Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1423942 alkalommal)

0 Felhasználó és 57 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8280 Dátum: 2014.04.02 09:25:07 »
Naugye.  :tt2:

http://totalcar.hu/magazin/velemeny/2014/04/02/hogyan_sporol_a_magyar/
Viszont, Te megvetted a pályamatricát az M1-re, amivel mégis okozták plusz költséget magadnak. Ezt nem spórolod vissza a főúttal szemben az autópályán.
Bár, az 1-es út forgalmi viszonyait nem ismerem, de kétlem, hogy rosszabb lenne, mint felénk akár a 44-es, vagy a 46-4-es vonal BP irányába , mégis lehet kényelmesen és nem folyamatos veszélyben közlekedni a főúton.

Amit a pályamatrica áráról és a megtehető távolságból fakadó költséget illeti, tök igaza van, rossz vicc ez a 10 napos matrica... bár, kétség kívül több bevételt jelent a koncessziós autópályaüzemeltetőknek.
Ami földrajzilag a jövőben mindket érint, az M44 út megépítése sem a BP-i utazás idejének rövidülése miatt fontos, hanem Dunaföldvár és ezzel a Balaton megközelítése miatt. BP-re továbbra is a 46-4-es utakon célszerűbb menni. Ez alól kivételt képez a BP-től nyugatabbi úticél.  ::)

Egyébként én is most fogom először kipróbálni az autót úgy, hogy autópályán megyünk majd Sopronba. Törekedni fogok egy "kvázi" kiegyensúlyozott fogasztás-menetidő elérésére a teljes hétvégén, de majd meglátjuk, mit sikerül összehozni. Fogyasztásban 6,5 liternél nem tervezek többet elégetni 100km-ként.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8281 Dátum: 2014.04.02 10:02:01 »
Esküszöm, egyszer tennék egy próbát nem pályán, de mivel eddig szinte csak sötétben mentem Óvárra, így nem annyira fűlik hozzá a fogam... Reggel meg melóba menet nincs idő ezzel tökölni.  :)
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8282 Dátum: 2014.04.02 10:09:51 »
Esküszöm, egyszer tennék egy próbát nem pályán, de mivel eddig szinte csak sötétben mentem Óvárra, így nem annyira fűlik hozzá a fogam... Reggel meg melóba menet nincs idő ezzel tökölni.  :)
Ezt megértem.  :hug: Na, hátha sikerül majd egy nappali hasonló utat összehozni.

Visszakanyarodva az 1-es út vélhető forgalmára, elvileg logikusnak tartanám, ha a teherforgalom kevésbé lenne jelen rajta, hiszen, Kelet-Nyugat irányban közlekedő tranzit forgalom az autópályán bonyolódik. A vele kvázi párhuzamos főúton csak a helyi céllal közlekedő teherautók járnak. Emiatt nem hinném, hogy nagyon veszéles lenne rajta közlekedni. Ez valszeg azért nem ennyire egyszerű, bizonyos szakaszokon biztos sűrűbb a teherautóforgalom.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8283 Dátum: 2014.04.02 21:16:27 »
Fogyasztásban 6,5 liternél nem tervezek többet elégetni 100km-ként.
Hát ha belegondolok hogy a Cori eszik 6,6-ot 110-nél, akkor sok szerencsét :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8284 Dátum: 2014.04.02 21:18:12 »
Hát ha belegondolok hogy a Cori eszik 6,6-ot 110-nél, akkor sok szerencsét :D
Az 1ZZ kevesebbet fog enni, mint az én 1,4 vvt-i -m hasonló körülmények között, megsúgom.  ;) De április végén beszámolok.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8285 Dátum: 2014.04.02 22:02:50 »
Az 1ZZ kevesebbet fog enni, mint az én 1,4 vvt-i -m hasonló körülmények között, megsúgom.  ;) De április végén beszámolok.
Tréleren viszed? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8286 Dátum: 2014.04.02 22:05:49 »
Ezt megértem.  :hug: Na, hátha sikerül majd egy nappali hasonló utat összehozni.

Visszakanyarodva az 1-es út vélhető forgalmára, elvileg logikusnak tartanám, ha a teherforgalom kevésbé lenne jelen rajta, hiszen, Kelet-Nyugat irányban közlekedő tranzit forgalom az autópályán bonyolódik. A vele kvázi párhuzamos főúton csak a helyi céllal közlekedő teherautók járnak. Emiatt nem hinném, hogy nagyon veszéles lenne rajta közlekedni. Ez valszeg azért nem ennyire egyszerű, bizonyos szakaszokon biztos sűrűbb a teherautóforgalom.
De a helyközi "IFA" járat annál inkább ott repeszt 60-nal  :D
Sokkal biztonságosabbnak tartom a pályát.

Bár ma majdnem felkent egy kamion a szalagkorlátra, mert nem nézett körül, mielőtt kivágódott a belsőbe egy kisteher előzése miatt. Én kb a hátsó tengellyel voltam egyvonalban. Menekültem (de hova??), bal kerekek már a füvön és nyomom a dudát, mint süket a csengőt. Erre nagy lendülettel visszarántotta, hogy attól féltem beszitál a vontatmány. Egy élmény volt reggel hatkor  :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8287 Dátum: 2014.04.02 22:13:38 »
De a helyközi "IFA" járat annál inkább ott repeszt 60-nal  :D
Sokkal biztonságosabbnak tartom a pályát.

Bár ma majdnem felkent egy kamion a szalagkorlátra, mert nem nézett körül, mielőtt kivágódott a belsőbe egy kisteher előzése miatt. Én kb a hátsó tengellyel voltam egyvonalban. Menekültem (de hova??), bal kerekek már a füvön és nyomom a dudát, mint süket a csengőt. Erre nagy lendülettel visszarántotta, hogy attól féltem beszitál a vontatmány. Egy élmény volt reggel hatkor  :D
Jobb mint a kávé, az elszínezi a fogakat :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8288 Dátum: 2014.04.02 23:10:20 »
Jobb mint a kávé, az elszínezi a fogakat :D
Ez meg a gatyádat  :lol:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8289 Dátum: 2014.04.02 23:17:52 »
Ez meg a gatyádat  :lol:
Azt mégis csak könnyebb és olcsóbb cserélni :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8290 Dátum: 2014.04.02 23:22:49 »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8291 Dátum: 2014.04.02 23:35:34 »
Azt mégis csak könnyebb és olcsóbb cserélni :D
Nekem a első sem gond ;)  :tt2:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8292 Dátum: 2014.04.03 00:00:03 »
Jah, te minden héten cseréled, mi? Aztán csak kilibbensz az ügyfélhez, és mikor kérdezi, hogy "tessék mondani hol a minta?" akkor csak egy mosolyt kap :)
Gabe 254.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8293 Dátum: 2014.04.03 08:36:12 »
Jah, te minden héten cseréled, mi? Aztán csak kilibbensz az ügyfélhez, és mikor kérdezi, hogy "tessék mondani hol a minta?" akkor csak egy mosolyt kap :)
Ja, mert van ünnepnapos, hétköznapi, tárgyalásra, NAV ellenőrzésre, csajozásra. Ott sorakoznak a pohárban, csak előkapom és hammm  [rohog]

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8294 Dátum: 2014.04.03 08:58:01 »
De a helyközi "IFA" járat annál inkább ott repeszt 60-nal  :D
Sokkal biztonságosabbnak tartom a pályát.

Bár ma majdnem felkent egy kamion a szalagkorlátra, mert nem nézett körül, mielőtt kivágódott a belsőbe egy kisteher előzése miatt. Én kb a hátsó tengellyel voltam egyvonalban. Menekültem (de hova??), bal kerekek már a füvön és nyomom a dudát, mint süket a csengőt. Erre nagy lendülettel visszarántotta, hogy attól féltem beszitál a vontatmány. Egy élmény volt reggel hatkor  :D
Bebafna, ha valaki Ny-Mo-n mé Ifát használna... Még nálunk sincs a cégnél ilyen csotrogány, ami igen nagy szó...  :lol:

Mondom, nem ismerem a konkrét út forgalmi viszonyait, de kétlem, hogy a felénk lévő összetételt (személy-teherautók) elérné, vagy akár csak megközelítené... Más kérdés, hogy péntek késő délután mennyire van időszakosan tele az útszakasz, simán lehet, hogy valóban, éppen akkor rossz, így tényleg jó ötlet az autópálya, még a matrica árán is.  :flowers:

Egyébként, igen, a pálya nagyságrendekkel biztonságosabb, még a nagyobb sebesség ellenére is, mert nincs szembejövő forgalom, nem kell rá figyelni, csak a mögöttünk közeledőre. Aztán ezt a szabályt borítják valamelyest az idióták, de hát, azok mindenhol vannak, lesznek. :whistling:

Visszatérve az eredeti kleingy által linkelt cikkhez, az a 3-4000Ft, amit a 10 napos matricáért elkérnek, pofátlan azokkal szemben, akik 1 útra veszik meg és bizony, pont letereli a forgalom nagy részét a főútra, hiszen, miért is venné meg az a 10 naposat, aki csak 1 alkalommal megy a szakaszon x km-t? Van, aki kifizeti, de aki nem teszi, az is érthető. Emiatt lenne sokkal jobb egy 4 napos matrica is...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i