Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1406759 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8985 Dátum: 2020.10.06 07:09:42 »
Ebben nincs igazad, lehet autóval is menni, semmi kivetnivaló nincs a szóhasználatban.
Amúgy mi az a Pálne? Csak nem Veress Pálne?

Akkó' vedd elé a kis rózsaszín kártyádat, améken magadra meredel - egy okmányirodás fotóról -, oszt' olvassad elfele. VEZETŐI ENGEDÉLY ( a valóságnak megfelelően nagybetűvel!!!)! Nem menési,menő, slattyogó, caplató, cammogó,... stb. jogsi!!!! É'ted wazzzzzzzzzzze?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8986 Dátum: 2020.10.06 08:43:24 »
Akkó' vedd elé a kis rózsaszín kártyádat, améken magadra meredel - egy okmányirodás fotóról -, oszt' olvassad elfele. VEZETŐI ENGEDÉLY ( a valóságnak megfelelően nagybetűvel!!!)! Nem menési,menő, slattyogó, caplató, cammogó,... stb. jogsi!!!! É'ted wazzzzzzzzzzze?
Te még soha sem VEZETTÉL autót, ugye?  :eek:


Sárközi András

  • Vendég
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8987 Dátum: 2020.10.06 13:47:55 »
Akkó' vedd elé a kis rózsaszín kártyádat, améken magadra meredel - egy okmányirodás fotóról -, oszt' olvassad elfele. VEZETŐI ENGEDÉLY ( a valóságnak megfelelően nagybetűvel!!!)! Nem menési,menő, slattyogó, caplató, cammogó,... stb. jogsi!!!! É'ted wazzzzzzzzzzze?
De most komolyan, itt vezeted le a frusztációidat??
Miért nem helyes a ,, menni" kifejezés?? Például gyorshajtásnál lehet olvasni, hogy a megengedett sebesség helyett mennyivel MENT...
Szóval mindenki hülye csak te vagy helikopter...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8988 Dátum: 2020.10.07 07:51:32 »
De most komolyan, itt vezeted le a frusztációidat??
Miért nem helyes a ,, menni" kifejezés?? Például gyorshajtásnál lehet olvasni, hogy a megengedett sebesség helyett mennyivel MENT...
Szóval mindenki hülye csak te vagy helikopter...

Szerintem a "helikopter...", az MTA Nyelvtudományi Intézetében van. Magam csak annyit tudok, hogy van "helikopter"!
Amennyiben az előzmények tükrében kíváncsi a részletekre, konzultáljon szakmai kompetenciával bíró egyénnel.


Egy mondat fajtája nem lehet egyszerre felkiáltó és kérdő is!!!!!!
Itt, fókuszba ajánlom (ebben az iterpretálásban ) a 3. versszakot, annak is a végét!
 
« Utoljára szerkesztve: 2020.10.07 07:54:35 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8989 Dátum: 2021.01.20 10:11:09 »
Maradva a topic nevénél, JÓL!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8990 Dátum: 2021.01.20 10:18:14 »
Még ez is volt. Ezek elég jó értékek, nemhogy hűvös "őszi", de  később karcos téli napokon is.
Igaz, hogy a gépménes éppen csak eléri a bejáratós szintet, 347 544 km!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8991 Dátum: 2021.10.18 15:54:40 »
Üdv!

Vettem egy '18-as évjáratú Auris kombit, 1.6 benzin (1ZR-FAE) motorral az E12 Corolla mellé. Múlt héten mentem vele először rendesen hosszabb távon (olaj- és szűrőcsere frissen elvégezve), vadi új téli gumikkal felszerelve. 600 km-t mentem, vidéken, csak kisebb városokat érintve. 3 emberrel, csomagokkal felszerelkezve, takarékos stílusban, nagyrészt Alföldön, de hegyekben is (belföldön), 5 hidegondítással (a reggelek azért elég hidegek voltak, fagyott is). A sebességkorlátozásokat szinte mindig betartottam (ahol nagyon rossz volt az útminőség, ott lassabban), 75 km autópálya is volt benne, azt leszámítva országút és kisebb városokat érintve. Dugó egyáltalán nem volt. A fogyasztás így a fed. komp. szerint 5,9 literre jött ki (teletankolásra nem volt időm még, de tapasztalataim alapján túl sokat nem csalnak a Toyoták). Kissé csalódás ez számomra. Az 1,4-es E12 Corollámmal ilyen stílusban 5,5 liter körül ki tudtam volna hozni szerintem (elég sokat vezettem már, így nagyjából meg tudom becsülni). Szerintetek ez mennyire vállalható fogyasztás? Hangsúlyozom, takarékos stílusban vezettem (ahogy szoktam a Corollámmal is). A Spritmonitor alapján nem rosszabb, mint az átlag, de én mégis kicsit sokallom. Szerintetek mi lehet reális elvárás? Az 5,5 mennyire lenne életszerű egy ilyen Aurisszal azonos körülmények között? Vagy túlzóak az elvárásaim?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8992 Dátum: 2021.10.19 07:25:47 »
Üdv!

Vettem egy '18-as évjáratú Auris kombit, 1.6 benzin (1ZR-FAE) motorral az E12 Corolla mellé. Múlt héten mentem vele először rendesen hosszabb távon (olaj- és szűrőcsere frissen elvégezve), vadi új téli gumikkal felszerelve. 600 km-t mentem, vidéken, csak kisebb városokat érintve. 3 emberrel, csomagokkal felszerelkezve, takarékos stílusban, nagyrészt Alföldön, de hegyekben is (belföldön), 5 hidegondítással (a reggelek azért elég hidegek voltak, fagyott is). A sebességkorlátozásokat szinte mindig betartottam (ahol nagyon rossz volt az útminőség, ott lassabban), 75 km autópálya is volt benne, azt leszámítva országút és kisebb városokat érintve. Dugó egyáltalán nem volt. A fogyasztás így a fed. komp. szerint 5,9 literre jött ki (teletankolásra nem volt időm még, de tapasztalataim alapján túl sokat nem csalnak a Toyoták). Kissé csalódás ez számomra. Az 1,4-es E12 Corollámmal ilyen stílusban 5,5 liter körül ki tudtam volna hozni szerintem (elég sokat vezettem már, így nagyjából meg tudom becsülni). Szerintetek ez mennyire vállalható fogyasztás? Hangsúlyozom, takarékos stílusban vezettem (ahogy szoktam a Corollámmal is). A Spritmonitor alapján nem rosszabb, mint az átlag, de én mégis kicsit sokallom. Szerintetek mi lehet reális elvárás? Az 5,5 mennyire lenne életszerű egy ilyen Aurisszal azonos körülmények között? Vagy túlzóak az elvárásaim?

Szerintem nem túlzóak az elvárásaid. Majd belejössz, mint a Corollával!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8993 Dátum: 2021.10.19 08:53:24 »
Üdv!

Vettem egy '18-as évjáratú Auris kombit, 1.6 benzin (1ZR-FAE) motorral az E12 Corolla mellé ....
 A fogyasztás így a fed. komp. szerint 5,9 literre jött ki (teletankolásra nem volt időm még, de tapasztalataim alapján túl sokat nem csalnak a Toyoták). Kissé csalódás ez számomra. Az 1,4-es E12 Corollámmal ilyen stílusban 5,5 liter körül ki tudtam volna hozni szerintem (elég sokat vezettem már, így nagyjából meg tudom becsülni).
A két autó között mennyi a súlykülönbség? A teljesítménye  kb 44%-kal több, mint az 1,4 vvti-nek    :excl:   És 0,4 literrel többet fogyasztott  :whistling:
Így is 6 liter alatt van.
Nem teljesen értem a problémádat  :hmmmm:

Nekem ugyanilyen motorral a T27 Wagon 320e km átlaga 6,38. A legalacsonyabb egyszeri út fogyasztása 4,7 volt, a legalacsonyabb komplett tank 5,2. De ezek nyári, teljesen ideális körülmények között születtek, direkt a fogyasztásra gyúrva.
« Utoljára szerkesztve: 2021.10.19 10:16:18 írta Nagycitrom »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8994 Dátum: 2021.10.19 10:14:00 »
Ezt is meg lehet tanulni jól vezetni. Nekem az első 2 tankolás 7-7,2 átlagos volt, aztán szépen ment lefelé.

Egy dolgot azért érdemes szemelött tartani: a fogyasztás csökkentés ne menjen a motor rovására. Azért, hogy 1-2 dl-t nyerj, ne használd alacsony fordulatszámon. Kétezreses fordulatszám alatt ne használd vagy max ott váltsál el (ajánlatos a 2500-nál váltás). Bár nem gyakori ennél a motornál az olajfogyasztás, de a nyomatékból autózással elősegíted a gyűrű letapadását, a hengerfal egyenletlen kopását és az ebből eredő olajfogyasztást. Tehát amit megspórolsz az üzemanyagon, annak többszörösét is kifizetheted egy motor felújításra később. Tehát csak ésszel a sóherkodással. :yes: Mert egyébként csörgés és minden nemű erőlködés nélkül lehet vele 1500-1750 között közlekedni, nagyon csendes, kulturált járású motor.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8995 Dátum: 2021.10.19 12:08:26 »
Tehát azt mondod, hogy ha 50 km/h-val megyek, akkor 3-asban használjam a fordulatszám miatt? A Corollám mindig 4-esben volt, amikor 50-nel mentem. Az Auris fordulatszáma kb. 1500-1600 ennél a sebességnél, a Corolláé egy picit magasabb. Hozzáteszem, 2000-es fordualtszám alatt nagyon kis gázzal gyorsítok, nem tudom ez számít-e. Talán kevésbé erőlteti a motort vagy mindegy?
« Utoljára szerkesztve: 2021.10.19 12:10:03 írta zsoooc »
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9380
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8996 Dátum: 2021.10.19 13:57:18 »
Tehát azt mondod, hogy ha 50 km/h-val megyek, akkor 3-asban használjam a fordulatszám miatt? A Corollám mindig 4-esben volt, amikor 50-nel mentem. Az Auris fordulatszáma kb. 1500-1600 ennél a sebességnél, a Corolláé egy picit magasabb. Hozzáteszem, 2000-es fordualtszám alatt nagyon kis gázzal gyorsítok, nem tudom ez számít-e. Talán kevésbé erőlteti a motort vagy mindegy?
Nem szentírás, de igen. Értem hogy kis gyorsítást, de nem attól lesz magas fogyasztásod, hogy 1/1750 felett autózol.
És ez fokozottam érvényes hideg (nem üzemmeleg) motor esetén. Akkor tényleg ajánlatos 1/2000 felett tartani a fordulatszámot. Ez lehet, hogy így ellentmondásosnak tűnhet, de mindig arra törekszünk, hogy minél hamarabb elérjük az üzemmeleg állapotot. Mind a katalizátor, mind a motor kopása és a fogyasztás miatt is. Hidegen lényegesen magasabb a fogyasztás, mint bemelegített motor esetén.
Az ajánlott motorolaj mindenképpen 0W20 (gyári Toyota, Mobil1, Motul, Total, Eneos Sustina), ne érdekeljen, hogy a szerelő/szerviz mit magyaráz, ragaszkodj hozzá. És 300e km után sem kell sűrűbb olaj  ;)

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8997 Dátum: 2021.10.19 15:01:19 »
Nem szentírás, de igen. Értem hogy kis gyorsítást, de nem attól lesz magas fogyasztásod, hogy 1/1750 felett autózol.
És ez fokozottam érvényes hideg (nem üzemmeleg) motor esetén. Akkor tényleg ajánlatos 1/2000 felett tartani a fordulatszámot. Ez lehet, hogy így ellentmondásosnak tűnhet, de mindig arra törekszünk, hogy minél hamarabb elérjük az üzemmeleg állapotot. Mind a katalizátor, mind a motor kopása és a fogyasztás miatt is. Hidegen lényegesen magasabb a fogyasztás, mint bemelegített motor esetén.
Az ajánlott motorolaj mindenképpen 0W20 (gyári Toyota, Mobil1, Motul, Total, Eneos Sustina), ne érdekeljen, hogy a szerelő/szerviz mit magyaráz, ragaszkodj hozzá. És 300e km után sem kell sűrűbb olaj  ;)
Ez világos. Hidegen 2000 és 2500 között tartom mindig, hogy hamarabb bemelegedjen. De az általad leírtak szerint üzemmeleg állapotban is használjam a Corollámat is 3-asban, ha 50-nel megyek (sík út, állandó sebesség), mert az jobb a motornak, mint 1600-1700 körül 4-esben? Jóval hangosabb lesz a motor.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8998 Dátum: 2021.10.19 15:25:28 »
Ez világos. Hidegen 2000 és 2500 között tartom mindig, hogy hamarabb bemelegedjen. De az általad leírtak szerint üzemmeleg állapotban is használjam a Corollámat is 3-asban, ha 50-nel megyek (sík út, állandó sebesség), mert az jobb a motornak, mint 1600-1700 körül 4-esben? Jóval hangosabb lesz a motor.

Tapasztalatból mondhatom, a 4. fokozat a megfelelő, ha egyenletes haladás feltételei biztosítottak és nincs emelkedő.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8999 Dátum: 2021.10.19 21:26:58 »
Tapasztalatból mondhatom, a 4. fokozat a megfelelő, ha egyenletes haladás feltételei biztosítottak és nincs emelkedő.
Én is így gondolom, bár nem vagyok gépész. Ez alapján a nyomaték a káros, ami a Corollámnál, de még az Aurisomnál se túl nagy 2000-es fordulat alatt: https://www.youtube.com/watch?v=MP3TFaGgs98
Feltételezem akkor az Aurisszal is mehetek 50-nel - bár annak hosszabb a 4. fokozata - 1500-as fordulaton. Tipikus eset: Alföld, sík út, minimális forgalom, beérek egy faluba, motorfékkel lelassítok, majd 50-nél vissza 4-esbe. Végigmegyek a településen, majd először szépen óvatos gázadással gyorsítok, 2000 rpm felett már nagyobb gázzal és 65-70-nél már váltok 5. fokozatba. A másik lehetőség, hogy vissza 3-asba, majd abban gyorsítani legalább 60-ig.   
Corolla 1,4 VVT-i 2005