatt levő kárpit alatt vezet. Nézegették egy darabig, aztán arra a következtetésre jutottak, hogy biztos a lambda szonda kábele. Annyi történt, hogy szétszedték az autót és kiszárították, amit kifizettem, mert nem lehet bizonyítani, hogy nem az én hibám hiszen minden rendben volt. Mongyuk azóta nem ázott be, pedig mentem esőben.
Jelenleg 74 ezer km van benne, az autó 60 ezres szervízen is náluk volt mint rendesen (a környék egyetlen szervíze, kazincbarcikai vagyok). Az utóbbi napokban hallottam vmi sípolást a jobb oldalról, de nem tudtam mi az (1 hete volt 3 éves az autó). Ritkán jött elő nem igazán foglalkoztam vele (hiba volt). Ma a párom ment az autóval Szegedre, de útközben lerobbant, iszonyatos fémes csikorgó hang az egyik kanyarban. Szerencsére volt ott a közelben szervíz, bevitte. Kiderült, hogy a hátső féktárcsa és fékbetét tökig el van kopva ... cserélik is. A 60 ezres szervíz elvileg nagy szervíz ahol mindent átvizsgálnak, fizettem is vagy 60 ezer forintot. Nem kellett volna észrevenniük, hogy már erősen kopott a fék ? Ja a másik szervízben a párom beszélgetett a beázásról velük és állítólag vmi típushiba, yarisoknál is volt már ilyen.
Egyelőre nem tudom mi lesz, de én többet be nem teszem a lábam a miskolci sz*rvízbe. Inkább autózgatok sokszáz kilométert minden egyes alkalommal.
Mondjatok nekem egy megbízható, hozzáértő szervízt. Oda viszem 75 ezresre és kérek egy nagyon alapos átvizsgálást ...

szaszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #6 Dátum: 2005.11.09 11:29:23 »
bocsi, vmért duplán ment, ha van modi, törölhetné az egyiket. köszi.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #7 Dátum: 2005.11.09 11:51:45 »
Idézetet írta: "szaszi"
Mondjatok nekem egy megbízható, hozzáértő szervízt. Oda viszem 75 ezresre és kérek egy nagyon alapos átvizsgálást ...

Talán kicsit messze van, és nem is illik reklámozni, de: http://www.mftoyota.hu  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #8 Dátum: 2005.11.09 12:30:46 »
Hát, a miskolci csapatról jót még nem hallottam. :(
Csatlakoznék az előttem szólóhoz, igaz messze van, de úgy tűnik így is spórolósabb (ha a meghibásodásból eredő károkat nézzük).
Nekünk a környéken a nyíregyházi Titán, és a debreceni/karcagi Roadservice van elérhető közelségben. Róluk még rosszat nem hallottam (sajnos nincs tapasztalat). Bp-en a Superéknél is jó a szerelő gárda, Máté Imivel csak jó tapasztalataim vannak.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #9 Dátum: 2005.11.09 15:22:52 »
Idézetet írta: "szaszi"
Mondjatok nekem egy megbízható, hozzáértő szervízt. Oda viszem 75 ezresre és kérek egy nagyon alapos átvizsgálást ...


M+F Kiskőrös, Super Bp., Váci út. amelyik szimpibb.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #10 Dátum: 2005.11.09 17:09:23 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Hát, a miskolci csapatról jót még nem hallottam. :(
Csatlakoznék az előttem szólóhoz, igaz messze van, de úgy tűnik így is spórolósabb (ha a meghibásodásból eredő károkat nézzük).
Nekünk a környéken a nyíregyházi Titán, és a debreceni/karcagi Roadservice van elérhető közelségben. Róluk még rosszat nem hallottam (sajnos nincs tapasztalat). Bp-en a Superéknél is jó a szerelő gárda, Máté Imivel csak jó tapasztalataim vannak.


Én ma voltam a Titánnál. Nem szervízen, csak úgy ismerkedni. Demegab elég segítőkésznek tünt, szóval szerintem megér
egy próbát. :wink:

szaszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #11 Dátum: 2005.11.09 19:08:56 »
Nyiregyhaza utba esik neha, megnezem oket.
Egyebkent most ert haza a parom, elhozta a fekbeteteket es a bal hatsobol a kulso teljesen el van kopva (a fem resz is meg van kopva), a tobbi 3-on (belso + jobb oldal) meg van 3-4 millimeter anyag. Na beleolvasok a fekes topic-ba, mert nem ertek hozza ...

