Szerző Téma: Hurrá! Nyaralunk!  (Megtekintve 196932 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #690 Dátum: 2010.11.13 13:14:55 »
Ez ma egy ilyen nap... elkészült a második számú projectem is, a neve Ajánlatvadász. A használtautó.hu autóvadász szolgáltatásához hasonlítanám. A lényeg, hogy beállítjátok, hogy milyen utazás szeretnétek (hova, mennyiért, mikor) és a rendszer minden éjszaka átnézi az ajánlatokat, majd egy emailben az aznap frissen felkerült a szűrésnek megfelelő utakat egy összefoglaló emailben kiküldi a megadott címre. Érdmes kipróbálni, mert így nem maradtok le a legfrissebb akciókról: Ajánlatvadász

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #691 Dátum: 2011.02.06 18:22:09 »
Tudtok ajánlani valami jó kanyargós, szerpentines utat Horvátországban? Nyáron oda akarunk menni motorral (még nem tudom, pontosan hova, valószínűleg teszünk egy nagy kört az országban, a tengerpart mentén), hallottam, hogy vannak kemény szerpentinek, az út mellett mély szakadékok, ahol még autóroncsok is vannak. Mivel én szeretem az ilyen helyeket, mindenképpen ilyen szakaszon szeretnék motorozni. Szerintetek merre lehet ez a hírhedt útvonal?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #692 Dátum: 2011.02.06 18:29:35 »
Csak simán az autópálya Splitig.  :clap: Anno mi is megálltunk, hogy biztos kamu. Hát nem...
         

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #693 Dátum: 2011.02.06 18:33:38 »
Autópályára nem mehetünk fel segédmotorral, na meg dögunalom lenne, mert nem nagyon kanyarog :no:
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.06 18:35:57 írta zsoooc »
Corolla 1,4 VVT-i 2005

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #694 Dátum: 2011.02.06 19:10:20 »
Isztriai részen induljatok el Pulá-ból dél felé a tengerparti úton. többször meg kellett állnom mert az utasaimnak hányingere volt a sok kanyartól
nagyon komoly
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #695 Dátum: 2011.02.06 19:38:46 »
Köszi a tippet, szerintem útbaejtjük majd, egyébként is terveztük, hogy az isztriai-félszigetre ellátogatunk.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #696 Dátum: 2011.02.06 20:57:35 »
Autópályára nem mehetünk fel segédmotorral, na meg dögunalom lenne, mert nem nagyon kanyarog :no:

Szerbia kozepso reszetol az alban hatarig szerpentines az ut, de az egyreszt nem Horvatorszag, masreszt egy 50essel nem indulnek el, az biztos.... 8-10%-os emelkedon (csomagokkal) nem lehet valami vicces foleg ha egy helyi kamion radeloz kozbe savon belol....
Segedmotorral (a hozza tartozo sebesseggel) amugy nemhogy az autopalya, de meg a hungaroring is unalmas lenne szvsz.

De ha megcsinaljatok, max respect, orult egy otlet :D

kisa
born to ride

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #697 Dátum: 2011.02.06 21:14:47 »
Autópályára nem mehetünk fel segédmotorral, na meg dögunalom lenne, mert nem nagyon kanyarog :no:
Szia. Nos igaz hogy régebben, de jó párszor keresztül kasul motoroztam Horváto.-ot...  ::) 1 tipp: motorral sosem megyünk autópályán (kivéve, ha még nem sikerült tesztelni a végsebességét...  :devil:). Mert: 1. unalmas, 2. csak középen kopik a drága gumi 3. ráadásul 200 felett minden gép sokat kajol...  ;)
Ezért azt tanácsolom bírd ki Karlovac-ig, onnan pedig a régi úton kanyaroghatsz annyit a tengerpartig, hogy imádkozni fogsz egy egyenesért!!  :D Én végigmotoroztam a tengerparti főutat is, Split és Rijeka közt... Nem tudtam mire figyeljek, a látványra, a kanyarokra, forgalomra...  ::) A világos aszfalttal nagyon vigyázz, csúszik! Életem legkeményebb útja az volt mikor párommal a Gixxer 1100-ommal mentünk le Siklósról Splitbe, s mivel az úti célunk Hvar szigetén a Hvar-i camping volt, megkérdeztük a kompnál, milyen a Hvar szigetének szárazföld felöli végétől Hvar városáig az út? A válasz: "very hard". Párom már teljesen kész volt, a kapaszkodástól, ahogy kétségbeesetten próbált mögöttem maradni a kb. 160 LE-s lovon, az ezredik kanyar után...  :D Kicsit tompítottam a kompos válaszán, és érvelve, hogy ha nem komppal megyünk, akkor spórolunk (bejött), a hosszabb, kanyargósabb utat választottuk motoron... Nos egész napos motorozás után (kb. 850 km), egy 255 kg-os gépet terelve + 2 heti csomag + a teljesen erejével elkészült nejem, hát, mit mondjak.... az alkarom, illetve az inak (a kuplungozástól-fékezéstől) a karomban teljesen kikészültek... Szóval, ha motorozni akarsz (akár bukó nélkül), menj szigetekre: Hvar, Brac, Korcula pl.  :yes:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #698 Dátum: 2011.02.07 19:52:37 »
Szerbia kozepso reszetol az alban hatarig szerpentines az ut, de az egyreszt nem Horvatorszag, masreszt egy 50essel nem indulnek el, az biztos.... 8-10%-os emelkedon (csomagokkal) nem lehet valami vicces foleg ha egy helyi kamion radeloz kozbe savon belol....
Segedmotorral (a hozza tartozo sebesseggel) amugy nemhogy az autopalya, de meg a hungaroring is unalmas lenne szvsz.

De ha megcsinaljatok, max respect, orult egy otlet :D
Legalább lesz idő nézfelődni ;) Egyetértek, hosszú egyenes alföldi utakon elég unalmas 50-nel motorozni, viszont a hegyekben jobb motorozni, amikor a Kékesre mentünk fel, nem volt olyan unalmas, szeretek Simsonnal szerpentinen menni. Persze úgy fogom megtervezni az útvonalat, hogy annál nagyobb emelkedők lehetőleg ne nagyon legyenek. Bár ha van lendület, akkor nem vészes. Inkább elindulni nehéz nagyobb emelkedőn, sajnos túl rövid az S51 első fokozata, vagyis túl nagyot esik a fordulat, ha felváltok.

Szia. Nos igaz hogy régebben, de jó párszor keresztül kasul motoroztam Horváto.-ot...  ::) 1 tipp: motorral sosem megyünk autópályán (kivéve, ha még nem sikerült tesztelni a végsebességét...  :devil:). Mert: 1. unalmas, 2. csak középen kopik a drága gumi 3. ráadásul 200 felett minden gép sokat kajol...  ;)
Ezért azt tanácsolom bírd ki Karlovac-ig, onnan pedig a régi úton kanyaroghatsz annyit a tengerpartig, hogy imádkozni fogsz egy egyenesért!!  :D Én végigmotoroztam a tengerparti főutat is, Split és Rijeka közt... Nem tudtam mire figyeljek, a látványra, a kanyarokra, forgalomra...  ::) A világos aszfalttal nagyon vigyázz, csúszik! Életem legkeményebb útja az volt mikor párommal a Gixxer 1100-ommal mentünk le Siklósról Splitbe, s mivel az úti célunk Hvar szigetén a Hvar-i camping volt, megkérdeztük a kompnál, milyen a Hvar szigetének szárazföld felöli végétől Hvar városáig az út? A válasz: "very hard". Párom már teljesen kész volt, a kapaszkodástól, ahogy kétségbeesetten próbált mögöttem maradni a kb. 160 LE-s lovon, az ezredik kanyar után...  :D Kicsit tompítottam a kompos válaszán, és érvelve, hogy ha nem komppal megyünk, akkor spórolunk (bejött), a hosszabb, kanyargósabb utat választottuk motoron... Nos egész napos motorozás után (kb. 850 km), egy 255 kg-os gépet terelve + 2 heti csomag + a teljesen erejével elkészült nejem, hát, mit mondjak.... az alkarom, illetve az inak (a kuplungozástól-fékezéstől) a karomban teljesen kikészültek... Szóval, ha motorozni akarsz (akár bukó nélkül), menj szigetekre: Hvar, Brac, Korcula pl.  :yes:

