Szerző Téma: Hurrá! Nyaralunk!  (Megtekintve 189168 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #150 Dátum: 2007.08.02 10:58:44 »
Kinek a pap, kinek a papné.

Engem nem zavar, hogy elõtte nem aludtam, elegendõ egy-két óra pihizés az ágyban, vagy szunyóka. Amúgyis bennem van a kellemes indulás elõtti feszültség. Nem zavar az éjszakai vezetés sem, inkább éjszaka megyek, mint nappal. Kevesebb a looser-user, kisebb a forgalom, és a rend éber õrei is vackukban pihennek itthon s távol. Na meg az sem utolsó, hogy nem süt adott esetben a nap szembe.
Mi a román-bulgár-görög útra is hasonlóképpen indulunk, habár más a táv....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #151 Dátum: 2007.08.02 11:20:20 »
Idézetet írta: "murray"

az éjjeli autopályázással vitatkoznék. most mentem odafelé nappal vissza éjjel és sokkal fárasztobb éjjel

Lámpa és beállítás kérdése, meg a megszokásé...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #152 Dátum: 2007.08.02 14:33:26 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Nem zavar az éjszakai vezetés sem, inkább éjszaka megyek, mint nappal. Kevesebb a looser-user, kisebb a forgalom, és a rend éber õrei is vackukban pihennek itthon s távol. Na meg az sem utolsó, hogy nem süt adott esetben a nap szembe.
Mi a román-bulgár-görög útra is hasonlóképpen indulunk, habár más a táv....
Az éccakai autóvezetés pont az általad felsorolt dolgok miatt jó  :pofa: Én is jobban szeretek este menni. Debrecenbe mindig este mentem vasárnap, és nagyon jó volt, alig volt forgalom. Persze az elalvási veszély nagyobb, de lehet rádiózni, ha mindenki alszik, meg lehet energia italt inni, kávézni... Az ilyen elõzõ estés indulásban a legkritikusabb a másnap hajnal 4-5 közötti idõszak, olyankor szokott elfogni az álmosság. Olaszba mikor mentünk, 1-2 között én vezettem aztán úgy kifárasztott a sok szembejövõ lámpája (A2 lezárás, fõúton 100km), hogy reggel 7kor az olasz autópályán mikor mentünk, már azt vettem észre, hogy 20km-enként van csak tábla  :nagymosoly: Hosszabb távon még nem hagytak vezetni, nem bírják a vezetési stílusomat  :vezetes: A nappali autópályázás meg azért fárasztó, mert éget a nap üvegen keresztül (sötétített ablakosok elõnyben), és az állandó alagút, vakítófény átmenet is veszélyes. Éjszaka szebbek az alagutak beülrõl, nappal meg a hegyek kívülrõl, szal sztem lefelé éccaka, fölfelé meg nappal érdemes jönni, és akkor mindenkinek jut valami jó  :nagymosoly:
Errõl a Görög útról valami utitervet tudnál adni, mert képtelen vagyok normális utat tervezni a térképszoftvereimmel, mert mindenáron Szerbián át akar vinni. Jövõre talán eljutok oda.
Laco 73 :D

