Szerző Téma: Hurrá! Nyaralunk!  (Megtekintve 188715 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1095 Dátum: 2016.08.26 12:12:45 »
Szerintem nem.
Ki kell menni az Adriára, ha ott akarsz később vitorlázni. Ha a Balatonon, akkor persze oda kell menni.
Igazából úgy lehet tényleg használható tudást összeszedni, hogy csinálja az ember és ott, ahol később is menni akar már önállóan is. Mert a helyi időjárás ismeret nagyon fontos tényező.
Én egy pár hetes tanfolyammal és vizsgával utána nem mernék elindulni egy családdal a hajón. A vitorlázás veszélyes munkakör, tényleg meg lehet halni, ha valaki hülye. Persze ha csak szélcsendben motorozgat az ember a vitorlással és mindig kimegy egy marinába (ugyanabba), akkor oké, de tényleges túrákhoz az kevés. Ott észnél kell lenni, erőteljesen körültekintőnek!
Idén sikerült belefutnunk az utolsó két napon egy viharos, szar időbe. Rajunk kívül talán senki nem vitorlázott akkor és olyan hajónk volt, amivel lehetett is menni rendesen (egy latnis Elan 450-es). De 3 tapasztalt, évek óta vitorlázó ember volt a hajón és dolgozott rendesen. Kellett is. Így sem úsztam meg kisebb baleset nélkül.
Pár éve a horvátok kis túlzással egy üveg italért is adtak licenszet mondjuk egy max 47-esre és nem kellett tanfolyam. A kikötő parancsnokkal lebeszéled az időpontot, odamész és virítasz. Nekik az az érdekük, hogy minél többen vigyenek hajót. De a papír csak ahhoz kell, hogy megkapd a vitorlást, a tudás viszont magad és a családod miatt kell.

Egyébként nagyon nagy buli egy hétig hajón lakni, vitorlázni a szigetek között, kikötni egy-egy városban vagy egy csöndes öbölben és felpattintani egy üveg finom bort este a fedélzeten  :yes:
Ja és megdönteni a hajót fedélzet szintig 28-36 csomós szélben :clap:
De akkor mi a járható út egy teljesen kezdőnek? Kinti tanfolyam, kifejezetten valamilyen 50 láb körüli hajóra, aztán vitorlázás önállóan, de család nélkül 1-2 teljes szezonon át? Valamikor én is belevágnék.
A kissebb baleset mit takar?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1096 Dátum: 2016.08.26 12:23:31 »
Szerintem el kell menni párszor egy jó skiperrel, ott tanulni és jól érezni magad, majd utána tanfolyam. Az 50-es hajó nem kicsi! Nem kezdeném azzal. 36-42 bőven jó először.

Tapatalkkal küldve az én iPhone 8S készülékemről 😜


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1097 Dátum: 2016.08.26 12:45:30 »
Köszi a hasznos infókat. A parkolást hogyan oldjátok meg? Szokott lenni a hajót bérbeadóknak zárt/őrzött parkolója? Vagy utcán?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1098 Dátum: 2016.08.26 12:57:55 »
Köszi a hasznos infókat. A parkolást hogyan oldjátok meg? Szokott lenni a hajót bérbeadóknak zárt/őrzött parkolója? Vagy utcán?
A marinában korlátozottan szokott hely lenni, de igazából az sem őrzött, ellenben erősen fizetős (a 8 hónapos kocsimról mondjuk éppen egy marinában csavarták le az antennát  :whistling:) . Inkább úgy fogalmaznék, hogy ahol helyet találok, ott rakom le. Messze nem az én Avém ott az értékes kocsi ;)  Néhány marinában volt külön zárt parkoló jó pénzért, de nem ez a jellemző. Mint ahogy a lopás vagy a rongálás sem jellemző.
Persze, amíg ki- és bepakolunk, addig mindig bemegyek.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1099 Dátum: 2016.08.26 14:23:09 »
Elsőre azt olvastam hogy Marea, csodálkoztam hogy te mióta lettél Fiat párti :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1100 Dátum: 2016.08.26 17:55:08 »
Szerintem nem.
Ki kell menni az Adriára, ha ott akarsz később vitorlázni. Ha a Balatonon, akkor persze oda kell menni.
Igazából úgy lehet tényleg használható tudást összeszedni, hogy csinálja az ember és ott, ahol később is menni akar már önállóan is. Mert a helyi időjárás ismeret nagyon fontos tényező.
Én egy pár hetes tanfolyammal és vizsgával utána nem mernék elindulni egy családdal a hajón. A vitorlázás veszélyes munkakör, tényleg meg lehet halni, ha valaki hülye. Persze ha csak szélcsendben motorozgat az ember a vitorlással és mindig kimegy egy marinába (ugyanabba), akkor oké, de tényleges túrákhoz az kevés. Ott észnél kell lenni, erőteljesen körültekintőnek!
Idén sikerült belefutnunk az utolsó két napon egy viharos, szar időbe. Rajunk kívül talán senki nem vitorlázott akkor és olyan hajónk volt, amivel lehetett is menni rendesen (egy latnis Elan 450-es). De 3 tapasztalt, évek óta vitorlázó ember volt a hajón és dolgozott rendesen. Kellett is. Így sem úsztam meg kisebb baleset nélkül.
Pár éve a horvátok kis túlzással egy üveg italért is adtak licenszet mondjuk egy max 47-esre és nem kellett tanfolyam. A kikötő parancsnokkal lebeszéled az időpontot, odamész és virítasz. Nekik az az érdekük, hogy minél többen vigyenek hajót. De a papír csak ahhoz kell, hogy megkapd a vitorlást, a tudás viszont magad és a családod miatt kell.

Egyébként nagyon nagy buli egy hétig hajón lakni, vitorlázni a szigetek között, kikötni egy-egy városban vagy egy csöndes öbölben és felpattintani egy üveg finom bort este a fedélzeten  :yes:
Ja és megdönteni a hajót fedélzet szintig 28-36 csomós szélben :clap:
:eek: :eek: :eek:
Háááááát ha jobb ......ötleted nem akad wazzzzzzzzzzzzzzze!??? :D :D :D :hug: :hug: :hug:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu