Szerző Téma: Nippon Motors Kft. Miskolc  (Megtekintve 49172 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ibuka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #15 Dátum: 2006.02.21 21:16:18 »
Sziasztok!
Pár napja vittem a corollámat(1,4vvt-i 2002-es)30000-es szervízre 1/2 1re volt lebeszélve 1kor átvették az autót.Kicsit mogorva munkafelvevő nem igazán szivesen válaszolt kérdéseimre(gyári hifi lecserélése)vagy nem tudott.Az autó bő 1óra alatt kész lett.Cseréltek olajat,olajszűrőt,pollenszűrőt,fékolajat.Ellenőrizték a fékek állapotát,levegőszűrőt.Kaptam a kesztyűtartóba egy kis térképet a kocsi színében hibajavító levonót,téli ablakmosót,jégmentesítőt.A számla végösszege 39000huf.Itthon néztem igazán át a számlát,és a pecsét ára is külön tételként szerepelt 8000 huf ez pofátlanság szerintem.Az opelnél is eljátszották már velem.A fiatnál soha.Szóval elég vegyesek az érzelmek,mivel a pecsét volt a fő cél,mert a javítást én is el tudom végezni.Gondolkodom a 45ezresre elvigyem-e,a gari lejárt a pecsét meg ér-e ennyit?Amúgy imádom a kocsimat!Nagyon jó választás volt!

aved

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #16 Dátum: 2006.02.22 08:28:49 »
Idézetet írta: "ibuka"
A számla végösszege 39000huf.


Csak, hogy ne legyen már 40e igaz? ezért csak 39e!

Nekem 18e Ft volt a 30ezres szervíz és nem Miskolcon szervízeltettem. Azért ez egy kicsit túlzás nem. Mondjuk amikor jelentettem be a kocsit Budakeszire szervízre azt mondták, hogy olyan 30e Ft lesz a szervíz. Erre mikor megkaptam a számlát leesett az állam 18e Ft!!! Nem tudom a 45e szervíz mennyi lesz???  és mit cserélnek?

A hibajavavító levonókat meg amikor átvettem a kocsit újonnan már benne volt a kesztyűtartóban mint grátisz.
OYOTA corolla 2004 HB 1.4 3d

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #17 Dátum: 2006.02.22 10:00:32 »
Idézetet írta: "aved"
A hibajavavító levonókat meg amikor átvettem a kocsit újonnan már benne volt a kesztyűtartóban mint grátisz.

Az nem "grátisz", hanem minden kocsihoz jár  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

aved

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #18 Dátum: 2006.02.22 10:48:22 »
Idézetet írta: "Szeke"

Az nem "grátisz", hanem minden kocsihoz jár  :wink:


OK, Jár :nagymosoly:

Azért 8ezerért egy kicsit sok, főleg ha nem kéri az ember nem?
OYOTA corolla 2004 HB 1.4 3d

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #19 Dátum: 2006.02.22 10:50:08 »
Idézetet írta: "aved"
Azért 8ezerért egy kicsit sok, főleg ha nem kéri az ember nem?

Az ára annyi amennyi. A kéretlenül kiszámlázás egyértelműen helytelen!
De nem szeretnék ebbe a topicba többet írni.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

ibuka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #20 Dátum: 2006.02.22 19:50:30 »
Végül is már mindegy.A szervíz elött végigtelefonáltam Eger,Gyöngyös Toyota szervizeit,ott is ilyen számokat mondak,és az elvégzendő munkára is ugyanazt mondák.Igaz csak 30-35ezer volt az előre  mondott végösszeg.

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #21 Dátum: 2006.04.01 21:28:50 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "aved"
A hibajavavító levonókat meg amikor átvettem a kocsit újonnan már benne volt a kesztyűtartóban mint grátisz.