Simi72

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #153 Dátum: 2007.08.03 00:13:11 »
Szerintem nincs az éjszakai vezetéssel semmi gond, ha pihent vagy. És itt nem elsõsorban az alvásra gondolok. Mi szinte mindig éjjel autóztunk eddig, hál istennek gond nélkül. Az elõzõ autóban nem volt légkondi, fõleg az miatt, illetve a gyerkõcök is végigaludták az utat, nem kellet sûrûn pisiszünetet tartani. Az idén is éjfélkor indultunk, délután aludtam egyet, mégis Belgrád és Nis között félúton már nagyon fáradt voltam, meg kellet álnom pihenni egy 20-30 percet. Igazából nem bírtam elaludni, de nagyon jól esett. Tudni kell, hol a határ (az elalvásé), és nem lesz gond. Hazafelé (10 nap pihenés után), este 8 kor indultunk, akkor is aludtam délután egy keveset, és hajnal 6 kor itthon voltunk. És úgy éreztem ha kellet volna még pár száz kilómétert vezetnem (a 950 után), az sem lett volna gond. És ahogy Trotter Mester is írta, a rendõrök is kevesebben vannak. Lefelé menet a macedónoknál 3 helyen is radaroztak délelõtt, visszafelé csak egy helyen, dacolva az idõjárással, hatalmas szél fújt még dél-Szerbiában is. A szerbeknél itt a határközelben a felkelõ nap átvilágított a rendõrautón, még a fejtámla sem látszott...És a határoknál sem kellett 5 percnél tovább várni.
dv:
Simi
Az alkamadár azért repül háttal, hogy lássa, honnan jött.
Az élet szenvedés. Aki mást állít, az eladni próbál valamit. -> Pénztárgépszalag olcsón.
 :vezetes: :toy: Corolla Verso D-CAT 2006 :10:,[smilie=photo2.gif]

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #154 Dátum: 2007.08.03 07:54:25 »
Idézetet írta: "KLaco"
Errõl a Görög útról valami utitervet tudnál adni, mert képtelen vagyok normális utat tervezni a térképszoftvereimmel, mert mindenáron Szerbián át akar vinni. Jövõre talán eljutok oda.


Persze, van Marco Polo 2006. vagy annál újbb versus?
Vagy csak írjam le empírokiusan a menetet?
Esetleg majd, ha visszajöttünk, és tapasztalatokkal bõvítve?
Nagy vonalakban: román határt a vaskapu fele lépjük át, majd a Duna román oldalán lefele Giurgiu (Dzsurdzsu)-ig, ott át a Duna hídon Rusze városába, ez a határátlépés is RO-BG között, majd Szófia fele, aztán a Görög határig. Most ennyi van a fejemben. Ha megadod a magyar átkelõt, talán Nagylak??? meg Craiovát és Szófiát, akkor errefele megrajzolja az utat.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #155 Dátum: 2007.08.03 13:01:50 »
Sajna nincs ilyen szoftverem, viamichelin-nel szoktam terveztetni, de az meg nem nagyon akarja, Aradot, és Szófiát adtam meg köztes célnak, és economy útvonalat, akkor nagynehezen kinyögte a jót, csak mivel egyik városba se kell bemenni, ezért így nincs értelme. Majd ha megjöttél írd le léci. Köszi  :pofa:
Laco 73 :D

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #156 Dátum: 2007.08.03 13:46:32 »
Nya, Lopar után most ide tartok (szept 1-8.)
http://www.adrialin.hu/ueduelofalu-punta-verudela-a-3-pula-isztria-horvatorszag_2486.html.accomodation=7
 :vag2:

szerk: csak C típusúba asszem, két hálós + 1 fõs, tengerre nézõ  :szivecske:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #157 Dátum: 2007.08.03 23:15:38 »
Idézetet írta: "Tide"
Nya, Lopar után most ide tartok (szept 1-8.)
http://www.adrialin.hu/ueduelofalu-punta-verudela-a-3-pula-isztria-horvatorszag_2486.html.accomodation=7
 :vag2:

szerk: csak C típusúba asszem, két hálós + 1 fõs, tengerre nézõ  :szivecske:


Talizunk, ott leszünk pár kilométerre :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #158 Dátum: 2007.08.04 00:20:09 »
jó, majd megismerlek, mert a Toyóka :szivecske:  itthon marad, vigyáz a házra, off kocsikkal megyünk  :vag2:
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #159 Dátum: 2007.08.07 19:22:23 »
Idézetet írta: "Peter"
Én egyszer indultam éjfélkor, de soha tobbet. Elvacakoltunk 10-ig, aztán lefeküdtünk, persze hogy nem tudtam elaludni egybõl, igy sikerült fél órát aludni, hát nagyon gázul néztem ki, és hulla fáradt voltam egész úton. Akkor már sokkal inkább elindulnék este, amint sikerül összepakolni, és reggelre ott vagyok a célnál.

Azóta inkább a hajnal 4 körült preferálom, mert ha 10 körül lefekszem, akkor is simán alszok 5 órát, ami már kielégítõnek mondható.


Te fel tudsz kelni hajnali 4-kor? Na, ne szivass...  :nagymosoly:  :nagymosoly: :rohog:  :rohog:  :kacsint:  :kacsint:

Halihó!
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #160 Dátum: 2007.08.07 19:24:45 »
Mi Görögbe megyünk 20-án (Olympic Beach, Paralia). Elõtte átnézetem a gépet, hogy ezzel is lecsökkentsem a kockázatát a meghibásodásnak. Athénba is elugrunk a tervek szerint. Nagy vizsga lesz ez az ótónak.
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #161 Dátum: 2007.08.07 19:50:48 »
Idézetet írta: "velcsi80"
Mi Görögbe megyünk 20-án (Olympic Beach, Paralia). Elõtte átnézetem a gépet, hogy ezzel is lecsökkentsem a kockázatát a meghibásodásnak. Athénba is elugrunk a tervek szerint. Nagy vizsga lesz ez az ótónak.


:lol: : 25.-én Vourvourou, szintén járgányal. (Sarti felett 40 km-el)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

velcsi80

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 218
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #162 Dátum: 2007.08.07 19:56:00 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "velcsi80"
Mi Görögbe megyünk 20-án (Olympic Beach, Paralia). Elõtte átnézetem a gépet, hogy ezzel is lecsökkentsem a kockázatát a meghibásodásnak. Athénba is elugrunk a tervek szerint. Nagy vizsga lesz ez az ótónak.


:lol: : 25.-én Vourvourou, szintén járgányal. (Sarti felett 40 km-el)


Akkor hasonló megpróbáltatásokon megyünk majd keresztül.
Hol váltasz szerb és macedón dínárt (autópályadíj)? Azt olvastam, hogy érdemes váltani, mert az euró-ból nem szívesen adnak vissza.
i]... Az ott nem egy macska az autó elõtt...alatt... mögött? ...[/i]

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #163 Dátum: 2007.08.07 20:10:10 »
Idézetet írta: "velcsi80"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "velcsi80"
Mi Görögbe megyünk 20-án (Olympic Beach, Paralia). Elõtte átnézetem a gépet, hogy ezzel is lecsökkentsem a kockázatát a meghibásodásnak. Athénba is elugrunk a tervek szerint. Nagy vizsga lesz ez az ótónak.


:lol: : 25.-én Vourvourou, szintén járgányal. (Sarti felett 40 km-el)


Akkor hasonló megpróbáltatásokon megyünk majd keresztül.
Hol váltasz szerb és macedón dínárt (autópályadíj)? Azt olvastam, hogy érdemes váltani, mert az euró-ból nem szívesen adnak vissza.

Nem arra megyek, hanem RO-BG.  :nyelv:  :kacsint:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #164 Dátum: 2007.08.07 21:28:25 »
Idézetet írta: "velcsi80"
Te fel tudsz kelni hajnali 4-kor? Na, ne szivass...  :nagymosoly:  :nagymosoly: :rohog:  :rohog:  :kacsint:  :kacsint:

Halihó!


Persze hogy fel tudok, simán! Az elõtte való napot ugyan végig kell aludnom, de ezután már simán megy  :nagymosoly:

Rég jártál erre! Átköltöztetek már?

Hétvégén vettünk jegyeket Sziciliába, valami 70 rugó volt kettõnknek a jegy. Még szállást kell vadásznunk. Szeptember elején megyünk pizzát zabálni  :szivecske:

Ha visszajöttetek, meg mi is visszajöttünk kirándulhatnátok egyet Pécel felé. Nézünk képeket, van csomó faxa borom, iszogatunk.. Mit szolsz?