Szerző Téma: Hurrá! Nyaralunk!  (Megtekintve 191859 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1050 Dátum: 2015.06.16 09:48:49 »
Gyros összefoglaló a napfényes Itáliából:
Design a praktikusság felett
-Milanoi szálloda: a bejárati ajtót alig találtuk: mint kiderült ott van az, ahol gondoltuk, csak van előtte egy oszlop. Ennek leginkább a kan kutyák örültek, reggeli sétánál már ajtónyitáskor ott van a "közösségi oldal".
Szoba: nagyon ott van a dizájn, 19 fokra hűtve a klímával. Első érdekességek a fürdőszobában találhatóak: A zuhanyfülke nem zárható, akárhogy áll be az ember, ki fog fröccsenni a bejárati ajtó elé. A WC papír tartóról simán leesik a guriga. Továbbá az ülőke mellett található krómozott papíradagolóban nem lehet nem látni saját magad. A lehúzott víz sebessége sem volt mindig elég ... (szerencsére ezt nem azért tapasztaltam ki, mert olyan rossz lenne az olasz konyha)
Kellett volna egy hűtő a sörnek, nyers húsnak. Egyszer csak megtaláltam: a ruhásszekrényben: LED-es lámpa, két üveg ásványvíz benne, iszonyat designos. A szobában hűvösebb volt azért
-Verona szoba: a bejárati ajtó kilincse pont beleverődik az akasztós szekrény tükörjébe. De a legjobb: a fürdőszobát egy üvegfal választja el a szoba többi részétől. A WC papír tartó a fejem fölött volt ... A kaja viszont iszonyat pazar: kétfogásos vacsora+svédasztal (saláták, zöldségek és desszert) 16 juró/fő. Ha valaki ilyennel találkozik, várja meg a két fogást: mire kihozták, mi már két fogást letudtunk a svédasztalról, a többi már nagyon nyögve nyelős lett.
-KRESZ (vagy mi): szóval, őőőő, izzééééé. Az elsőnél anyázik az ember. A másodiknál csak háborog, a harmadiktól már tudomást sem vesz róla:
autópálya: 3 sáv: külső a kamionoké, belső az előző járműveké, középső az öngyilkosjelölteké: a kamionok ebben előzik egymást, a lassabban haladó járművek itt mennek. Indexelés nincs, a kamionosok szoktak, ami nem azt jelenti hogy sávot szeretne váltani, hanem azt hogy FOG. Ha ott vagy ha nem. Az autósok amúgy nem haladnak 125-130-nál gyorsabban, úgyhogy nem kell parázni a tükörben megjelenő béjemmvétől. Ha indexel az ember, azzal leginkább megzavarja a körülötte haladókat, volt olyan, aki előtt azonos sebességgel haladtam, be akartam sorolni elé, indexeltem, erre ő lemaradt.
A lényeg: folyamatosan kell nézni a tükröket, feltérképezni melyik autó hol van, keresni a menekülőutakat. Érdekes, hogy vészmanőver után sem dudálják le egymást, nincs anyázás.
Ha felhajtanak egy pl. gyorsforgalmira, aminek az első lehajtásánál le is jönnének (500m), nem szórakoznak a besorolással, leállósávban megoldják. Úgyhogy jobbos tükör nézés kötelező lehajtónál is :D
Belváros: a vég kezdete: 3 sávos út a kereszteződés után egy kis tér útburkolati jelzések nélkül, majd az utca egy sávossá szűkül ... megoldottuk, nem tudom hogyan :D
Kétszer két sávos út, középen füvesített résszel. Le akarok kanyarodni balra, ki van alakítva a kanyarodóknak a rész. Beállok a sávomba, sehol senki, majd amikor zöldet kapok, egy Lancia Thema kivág a jobb oldalról. Satufék stb. Már meg sem lepődtem.
Piros lámpánál áll előttünk egy Porsche 911. Az érkező kismotorosok elmentek a kocsik mellett és körbeállták, majd zöldnél porig alázták.
Parkolás: P betűs tábla, alatta hogy 8-19. Keresem a parkolóórát, sehol. Kérdezem egy helyit, néz rám érdekesen: itt nem kell fizetni a parkolásért. Mint kiderült, a kiegészítő tábla azt jelenti hogy attól addig lehet parkolni :D
Kell egy fedélzeti kamera, igazán mókás videókat lehetne összehozni :)
Éttermek zárva 14 és 19:30 között.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1051 Dátum: 2015.08.06 20:33:26 »
na ide ne menjetek. emberesen összevesztünk. xar a konyha. surmók a recepciósok. a teniszpálya balesetveszélyes.

de a parádsasvári üvegcsiszolók most is csodálatos dolgokat gyártanak, jártunk a tavaly átadott vadászati múzeumban Hatvanban, ami fantasztikus ,menjen el mindenki!

nomeg lett egy tisztességes étterem végre észak-magyarországon, nem olcsók, de az ár-érték arány rendben van. lásd a csatolmányt, ez két levessel meg másfél liternyi limonádéval meg egy kávéval 13 ropi. érdemes
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.06 20:36:03 írta csufár »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1052 Dátum: 2015.08.06 20:38:38 »
szép a körmöd;)  ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1053 Dátum: 2015.08.06 20:45:53 »
szeretem a pirosat, ez van :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1054 Dátum: 2015.08.06 20:54:45 »
szeretem a pirosat, ez van :D
És az alsó tányéron az csirkeszárny hasábbal, csokiöntettel? :hmmmm:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1055 Dátum: 2015.08.06 23:09:05 »
vissza is küldtem volna  :ph34r:

az balzsamecet

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1056 Dátum: 2015.08.06 23:11:21 »
ez egy aránylag átlagos kaja,és ár.
egerben kb.ezt ettük 5en, 14rugóért.
fagyival,sörrel.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1057 Dátum: 2015.08.07 11:09:28 »
Emőd környékén a 3-on van egy jó útmenti csárda. Nem drága, és finom ételei vannak.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1058 Dátum: 2015.08.07 17:54:37 »
ez egy aránylag átlagos kaja,és ár.
egerben kb.ezt ettük 5en, 14rugóért.
fagyival,sörrel.

gyöngyösön? az az érzésem, qrvára nem...ez az egyetlen ilyen étterem a városban. a múltkor a goodfood csinált is velük egy hosszabb interjút arról, hogy hogyan tud ez a kisváros egy ilyen éttermet eltartani. eger egy kétszer akkora város, nomeg turisták tartják permanensen megszállva. az egri várban is jártunk egyébként, a fiam kedvenc része a kínzókamrás volt, megértem, bár én már öreg vagyok ezekhez a szörnyű dolgokhoz...
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.07 17:56:26 írta csufár »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1059 Dátum: 2016.02.06 22:13:07 »
mindenkinek ajánlom, akit érdekel a hazai velnessz. magasan a hazai négycsillagos átlag feletti konyha, félpanzió kötelező! mínuszpont: irgalmatlanul messze van :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1060 Dátum: 2016.02.06 22:23:27 »
mindenkinek ajánlom, akit érdekel a hazai velnessz. magasan a hazai négycsillagos átlag feletti konyha, félpanzió kötelező! mínuszpont: irgalmatlanul messze van :D
Hugom a Greenfieldre esküszik :yes:

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1061 Dátum: 2016.08.11 15:59:11 »
Sziasztok!
Klagenfurtba környékére nemsokára, útvonaltervező Grazon keresztül javasolja (illetve Szlovénián is, de csak emiatt nem akarok venni oda is matricát), a Bucsu-Csajta (Schachendorf) határátkelővel van tapasztalat? Ahogy néztem, egy roppant pici, olyan, mintha már nem is működne, útinform és police.hu szerint élő átkelő...
Emellett kell valamire nagyon figyelni? (extra felszerelés, stb... ahogy néztem, a fedélzeti kamera tilos)
Esetleg "kötelező" látnivalók? Összeírtam párat, bár rövid ideig leszünk arrafelé, Minimundus, Pyramidenkogel kilátó, egy-két felvonó, stb...
Köszi! :)

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1062 Dátum: 2016.08.11 16:19:53 »
Szia!
Mi nemrég voltunk arrafelé.
Rábafüzesnél mentünk át, az osztrákok kérték az útlevelet/személyit, de semmi gond nem volt. Sima volt a forgalom.

Látnivalók helyben talán még az általad felsoroltakon kívül Maria Wörth a kis templommal, Velden városka és Villach panorámaút. Ha el tudtok menni az Ossiacher tóig is, akkor ott van egy "majomrezervátum" a Landskron vár mellett, illetve a Kanzelbahn felvonó és a Gerlitzen hegycsúcs.

Ha tudtok tovább is menni még Karintába, akkor lenne még bőven mit javasolni...

Ha belefér egy kis olasz kitérő, akkor rögtön a határ után Monte Santo di Lussari kis falucska szintén felvonóval, illetve az ottani tavak is (Fusine, Predil). Mind nagyon szép.  :)

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1063 Dátum: 2016.08.11 16:33:20 »
Köszi!
Igazság szerint a Pressegger See-ig megyünk, Landskron, Maria Wörth is tervben van :) továbbá a Kanzelbahn is (11 hónapos gyerekkel megyünk, a a Gerlitzen Bahn, ha jól láttam, sima "beülős" azt kihagyjuk a törpével... :D ) hazafelé esetleg a Grossglockner-en keresztül jövünk, majd meglátjuk. Párom addig variált, míg 3 napra megyünk, az meg az én szememben pont semmire nem elég :(

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #1064 Dátum: 2016.08.11 16:46:40 »
Így van a Kanzelbahn kiskabinos és a Gerlitzenbahn pedig beülős. Le lehet hajtani egy fedelet, de gyermekkel én sem biztos, hogy vállalnám.

Ha van ilyen fürödni való gumicipőtök, érdemes esetleg elvinni. Mi amikor voltunk a Pressegger tónál, akkor a strandja elég kavicsos volt. Néha tud szúrni.

Hát ha lesz Grossglockner is, akkor érdemes Heiligenblutban is megállni egy picit és a templomot is megnézni. A glockneri panoráma útnál pedig a nagy gleccseres kilátón kívül érdemes még felmenni az Edelweißspitze-hez is. Ha tiszta az idő rengeteg 3000-es csúcs látható.  :wub:

Nagyon jó nyaralást kívánok nektek, szép helyekre mentek!