Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1424018 alkalommal)

0 Felhasználó és 48 vendég van a témában

Josh30

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8610 Dátum: 2015.01.18 15:07:36 »
Sziasztok. Ha már fogyasztás... Novemberben vett, 2002-es, 1,6 benzines  CoV-om vegyes fogyasztása eddig 8,3-8,6 liter körül volt. Indult szépen, erőtlennek sem éreztem. A két hete kíváncsiságból ránéztem a gyújtógyertyákra. Hát megdöbbentem. Négy rommá kopott, 2 mm feletti hézaggal bíró gyertyával ment a kocsi, ráadásul az egyik nem volt rendesen meghúzva, merő olaj volt a fészke. Lecseréltem őket (NGK volt, most típusazonos Denso). A fogyasztás - fedkomp és saját mérésem szerint is - több, mint egy literrel csökkent, ráadásul a kocsi az alsó fordulatszámtartományban érezhetően nyomatékosabb. Tagadhatatlanul ritka ramaty gyertyákat cseréltem le, de nem gondoltam, hogy ekkora hatásuk van a fogyasztásra.

Illetve elvileg nem is lehetne (max. a jobb teljesítményre) , ám mégis mérhető a különbség, de akkor mi lehet az oka?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8611 Dátum: 2015.01.18 15:21:43 »
Illetve elvileg nem is lehetne (max. a jobb teljesítményre) , ám mégis mérhető a különbség, de akkor mi lehet az oka?
jobb fizikából?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Josh30

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8612 Dátum: 2015.01.18 15:33:20 »
jobb fizikából?
A kocsi vagy én?  ☺

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8613 Dátum: 2015.01.18 15:43:43 »
A kocsi vagy én?  ☺
Hát.... én azt honnan tudnám? Viszont, ha a teljesítmény nő és a bevitt energia nem, akkor a hatásfoknak kellett elmozdulni, így a fogyasztásnak is. :nono: ;) Vagy? :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Josh30

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8614 Dátum: 2015.01.18 17:00:56 »
Hát.... én azt honnan tudnám? Viszont, ha a teljesítmény nő és a bevitt energia nem, akkor a hatásfoknak kellett elmozdulni, így a fogyasztásnak is. :nono: ;) Vagy? :flowers:

Vagy: benzin és levegő ugyanannyi kerül a motorba, de jobb az elégetés hatásfoka. Nekem viszont a kocsi eddigi teljesítménye is megfelelt, viszont annak fenntartásához elég könnyebb lábbal taposnom a gázt. A fogyasztáscsökkenést így nem közvetlenül a jobb gyertyák berakásának objektív ténye okozza, hanem szerény szubjektív személyem, aki nem feléli a plusz hatásfokot, hanem gazdálkodik vele. Én legalábbis így okoskodtam.
Közben persze rájöttem, hogy voltaképpen nem mondtam ellent neked, az út végülis mindegy, az eredmény a lényeg.  :D Mindazonáltal így is soknak tűnik az az egy liter mínusz. Nem mintha bánnám...  ;)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8615 Dátum: 2015.01.18 17:26:36 »
Vagy: benzin és levegő ugyanannyi kerül a motorba, de jobb az elégetés hatásfoka. Nekem viszont a kocsi eddigi teljesítménye is megfelelt, viszont annak fenntartásához elég könnyebb lábbal taposnom a gázt. A fogyasztáscsökkenést így nem közvetlenül a jobb gyertyák berakásának objektív ténye okozza, hanem szerény szubjektív személyem, aki nem feléli a plusz hatásfokot, hanem gazdálkodik vele. Én legalábbis így okoskodtam.
Közben persze rájöttem, hogy voltaképpen nem mondtam ellent neked, az út végülis mindegy, az eredmény a lényeg.  :D Mindazonáltal így is soknak tűnik az az egy liter mínusz. Nem mintha bánnám...  ;)

Nem is bánnám én sem, ha egy gyertyasor csere ennyit hozna nekünk, de az esetünkben 5,5 (L/100 km) a költözéskor felkúszott 6,1-re, majd az ünnepek alatt vissza esett a kiindulásra, és melóba járás ( csak bjúdapest) alatt ismét a - már alig vállalható- 5,7 re beállt.A fedkompos értéket visszaellenőrizve (786km/45L 98-as) is megerősítette a kényelmetlen fogyasztási érték emelkedést.
A gyertya fészek és a gyertya olajtocsogása nem a gyertya elégtelen előfeszítésének következménye, hanem a hengerfej és szelepfedél közötti tömörtelenségnek az eredménye.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Sese

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8616 Dátum: 2015.01.23 19:41:42 »
Sziasztok. Ha már fogyasztás... Novemberben vett, 2002-es, 1,6 benzines  CoV-om vegyes fogyasztása eddig 8,3-8,6 liter körül volt. Indult szépen, erőtlennek sem éreztem. A két hete kíváncsiságból ránéztem a gyújtógyertyákra. Hát megdöbbentem. Négy rommá kopott, 2 mm feletti hézaggal bíró gyertyával ment a kocsi, ráadásul az egyik nem volt rendesen meghúzva, merő olaj volt a fészke. Lecseréltem őket (NGK volt, most típusazonos Denso). A fogyasztás - fedkomp és saját mérésem szerint is - több, mint egy literrel csökkent, ráadásul a kocsi az alsó fordulatszámtartományban érezhetően nyomatékosabb. Tagadhatatlanul ritka ramaty gyertyákat cseréltem le, de nem gondoltam, hogy ekkora hatásuk van a fogyasztásra.

Sese

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8617 Dátum: 2015.01.23 19:58:26 »
Bocs béna csiga vagyok.


szóval 1.6 3zz 2003. corolla fogyasztást tapasztalatom a következő tiszta város 8-9, szabálykövető autó út 90km. 6.5l, 130 sztára tempó 8l

én elégedett vagyok ezzel. szerintem csodák nincsenek.

ui.
motor check lámpa nekem kigyulladt mentem ide oda toyota szerviz szerint cseréljek katalizátort és komputer 500e-ért....

shellnél tankoltam egy ismerős ajánlotta, hogy milenne ha máshol tankolnék.

Mi bajom lehet kipróbáltam az OWM-t és láss csodát a motor check lámpa elaludt... ezt ajánlom mindenkinek megfontolásra.

mesti77

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8618 Dátum: 2015.01.24 18:43:27 »
Bocs béna csiga vagyok.


szóval 1.6 3zz 2003. corolla fogyasztást tapasztalatom a következő tiszta város 8-9, szabálykövető autó út 90km. 6.5l, 130 sztára tempó 8l

én elégedett vagyok ezzel. szerintem csodák nincsenek.

ui.
motor check lámpa nekem kigyulladt mentem ide oda toyota szerviz szerint cseréljek katalizátort és komputer 500e-ért....

shellnél tankoltam egy ismerős ajánlotta, hogy milenne ha máshol tankolnék.

Mi bajom lehet kipróbáltam az OWM-t és láss csodát a motor check lámpa elaludt... ezt ajánlom mindenkinek megfontolásra.
Szerintem a katalizátor attól nem fog kitisztulni, hogy melyik benzinkúton tankolsz. Valószínű, hogy sok városi utazásod van. Egy hosszabb út temposabban, tesz inkább csodákat a katalizátorban.

Josh30

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8619 Dátum: 2015.01.24 19:35:16 »
Szerintem a katalizátor attól nem fog kitisztulni, hogy melyik benzinkúton tankolsz. Valószínű, hogy sok városi utazásod van. Egy hosszabb út temposabban, tesz inkább csodákat a katalizátorban.

Én is így gondolom. Amikor hozzám került az autóm, nálam is égett a check engine lámpa. Egy alaposan megpörgetett 20 km az autópályán elég volt, hogy elhallgasson és azóta se jöjjön elő. :)

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8620 Dátum: 2015.01.31 12:37:56 »
Srácok, mit csinálhatok rosszul, hogy nem mutatja a fogyasztást? (Spritmonitor.de)


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8621 Dátum: 2015.01.31 13:56:13 »
Srácok, mit csinálhatok rosszul, hogy nem mutatja a fogyasztást? (Spritmonitor.de)


Odometer = km óra állás ;-)
Értelmezhetetlenül nagy a fogyasztásod. Vagy Odometer vagy Distance, a kettőt együtt ne töltsd ki!
Pár 100 m-ként tankoltál 30 litert. Lyukas a tankod [emoji6]
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.31 13:59:32 írta Nagycitrom »

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8622 Dátum: 2015.01.31 13:58:14 »
Odometer = km óra állás ;-)
Értelmezhetetlenül nagy a fogyasztásod. Vagy Odometer vagy Distance, a kettőt együtt ne töltsd ki

Az Odometer magától kiadja a distance-t, ha volt előtte is km óra állás megadva.  ;)
De szerintem a fogyasztást nem ezért nem adja ki neki.  :hmmmm:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8623 Dátum: 2015.01.31 14:08:37 »
3.800 liter/100 km a fogyasztásod.
Szerinted miért nem írjad ezt ki? [emoji6]

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8624 Dátum: 2015.01.31 14:14:59 »
Az Odometer magától kiadja a distance-t, ha volt előtte is km óra állás megadva.  ;)
De szerintem a fogyasztást nem ezért nem adja ki neki.  :hmmmm:
De ő a megtett km-t is beirta, a km óra állást meg rosszul. Számolni meg a km állás különbségéből számol, ami kevesebb mint 1 km.