Az szép teljesítmény volt. Nem csodálom, hogy úgy elfáradt a párod is, nme lehet kellemes utasként több 100 km-t motorozni. Szerintem én még 10 km-ig se bírnám szerintem, bár ha egy fejjel magasabb vagyok mint a vezető, akkor jobb lehet, hogy normálisan kilátok előre. A Gixert szerintem nem elsősorban hosszú túrákra találták ki, legalább is ilyeneket hallottam róluk, bár nem mentem még olyannal. Nem kényelmetlen az a "görnyedős" testhelyzet?
A Simsont szerencsére csak 85 kg, csomagokkal 105 körül lesz max., persze egy fél blokkot viszem magammal, ha valami műszaki probléma lenne :) Henger, karbi, gyújtás, nem nagy súly. Bár eddig még soha nem volt probléma, köszönhetően elsősorban a jobb minőségű, gyári alkatrészeknek :yes:
Corolla 1,4 VVT-i 2005

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #699 Dátum: 2011.02.07 22:39:44 »

Az szép teljesítmény volt. Nem csodálom, hogy úgy elfáradt a párod is, nme lehet kellemes utasként több 100 km-t motorozni. Szerintem én még 10 km-ig se bírnám szerintem, bár ha egy fejjel magasabb vagyok mint a vezető, akkor jobb lehet, hogy normálisan kilátok előre. A Gixert szerintem nem elsősorban hosszú túrákra találták ki, legalább is ilyeneket hallottam róluk, bár nem mentem még olyannal. Nem kényelmetlen az a "görnyedős" testhelyzet?
A Simsont szerencsére csak 85 kg, csomagokkal 105 körül lesz max., persze egy fél blokkot viszem magammal, ha valami műszaki probléma lenne :) Henger, karbi, gyújtás, nem nagy súly. Bár eddig még soha nem volt probléma, köszönhetően elsősorban a jobb minőségű, gyári alkatrészeknek :yes:
Az a Gixxer 1992-es évjárat volt, az még meglepően kényelmes volt. hatalmas ülései voltak elöl, hátul + kapaszkodó. Faterral csináltunk rá csomagtartót, ment fel a 2 túradoboz+a camping felszerelés hátra. A tanktáska meg előre. A nagy súlynak előnye is volt, iszonyat stabil volt az egyenesfutása (gyárilag volt rajta kormányteló).
A Simson nem a legideálisabb ilyen hosszú útra, nagyon komoly emelkedők vannak, szerintem egyszerűen túlmelegedne... inkább menj le a Corival egy szigetre, és bérelj ott robogót vagy quadot... Tavaly Brac szigetén pl. nagy választék volt belőlük, és még nem is voltak drágák...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #700 Dátum: 2011.02.20 22:50:18 »
Márciusban megyek 5 napra Londonba. Ajánlhatnátok néhány autóbuziknak való helyet vagy programot, amit nem kellene kihagyni. Köszi!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #701 Dátum: 2011.02.24 15:05:55 »
A Márc 4.5.6.-án tartandó utazás kiállításra tudok adni mindenkinek ingyenes meghívót. Jelentkezni privátban kérném az érdeklődöket és amint megkaptam az aktiváló linket, már küldöm is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #703 Dátum: 2011.03.14 09:57:10 »
Szép kilátás :yes:
Nekünk, nagy lapos tájakhoz szokott magyar embereknek meg egyenesen lélegzetállító ez a látvány.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #704 Dátum: 2011.03.14 10:23:07 »
Hát az  :yes: ... Mikor először mentem ott fölfelé egy hegytetőre (a második panorámaképen, a völgy túloldalán a kamerával szemben lévőre), egy elég keskeny, helyenként félig-meddig kitett kis gerinc-ösvényen, hát bizony időnként a hányinger és a befoshatnék kombinációjával küszködtem  :ph34r: :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )