Szerző Téma: Hurrá! Nyaralunk!  (Megtekintve 188383 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Hurrá! Nyaralunk!
« Dátum: 2006.07.19 17:36:22 »
Mint olvastam sokaknak ez a nyaralási forma jön be :)

Nyáron megint Ausztriába készülünk családdal együtt.
A környék: Bad Gastein, Bad Hofgastein

Na jöhetnek a javaslatok, hogy merre, mit? :)

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Nyaraljunk a hegyekben
« Válasz #1 Dátum: 2006.07.19 21:31:44 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Mint olvastam sokaknak ez a nyaralási forma jön be :)

Nyáron megint Ausztriába készülünk családdal együtt.
A környék: Bad Gastein, Bad Hofgastein

Na jöhetnek a javaslatok, hogy merre, mit? :)

No végre. Idetaláltam. Ki gondolta volna, hogy ennyi Ausztriát szeretõ gyûlik össze ezen a fórumon. Különös tekintettel a mai Adria-õrült világban.
Az utikönyvek sok szépet írnak a Gasteiner Tal-ról, én csak egyszer jártam bent a völgyben, de sajnos meg nem szálltunk. Viszont a völgy bejáratánál levõ "Klamm"-ok nagyon szépek, vadregényesek. Azokat volt szerencsénk megnézni: Liechtenstein Klamm, Gasteiner Klamm, Kitzlochklamm. Onnan már csak egy ugrás a Glockner-út, annak minden szépségével. Csodálatos a Kapruntal a két monumentális völgyzárógáttal, illetve egyáltalán az oda való feljutás (autóbusz-srégfelvonó-autóbusz). Szóval szép az a környék, nem rossz választás.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Nyaraljunk a hegyekben
« Válasz #2 Dátum: 2006.07.20 08:46:12 »
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
Idézetet írta: "MiCKEY"
Mint olvastam sokaknak ez a nyaralási forma jön be :)

Nyáron megint Ausztriába készülünk családdal együtt.
A környék: Bad Gastein, Bad Hofgastein

Na jöhetnek a javaslatok, hogy merre, mit? :)

No végre. Idetaláltam. Ki gondolta volna, hogy ennyi Ausztriát szeretõ gyûlik össze ezen a fórumon. Különös tekintettel a mai Adria-õrült világban.
Az utikönyvek sok szépet írnak a Gasteiner Tal-ról, én csak egyszer jártam bent a völgyben, de sajnos meg nem szálltunk. Viszont a völgy bejáratánál levõ "Klamm"-ok nagyon szépek, vadregényesek. Azokat volt szerencsénk megnézni: Liechtenstein Klamm, Gasteiner Klamm, Kitzlochklamm. Onnan már csak egy ugrás a Glockner-út, annak minden szépségével. Csodálatos a Kapruntal a két monumentális völgyzárógáttal, illetve egyáltalán az oda való feljutás (autóbusz-srégfelvonó-autóbusz). Szóval szép az a környék, nem rossz választás.


Na ezeket már megnéztük kétéve :)
(a buszozás fel a viztározókhoz Kaprunnál, tényleg különleges dolog)
+a Krimml vízesés ami ugye a legnagyobb Európában.
+Halstatt, amit mindenkinek meg kell néznie egyszer

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Nyaraljunk a hegyekben
« Válasz #3 Dátum: 2006.07.20 09:31:05 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
Idézetet írta: "MiCKEY"
Mint olvastam sokaknak ez a nyaralási forma jön be :)

Nyáron megint Ausztriába készülünk családdal együtt.
A környék: Bad Gastein, Bad Hofgastein

Na jöhetnek a javaslatok, hogy merre, mit? :)

No végre. Idetaláltam. Ki gondolta volna, hogy ennyi Ausztriát szeretõ gyûlik össze ezen a fórumon. Különös tekintettel a mai Adria-õrült világban.
Az utikönyvek sok szépet írnak a Gasteiner Tal-ról, én csak egyszer jártam bent a völgyben, de sajnos meg nem szálltunk. Viszont a völgy bejáratánál levõ "Klamm"-ok nagyon szépek, vadregényesek. Azokat volt szerencsénk megnézni: Liechtenstein Klamm, Gasteiner Klamm, Kitzlochklamm. Onnan már csak egy ugrás a Glockner-út, annak minden szépségével. Csodálatos a Kapruntal a két monumentális völgyzárógáttal, illetve egyáltalán az oda való feljutás (autóbusz-srégfelvonó-autóbusz). Szóval szép az a környék, nem rossz választás.


Na ezeket már megnéztük kétéve :)
(a buszozás fel a viztározókhoz Kaprunnál, tényleg különleges dolog)
+a Krimml vízesés ami ugye a legnagyobb Európában.
+Halstatt, amit mindenkinek meg kell néznie egyszer

Kicsit távolabbra nem gondolkoztok elmenni? Éppen Palaczk írta, hogy õk nemrég jöttek meg a Virgentalból (Osttirol). Az is nagyon szép környék, ugyanúgy, mint a vele párhuzamos Defereggental (ez nem zsákvögy, át lehet ruccani a Staller Sattelen Déltirolba), illetve a "szemben levõ" völgy, a Kalsertal.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #4 Dátum: 2006.07.20 16:55:04 »
Ez a szállás már megvan, tehát a kiindulási pont adott. De persze mehetünk keletebbre csak az több autózás.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #5 Dátum: 2006.09.25 10:22:48 »
szeretnénk egy hétvégét eltölteni ausztriában. a magyar határ kb 100-150kmes körzetén belül keresnék vmi látnivalót amely egy kisgyermekkel is megnézhetõ:Pl. vizesés, hegyi tó, vonat, játszópark, kilátó ami autóval is megközelithetõ  stb.
hegymászás, felvonók, túlélõtúra, sajnos nem.:-)
köszi
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #6 Dátum: 2007.01.08 12:54:44 »
Tisztelt Cartásrak!

Szeretnénk Görögországban nyaralni idén nyárom augusztus vége-szeptember eleje körül. A Kalkidiki félsziget, közelebbrõl Vourvourou városa lenne a cél, vagy legalábis ennek a körzete, Sarti kizárásával.

Tudna esetleg valaki arrafele szállást ajánlani, vagy esetleg egy bejáratott (nem magyar) honlapot?
Nem szeretnénk az utazási irodák zsebét tömködni.... Kb. 20E HUF a küönbség a netes árak és az irodák által kínált árak között, ezt szeretnék csökkenteni.

Elõre is köszönet a segítõknek!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #7 Dátum: 2007.01.08 21:07:13 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Tisztelt Cartásrak!

Szeretnénk Görögországban nyaralni idén nyárom augusztus vége-szeptember eleje körül. A Kalkidiki félsziget, közelebbrõl Vourvourou városa lenne a cél, vagy legalábis ennek a körzete, Sarti kizárásával.

Tudna esetleg valaki arrafele szállást ajánlani, vagy esetleg egy bejáratott (nem magyar) honlapot?
Nem szeretnénk az utazási irodák zsebét tömködni.... Kb. 20E HUF a küönbség a netes árak és az irodák által kínált árak között, ezt szeretnék csökkenteni.

Elõre is köszönet a segítõknek!


Az, hogy  a Görögöknél hogy megy, és mennyire megbízhatóak, nemtudom, de mi Olaszoknál interneten lefoglaltul, elõleget utaltuk, a végén a maradékot kifizettük, és semmi gond nem volt (Az 1db összetört tányérra közölték, hogy belefér, és kaptunk egy üveg bort ajándékba amikor eljöttünk)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #8 Dátum: 2007.01.09 09:22:53 »
ugyanaz a problémám mint Trotter Papának csak horvát verzióban!  :kacag:
vki vmi ?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #9 Dátum: 2007.01.09 15:34:37 »
Idézetet írta: "murray"
ugyanaz a problémám mint Trotter Papának csak horvát verzióban!  :kacag:
vki vmi ?

Én rajtuk keresztül már nyaraltam ott, késõbb egy barátom is, korrektnek tartom az ügyintézésüket:
www.adriatica.net a magyar nyelvû oldal: http://www.adriatica.net/home/home_hu.htm

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #10 Dátum: 2007.01.09 19:56:28 »
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
Idézetet írta: "murray"
ugyanaz a problémám mint Trotter Papának csak horvát verzióban!  :kacag:
vki vmi ?

Én rajtuk keresztül már nyaraltam ott, késõbb egy barátom is, korrektnek tartom az ügyintézésüket:
www.adriatica.net a magyar nyelvû oldal: http://www.adriatica.net/home/home_hu.htm


Igen, a kolléganõm is ezen az oldalon keresztül boltolt, és neki is bevált...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #11 Dátum: 2007.01.09 19:57:49 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "Trotter66"
Tisztelt Cartásrak!

Szeretnénk Görögországban nyaralni idén nyárom augusztus vége-szeptember eleje körül. A Kalkidiki félsziget, közelebbrõl Vourvourou városa lenne a cél, vagy legalábis ennek a körzete, Sarti kizárásával.

Tudna esetleg valaki arrafele szállást ajánlani, vagy esetleg egy bejáratott (nem magyar) honlapot?
Nem szeretnénk az utazási irodák zsebét tömködni.... Kb. 20E HUF a küönbség a netes árak és az irodák által kínált árak között, ezt szeretnék csökkenteni.

Elõre is köszönet a segítõknek!


Az, hogy  a Görögöknél hogy megy, és mennyire megbízhatóak, nemtudom, de mi Olaszoknál interneten lefoglaltul, elõleget utaltuk, a végén a maradékot kifizettük, és semmi gond nem volt (Az 1db összetört tányérra közölték, hogy belefér, és kaptunk egy üveg bort ajándékba amikor eljöttünk)


Na hát ez az, valami görög oldal kellene ami inkább német, de akár angol is lehetne. a gorogország.lap.hu nem jött be, német oldalt is találtam, de az is utazási irodán keresztül üzemel.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #12 Dátum: 2007.04.10 23:00:37 »
Uraim!

Horvát tengerpartra valakinek van-e tuti helye, 3 család menne ( 3x2 felnõtt meg 3 gyerek)

Augusztus legvége, Szeptember eleje lenen a kiszemelt idõpont.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #13 Dátum: 2007.04.10 23:33:07 »
Én 1 homokos tengerparti részt ismerek Horvátországban, ami kisgyermekek esetén nem mellékes. Rab sziget, északon van aránylag közel, végig autópályával. Annyi a hátrány, hogy kompozni kell, amire nagy a sor. Ott van a San-Marino kempingnek szabadstrandja, ami homokos. Lassan mélyül, van 1 sziget 100 méterre, addig majdnem bel lehet sétálni úgy, hogy nyakig ér. 3 éve voltunk ott, nagyon király hely, csak aug vége már kockázatos idõ szempontjából, mert mi is aug utolsó hetében voltunk, és utolsó elötti nap elkezdett szakadni az esõ, szinte felhõszakadás, szal hazajöttünk elöbb :szomoru: Amúgy én csak ajánlani tudom, nem is drága, vannak apartmanházak a strandtól messzebb, a strand mellett a kempingben meg sok magyar lakókocsi van, amit lehet bérelni, van légkondis is, nekünk olyan volt, nekem nagyon tetszett a dolog, olyan tábori felling volt. Kultúrált vizeshelységek voltak...
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Hurrá! Nyaralunk!
« Válasz #14 Dátum: 2007.04.10 23:33:40 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Horvát tengerpartra valakinek van-e tuti helye, 3 család menne ( 3x2 felnõtt meg 3 gyerek)  Augusztus legvége, Szeptember eleje lenen a kiszemelt idõpont.

Attól függ, mi a kívánalom! Homokos tengerpart elég kevés van, fõleg a partközeli szigeteken (Rab, Pag) fordul elõ. Másutt inkább a sziklás part a jellemzõ, kevés fával.
Érdemes itt tájékozódni, nekik van a legnagyobb kínálatuk, és talán árban is a legjobbak.
music