Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1425182 alkalommal)

0 Felhasználó és 61 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8760 Dátum: 2016.03.18 19:32:43 »
Igen, ez nekem is ennyi lenne. Csak én nem bírok ilyen csúnya számokat látni, ezért inkább lassabban megyek...
Egyetértek, mi is jobban szeretjük a szebb számokat, de holnap is közel ezer km áll elôttünk, igy sok kicsi sokra megy. Azzal vigasztalom magam, hogy itt a tavasz, rügyeznek a fák és beindul a fotoszintézis! Azaz égetôen szükség van széndioxidra.... Hát, miattam ne senyvedjenek.... :no:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8761 Dátum: 2016.03.19 07:33:02 »
Egyetértek, mi is jobban szeretjük a szebb számokat, de holnap is közel ezer km áll elôttünk, igy sok kicsi sokra megy. Azzal vigasztalom magam, hogy itt a tavasz, rügyeznek a fák és beindul a fotoszintézis! Azaz égetôen szükség van széndioxidra.... Hát, miattam ne senyvedjenek.... :no:
Nem értek egyet, írásod második felével.
Fery

csiszta

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8762 Dátum: 2016.03.27 18:26:50 »
Sziasztok.
En ma mertem fogyasztas, Hajduszoboszlo - BP - H.Szoboszlo. Pesten volt meg egy kis szaladgalas. Vegig a negyesen, a megengedett sebesseg +15km/h, ora szerint.
Ez azt jelenti hogy nem ertem el a 6 litert, szerintem ez eleg jo, elegedett vagyok. Amugy corolla 2005, 1.6 vvti sol+, most dordult at a 117ezerre az ora.

csiszta

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8763 Dátum: 2016.03.27 20:48:55 »
Egy mondat valamiért kimaradt az írásból.
435 kilométert mentem 26 liter benzinnel.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8764 Dátum: 2016.03.28 20:21:28 »
Az rendben van teljesen.
music     

szuribaba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8765 Dátum: 2016.03.29 14:12:11 »
Ájulok amiket írtok!
Nem tudom......az előző kocsim egy kicsi VW POLO volt 1,4 es volt és annak a 40-45 literes tankjával folyamatosan 520-550 Km-rt mentem.
Most amikor megvettem a Corolla HB-et (1,4)-es valami hasonlót vártam, de lehet, hogy ráqrtam! Sokan-sokféle tanácsot adtak már hogy hogyan mérjem a fogyasztást, persze én tartottam magam idáig a megszokott faxságaimhoz és ha megyek 250-300 kilométert, utána beálltam tankolni. De nem ám kattanásik, min az átlag normális emberek, hanem addig amíg már majdnem a gatyámon csurag a a benzim!!!Így pedig nehéz  lesz lemérni a fogyasztást, FONTOS: hogy én a vásárlás napján kivettem belőle ezt a gyári kaki - fos fejegységet és tettem bele egy Kenwood 5000-est. Ez egy csoda kis szerkezet, jól szól, felveszi a telefont de halvány fingom sincs, hogy a kocsi mennyit fogyaszthat. Én csak azt látom, hogy pl a legutóbbi csontra teli tankolás óta 180 km-rt mentem és már felülről a 2. kis rovátka alatt van egy kicsivel a benzinjelző ! A kis Polo-nál 126-130-km rt nél mozdult meg a mutató. Ha ez így vagy esetleg a felétől gyorsabban megy lefelé a mutató, akkor az 55 literes tankkal én kb 500 Km-rt tudok majd menni (jó esetben), ami borzasztóan sok szerintem, még akkor is, ha én folyamatosan a városban-dugóban nyomom. Ez a 11 literes fogyasztás légkondi és folyamatos fűtés nélkül nagyon sok....nem? Aztán lehet, hogy csak depis vagyok és simán elmennék 9 literrel ami a városi dugóban érthető.......szerintem! Sajnos én a rovátkákat nézem, de most megfogadtam, hogy (megerőszakolom magamat és nem állok be tankolni), tehát addig nyúzom kifelé a benzint a kicsi kocsiból, ameddig a piros lámpa ki nem "gyullad"! Akkor még van benne 8-10 liter ahogy azt itt írják a fórumtársak......és abból majd könnyen sikerül majd valamit számolnom! Valami ötlet-tanács....vagy jó amire gondolok?  Üdv!   Tamás

csiszta

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8766 Dátum: 2016.03.29 14:22:16 »
Egyebkent amit ir a kocsi az nekem sosem igaz. Mindig tobbet ir mint amennyit en szamolok. Most pl 6,5et irt de kiszamolva csak 5, 99 volt. Nagy tempozasnal meg varosban neha ir 9et es kiszamolva az olyan 8 liter. Volt mar hogy tobb mint egy literrelt irt nagyobb fogyasztást... Amugy nem esznek keveset a corollak, nekem az atlag az olyan 7,5 liter debrecenben es kornyekem hasznalva...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8767 Dátum: 2016.03.29 17:15:55 »
Ájulok amiket írtok!
 Valami ötlet-tanács....vagy jó amire gondolok?
A fogyasztás megállapításához végső soron mindegy hogyan tankolsz, a lényeg az elegendő számú adat. Hosszútávon korrekt eredményt produkál egy rendesen vezetett adatbázis, pl. a már említett spritmonitor.

11 L/100km fogyasztás hétköznapi üzemben sok egy 1,4 es Corollának, még városi dugókban is.


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8768 Dátum: 2016.03.29 18:12:35 »
Egyebkent amit ir a kocsi az nekem sosem igaz. Mindig tobbet ir mint amennyit en szamolok. Most pl 6,5et irt de kiszamolva csak 5, 99 volt. Nagy tempozasnal meg varosban neha ir 9et es kiszamolva az olyan 8 liter. Volt mar hogy tobb mint egy literrelt irt nagyobb fogyasztást... Amugy nem esznek keveset a corollak, nekem az atlag az olyan 7,5 liter debrecenben es kornyekem hasznalva...
Pedig Debrecenben szinte nem is városi a fogyasztás! Legalább is sokkal kevesebb mint autópályán vagy Budapesten.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8769 Dátum: 2016.03.29 20:31:33 »
Budapest is eléggé tág fogalom.
Múltkor 5,8 l/100 km volt egy 35 km karika a városban és nem este, nem 7végén egy zabálós benzinessel  ;)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8770 Dátum: 2016.03.29 23:13:09 »
A benzinóra nem lineárisan megy, mivel a benzintank sem szabályos téglatest alakú. Hogy hol moccan meg, az nem egységes, főképpen nem más típusú és márkájú autókkal összehasonlítva. Most nincs előttem az E12 Corolla műszerfala, de a mostani autóim közül a COV-nál ha negyed tanknyi fogyott el az óra szerint, az a valóságban inkább 1/3. A második negyed fél tankig megy csak 1/6. A Yarisnál az első csík kb. 8 liternél fogy el, onnan átlagban egy csík kb. 4,8 liter.
Anno a Corsánál (46 literes a tankja) úgy kellett számolni - ott azt mutatta a mutató, hogy hány liter van még benne -, hogy 10%-ot le kellett vonni a kapott eredményből, ez is csak közelítőleges volt. Tehát 40 liternél csak 36 volt benne 25-nél csak 22,5, etc. Fél tank környékén nagyon gyorsan ment le a mutató 4-5 liternyit. Ellenben a COV-nál éppen fél tank után lassul le.
Csak úgy működik ez, ha kitapasztalod az óraállásokat. Én tankolásnál azt is fel szoktam írni, hova mutatott a mutató tankolás előtt, és még így is csak kb. 1-1,5 liter pontossággal tudom megmondani, mennyi van még a tankban. 300 km-nél ez 3-5 decis eltérést is jelenthet az átlagfogyiban!
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8771 Dátum: 2016.03.29 23:18:10 »
Budapest is eléggé tág fogalom.
Múltkor 5,8 l/100 km volt egy 35 km karika a városban és nem este, nem 7végén egy zabálós benzinessel  ;)
Rokonokhoz Budakalászra kétféle út van: az egyik Óbudán át visz, 17 km, a másik Solymár-Üröm felé bő 3 km-rel több, de percben akár ugyanannyi is lehet. Átlagfogyasztásban meg fél liter különbség. Jó, ez agglomeráció, de a példa arra akart mutatni, hogy a megállások számán és hosszán nagyon sok múlik, az viszi föl a fogyit elsősorban, mindig megmoccantani, majd lefékezni az autót.
music     

szuribaba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8772 Dátum: 2016.03.30 18:28:03 »
Nagyon köszönöm a segítségeket! Üdv!  Tamás

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8773 Dátum: 2016.03.30 19:59:24 »
Ájulok amiket írtok!
Nem tudom......az előző kocsim egy kicsi VW POLO volt 1,4 es volt és annak a 40-45 literes tankjával folyamatosan 520-550 Km-rt mentem.
Most amikor megvettem a Corolla HB-et (1,4)-es valami hasonlót vártam, de lehet, hogy ráqrtam! Sokan-sokféle tanácsot adtak már hogy hogyan mérjem a fogyasztást, persze én tartottam magam idáig a megszokott faxságaimhoz és ha megyek 250-300 kilométert, utána beálltam tankolni. De nem ám kattanásik, min az átlag normális emberek, hanem addig amíg már majdnem a gatyámon csurag a a benzim!!!Így pedig nehéz  lesz lemérni a fogyasztást, FONTOS: hogy én a vásárlás napján kivettem belőle ezt a gyári kaki - fos fejegységet és tettem bele egy Kenwood 5000-est. Ez egy csoda kis szerkezet, jól szól, felveszi a telefont de halvány fingom sincs, hogy a kocsi mennyit fogyaszthat. Én csak azt látom, hogy pl a legutóbbi csontra teli tankolás óta 180 km-rt mentem és már felülről a 2. kis rovátka alatt van egy kicsivel a benzinjelző ! A kis Polo-nál 126-130-km rt nél mozdult meg a mutató. Ha ez így vagy esetleg a felétől gyorsabban megy lefelé a mutató, akkor az 55 literes tankkal én kb 500 Km-rt tudok majd menni (jó esetben), ami borzasztóan sok szerintem, még akkor is, ha én folyamatosan a városban-dugóban nyomom. Ez a 11 literes fogyasztás légkondi és folyamatos fűtés nélkül nagyon sok....nem? Aztán lehet, hogy csak depis vagyok és simán elmennék 9 literrel ami a városi dugóban érthető.......szerintem! Sajnos én a rovátkákat nézem, de most megfogadtam, hogy (megerőszakolom magamat és nem állok be tankolni), tehát addig nyúzom kifelé a benzint a kicsi kocsiból, ameddig a piros lámpa ki nem "gyullad"! Akkor még van benne 8-10 liter ahogy azt itt írják a fórumtársak......és abból majd könnyen sikerül majd valamit számolnom! Valami ötlet-tanács....vagy jó amire gondolok?  Üdv!   Tamás

Valamit nagyon (el)szuribaba, mert amit írtál az valóban SOK! Az enyém beéri 485 km alatt (nem egészen)fél tank benzinnel. DH-BP-DH. 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8774 Dátum: 2016.03.30 21:37:34 »
Ájulok amiket írtok!
Nem tudom......az előző kocsim egy kicsi VW POLO volt 1,4 es volt és annak a 40-45 literes tankjával folyamatosan 520-550 Km-rt mentem.
Most amikor megvettem a Corolla HB-et (1,4)-es valami hasonlót vártam, de lehet, hogy ráqrtam! Sokan-sokféle tanácsot adtak már hogy hogyan mérjem a fogyasztást, persze én tartottam magam idáig a megszokott faxságaimhoz és ha megyek 250-300 kilométert, utána beálltam tankolni. De nem ám kattanásik, min az átlag normális emberek, hanem addig amíg már majdnem a gatyámon csurag a a benzim!!!Így pedig nehéz  lesz lemérni a fogyasztást, FONTOS: hogy én a vásárlás napján kivettem belőle ezt a gyári kaki - fos fejegységet és tettem bele egy Kenwood 5000-est. Ez egy csoda kis szerkezet, jól szól, felveszi a telefont de halvány fingom sincs, hogy a kocsi mennyit fogyaszthat. Én csak azt látom, hogy pl a legutóbbi csontra teli tankolás óta 180 km-rt mentem és már felülről a 2. kis rovátka alatt van egy kicsivel a benzinjelző ! A kis Polo-nál 126-130-km rt nél mozdult meg a mutató. Ha ez így vagy esetleg a felétől gyorsabban megy lefelé a mutató, akkor az 55 literes tankkal én kb 500 Km-rt tudok majd menni (jó esetben), ami borzasztóan sok szerintem, még akkor is, ha én folyamatosan a városban-dugóban nyomom. Ez a 11 literes fogyasztás légkondi és folyamatos fűtés nélkül nagyon sok....nem? Aztán lehet, hogy csak depis vagyok és simán elmennék 9 literrel ami a városi dugóban érthető.......szerintem! Sajnos én a rovátkákat nézem, de most megfogadtam, hogy (megerőszakolom magamat és nem állok be tankolni), tehát addig nyúzom kifelé a benzint a kicsi kocsiból, ameddig a piros lámpa ki nem "gyullad"! Akkor még van benne 8-10 liter ahogy azt itt írják a fórumtársak......és abból majd könnyen sikerül majd valamit számolnom! Valami ötlet-tanács....vagy jó amire gondolok?  Üdv!   Tamás
Az üzemanyagmutatót felejtsd el, abból ne következtess semmire (elöszőr nem mozdul a mutató aztán mindig gyorsabban megy lefelé). Csak úgy éremes mérni tankolásatól (kattanásig) tankolásig nézd  a km-t és a tankolt mennyiséget. Csak abból kapsz reális fogyit.