Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1425371 alkalommal)

0 Felhasználó és 42 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8430 Dátum: 2014.07.30 18:28:25 »
Nem nagy gáz, egy pár százezer forintos motorgenerál...

100-200 közt. 

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8431 Dátum: 2014.07.30 19:20:35 »
100-200 közt.
Igen, és normális helyen csináltatva. Ezután pedig nem kezdi el megint enni az olajat két hónap múlva.
Hallottam olyat, hogy 300e volt, de ez nagyon hihetetlen, főleg úgy, hogy az enyémnél (oké, nem VVT-i) nekem az anyag került hozzá nyolcvanba, vezérléscserével együtt.
Egyébként elég szomorú ez a hiba, így van.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8432 Dátum: 2014.07.30 19:23:44 »
amennyiben dízelt választod, kizárólag prémium dízel üzemanyagot tankolsz bele és nem használod hidegen, rövid távokra az autót. Pont.
es akkor maris kisebb a fogyasztaskulonbseg okozta arelony a fenntartasnal. Mert a "sima" VVTi-k eljarnak az Auchan benzinnel is, mi esetenkent akar 30-40 Ft-tal is olcsobb lehet, mint a premium dizel (SHell, OMV stb.)-nel.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8433 Dátum: 2014.07.30 19:24:32 »
Azért a turbó egy javítható, szerelhető alkatrész.

A meghibásodás jellegétől függően 50-150e Ft között gyári minőségűre újítják fel.

Nagynyomású pumpa halálról én még nem hallottam ezen motor esetén.
A 4 porlasztó felújítása ~100e

Ilyen futás mellett szerintem ezek az összegek megspórolhatók, főleg ha hosszú távra tervezel az autóval. Országúton kellemesebb/kényelmesebb lesz vezetni a dízelt, mint a benzinest.
Nem lesz olyan, mint a gyari uj.
music     

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8434 Dátum: 2014.07.30 19:24:50 »
Igen, és normális helyen csináltatva. Ezután pedig nem kezdi el megint enni az olajat két hónap múlva.
Hallottam olyat, hogy 300e volt, de ez nagyon hihetetlen, főleg úgy, hogy az enyémnél (oké, nem VVT-i) nekem az anyag került hozzá nyolcvanba, vezérléscserével együtt.
Egyébként elég szomorú ez a hiba, így van.

Ez attól függ ki mit akar cserélni, és milyen anyagokkal. Ha csak gyárival és mindent cserélni akkor drága. Én az enyémen csak a gyűrűket cserélném meg a szükséges tömítéseket, és megfúrnám a dugattyút. Így az anyag kijönne 50ből kb, vagy kevesebből is, nem gagyi anyagokból. +munkadíj.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8435 Dátum: 2014.07.30 19:37:33 »
Ez attól függ ki mit akar cserélni, és milyen anyagokkal. Ha csak gyárival és mindent cserélni akkor drága. Én az enyémen csak a gyűrűket cserélném meg a szükséges tömítéseket, és megfúrnám a dugattyút. Így az anyag kijönne 50ből kb, vagy kevesebből is, nem gagyi anyagokból. +munkadíj.
Persze, akár ki is jöhet, szerencsés esetben, bár néha szétszedés után kiderül még valami.
Azt sem írtam, hogy nekem a hengerfejet is rendbe kellett szedni, plusz gyári hűtőfolyadék. Gyűrűcsere után összerakják, nyilván új olajjal és 1-2000 km után megint olajcsere, vagyis ez már 2 olajcsere. Van, aki ez utóbbit ki meri hagyni, de én ilyen után már nem kockáztattam.
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.30 19:39:06 írta vd1234 »

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8436 Dátum: 2014.07.30 20:51:40 »
es akkor maris kisebb a fogyasztaskulonbseg okozta arelony a fenntartasnal. Mert a "sima" VVTi-k eljarnak az Auchan benzinnel is, mi esetenkent akar 30-40 Ft-tal is olcsobb lehet, mint a premium dizel (SHell, OMV stb.)-nel.

Soha sem spóroltam még az üzemanyagon, főleg nem úgy, hogy osanos "taknyot" rakok bele.  :nono:

Eddig mindig OMV-t vagy itt kinn JET benyát kapott az Ave.  :yes:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8437 Dátum: 2014.07.31 19:37:39 »
Eppen itthon az Auchan meg jobb is, mint a tobbi, mert nem a Mol-tol veszi a benyat. MIndenki mas igen.
Egyebkent elg regota irogatom a tankolasaimat, es eddig egyedul az M5 bevezetojenel levo Lukoil kutnal tapaszatalatam, hogy elter az auto viselkedese, ha ott tankolok: tobbet eszik szazon nehany decivel. Egyebkent soha semmilyen kulonbseget nem tapasztaltam. Nyilvan attol olcsobb, hogy bizonyos adalekanmyagokat nem tesznek bele, amit a tobbi esetleg igen. De nem biztos, hogy ez olyan nagy baj...
music     

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10255
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8438 Dátum: 2014.07.31 20:22:44 »
Eppen itthon az Auchan meg jobb is, mint a tobbi, mert nem a Mol-tol veszi a benyat. MIndenki mas igen.
Egyebkent elg regota irogatom a tankolasaimat, es eddig egyedul az M5 bevezetojenel levo Lukoil kutnal tapaszatalatam, hogy elter az auto viselkedese, ha ott tankolok: tobbet eszik szazon nehany decivel. Egyebkent soha semmilyen kulonbseget nem tapasztaltam. Nyilvan attol olcsobb, hogy bizonyos adalekanmyagokat nem tesznek bele, amit a tobbi esetleg igen. De nem biztos, hogy ez olyan nagy baj...

Azt hittem, hogy az ÖMV meg a Lukoil sem a Moltól veszik. Vagy csak részben nem?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8439 Dátum: 2014.07.31 20:45:21 »
Soha sem spóroltam még az üzemanyagon, főleg nem úgy, hogy osanos "taknyot" rakok bele.  :nono:

Eddig mindig OMV-t vagy itt kinn JET benyát kapott az Ave.  :yes:
Én mostanság mindig auchan kúton tankolok, semmi bajom vele. Nem is értelek, az auchan az neked takony, bezzeg a JET... a JET kút anno itthon
az egyik legocsóbb - ha nem a legolcsóbb - nagy kúthálózat volt, az volt akkor az olcsó benya.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8440 Dátum: 2014.07.31 20:51:35 »
Én meg Envi-t szoktam, ez az önkiszolgáló diszkontkút, sose volt semmi bajom az "olcsó" benzinnel.  Általában véve sose volt bajom semmilyen kút benzinjével, ill volt 2 eset, ami egy ÖMV kútnál tankolás után történt: egyszer ott tankolás után bedugult a karbi, a másik eset már nem tudom mi volt, az injektoros kocsi  volt, rángatott, vagy többet evett, de vmi volt. De ezek is csak vélelmek. Mindenesetre nekem gyanúsak voltak ezek akkor.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8441 Dátum: 2014.07.31 21:31:39 »
Én mostanság mindig auchan kúton tankolok, semmi bajom vele. Nem is értelek, az auchan az neked takony, bezzeg a JET... a JET kút anno itthon
az egyik legocsóbb - ha nem a legolcsóbb - nagy kúthálózat volt, az volt akkor az olcsó benya.
Aztan azokbol lettek a Lukoil kutak.
Az osztrakoknal is a legolcsobbak koze tartozik a JET  :yes:
Szerintem ez az egesz - csak becsbol hozott OMW + csak a premium uzemanyag - tul van "kicsit" hypolva  :hug:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8442 Dátum: 2014.07.31 21:34:43 »
Ezt csak olyan mondhatja, aki még nem járt "úgy" ;)
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8443 Dátum: 2014.07.31 21:41:14 »
Hogy? Ha beszarik az Avemban a befecskendezi rendszer 120-nal, akkor gyorsan visszaszivom, mert ha csak az "itt meg ott" tankoltam volna premiumot elment volna 200-at? Ugyanmar  :hug: A lenyeg, hogy 10ppm alatt legyen a ken, ami Magyarorszagon eloiras. Ezt az osszes lancolat tudja, legyen Lukoil, Auchan vagy Mol. En is hittem - mert akartam hinni - abban, hogy a az osztrak gazolaj olyan mint a gumi kanko jarvany idejen.  :lol:
Ott tankolok, ahol urestank jelzes er es ahol esszeru aron kapom a nyalat; i.e., autopalyan semmikepp, de 5 forintert sem vagyok hajlando keruloutat tenni.
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.31 21:48:53 írta lablac »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8444 Dátum: 2014.07.31 21:51:29 »
Nekem egyetlen olyan tapasztalatom volt benzinnel, ami meggyőzött abban, hogy nem tankolok többet magyar JETnél. Már amíg volt. Volt elég kilométernyi tapasztalat, hogy érezzem a különbséget az ottani 98as meg a MOL-ÖMV, stb között. Soha se előtte, se utána nem fogyasztott a kocsi 7,5 fölött, de azzal a tank benzinnel igen. És nem padlógáz-padlófék üzemben mentem -30 fokban Budapesten dugóban ;)
Gabe 254.