Az nem "grátisz", hanem minden kocsihoz jár  :wink:

Sajnos ez a "jár" eddíg sehol sem szerepelt, így bizony én nem kaptam.  Kérdés az, hogy ha lehet kapni milyen árban van (pezsgő metál) :torsziv:
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #22 Dátum: 2006.04.02 08:38:04 »
Idézetet írta: "uandor"
Sajnos ez a "jár" eddíg sehol sem szerepelt, így bizony én nem kaptam.  Kérdés az, hogy ha lehet kapni milyen árban van (pezsgő metál) :torsziv:

Néhány ezer forintos tétel. Érdekes, hogy nem kaptál: a kesztyűtartóban kellett volna lennie.  :hmm:  
A következő szervízkor finoman rákérdezhetsz azért a szalonban, ahol vetted.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #23 Dátum: 2006.04.21 15:02:49 »
Tegnap jártam náluk. Kedvesen fogadtak és segítőkészek voltak. Vásároltam náluk gyári ablaktörlő lapátokat, szerintem nagyon korrekt árban. 3714 HUF/pár
Aki kadta az árut szintén segítőkész volt, mondta, ha nem boldogulok, szóljak ingyen felteszik. (boldogultam :pofa: )
Ami nem tetszett: a kereskedőnek mondtam, hogy Versot, vagy RAV4-et kipróbálnék, esetleg bármilyen autót MMt-vel, de semmi hatással nem voltam rá.
Viszont a hétvégi "nyíltnapon" szivesen látnak, akkor majd lesz egy tesztelhető Corolla Verso.
Még meggondolom. :hmm:
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

baghiraa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
    • http://baghira.fotoalbum.hu
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #24 Dátum: 2006.07.28 14:14:00 »
Én a miskolci szalonban vettem a Yarisomat épp négy hónappal ezelõtt. Cirka 1,5 hónapot gondolkodtam, bejártam hetente, nyafogtam az értékesítõnek, megpróbáltam (az õsöm is) két benzines Yarist (aztán bónuszként egy bivalyerõs RAV4-et is). A srác igen segítõkésznek és türelmesnek bizonyult. Más márkákat is próbálgattam, nézegettem akkoriban, de a Toyota kivételével egyetlen szalon munkatársa sem hívott fel, hogy vajon döntöttem-e már, megpróbálnám-e másik mocival az autót, esetleg átbeszéljük-e mégegyszer, mit és mennyiért szeretnék. Egyszerûen nem vettek komolyan. Nem nézték ki belõlem, hogy én vennék autót, nem pedig az õseim. Egyszóval a Toyotánál törõdtek velem, mint potenciális vásárlóval, s ez nagyon pozitív dolog.
Elsõ látogatásomtól az autó átvételéig számtalanszor hívott a srác, folyamatosan tartottuk a kapcsolatot még az átvételt követõen is. Lehet, nem nagy dolog, de nekem az: elintézte, hogy a hetekkel késõbb rendelt küszöb díszleceket pénteken munkaidõ vége elõtt nem sokkal ingyen felrakják. És még mosolygott is hozzá a szerelõ. Pedig péntek délután már én sem szívesen végzek bármiféle munkára emlékeztetõ tevékenységet.
Szóval szerintem rendesek. Bár van kivétel is: pl. a díszléc rendelésemet rögzítõ, majd késõbb kiadó úriember, aki kifejezetten hülye csitrinek nézett.
Rohamtempóban halad a km számláló a 15e felé, így egyre kíváncsibb vagyok, vajon a szervízelés során milyen tapasztalatokkal gazdagodom majd.

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #25 Dátum: 2006.07.28 18:46:59 »
Sok balesetmentes vezetést és gondtalan szervizeket kívánok!(=semmi extra tétel :wink: ) :nagymosoly:
Yaris Blue Ice 1.0

csontee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #26 Dátum: 2011.05.16 13:28:13 »
Én a pozitív részét erősíteném a miskolciaknak. 130 ezres szervízre vittem az Ave-t és mivel már elmúlt 4 éves az akciós szervízről kérdeztem. Tájékoztattak (megjegyzem Debrecenbe is megkérdeztem, ott azt mondták ehhez az autóhoz nincs akciós szervíz). megbeszéltük, hogy 10-re odaviszem az autót. 10-re ott volt, 10:05-kor már a szervízben állt, végig az autóm mellett lehettem, átnézték, belülről, alulról,felülről ... aztán nekikezdtek az olajcserének. A szerelő srác nem volt túl boldog, dehát nem a boldogságért fizetek, hanem a munkáért. Mondta, hogy fékbetétet lassan cserélni kéne, más hibát nem lát.
Kicserélte az olajat, majd kaptam szervízkönyvet és az előre megbeszélt 12.000 Ft-os számlával a pénztárnál fizettem!
Teljesen korrektek voltak, nekem nagyon szimpatikusak!

Aker

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Toyota Miskolc - Nippon Motors Kft.
« Válasz #27 Dátum: 2016.02.13 16:35:13 »
A 3516 Miskolc, Pesti út 21. szám alatti Nippon Motors Kft. már nem a hivatalos miskolci márkaképviselet, nevezzük át a topik nevét  :) (sztem).

http://www.toyotabalogh.hu/
3534 Miskolc,
Lorántffy Zs. 32/b
Tel: +36 46 310 000
info@toyotabalogh.hu


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Nippon Motors Kft. Miskolc
« Válasz #28 Dátum: 2016.02.13 18:54:48 »
A topic címe megváltoztatva. Köszönjük a tájékoztatást.

Azonban, mivel a két cég nem azonos, így a sima átnevezés nem megoldható.  Max. egy másik topicot lehet az új márkakereskedésnek nyitni, míg ezt bezárni. 24 óra múlva meg is történik.
A topicgazda cég a http://www.toyotamiskolc.hu/ címen működik márkafüggetlen vállalkozásként.
« Utoljára szerkesztve: 2016.02.13 18:59:07 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Nippon Motors Kft. Miskolc
« Válasz #29 Dátum: 2020.01.03 19:49:09 »
Tudom, hogy már bezárt a cég, de feltolultak bennem az emlékek :cry:
Csak elborzasztásként leírnék 1-2 esetemet velük:
1. Mikor keresgettem a T25-t, betértem hozzájuk. Az egy dolog, hogy az "értékesítő" nem akart egy fillért sem engedni az autó áráből, pedig tájékoztattam arról, hogy már 2 ajánlatom is van más márkakereskedésektől, de búcsúzáskor volt pofája azt mondani, hogy ha majd nem fogom tudni fizetni a lízinget, akkor majd segít eladni az autót. Nem mondható, h túl kedves... :no:
2. 60.000 km-nél bizonyos fordulaton valami zúgott a kuplung/sebváltó környékén. Hozzájuk vittem először. Kicserélték a kuplung szerkezetet, de csodák csodája, nem az volt a gond. A Toyota Szupernél 20 méter megtétele után már megmondta a munkafelvevő szakember(!), hogy csapágyas a sebváltó.
3. 400.000 km körül teljesen elerőtlenedett az autó. Mivel erős hajlamom van az önsorsrontásra (lásd a későbbi gázolajos T27 vásárlásomat), akkor is hozzájuk vittem a járgányt. 130.000 forintért ki akarták cseréltetni a légbeömlőt, mert lehet, h repedt, és fals levegőt szív. [rohog] Azonnal visszakértem a kulcsot. Miután elindultam haza a szervizből, az első piros lámpánál majdnem belerongyoltam az előttem álló teherautóba, mert nem volt fék az autón. :?: Épp hogy meg tudtam állni a kézifékkel. Itthon kiderült, hogy a szerelő :wacko: nem tett vissza egy vákuumcsövet, úgy adta vissza nekem az autót. :eek:
Ja! Egyébként a katalizátor omlott össze, azért fuldoklott a motor. :otlet:
Csak abban reménykedhetünk, hogy az ott dolgozó(?) emberek valami más pályát választottak a szerviz bezárása után...