Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1426514 alkalommal)

0 Felhasználó és 53 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8460 Dátum: 2014.08.06 17:05:45 »
Lassan a Lukoil téma is aktualitását veszti,mert kivonul magyarországról...
Azt olvastátok, hogy a nyált Bulgáriából hozta a Lukoil :hmmmm: (sajna nem találom hol írták pár napja)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8461 Dátum: 2014.08.06 17:07:01 »
3 évig tankoltam MOL-on, 1.5 év Lukoil, most 1.5 éve megint MOL, érezhető a különbség (számolható). Tudja a fene, lehet csak nekünk van itt mákunk. Plusz egyben a legolcsóbb kút is.  :devil:
Melyik javára érzed a különbséget? ;) :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8462 Dátum: 2014.08.06 17:51:41 »
Nem lebecsülve az általad javallott módszer gyakorlati kivitelezhetőségét,
inkább ollan megoldás érdekelne, ahol a tüzelőanyag betöltési spot nem feltétlenül rögzített. Pl.; Hitelesített eszköz segítségével kalibrált gyűjtőedényzetbe történő tüzelőanyag vételezése bárhol, mért környezeti hőmérséklet mellett.Majd ebből a gjmű. tüzelőanyag tartályának feltöltése. Az esetlegesen visszamaradó mennyiség mért hőmérsékleten történő volumetrikus leszámitolásával. Ezen mért mennyiségre vonatkoztatott futásteljesítmény mérése adna jó megközelítő pontosságú fogyasztás mérést.( hisz nem vennénk figyelembe a kiürülő tartályba bepárolgó tüzelőanyag kondenzátummá alakítás utáni leszámítolását a különbség képzéshez). p.v.
Ezt én is pont így csinálom :innocent:: mindig teletankolok,   egy évben egyszer visszosztom az éppen tankolt mennyiséget,a megtett km-el, ha stimmel, márpedig stimmel az átlagfogyasztási kijelzővel- többet nem foglalkozom vele. Csak a műszert nézem. :lol: De már az is unalmas, úgy is 5,1-re jön ki az átlagom :szemez:

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8463 Dátum: 2014.08.06 19:26:45 »
Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem, ha világít a sárga tankolásra figyelmeztető lámpa akkor még kb mennyi benzin lehet az autóba? Egyszer 10-12 litert olvastam ha jól emlékszem és most fontos lenne mert tudom hülyeség volt de nem tankoltam mert írtak erre 3 kutat is de 100 km a legközelebbi benzinkút mert amik a környéken voltak bezártak.... segítségeteket köszönöm.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8464 Dátum: 2014.08.06 19:44:21 »
Üdv!

A Toyotákban általában azt mondják, hogy elég sok van még akkor.
Az enyémben kb. 10 liter.
Sajnos a tiédbe nem tudom, mennyi lehet. De majdnem biztos, hogy 100km-re bőven elég kell legyen.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8465 Dátum: 2014.08.06 20:03:48 »
Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem, ha világít a sárga tankolásra figyelmeztető lámpa akkor még kb mennyi benzin lehet az autóba? Egyszer 10-12 litert olvastam ha jól emlékszem és most fontos lenne mert tudom hülyeség volt de nem tankoltam mert írtak erre 3 kutat is de 100 km a legközelebbi benzinkút mert amik a környéken voltak bezártak.... segítségeteket köszönöm.
10


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8466 Dátum: 2014.08.06 21:55:30 »
Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem, ha világít a sárga tankolásra figyelmeztető lámpa akkor még kb mennyi benzin lehet az autóba? Egyszer 10-12 litert olvastam ha jól emlékszem és most fontos lenne mert tudom hülyeség volt de nem tankoltam mert írtak erre 3 kutat is de 100 km a legközelebbi benzinkút mert amik a környéken voltak bezártak.... segítségeteket köszönöm.
10

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8467 Dátum: 2014.08.06 22:44:15 »
Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem, ha világít a sárga tankolásra figyelmeztető lámpa akkor még kb mennyi benzin lehet az autóba? Egyszer 10-12 litert olvastam ha jól emlékszem és most fontos lenne mert tudom hülyeség volt de nem tankoltam mert írtak erre 3 kutat is de 100 km a legközelebbi benzinkút mert amik a környéken voltak bezártak.... segítségeteket köszönöm.
Papír szerint 9, de nem ennyire egzakt a dolog, mert mozog az anyag a tankban. Nálam pl ha elkezd pislákolni, hol világít hol nem, akkor kb 12 lityó van benne. Most persze nem téma az olyan eset, amikor a kocsi egyik fele lentebb van és a mutató még jócskán mutat naftát, de már világít a lámpa.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8468 Dátum: 2014.08.07 12:30:14 »
Azt olvastátok, hogy a nyált Bulgáriából hozta a Lukoil :hmmmm: (sajna nem találom hol írták pár napja)

Erre gondoltál?

A cikk szerint a Lukoil hazánkba Romániából és Bulgáriából hozza az üzemanyagát.

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8469 Dátum: 2014.08.08 00:25:05 »
Köszönöm a válaszokat valóban 10 liter körül marad benne a lámpa világítás kezdete után :) Sikerült is a kutra érni vele szerencsére.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8470 Dátum: 2014.08.08 06:31:56 »
Köszönöm a válaszokat valóban 10 liter körül marad benne a lámpa világítás kezdete után :) Sikerült is a kutra érni vele szerencsére.

Hogy győződtél meg róla?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8471 Dátum: 2014.08.08 10:12:50 »
Odaért...  :D

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8472 Dátum: 2014.08.08 10:29:04 »
Hát én egyszer telitankoltam amikor már 0 alatt volt kicsivel a mutató, és 48 liter ment bele. Szal még lehetett benne kb 7 liter, mert 55 literes a tank. A sárga meg a negyed alatt kezd világítani. Akkor 4-5 liter lenne a negyed-0 közt ?  :hmmmm: Én eddig mindig úgy gondoltam, hogy kb 0 mutatónál van még benne 10 körül, a Civicem is ilyen volt, 0 mutatóval 8-9 liter volt még bene telitankolás szerint.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8473 Dátum: 2014.08.08 10:35:51 »
A gyári leírás egyébként azt jevasolja, hogy, amennyiben a sárga jelzés világítani kezd, tankoljuk tele az első útba eső töltőállomáson az autót, ne járassuk üresre a tankot, mert az abban esetlegesen bekerült szennyeződések kárt okozhatnak az üzemanyagrendszerben, vagy motorban. Ezért nyilván semmilyen felelősséget nem vállal a gyár.  :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8474 Dátum: 2014.08.10 10:05:13 »
Ismét félidős fogyicsúcs a mérők és kijelzők szerint; még teljes féltank sem fogyott a megtett 559km-re, amiből 381 km erősen szegdelt bp-i forgalomban /2 fő/ telt, míg a maradék 178 km / szintén2 fő/ Káp II. és Kemence oda-vissza etapja. Ennek okán az átlagsebesség csak 55km/h, de a megtett útra összegzett átlagfogyi  ( mérő szerint mint már említém!) 4,8 l/100 km. Mindezt a fosanos takonnyal!!!!!! Szeretem a musztángom, és ő is szereti ahogy szeretik luklájk! :hug:
Jöhettek velem hugenották!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu