Szerző Téma: Hurrá! Nyaralunk!  (Megtekintve 188805 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #30 Dátum: 2007.04.12 13:10:14 »
Repülõvel, busszal, vagy kocsival mentetek? Mennyibe jött ki?
Mondjuk mi tuti repülõs utat fogunk választani, franc se vezet 1000 km-eket, odafele még ok, de hazafelé, amikor egy hetet rápihentél, ezzel "elrontani" a varázst, kösz, nem. Buszútból meg elég sokat kapok, amikor én szervezek partitúrát, úgyhogy arra se vágyom  :pofa:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #31 Dátum: 2007.04.12 14:55:49 »
repcsivel voltunk. olcsobb a busz de kompolni kell.. ammeg gáz.
nekünk 10,11 nap apartmann volt fullon kb 2*110 huf. a gyereknek ingyen volt.
ki lehet számolni szállásdij+ reptéri ill. + egyebek.

most csak azért megyek horvátba a  :toy: al mert a gyereknek is kell már rep. jegy+ szállásdij és nagyon megdobja.
igy már baromira drága.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #32 Dátum: 2007.04.12 16:18:12 »
Kocsival megyünk, odafele Szerbián-Makedónián keresztül, visszafele Bulgária-Románia az útvonal egy kis Erdély-ország-beli körúttal, egy alvással dúsítva.

1250 km nem sok oda, meg vissza sem, szeretek vezetni, az is egy kaland. :nagymosoly: A kocsi kényelmes, beleférünk, alvóhely biztosított, kora délután indulunk, éjszaka utazunk az út dandárjában, reggelre a hullámokat vizslatjuk. Ennyi. :mrgreen:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #33 Dátum: 2007.04.12 17:10:33 »
A görögökkel az a baj, hogy kell útlevél Macedóniába, meg Szerbiába. Románia-Bulgária hasonló, szal gáz. Útlevél meg 5 személyre kicsit drága lenne nekünk, a többi költségrõl nem is beszélve, meg utánnajárás, stb... Sztem idén nem megyünk sehova, inkább a házra költjük  :szomoru:
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #34 Dátum: 2007.04.12 17:14:06 »
Idézetet írta: "KLaco"
A görögökkel az a baj, hogy kell útlevél Macedóniába, meg Szerbiába. Románia-Bulgária hasonló, szal gáz. Útlevél meg 5 személyre kicsit drága lenne nekünk, a többi költségrõl nem is beszélve, meg utánnajárás, stb... Sztem idén nem megyünk sehova, inkább a házra költjük  :szomoru:


Miért is kellene Romániába és Bulgáriába Útlevél????
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #35 Dátum: 2007.04.12 17:49:24 »
Ahogy beléptek az Euba, automatikusan el kell fogadniuk a személyit/jogsit? Én nem értek ezekhez a dolgokhoz  :oops: Mindenesetre nem szívesen mennék román utakon, valahogy attól, mert hogy eu, nem változtak 1 csapásra az állapotok  :szomoru:
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #36 Dátum: 2007.04.12 17:54:51 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ahogy beléptek az Euba, automatikusan el kell fogadniuk a személyit/jogsit? Én nem értek ezekhez a dolgokhoz  :oops: Mindenesetre nem szívesen mennék román utakon, valahogy attól, mert hogy eu, nem változtak 1 csapásra az állapotok  :szomoru:

Meglepõdnél, mennyire jók arrafelé az utak, mármint azok, amik tranzitok. Palaczk tudna róla mesélni. Majd beszámolok, ha hazagyüttem.

Te ugye 2004. május 1.-én nem mentél át a szlovákokhoz régi, bordó, aoklapos (AU-VII...) személyivel? Mert én igen... :kacsint:  Meghát a sógorokhoz is ezel mentem által tavaly. Most járt le... De van kártyajogsim, az is jó a személyi helyett...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #37 Dátum: 2007.04.12 18:18:38 »
Huuu nyaralás, csak tartanánk már ott  :kacsint:

Én idén ismét Olaszországba megyek, de most Bibioneba (tavaly Jesoloba voltam).
Xanyi

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #38 Dátum: 2007.04.12 20:48:15 »
bibionéban voltam én is, de nem nyáridõben  :pofa:

murray: 110/fõ? hát az k*rva jó.. na körülnézek, mondjuk úgyis last minute lesz, de nem árt tudni, mire lehet számítani  :vag2:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #39 Dátum: 2007.04.12 20:51:07 »
Idézetet írta: "KLaco"
Mindenesetre nem szívesen mennék román utakon, valahogy attól, mert hogy eu, nem változtak 1 csapásra az állapotok  :szomoru:
Mindig azok a hülye elõítéletek... :robbanfej:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #40 Dátum: 2007.04.12 21:07:35 »
Most mé, mondjátok, hogy azóta mióta csatlakoztak az euhoz minden magyarral kezet fognak a határon, és vállon veregetik. Meg gondolom az összes út 1csapásra jó minõségû lett.
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #41 Dátum: 2007.04.13 01:28:14 »
Aszongyátok, hogy kártyajogsival (személyivel) bármelyik EU országba lehet menni?

Két hét múlva Brnoba kell mennem, és az útlevelem júniusban lejár, emiatt nem akarok most újat csináltatni.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #42 Dátum: 2007.04.13 07:52:56 »
Idézetet írta: "music"
Aszongyátok, hogy kártyajogsival (személyivel) bármelyik EU országba lehet menni?
Nem csak EU-ba, bármilyen országban. Ugyanis a kártyajogsi nemzetközi vezetési jogosítvány, mindenhol a világban el van ismerve. Tudtommal még ámeriq-ban is.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #43 Dátum: 2007.04.13 07:56:38 »
Idézetet írta: "KLaco"
Most mé, mondjátok, hogy azóta mióta csatlakoztak az euhoz minden magyarral kezet fognak a határon, és vállon veregetik.
Sosem volt az, hogy a magyarokat odaát bántalmaznák. Sosem bántalmaztak senkit - az ilyen 'hírek' fantázialegendák. Ott is pont ugyanolyan emberek élnek mint mi  :mivan: Meg különben is, annyi arrafelé a külföldi autó, hogy a magyar rendszám elveszik a sok között. Az olasz, spanyol, francia meg fõleg német külföldi rendszámokból is bõven van.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #44 Dátum: 2007.04.13 20:08:58 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "music"
Aszongyátok, hogy kártyajogsival (személyivel) bármelyik EU országba lehet menni?
Nem csak EU-ba, bármilyen országban. Ugyanis a kártyajogsi nemzetközi vezetési jogosítvány, mindenhol a világban el van ismerve. Tudtommal még ámeriq-ban is.

Nem. nem lehet kártyajogsival a határt átlépni. Olvassátok el az opusomat a tavaszi tali topicban!
illetve becopyzom az EU-vonal e-mailját, amit a kérdésemre írtak.

"Az Ön által feltett kérdésre:
A kérdésem az lenne, hogy kártya alapú jogosítvánnyal, mely személyi igazolványként is mûködik, átléphetõ az osztrák-magyar határ?
Az alábbiakban küldjük válaszunkat:
Az Európai Gazdasági Térség országaiba történõ utazás érvényes útlevél vagy személyi igazolvány birtokában lehetséges. A magyar vezetõi engedély külföldi utazásra nem használható.
A közösségi jog szerint minden uniós állampolgár élvezheti a személyek szabad mozgása alapszabadságának fontos részjogosítványát, a személyazonossági igazolvánnyal történõ utazást: az Európai Gazdasági Térség tagállamai területére a beutazás, ill. ezen államok területén történõ utazás érvényes személyazonossági igazolvány birtokában is lehetõvé vált.
A magyar állampolgárok az EGT tagállamokba és az EGT tagállamok között az 1991. április 1-je elõtt kiállított személyi igazolvánnyal (kemény borítójú, népköztársasági címerrel), az 1991. április 1-je után kiállított személyi igazolvánnyal (puha borítójú, köztársasági címerrel), a 2000. január 1-je után kiállított személyazonosító igazolvánnyal (kártya formájú, mûanyag), illetve 2000. január 1-jét követõen kiállított ideiglenes személyazonosító igazolvánnyal is utazhatnak.  
Az EGT tagállamok: Ausztria, Belgium, Bulgária, Ciprus, Csehország, Dánia, Egyesült Királyság, Észtország, Finnország, Franciaország, Izland, Írország, Görögország, Hollandia, Lengyelország, Lettország, Liechtenstein, Litvánia, Luxemburg, (Magyarország), Málta, Németország, Norvégia, Olaszország, Portugália, Románia, Spanyolország, Svédország, Szlovákia, Szlovénia."
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.