Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1425636 alkalommal)

0 Felhasználó és 60 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8625 Dátum: 2015.01.31 14:51:07 »
Szerintem mindent jól csinált. Az első tankolásnál ott van, hogy első, azt nem is szokta számolni a program. A többitől meg nem értem.
A km álláshoz ugye nem te tetted a pontot az ezresek után, hanem a progi? Mert esetleg itt lehet a hiba. 
music     

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8626 Dátum: 2015.01.31 16:29:35 »
Nem tettem sehová pontot, magától írta be.
Csak a km óra állásokat írom be, a distance-t (megtett táv) magától írja be.

Nagycitrom: hogy számoltad ki azt a 3.800 liter / 100 km-t?
Nem 214, hanem kettőszáztizennégyezer km van beütve, a megtett kilométereket is helyesen számolta ki, magától.
Azok a pontok ezres elválasztók, nem tizedesvesszők.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8627 Dátum: 2015.01.31 18:54:19 »
Akkor passz.
Próbáld meg, hogy kitörölsz mindent, és beírod még egyszer elölről. Ha akkor sem megy, akkor lehet, hogy pikkel rád a rendszer.
Van egy ismerősöm, akinek "Z"-vel kezdődik a neve, és a FB évekig nem engedte ezzel a névvel regisztrálni, csak "S"-sel kezdődve.
Aztán egyszer csoda történt...
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.31 18:55:56 írta music »
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8628 Dátum: 2015.01.31 19:01:24 »
Akkor passz.
Próbáld meg, hogy kitörölsz mindent, és beírod még egyszer elölről. Ha akkor sem megy, akkor lehet, hogy pikkel rád a rendszer.
Van egy ismerősöm, akinek "Z"-vel kezdődik a neve, és a FB évekig nem engedte ezzel a névvel regisztrálni, csak "S"-sel kezdődve.
Aztán egyszer csoda történt...

Megnyílt a(z informatikai) tenger?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8629 Dátum: 2015.01.31 20:28:57 »
Bocs béna csiga vagyok.


szóval 1.6 3zz 2003. corolla fogyasztást tapasztalatom a következő tiszta város 8-9, szabálykövető autó út 90km. 6.5l, 130 sztára tempó 8l

én elégedett vagyok ezzel. szerintem csodák nincsenek.

ui.
motor check lámpa nekem kigyulladt mentem ide oda toyota szerviz szerint cseréljek katalizátort és komputer 500e-ért....

shellnél tankoltam egy ismerős ajánlotta, hogy milenne ha máshol tankolnék.

Mi bajom lehet kipróbáltam az OWM-t és láss csodát a motor check lámpa elaludt... ezt ajánlom mindenkinek megfontolásra.

Nálam 90nél bőven 6 alatt szokott enni.5.6-5.8. Város 7-11ig hömérséklettől és használatól függően :) Tartós sztrádatempót nem tudom, ill annyit hogy sztrádán 110 körül még 5.8-6 liter. Sokat számít az útburkolat, gumi is. Xar országúton ugyanolyan sebességnél többet eszik mint pályán.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8630 Dátum: 2015.02.02 08:59:36 »
Nem tettem sehová pontot, magától írta be.
Csak a km óra állásokat írom be, a distance-t (megtett táv) magától írja be.
Még egy ötletem van. Amikor a legelső tankolás adatait írtad be - egyébként utólag tudod bármelyiket szerkeszteni a kis ceruzára kattintva - akkor kitörölted a distance-hoz írt számot (ami nyilván egyezik az odo-val? Mert az elsőnél 0-nak kell lennie  :excl:
music     

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8631 Dátum: 2015.02.02 09:03:53 »
Mivel a "first fueling" opciót választottam, így a trip odometer (distance) eleve üres maradt.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8632 Dátum: 2015.02.02 09:19:51 »
Ez érdekes, mert én most töltöm fel egy régebbi autónk adatait, és az első tankolásnál ha megadtad a km óra állását, akkor a distance-hoz is beírta ugyanazt. Én kitöröltem, és így ki is írta a következő tankolásnál a helyes átlagfogyit.
music     

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8633 Dátum: 2015.02.02 09:28:03 »
Ránéztem, üres az első tankolásnál a trip odometer mező
Kitöröltem ezt a tankolást, újra felrögzítettem (automatikusan üresen hagyta a trip odometer mezőt), a helyzet változatlan.
Nem értem.  :no:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8634 Dátum: 2015.02.02 11:26:02 »
Azért nincsen fogyasztási adat, mert egyszer sem tankoltad tele az autót, minden alkalommal Partial full-t adtál meg. Így nem lehet kiszámítani a fogyasztást, hiszen van egy ismeretlen, hiányzó benzinmennyiség ami nem teszi lehetővé az átlag kiszámítását.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8635 Dátum: 2015.02.02 11:58:29 »
Azért nincsen fogyasztási adat, mert egyszer sem tankoltad tele az autót, minden alkalommal Partial full-t adtál meg. Így nem lehet kiszámítani a fogyasztást, hiszen van egy ismeretlen, hiányzó benzinmennyiség ami nem teszi lehetővé az átlag kiszámítását.

Ott a pont!  :yes:

Ha sosem tankolod tele az autódat, akkor nem tudja a rendszer, hogy egy tankolás után mennyi benzin lett az autódban, ergo, hogy ugyanarra a szintre tankoltad-e vissza, mint előtte, vagy sem.
A rendszer tudja a megtett távolságot, a tankolt litert, de nem tudja, hogy mennyi benzin van most az autódban.  :whistling:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8636 Dátum: 2015.02.02 13:09:02 »
Átállítottam az első tankolást full-ra (amúgy 38 liter), aminek (véleményem szerint) csak annyit kellett volna eredményeznie, hogy hamis adatot kapok, ehelyett feltette a kérdést:

"The entry will be marked invalid as required data to calculate a consumption value is missing (distance and quantity). Continue anyway?"

Majd az "Ok" gombra kattintva "invalid" lett a tankolási érték, vagyis ott mindenképp a "First fueling"-et kell beállítani.

A 2. tankolást beállítottam full-ra, így már jó lett, bár túlzóan hamis eredménnyel.
A következő tankolásom ténylegesen full lesz.

Köszönöm a segítséget, ez volt a megoldás. :)

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8637 Dátum: 2015.02.10 18:44:00 »
Tavaly november óta, amióta meg van a kocsi fedcomp szerint (tudom, nem pontos) 8.2 az átlagom napi használatban, kizárólag budapesti viszonylatban, sokszor csak 5-6 km-es távokkal.
Lehetek elégedett?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8638 Dátum: 2015.02.10 23:44:35 »
Tavaly november óta, amióta meg van a kocsi fedcomp szerint (tudom, nem pontos) 8.2 az átlagom napi használatban, kizárólag budapesti viszonylatban, sokszor csak 5-6 km-es távokkal.
Lehetek elégedett?
Sztem nem.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8639 Dátum: 2015.02.10 23:57:04 »
Tavaly november óta, amióta meg van a kocsi fedcomp szerint (tudom, nem pontos) 8.2 az átlagom napi használatban, kizárólag budapesti viszonylatban, sokszor csak 5-6 km-es távokkal.
Lehetek elégedett?
Lehetsz.
music