Szerző Téma: Hurrá! Nyaralunk!  (Megtekintve 189186 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #120 Dátum: 2007.07.25 23:16:49 »
Idézet
Picit lejjebb Chioggia is szép település, kevésbé ismert, de nekem a Garda tó környéke sokal jobban tetszik, mint a tengerpart!


Tavaly jártunk a Garda tó környékén is. Tényleg nagyon jó.
Xanyi

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #121 Dátum: 2007.07.26 08:13:17 »
Én imádom Italy-t  :szivecske:

Voltunk már Bibione környékén, Riminiben, a Garda-tó környékén, Liguria-ban, Napoli-ban, Roma-ban, Milanoban és már többször voltunk Toscanaban! Ami nagyon bejött az Toscana! Ott nagyon jó hangulat van, ott éreztük magunkat a legjobban, ezért is mentünk vissza már többször, sõt volt olyan is hogy meghosszabitottuk a nyaralast még egy héttel ha már ott voltunk. Engem nem érdekel hogy már voltunk ott, jó volt nagyon, visszamentünk, megint jó volt nagyon. Sõt még biztosan vissza fogunk menni oda, többször is  :nagymosoly:

A Garda-tó környéke szép, csak sok a német, és ez sajna rossz hatással van az olasz vendéglátásra.

Mi soha nem vittünk kaját, mindig végig éttermekben kajáltunk, szerintem nem vészesen drága.

Ajánlom mindenkinek aki elmegy, hogy semmi kajafélét ne vigyen, egyen ott, mert minden nagyon finom! És menjetek el egyszer Toscanaba  :szivecske:

És a pizza Napoliban a legfinomabb!

A Csaszi

  • Vendég
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #122 Dátum: 2007.07.26 09:21:21 »
Én eddig kétszer voltam Itáliában, mindkétszer ugyanott Lignano-ban ,még a szállás is ugyanaz volt.
Ami bevált azon ne változtass alapon.  :nagymosoly: Most idén is majdnem ugyanoda indultunk volna, de inkább Rimini tájékán lévõ Misano Adriatico nevü helyet célozzuk meg 2 hétre - konkrétan ezt. Szept 1-tõl. Pont a tengerparton álló helyre, teraszos, miegyéb - jó lesz s alig 1050km-re van innét. Széjjel fogom magamat pizzázni! :-D Elvileg megnézzük San-Marinot is, meg a közeli vidám és/vagy élményparkokat is.

Franc , hogy még itt kell ülnöm a mh.-en...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #123 Dátum: 2007.07.26 12:05:36 »
San Marino az felejthetetlen  :kacsint: Kicsit edzeni kell rá, hogy a nagy melegben bírja az ember a sétát, de sok szép fotót lehet csinálni, és brutálisan hosszú a felvezetõ szerpentin. 1szer visszamennék még oda, de mondjuk én Rómába mennék el, meg Sziciliába, Milánó az koszos, az nem tetszett. Toscana-ról még csak képeket láttam, de az is gyönyörû lehet.
Laco 73 :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #124 Dátum: 2007.07.26 12:37:24 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
Én eddig kétszer voltam Itáliában, mindkétszer ugyanott Lignano-ban ,még a szállás is ugyanaz volt.
Ami bevált azon ne változtass alapon.  :nagymosoly: Most idén is majdnem ugyanoda indultunk volna, de inkább Rimini tájékán lévõ Misano Adriatico nevü helyet célozzuk meg 2 hétre - konkrétan ezt. Szept 1-tõl. Pont a tengerparton álló helyre, teraszos, miegyéb - jó lesz s alig 1050km-re van innét. Széjjel fogom magamat pizzázni! :-D Elvileg megnézzük San-Marinot is, meg a közeli vidám és/vagy élményparkokat is.

Franc , hogy még itt kell ülnöm a mh.-en...


Majd integetünk egymásnak, szembenn leszünk, csak a tenger másik oldalán, és csak 1 hétig :(
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

A Csaszi

  • Vendég
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #125 Dátum: 2007.07.26 12:48:17 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Majd integetünk egymásnak, szembenn leszünk, csak a tenger másik oldalán, és csak 1 hétig :(
Oké, majd a 10x zoom-os gépemmel átnézek :) Potom hány km keresztbe, amúgy?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #126 Dátum: 2007.07.26 13:02:23 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
Idézetet írta: "Tamás69"
Majd integetünk egymásnak, szembenn leszünk, csak a tenger másik oldalán, és csak 1 hétig :(
Oké, majd a 10x zoom-os gépemmel átnézek :) Potom hány km keresztbe, amúgy?


Kb 135 Km így a Föld görbülete miatt kb 1,5 km magas hegy kellene, hogy lássuk egymást :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Simi72

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #127 Dátum: 2007.08.01 10:29:03 »
Randomnak és akik Görögországba készülnek.

Macedónián keresztül mentünk, az út összeségében nem rossz, de van pár hely ahol elég gyatra a minõsége, és még pénzt is kérnek érte. Szerbiában kb 4500 szerb dínárt, Macedóniában 250 macedón dínárt ( tervezett 400 ellenére) kell fizetni. Egy kapu nem mûködött, mert Skopje után, ahol ketté válik a pálya oda-vissza iránya, most az egyik része le van zárva és csak az egyik oldala van használva mindkét irányban. Na, itt kell nagyon vigyázni, mert radarpisztolyoznak is több helyen és a záróvonal átlépést is büntetik (saját tapasztalat, 50 euróm bánja). Elég széles sáv van mindkét irányban, két autó is elfér egymás mellet, de az útburkolati jelzések nem egyértelmûek, olyan mintha csak egy sáv lenne, de a rendõr szerint is két sáv létezik. Általában lehúzódással segítenek az elõzésben, de ha nem teszik, villogjatok, dudáljatok, hogy biztos lehúzódjanak. Én két autót elõztem, a hátsó rendesen lehúzódott, az elsõ is, azonban még az elsõt nem elõztem meg, amikor meglátta a rendõröket és kezdett visszahúzódni, én átszorultam a zárovonalon, amikor megláttam a rendõröket. Fék, vissza a másikmögé, de késõ volt, kiintettek. A rendõr lerajzolta mit csináltam, és aláírt 250 eurót. Valamint elvette az útlevelem és elmagyarázta a saját nyelvén (angolul nem volt hajlandó érteni), hogy be kell mennem Veles-be (kb 50-70 km), be kell fizetni a büntetést, visszahozni az igazolást és akkor megkapom az útlevelem és viszlát. Akkor angolul és mutogatással kértem, itt szeretnék fizetni, lehúzta a 2-est a 250-rõl és a papír kitöltését is abbahagyta, zsebbe az 50 euró, költsd gyógyszerre, sose lássalak.
Szerbiában és Macedóniában is az adott út típusra vonatkoztatott  sebességhatártól eltérõ korlátozásoknál kell nagyon vigyázni, itt szeretnek mérni. Ahol nincs korlátozás, sehol nem láttam rendõröket. Odafelé óvatosabb tempóval 13 óra volt az út (Nei Poriban voltunk, Katerini után Larissa felé az utolsó tengerparti nyaralóhely), ebben a határátlépések valamivel több mint 1,5 óra összesen. Hazafelé nem kellett sorban állni, illetve a tempó is nagyobb volt, 10 óra alatt értünk haza. Az adott út típusra érvényes sebességhatárok felett 20 km/h közlekedtem, a korlátozásokat többnyire betartva.
Nei Pori egy viszonylag új falu tele apartmanházakkal, kemping nincs. Partja homokos, lassan mélyülõ, családosoknak ideális.
dv:
Simi
Az alkamadár azért repül háttal, hogy lássa, honnan jött.
Az élet szenvedés. Aki mást állít, az eladni próbál valamit. -> Pénztárgépszalag olcsón.
 :vezetes: :toy: Corolla Verso D-CAT 2006 :10:,[smilie=photo2.gif]

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #128 Dátum: 2007.08.01 10:46:53 »
Kérnék tippeket, hova lehetne elmenni 1 hosszú hétvégére Magyarországon, ami nem Balaton, aug utolsó hétvégéjén.
Köszi  :pofa:
Laco 73 :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #129 Dátum: 2007.08.01 10:51:13 »
Idézetet írta: "KLaco"
Kérnék tippeket, hova lehetne elmenni 1 hosszú hétvégére Magyarországon, ami nem Balaton, aug utolsó hétvégéjén.
Köszi  :pofa:


Fürdõzéses hely , akkor szeliditó ( kicsit szocreál  a telepulés rész, de szép a környék - horgászoknak is ideális) vagy Tiszató környéke.

Ha nem annyira a víz a cél, akkor a bakonyba keress kiadó házakat, vagy szállodát.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #130 Dátum: 2007.08.01 11:08:08 »
Életemben elõször voltam Horvátországban (Rab sziget, Lopar), de nagyon szép, teljesen beleszerettem  :szivecske:
És csomót felszíni búvárkodtunk.
Voltam már azóta Németországban is egy pár napos kiruccanáson (Hanau), lesz még jövõ hét végén egy 3 napos fesztiválom (Németország, Saalburg), szeptember elsejétõl barátokkal 9 nap Horvátország (szervezés alatt a helyszín) és október végére tervezem az egyiptomi egy hetet  :vag2:
(itthon kisebb kitérõk, Esztergom, Gyõr, Balaton, Velencei tó, mikor mi)
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #131 Dátum: 2007.08.01 11:14:49 »
Idézetet írta: "Tide"
Életemben elõször voltam Horvátországban (Rab sziget, Lopar), de nagyon szép, teljesen beleszerettem  :szivecske:
És csomót felszíni búvárkodtunk.
Voltam már azóta Németországban is egy pár napos kiruccanáson (Hanau), lesz még jövõ hét végén egy 3 napos fesztiválom (Németország, Saalburg), szeptember elsejétõl barátokkal 9 nap Horvátország (szervezés alatt a helyszín) és október végére tervezem az egyiptomi egy hetet  :vag2:
(itthon kisebb kitérõk, Esztergom, Gyõr, Balaton, Velencei tó, mikor mi)


Az útról írj egy kicsit, merre mentetek, mennyi idõvolt az odaút. -Elõször mi is Lopart néztük, de nem volt 9 fõnek megfelelõ apartman, így Banjole lett belõle ( Pula mellett az Istriai félszigeten).
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #132 Dátum: 2007.08.01 11:20:19 »
Idézetet írta: "KLaco"
Kérnék tippeket, hova lehetne elmenni 1 hosszú hétvégére Magyarországon, ami nem Balaton, aug utolsó hétvégéjén.

Ha nem feltétel a vízközelség, akkor Szilvásvárad.
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #133 Dátum: 2007.08.01 11:35:18 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Kérnék tippeket, hova lehetne elmenni 1 hosszú hétvégére Magyarországon, ami nem Balaton, aug utolsó hétvégéjén.

Ha nem feltétel a vízközelség, akkor Szilvásvárad.


Nemrossz, csak annyit voltam arra, hogy már meguntam :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #134 Dátum: 2007.08.01 11:44:18 »
Idézetet írta: "Tamás69"

Az útról írj egy kicsit, merre mentetek, mennyi idõvolt az odaút. -Elõször mi is Lopart néztük, de nem volt 9 fõnek megfelelõ apartman, így Banjole lett belõle ( Pula mellett az Istriai félszigeten).


Autópályán végig, Balaton déli partja, határ, aztán tovább végig autópályán Senj felé, onnan a kompig, át Rabra és végül Lopar (570 km kb). Mi a homokos résztõl voltunk kb 100 méterre egy apartmanban, de elég sok helyet felfedeztünk.
Pár kép a telómról (ahogy szoktam :D) :






..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220