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #12 Dátum: 2005.11.11 11:28:17 »
Belépek az "Írjunk szigorúan a T. Miskolcról" klubba. Egy hete Szikszón voltunk az 5.000 km-es Yaris-szal, és egyszer csak nem indult az autó. Most nem részletezem, a Probléma a Y.-ommal című topicban megvan, a lényeg, hogy bikázni kellett. De nem maradt rajta fogyasztó! :evil:
Na, letelefonáltuk Misivel, hogy bevisszük, nézzék meg. Erre mondták, hogy jó, de ha akkut kell cserélni, nincs raktáron, és másnapra (szombatra) is csak akkor hoznak, ha ma (péntek ) 11 óráig megrendelték volna. 11.35 volt éppen...  :wink: Vigyük el Pestre, ahol vettük, mert egy fogyasztásmérés 2 napba telik. :wink:  Mindegy, bevittük. A pultnál: -A Yarissal jöttek? Bpestről? Onnan tudom, hogy nem ismerősek, tehát nem itt vették. (Vagyis, ha nem vagyok ismerős neki, akkor csakis egy nem miskolci vásárlású Toyotám lehet, és másért nem is jöhetek. Például megkérdezni, hogy mennyi egy kötelező szerviz, vagy van-e még szervizakció stb.) Kijött az úr, beült, indított, indult. Erre széttárja a kezét, jó ez! De akkor mi merítette le? Itt jött a fogyasztó-kérdés (lásd fentebb :evil: ). Mondom, ha feltételezzük, hogy nem maradt rajta semmi, akkor miért? Válasz: biztosan a riasztó, el kellene vinni oda, ahol beszerelték, mérjék meg. Miskolcon is meg tudnák nézni? Meg, de az kb. két nap, és maguk ugye mennek vissza Pestre. :wink: Bevitte az autót, az akksi nem küldött hibaüzenetet, így nem tudnak mit tenni.
Végül azzal jöttünk el, hogy maradt a bizonytalanság, hogy 3 hónap hibátlan használat után miért fordul elő, hogy valami akármi lemeríti. Azóta szerencsére nem csinálta. De meg fogom vizsgáltatni egy szervizben, ahol mindenki ügyfél, akkor is, ha nem ott vette a verdát. Mivel a szervizes pali is elismerte, hogy ez egy bizonytalan helyzet, azt vártam, hogy a TMH és a miskolci képviselet jó híre érdekében ottmarasztal, és azt mondja, nekiugranak, holnapra kiderítik, hogy ne kelljen 200 km-t így vezetni. Én így képzelem az ügyfélfogó és -megtartó üzletpolitikát. B...a meg, belőlünk élnek! :evil: Én most keresek egy olyan szervizt, ahová az autót hordani fogom, és felőlem lehet messze, ha kiválóan szolgáltatnak, oda megyek mindig. De nem viszem a lóvét M.-ra, és kiesett az a képviselet is, ahol vettük az autót, mert eddig kétszer voltam apróságokat utánállítani, kicserélni, de nem voltam maradéktalanul megelégedve. Monorról jókat hallottam, közel is van, majd meglátjuk. Na, így egy szuszra sok volt?  :lol:
Yaris Blue Ice 1.0

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #13 Dátum: 2005.11.11 13:30:44 »
Idézetet írta: "baru"
.............. Na, így egy szuszra sok volt?  :lol:


Igen. :-)

De nagyon magvas! :idea:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

paradoxx

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
    • http://www.paradoxx.hu
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #14 Dátum: 2006.02.15 10:57:05 »
Sziasztok!

Tegnap voltam a miskolci Toyota szervízben, kicsit remegett a térdem az itt leírtak alapján, de nem tudtam máshova vinni. Csak gyertyacsere volt, valamint az akkuban desztillált víz utántöltés. Reggel 8:45-kor betelefonáltam, 10-kor fogadtak, 10:40 körül kész volt az autó. A végösszeg ~8200 Ft. tokkal vonóval, a plusz pénzt nem fogadták el.

Másik eset drága Anyukám Corollájával volt (1.4 VVT-i, 2000-es). Világított a motorhiba jelzés. Szerencsére kontakthiba volt csak, elvileg ingyen nézték meg, de gyakorlatilag a bónuszt megkapták.

Komolyabb javítás még nem volt, de ezek alapján korrektnek tűnnek. pedig a léc magasan van :)
URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/167114.html] [/URL]