Szerző Téma: Hurrá! Nyaralunk!  (Megtekintve 188771 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #45 Dátum: 2007.04.15 09:25:33 »
Tavaly voltam Zakynthoson, az egy nagyon gyönyörû hely! Rengeteg sok szépet láttam! Neten foglaltunk szállást, vettünk repjegyet, így jóval olcsóbb mint ha utazási irodát bízol meg vele. Neten még az autót is le lehet foglalni, odahozták a reptérre, mikor jöttünk haza leadtuk. Életem egyik legjobb nyaralása volt.

Itt vannak fennt képek ha érdekel valakit:
http://zez.kulcsnet.hu/zakynthos/index.htm

rezol

  • Vendég
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #46 Dátum: 2007.04.16 10:48:13 »
Idézetet írta: "Peter"
Tavaly voltam Zakynthoson, az egy nagyon gyönyörû hely! Rengeteg sok szépet láttam! Neten foglaltunk szállást, vettünk repjegyet, így jóval olcsóbb mint ha utazási irodát bízol meg vele. Neten még az autót is le lehet foglalni, odahozták a reptérre, mikor jöttünk haza leadtuk. Életem egyik legjobb nyaralása volt.

Itt vannak fennt képek ha érdekel valakit:
http://zez.kulcsnet.hu/zakynthos/index.htm
Nagyon szép a hely, szépek a képek.
Engem érdekelne ennek a netes lebonyolításnak a mikéntje.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #47 Dátum: 2007.04.16 19:58:56 »
googléztunk egy csomót, aztán végül itt szálltunk meg, emailban mindent megbeszéltünk:
http://www.zanteweb.gr/zakynthos.zante/en/kuris

Autót már nem emlékszem honnan kölcsönöztnünk, itt lévõ linkek valamelyikén beszéltük le:
http://gportal.hu/portal/zante/

De ha leszállsz a repülõrõl, akkor kinnt vannak ezek az autóscégek, ezt nem érdemes tulszervezni, lesz autó, kb 2 cég foglalkozik autóbérléssel azoknak ott van a székhelye.

Repcsijegyet a Neckermann nevû helyen vettük, õk foglalkoznak utazásszervezéssel, de lehet csak repjegyet is venni náluk. Azt hiszem wizzair-rel repültünk.

Nagyon tudom ajánlani az egészet, nagyon jó volt, semmi negatívum. Még tán az se volt gáz hogy haza kellett jönni, mert ott voltunk 2 hétig. Ha bármi infóra szükséged van akkor szolj. Mi biztosan vissza fogunk menni ide még valamikor. És kivánom tudjátok meg milyen jókat ettünk  :nagymosoly:

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #48 Dátum: 2007.04.16 20:06:18 »
Mégvalami. Repjegyet kifizettük itthon kp-ban. A szállást megbeszéltük, lefoglaltuk, nem utaltunk elõleget, elég volt hogy emailban ledumáltuk mikor megyünk, mikor jövünk, adatainkat leírtuk. A végén távozáskor kellett csak fizetni.
Autóért sem kell kaucio, azt az elején kifizeted a bérleti dijat, kb annyi benyával illik leadni mint amennyivel felvetted. Mikor eljössz leparkolod, belezárod a kulcsot, és kész.
Teljesen rendben van az az ország, és nagyon barátságosak az emberek is.

finánc

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
  • Auris 1.6 SOL -2007-
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #49 Dátum: 2007.04.16 20:28:58 »
Görögországról, így Zakinthosról is minden infót megkaphattok a HELLASZ.hu oldalon. Leírások, képek és aktualitások. Az idén én is Nei Poriba utazom augusztus elején a holnap átvett Auris-al. üdv. Laci

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #50 Dátum: 2007.04.16 22:54:11 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "music"
Aszongyátok, hogy kártyajogsival (személyivel) bármelyik EU országba lehet menni?
Nem csak EU-ba, bármilyen országban. Ugyanis a kártyajogsi nemzetközi vezetési jogosítvány, mindenhol a világban el van ismerve. Tudtommal még ámeriq-ban is.
Nem. nem lehet kártyajogsival a határt átlépni.

De kártyaszemélyivel ezek szerint lehet. Az meg van nekem, most kaptam nemrég, és jóval olcsóbb, mint az útlevél...
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #51 Dátum: 2007.04.16 23:03:53 »
Csak egy rövidke kérdés: 1 éves gyerkõcnek (mivel személyi nincs) ugye útlevelet kell csináltassunk, ha külföldre mennénk (EU) ?
Gabe 254.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #52 Dátum: 2007.04.17 08:12:41 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Az Európai Gazdasági Térség országaiba történõ utazás érvényes útlevél vagy személyi igazolvány birtokában lehetséges. A magyar vezetõi engedély külföldi utazásra nem használható.
Ezt nem is vitatom. A kártyajogsival viszont vezetni lehet bárhol a világon. Régi típusú jogsival nem mindenhol. Útlevél vagy személyi nem elég a vezetéshez  :szemez:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #53 Dátum: 2007.04.17 08:35:03 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Trotter66"
Az Európai Gazdasági Térség országaiba történõ utazás érvényes útlevél vagy személyi igazolvány birtokában lehetséges. A magyar vezetõi engedély külföldi utazásra nem használható.
Ezt nem is vitatom. A kártyajogsival viszont vezetni lehet bárhol a világon. Régi típusú jogsival nem mindenhol. Útlevél vagy személyi nem elég a vezetéshez  :szemez:

Szerintem a nem EU-s országokban kell nemzetközi, ahol nincsen viszonossági alapú elfogadás.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #54 Dátum: 2007.04.17 09:13:24 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Csak egy rövidke kérdés: 1 éves gyerkõcnek (mivel személyi nincs) ugye útlevelet kell csináltassunk, ha külföldre mennénk (EU) ?


Igen!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #55 Dátum: 2007.04.18 08:17:08 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "KLaco"
...nem szívesen mennék román utakon...

Meglepõdnél, mennyire jók arrafelé az utak, mármint azok, amik tranzitok. Palaczk tudna róla mesélni. Majd beszámolok, ha hazagyüttem...

Egy kis elõzetes: Románia másképp
Érdemes végignézni.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #56 Dátum: 2007.04.18 08:49:42 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "KLaco"
...nem szívesen mennék román utakon...

Meglepõdnél, mennyire jók arrafelé az utak, mármint azok, amik tranzitok. Palaczk tudna róla mesélni. Majd beszámolok, ha hazagyüttem...

Egy kis elõzetes: Románia másképp
Érdemes végignézni.

Nem küldenéd át mélen, vagy mittomén? Mert nekem nem nyitja meg vmiért....
szabozslkukacgmailpontcom

köszi!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #57 Dátum: 2007.04.19 20:05:33 »
Olaszországot (Rimini) néztük ki nyaralásra, aztán Horvátországba (Omis) szerettünk bele, kedden meg lefoglaltunk Görögországban egy szállást.  :vag1:

Olympic Beach-re megyünk a Stefanos apartmanba. Be is fizettük a 30%-át. A többit majd az indulás elõtt kell pár héttel. Nagyon szimpatikus ember a tulaj és képzeljétek el   :toy:  Avensise van. Már eleve rossz ember nem lehet.  :kacsint:

Augusztus 20-án megyünk 1 hétre. 1 ember/hét 133 €.

http://www.stefanos.hu

Nézzétek meg, hátha valaki még kedvet kap az itteni pihenéshez.
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #58 Dátum: 2007.04.20 09:19:24 »
repcsis vagy autós?

jöjjön vki SPLITbe Omisba juli 3-17 között!  :szemez:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #59 Dátum: 2007.04.20 12:01:49 »
Idézetet írta: "velcsi80"
Olaszországot (Rimini) néztük ki nyaralásra, aztán Horvátországba (Omis) szerettünk bele, kedden meg lefoglaltunk Görögországban egy szállást.  :vag1:

Azért Riminit se hagyjátok ki, gyönyörû a környék! (Nemcsak a közvetlenre gondolok, hanem a nagyobb városokra is)
music