Szerző Téma: Hurrá! Nyaralunk!  (Megtekintve 188957 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #90 Dátum: 2007.07.07 13:52:37 »
Végülis ide megyünk: http://www.boroskastely.hu/
Wellness szállodát akartam, de ott már foglaltak voltak a szobák, amik tetszettek volna, ez meg jobban tetszik a környezet miatt, itt aztán lehet fotózni, és nem mellesleg olcsó. Már csak az idõjárás lesz probléma, de majd viszünk pulóvert  :szomoru:
Laco 73 :D

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #91 Dátum: 2007.07.07 20:13:36 »
Idézetet írta: "KLaco"
Végülis ide megyünk: http://www.boroskastely.hu/
Wellness szállodát akartam, de ott már foglaltak voltak a szobák, amik tetszettek volna, ez meg jobban tetszik a környezet miatt, itt aztán lehet fotózni, és nem mellesleg olcsó. Már csak az idõjárás lesz probléma, de majd viszünk pulóvert  :szomoru:

Én itt lakom a közelben, de nem is ismertem ezt a helyet :szomoru: . Éppen ma kattintottam pár képet a fonyódi hegyrõl, a D80-at tesztelendõ (a Fényképezés topikba tettem fel belõlük). Viszonylag tiszta volt idõ, így az északi part és maga a Balaton is jól látszott. Egyébként mikorra tervezitek az itt tartózkodást?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #92 Dátum: 2007.07.07 22:36:56 »
2 hét múlva megyünk, hét közben 2 éjszakára csak.
Amúgy a marcalii gyógyfürdõt ajánlod inkább, vagy a nagybajomi-t?
A nagybajomiban van fedett medence is, meg szauna is ahogy nézem, márpedig az idõ miatt ez fontos.
Fonyódon én is rég voltam, a kilátóban még soha, csak mindig elmentünk mellette, éjszaka nagyon szép az a hegy kivilágítva. Sajnos DSLR gépem addigra nem lesz, szal marad a Dimage Z1, de azzal kihívás jó képet csinálni  :kacsint:
Laco 73 :D

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #93 Dátum: 2007.07.07 23:15:04 »
Idézetet írta: "KLaco"
2 hét múlva megyünk, hét közben 2 éjszakára csak.
Amúgy a marcalii gyógyfürdõt ajánlod inkább, vagy a nagybajomi-t?
A nagybajomiban van fedett medence is, meg szauna is ahogy nézem, márpedig az idõ miatt ez fontos.

Hát kizárásos alapon a marcalit, ugyanis a nagybajomi jó ideje bezárt, mert tönkrement a cég (Boronka Termál) :szomoru: . A marcali fedett medencét éppen mostanság építik, így azt nem tudod kipróbálni, csak a szabadtérit, de szauna itt is van :nana: . Kalandvágyból kipróbálhatod a csisztapusztait is, az van Neked legközelebb, bár Fonyódról közvetlen aszfaltos út nem vezet oda, ám Lengyeltóti-Buzsák felõl rendesen meg lehet közelíteni.
Összehozhattunk volna egy mikrotalit, de mi is éppen két múlva megyünk nyaralni. :szomoru:  :elkeseredett:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #94 Dátum: 2007.07.08 13:02:46 »
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
Hát kizárásos alapon a marcalit, ugyanis a nagybajomi jó ideje bezárt, mert tönkrement a cég (Boronka Termál) :szomoru: . A marcali fedett medencét éppen mostanság építik, így azt nem tudod kipróbálni, csak a szabadtérit, de szauna itt is van :nana: . Kalandvágyból kipróbálhatod a csisztapusztait is, az van Neked legközelebb, bár Fonyódról közvetlen aszfaltos út nem vezet oda, ám Lengyeltóti-Buzsák felõl rendesen meg lehet közelíteni.
Összehozhattunk volna egy mikrotalit, de mi is éppen két múlva megyünk nyaralni. :szomoru:  :elkeseredett:
Az gáz, errõl miért nem írnak? Simán odamentünk volna. Köszi  :pofa: Szabadtéren, hát nem tom milyen idõ lesz, de anyu nagyon érzékeny a hidegre, szal nem tom mi lesz, lehet, hogy balaton marad, aztán majd bemegyünk melegedni a vízbe  :kacsint:
Laco 73 :D

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #95 Dátum: 2007.07.08 13:17:53 »
Idézetet írta: "KLaco"
Az gáz, errõl miért nem írnak? Simán odamentünk volna. Köszi  :pofa: Szabadtéren, hát nem tom milyen idõ lesz, de anyu nagyon érzékeny a hidegre, szal nem tom mi lesz, lehet, hogy balaton marad, aztán majd bemegyünk melegedni a vízbe  :kacsint:

Ha már Fonyódon vagytok, akkor onnan közelebb van pl. Zalakaros, Hévíz vagy Kehida (http://www.kehidatermal.hu), mint Nagybajom lett volna. :hmm:  :nana:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #96 Dátum: 2007.07.08 14:45:24 »
Hévíz az német turista lábáztató, de a Kehida az jól hangzik, köszi az 5letet, nem is néztem, hogy az is aránylag közel van.
Laco 73 :D

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #97 Dátum: 2007.07.14 07:13:32 »
Sziasztok!

Autóval szeretnénk lemenni nyaralni Görögországba. Még soha nem autóztam arra. Valaki tudna tanácsot adni, hogy mire kell ügyelni vagy esetleg egy címet adni ahol találok ilyen jellegû tanácsokat?
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #98 Dátum: 2007.07.14 11:10:18 »
Idézetet írta: "Random_"
Sziasztok!

Autóval szeretnénk lemenni nyaralni Görögországba. Még soha nem autóztam arra. Valaki tudna tanácsot adni, hogy mire kell ügyelni vagy esetleg egy címet adni ahol találok ilyen jellegû tanácsokat?

Szia! Úgy tudom, hogy Simi72 itt a fórumban, a Verso-s topikban írta, hogy Görögországba készülnek menni. Azt nem tudom, hogy mikor (már megjöttek/ott vannak/ezután mennek?), de keress rá Simi72-re és küldj neki egy privát mailt. Hátha sikerrel jársz. Én 20 éve jártam arra Trabanttal, gondolom ez-az változott azóta... :nagymosoly:  :hmm:

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #99 Dátum: 2007.07.14 11:48:34 »
Idézetet írta: "Random_"
Sziasztok!

Autóval szeretnénk lemenni nyaralni Görögországba. Még soha nem autóztam arra. Valaki tudna tanácsot adni, hogy mire kell ügyelni vagy esetleg egy címet adni ahol találok ilyen jellegû tanácsokat?


Velcsiék is készülnek oda, az Avensises topicban megtalálod! Ha jol emlékszem, akkor augusztusban tervezik.

Simi72

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #100 Dátum: 2007.07.16 09:12:19 »
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
Idézetet írta: "Random_"
Sziasztok!

Autóval szeretnénk lemenni nyaralni Görögországba. Még soha nem autóztam arra. Valaki tudna tanácsot adni, hogy mire kell ügyelni vagy esetleg egy címet adni ahol találok ilyen jellegû tanácsokat?

Szia! Úgy tudom, hogy Simi72 itt a fórumban, a Verso-s topikban írta, hogy Görögországba készülnek menni. Azt nem tudom, hogy mikor (már megjöttek/ott vannak/ezután mennek?), de keress rá Simi72-re és küldj neki egy privát mailt. Hátha sikerrel jársz. Én 20 éve jártam arra Trabanttal, gondolom ez-az változott azóta... :nagymosoly:  :hmm:

Még nem voltunk, 22-én indulunk. Útleírásért ajánlom mindenkinek az utikalauz nevû honlapot (http://www.utikalauz.hu) azon belül is a http://www.utikalauz.hu/autovalgorogorszagba/index.html címet. Sok érdekes infót össze lehet szedni még a többi írásból is.
Hova szeretnétek menni Random?
dv:
Simi
Az alkamadár azért repül háttal, hogy lássa, honnan jött.
Az élet szenvedés. Aki mást állít, az eladni próbál valamit. -> Pénztárgépszalag olcsón.
 :vezetes: :toy: Corolla Verso D-CAT 2006 :10:,[smilie=photo2.gif]

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #101 Dátum: 2007.07.16 15:31:21 »
Random, mikor mentek, mert mi augusztus végén indulunk.
Van útiterv, két autóval megünk, ha akkor mentek ti is, csatlakozást szívesen vennénk....

Igaz, mi nem a legrövidebb úton megyünk, hanem ROM és BULG keresztül, viszont végig az EU-ban, így nem kell szerb dínárt és makedón akármit váltani.

Az index fórumán van (több) görög fórum onnan csemegéztem én is ki, hogy merre mit érdemes.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #102 Dátum: 2007.07.18 06:48:52 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Random, mikor mentek, mert mi augusztus végén indulunk.
Van útiterv, két autóval megünk, ha akkor mentek ti is, csatlakozást szívesen vennénk....

Igaz, mi nem a legrövidebb úton megyünk, hanem ROM és BULG keresztül, viszont végig az EU-ban, így nem kell szerb dínárt és makedón akármit váltani.

Az index fórumán van (több) görög fórum onnan csemegéztem én is ki, hogy merre mit érdemes.


Augusztus elején megyünk szóval sehogy se jó. Pedig tetszett volna az öltet. Terveim szerint szerzek
addig egy PNA-t, hogy ne térképet kelljen lapozgatni. Busszal sokat voltunk már, de az más történet és
a szerbek nem tudom mennyire szívatnak agyon minket mostanság is.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #103 Dátum: 2007.07.18 07:52:23 »
Idézetet írta: "Random_"
Idézetet írta: "Trotter66"
Random, mikor mentek, mert mi augusztus végén indulunk.
Van útiterv, két autóval megünk, ha akkor mentek ti is, csatlakozást szívesen vennénk....

Igaz, mi nem a legrövidebb úton megyünk, hanem ROM és BULG keresztül, viszont végig az EU-ban, így nem kell szerb dínárt és makedón akármit váltani.

Az index fórumán van (több) görög fórum onnan csemegéztem én is ki, hogy merre mit érdemes.


Augusztus elején megyünk szóval sehogy se jó. Pedig tetszett volna az öltet. Terveim szerint szerzek
addig egy PNA-t, hogy ne térképet kelljen lapozgatni. Busszal sokat voltunk már, de az más történet és
a szerbek nem tudom mennyire szívatnak agyon minket mostanság is.


Sajnálom, hogy így alakult.  A szerbk sem rosszabbak, mint a többiek arrafele. Ha lassan méssz és betartod az irreálisan kirakott táblákat, nem piszkatolnak különösképpen. Ha meg lemeszel és fizetni kell, lehet alkudni, akár pofátlanul is. Pénzt úgyis kivasal belõled, de legalább kevesebbet...

Tulajdonképpen ezért is megyünk RO-BG viszonylatban, hazafele meg beugrik egy erdélyi körtúra is.
Mondjuk odafele a Vaskaput mindenféleképpen megnézzük, filmen már láttam (Dunai hajós), és most élõben is szeretném látni. :kacsint:

Jó utat nektek!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #104 Dátum: 2007.07.18 09:12:22 »
Idézetet írta: "Random"
Augusztus elején megyünk szóval sehogy se jó. Pedig tetszett volna az öltet. Terveim szerint szerzek addig egy PNA-t, hogy ne térképet kelljen lapozgatni.

Bocs, hogy belebeszélek, de sajnos az iGO/MioMap navigációk görög térképe eléggé felületes, talán olyan 30-50% lefedettségû, a szerb még ennél is rosszabb. Ezt kalkuláld bele. Bizonyos területek csak fõútvonal szinten vannak meg, mások utca-házszám szinten. Elõtte mindenképpen nézd át a tervezett útvonalat, hogy mennyire "van meg" a naviban. :nana: