Szerző Téma: 2006 Õszi tali (2006.09.30-10.1) Pécs-Orfû  (Megtekintve 45883 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Pecka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 193
2006 Õszi tali (2006.09.30-10.1) Pécs-Orfû
« Válasz #30 Dátum: 2006.07.24 21:51:59 »
A Velencei-tó környék szerintem is nagyon jó ötlet.
A délrõl és nyugatról jövõknek nem kell Pestig jönni, a Kelet felõl érkezõknek nem a túlsó vége az országnak, Bprõl is közel van.
Ráadásul szép helyek vannak arrafelé.
Pecka - Corolla HB Sol  64

Pecka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 193
2006 Õszi tali (2006.09.30-10.1) Pécs-Orfû
« Válasz #31 Dátum: 2006.07.24 22:02:33 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "AndrewGL"
[............. fás-bokros környezet; .................


na ja az aktív programok.... :rohog:  :rohog:  :nagymosoly:  :kacsint:

pl. Pincelátogatás párok részére... majd a " mélység titkának" gyakorlása :nagymosoly:
Pecka - Corolla HB Sol  64

attila01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 280
2006 Õszi tali (2006.09.30-10.1) Pécs-Orfû
« Válasz #32 Dátum: 2006.07.25 11:14:43 »
Idézetet írta: "Pecka"
A Velencei-tó környék szerintem is nagyon jó ötlet.
A Kelet felõl érkezõknek nem a túlsó vége az országnak.


Háát igen. Amikor Pécs környékérõl beszéltetek, én eléggé csuklottam  :) . Megnéztem a térképet, oda-vissza majdnem ezer km. Valüszínüleg a feleségem letekerte volna a fejem, ha kitalálom hogy elmegyek  :nagymosoly:
ttila01 190
 :toy:  Corolla 1,4 Luna 2006
Suzuki Ignis 1,3 2006

rezol

  • Vendég
2006 Õszi tali (2006.09.30-10.1) Pécs-Orfû
« Válasz #33 Dátum: 2006.07.26 12:01:24 »
Rövid póráz... :D

rezol

  • Vendég
2006 Õszi tali (2006.09.30-10.1) Pécs-Orfû
« Válasz #34 Dátum: 2006.07.26 12:11:52 »
Idézetet írta: "Tamás69"
A strand jól hangzik, csak szept. végén, nem biztos, hogy kihasználjuk :D
Szeptember végén még jó idõ szok lenni, különösen mióta üvegházhatás is van, bár vénasszonyok nyara régen is volt, hiszen van rá elnevezés is.
Egyebek iránt csinálhatnánk egy Velencei-tó körüli túrát az egyik napon, az északi parton ott van Sukoró (marha jó, nádtetõs csárdával), a pákozdi emlékmû, a kilátó (ami tulképp egy parkoló az egyik hegyen, tehát még passzol is az autóstali feelinghez).
Persze nem gyalog, hanem ótóval vagy drótszamárral.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
2006 Õszi tali (2006.09.30-10.1) Pécs-Orfû
« Válasz #35 Dátum: 2006.07.26 21:55:46 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Tamás69"
A strand jól hangzik, csak szept. végén, nem biztos, hogy kihasználjuk :D
Szeptember végén még jó idõ szok lenni, különösen mióta üvegházhatás is van, bár vénasszonyok nyara régen is volt, hiszen van rá elnevezés is.
Egyebek iránt csinálhatnánk egy Velencei-tó körüli túrát az egyik napon, az északi parton ott van Sukoró (marha jó, nádtetõs csárdával), a pákozdi emlékmû, a kilátó (ami tulképp egy parkoló az egyik hegyen, tehát még passzol is az autóstali feelinghez).
Persze nem gyalog, hanem ótóval vagy drótszamárral.


Én minden évben a végsõkig kitolom a balatoni fürdési szezont , de szept.30. az már OFF . Akkor már túl hideg a víz , hosszúak és hûvösek az éjszakák , lehûtik a vizet , és a nappalok már nem eléggé hosszúak és forrók ahhoz , hogy melegen tartsák . Szóval az nem megy . Eddig a rekord dátumom szept. 23. , és az 2003-ban volt , talán emlékeztek arra a mocskosul forró nyárra , ráadásul a víz is tök sekély volt . Tavaly szept. 16. után már nem lehetett bemenni (illetve ha mégis , az már kínlódás volt) , és idén még nagyobb a víz . Jön pár nap szar idõvel & esõvel (és addigra garantáltan jön) , és utána már nem melegszik vissza . Illetve csak jövõ tavasszal  :szemforgat:

Tehát a strand már nem igazán szempont . Ezzel együtt , nekem tetszik ez a velencei-tavi ötlet , szeretek vízparton lenni olyankor is , ha nem lehet fürödni . Annak mindig van egy hangulata  :pofa:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12153
2006 Õszi tali (2006.09.30-10.1) Pécs-Orfû
« Válasz #36 Dátum: 2006.07.27 15:32:43 »
fõleg ha van már benned egy kicsi, nem Palaczk Papa?  :drinkers:  [smilie=icon_music.gif]  :weedman:  :partyman:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
2006 Õszi tali (2006.09.30-10.1) Pécs-Orfû
« Válasz #37 Dátum: 2006.07.27 18:49:08 »
Idézetet írta: "murray"
fõleg ha van már benned egy kicsi, nem Palaczk Papa?  :drinkers:  [smilie=icon_music.gif]  :weedman:  :partyman:


Hát úgy kétségkívül jobb  :nagymosoly:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
2006 Õszi tali (2006.09.30-10.1) Pécs-Orfû
« Válasz #38 Dátum: 2006.08.08 16:56:03 »
Sziasztok!

Sajna elég régen jártam a fórumon (nyaralások), de nagyon örülök, hogy a Dunántúlon lesz a tali. :nagymosoly: Helyszínnek megfelelõ a Velencei tó környéke, de a fürdéshez tényleg sok rövid kell. :D Ha a Bakonyban, vagy környékén terveznétek, akkor meg tudnám érdeklõdni kinek az engedélye kéne ahhoz, hogy a reptéren is szervezhessünk programokat. Nyílt napokon mindig van autós ügyességi a reptéren. :hmm: Sõõõt, a szállás is megoldott lehetne... persze Pápán. A Velencei tó környékén viszont nem ismerek senkit.  :szomoru:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
2006 Õszi tali (2006.09.30-10.1) Pécs-Orfû
« Válasz #39 Dátum: 2006.08.08 22:50:06 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Tamás69"
A strand jól hangzik, csak szept. végén, nem biztos, hogy kihasználjuk :D
Szeptember végén még jó idõ szok lenni, különösen mióta üvegházhatás is van, bár vénasszonyok nyara régen is volt, hiszen van rá elnevezés is.
Egyebek iránt csinálhatnánk egy Velencei-tó körüli túrát az egyik napon, az északi parton ott van Sukoró (marha jó, nádtetõs csárdával), a pákozdi emlékmû, a kilátó (ami tulképp egy parkoló az egyik hegyen, tehát még passzol is az autóstali feelinghez).
Persze nem gyalog, hanem ótóval vagy drótszamárral.


Én minden évben a végsõkig kitolom a balatoni fürdési szezont , de szept.30. az már OFF . Akkor már túl hideg a víz , hosszúak és hûvösek az éjszakák , lehûtik a vizet , és a nappalok már nem eléggé hosszúak és forrók ahhoz , hogy melegen tartsák . Szóval az nem megy . Eddig a rekord dátumom szept. 23. , és az 2003-ban volt , talán emlékeztek arra a mocskosul forró nyárra , ráadásul a víz is tök sekély volt . Tavaly szept. 16. után már nem lehetett bemenni (illetve ha mégis , az már kínlódás volt) , és idén még nagyobb a víz . Jön pár nap szar idõvel & esõvel (és addigra garantáltan jön) , és utána már nem melegszik vissza . Illetve csak jövõ tavasszal  :szemforgat:

Tehát a strand már nem igazán szempont . Ezzel együtt , nekem tetszik ez a velencei-tavi ötlet , szeretek vízparton lenni olyankor is , ha nem lehet fürödni . Annak mindig van egy hangulata  :pofa:

Hát Palaczk, nyuszi vagy! :nagymosoly:  Én már fürödtem úgy a Balatonban, hogy mind a levegõ, mind a víz 17 fokos volt, plusz elég erõs szél. (plusz kb. 1 liter bor, 0,5 liter rum, na és persze a csajok motiváló ereje. Ja, és éjszaka volt)
A témához kapcsolódva: addigra már 4 hónapos lesz a csöppség, tehát ha egy kicsit bababarát a hely, ahol lesz a tali, akkor talán benevezünk.
Gabe 254.

Corollaman

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
2006 Õszi tali (2006.09.30-10.1) Pécs-Orfû
« Válasz #40 Dátum: 2006.08.24 19:30:34 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Tamás69"
A strand jól hangzik, csak szept. végén, nem biztos, hogy kihasználjuk :D
Szeptember végén még jó idõ szok lenni, különösen mióta üvegházhatás is van, bár vénasszonyok nyara régen is volt, hiszen van rá elnevezés is.
Egyebek iránt csinálhatnánk egy Velencei-tó körüli túrát az egyik napon, az északi parton ott van Sukoró (marha jó, nádtetõs csárdával), a pákozdi emlékmû, a kilátó (ami tulképp egy parkoló az egyik hegyen, tehát még passzol is az autóstali feelinghez).
Persze nem gyalog, hanem ótóval vagy drótszamárral.


Én minden évben a végsõkig kitolom a balatoni fürdési szezont , de szept.30. az már OFF . Akkor már túl hideg a víz , hosszúak és hûvösek az éjszakák , lehûtik a vizet , és a nappalok már nem eléggé hosszúak és forrók ahhoz , hogy melegen tartsák . Szóval az nem megy . Eddig a rekord dátumom szept. 23. , és az 2003-ban volt , talán emlékeztek arra a mocskosul forró nyárra , ráadásul a víz is tök sekély volt . Tavaly szept. 16. után már nem lehetett bemenni (illetve ha mégis , az már kínlódás volt) , és idén még nagyobb a víz . Jön pár nap szar idõvel & esõvel (és addigra garantáltan jön) , és utána már nem melegszik vissza . Illetve csak jövõ tavasszal  :szemforgat:

Tehát a strand már nem igazán szempont . Ezzel együtt , nekem tetszik ez a velencei-tavi ötlet , szeretek vízparton lenni olyankor is , ha nem lehet fürödni . Annak mindig van egy hangulata  :pofa:

Hát Palaczk, nyuszi vagy! :nagymosoly:  Én már fürödtem úgy a Balatonban, hogy mind a levegõ, mind a víz 17 fokos volt, plusz elég erõs szél. (plusz kb. 1 liter bor, 0,5 liter rum, na és persze a csajok motiváló ereje. Ja, és éjszaka volt)
A témához kapcsolódva: addigra már 4 hónapos lesz a csöppség, tehát ha egy kicsit bababarát a hely, ahol lesz a tali, akkor talán benevezünk.

Én már fürödtem télen is a Balatonban, részegen biciklistõl belementem a víz be és elsüllyedtem, szerencse, hogy spanok ottvoltak, kiszedték a bicajt + engem..  :nagymosoly:
img]http://www.toyotainbusiness.se/img/modeller/corolla_sedan.jpg[/img]

Sixkiller

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 133
2006 Õszi tali (2006.09.30-10.1) Pécs-Orfû
« Válasz #41 Dátum: 2006.08.25 09:54:04 »
én fehérvári gyerek vagyok, igaz bp-n élek, de elgondolkozom, h milyen okosságok vannak a szülõföldemen. ott van egy csomó reptér mindjárt fehérvár környékén. van fehérvári reptér (agárdtól kb 10 perc), vagy polgárdiban is van asszem.
rajta vagyok.
2004 Camry LE

rezol

  • Vendég
2006 Õszi tali (2006.09.30-10.1) Pécs-Orfû
« Válasz #42 Dátum: 2006.09.02 12:55:50 »
Hamarosan itt az idõ.
Hogy áll a szervezés?
Lesz? Nemlesz?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
2006 Õszi tali (2006.09.30-10.1) Pécs-Orfû
« Válasz #43 Dátum: 2006.09.03 14:11:21 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Hát Palaczk, nyuszi vagy! :nagymosoly:  Én már fürödtem úgy a Balatonban, hogy mind a levegõ, mind a víz 17 fokos volt, plusz elég erõs szél. (plusz kb. 1 liter bor, 0,5 liter rum, na és persze a csajok motiváló ereje. Ja, és éjszaka volt)


Ott a pián volt a lényeg , nem a vízhõfokon ;) ... mindemellett , a 17 fokos még so-so . De most pl. tegnapelõtt néztem utoljára , és csak 15 fokos volt . Na , ez már para . Egyszer mentem bele a 15 fokos Balatonba , de az bizony xar volt . Annak nincs sok értelme , hogy tíz perc után vacogó fogakkal gyere ki , és elkívánt a pitsába az egészet  :szemforgat:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
2006 Õszi tali (2006.09.30-10.1) Pécs-Orfû
« Válasz #44 Dátum: 2006.09.03 17:20:03 »
Valami biztos lesz.  :pofa:
Ha más nem, egynapos, fõzõcskézõs, beszélgetõs, lazulós, vetélkedõs.
Akár a már említett agárdi terepen. Vagy ha valaki talál egy szabad helyet.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety