Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1423649 alkalommal)

0 Felhasználó és 32 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8220 Dátum: 2014.02.15 16:24:56 »
Szerinted ha egy kereskedő azt mondja: x. áruja jobban fogy, az azt jelenti, hogy kevésbé?  ;)
Vagy ha gazdaságpolitikai összefüggésben nézzük, akkor az a jobb fogyasztás, amikor növekszik, vagy amikor csökken?
Szóval nem olyan egyértelmű ez.
De azért értem, mire gondolsz. ;)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8221 Dátum: 2014.02.15 16:26:50 »
Nem a benzin fogyott jobban, hanem a fogyasztas volt jobb. Az pedig csak egy iranyba tud jobb lenni.... lefele  :)
Neked igen. A benzinkutasnak meg nem.  :D
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8222 Dátum: 2014.02.15 18:23:31 »
Félreértések elkerülése végett: a fent nevezett tisztítási folyamat után az autóm KEVESEBBET fogyasztott üzemanyagból, tehát jobbá, kedvezőbbé változott a fogyasztása. Pongyola voltam, megkövezésemről intézkedem.
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8223 Dátum: 2014.02.16 01:28:17 »
Szerinted ha egy kereskedő azt mondja: x. áruja jobban fogy, az azt jelenti, hogy kevésbé?  ;)
Vagy ha gazdaságpolitikai összefüggésben nézzük, akkor az a jobb fogyasztás, amikor növekszik, vagy amikor csökken?
Szóval nem olyan egyértelmű ez.
De azért értem, mire gondolsz. ;)
Nem fogyasrol hanem fogyasztasrol volt szo.
Ami szerintem teljesen egyszertelmu, mert nem a sarki hentes parizer iranti keresleterol volt szo ebben a topikban, hanem KGabe autojanak a fogyasztasarol. Mutass itt (vagy barmely mas autos forumon) egy olyan embert, aki a pozitiv "jobb" jelzot hasznalja a magasabb fogyasztasra  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8224 Dátum: 2014.02.16 21:51:01 »
Szerintem a megfogalmazás nem egyértelmű. Ha azt írod: kevesebb, az igen. De a jobb attól függ, kinek a nézőpontjából. Aki fizeti az üzemanyagot, annak az a jobb, ha kevesebbet fogyaszt. A benzinkutasnak, meg akinek jól jön költségelszámolásnál a nagyobb fogyasztás, annak meg az a jobb, ha többet. Nyilván ez a csoport jóval kevesebb tagot számlál...
De mindig volt ott smiley, szóval nehogy véresen komolyan vedd az egészet! :sorcerer:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8225 Dátum: 2014.02.16 21:53:37 »
Félreértések elkerülése végett: a fent nevezett tisztítási folyamat után az autóm KEVESEBBET fogyasztott üzemanyagból, tehát jobbá, kedvezőbbé változott a fogyasztása. Pongyola voltam, megkövezésemről intézkedem.
már így is túl lett ragozva.  :flowers:
Amúgy meddig tartott ki a kisebb fogyasztás? Éreztél "visszamászást" egy idő múlva?
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8226 Dátum: 2014.02.17 02:11:56 »
Nem sokáig. Meg amúgy se mérvadó, mert alig van használatban a kocsi.
Gabe 254.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8227 Dátum: 2014.03.15 19:39:44 »
Na ma sikerült "rekordot" autóznom :) PErsze nem véletlen, direkt próbáltam úgy vezetni. Szal 240 km, 45 km pálya, 5.4 lityó lett. 2 személy, 16-17 fok, téligumi. Átlagseb 71 lett a comp-on. Amúgy országúton 80-90 óra szerint, pályán 110-120. Gyorsítások lightosan, gázpedált lehelve.
Egyébként ezt az utat korábban mindig 5.8 körül tettem meg, de kb 10km/h-val gyorsabban, mondjuk olyankor 75-76 körül voltak az átlagsebességek. kb 15 perccel értünk oda később most :)

barizo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8228 Dátum: 2014.03.24 21:43:00 »
Sziasztok!

Érdeklődnék, mint új Verso tulaj, hogy mennyire fogadható el
a 130kW-os 2.2 D-Cat -om fogyasztása.
Mióta nálam van ez 3 tankolást jelent. S gyakorlatilag 8.3 - 8.5 közötti értéket
ad vissza a fed comp, illetve a Spritmonitor is.
De ha utánaszámolok is ennyi :-(
Ezt mutatta mikor Győrből Pestre mentem is, illetve a környékbeli
javarészt városi, város-falu (~20km) távokon is.
Másik kérdés, miért "kummant" el cirka 10 liter üzemanyagot s számítógép?
Ezek a 44, 45 liter tankolások akkkor voltak esedékesek mikor a számítógép szerint már
csak 15-20 km volt hátra a megtehető táv.
Ha teli csurrantom is, a nullázás után is 560 km környékére írja a megtehetőt.
Nálatok, hasonló motorizáltságnál mit mutat a fogyasztás?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8229 Dátum: 2014.03.24 21:51:06 »
Az üzemanyagszint jelző pontatlansága a Te biztonságod érdekében van, nem rendellenes. Ahol van sárga jelzés a "szegénység" jelzőre, ott a fény felvillanásakor az utolsó 8-10 liter üzemanyagot jelenti, vagy kb 100km metételét. Ezek ilyenek, örülj neki, hogy nem pontos.

A fogyasztásodat megítélni nem lehet, elvégre az adaton kívül semmi egyebet nem írtál le, viszont, nagyon is sok mindentől függhet.  :surrender: Ha konkretizálos a körülményeket, az sokat segít.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

barizo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8230 Dátum: 2014.03.24 22:12:45 »
Az üzemanyagszint jelző pontatlansága a Te biztonságod érdekében van, nem rendellenes. Ahol van sárga jelzés a "szegénység" jelzőre, ott a fény felvillanásakor az utolsó 8-10 liter üzemanyagot jelenti, vagy kb 100km metételét. Ezek ilyenek, örülj neki, hogy nem pontos.

A fogyasztásodat megítélni nem lehet, elvégre az adaton kívül semmi egyebet nem írtál le, viszont, nagyon is sok mindentől függhet.  :surrender: Ha konkretizálos a körülményeket, az sokat segít.  ;)

Szia!

A pályás haladás ~130 körül, csak ritkán  lépve oda neki előzésekkor. De a fenti sebesség tempomattal beállítva. S kb +10 km/h-t csalt téli gumival a GPS szerint az óra.
Azaz csak kb 120 környéke...
2 személy+egy kis ikeás vásárlás. Semmi komolyabb terhelés. Oda-vissza, plussz az itthoni kerülgetés.
A többi tankolás pedig vegyesben, a megyeszékhelytől kb 20 km-re lakunk. Ez a bejárás+ a faluba , városba keringés.
Az utóbbi 2 tank ezzel ment el. kb.
Mindez kb 3 hét távlata, azóta birtoklom a tehénkét  :clap:
Nem nehéz a lábam, nem taposom ki a lelkét.
Bár a kötelező olaj+szürők (levegő,olaj,pollen,üzemanyag)ma történt meg. Ha ez változtat valamin...   :?:
A sárga lámpa persze már olynakor világít, amikor azt mondja, hogy már csak ca 15-25 km tudok vele elmenni.
De ekkor még kell legyen benne kb 10 liter gázolaj, amennyiben helytálló az 55 literes tank méret.
Elég óvatosak voltak a mérnökök  :1eye:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8231 Dátum: 2014.03.25 00:07:08 »
Szia!

A pályás haladás ~130 körül, csak ritkán  lépve oda neki előzésekkor. De a fenti sebesség tempomattal beállítva. S kb +10 km/h-t csalt téli gumival a GPS szerint az óra.
Azaz csak kb 120 környéke...
2 személy+egy kis ikeás vásárlás. Semmi komolyabb terhelés. Oda-vissza, plussz az itthoni kerülgetés.
A többi tankolás pedig vegyesben, a megyeszékhelytől kb 20 km-re lakunk. Ez a bejárás+ a faluba , városba keringés.
Az utóbbi 2 tank ezzel ment el. kb.

Erre a használatra a 8,3-8,5 soknak tűnik. Ilyen pályás tempomattal nekem 6 körül van, kiegészítve a mászkálásokkal sem több mint 6,3 (1,6 Valvematic). Értem én, hogy 40%-kal több lóerő, meg köbcenti, de mégiscsak dízel és hajtva sincsen.
Bár ha jól emlékszem,  az itteni D-CAT fogyasztások között sem volt sok alacsonyabb  :hmmmm:
Nem a kis fogyasztásáról híres ez a motor. Akkor már inkább tolnám neki, ha kevéssel úgy sem éri be  :D

Ja, a hátralevő km számot meg felejtsd el, nem kell nézni. Nálam ha kigyullad a kis sárga, lenullázom a B napi számlálót és tudom, hogy teljes biztonsággal elmegyek 120 km-t, ha kell. Bár eddig csak egyszer sikerült 57 litert beletölteni (csak azért, hogy 1000 felett legyen egy tank  :D ), általában jóval korábban tankolok.
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.25 00:10:47 írta Nagycitrom »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8232 Dátum: 2014.03.25 08:26:34 »
Voltam megint hosszú távon. Az eddigi legjobb autópályás menet 85 km/h-val, kamion mögött összességében 5,61 literes fogyit eredményezett.
Most GPS szerint 110-120-szal mentem oda-vissza, no kamion. 6.23 lett a vége. Ez egy ilyen, több mint háromszáz km-es oda-vissza út esetében egy ezrest jelent.
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.25 08:29:25 írta kleingy »
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8233 Dátum: 2014.03.25 08:29:05 »
A D-CAT COV-ra visszatérve itt vannak a Sprites átlagok.
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8234 Dátum: 2014.03.25 16:39:23 »
Voltam megint hosszú távon. Az eddigi legjobb autópályás menet 85 km/h-val, kamion mögött összességében 5,61 literes fogyit eredményezett.
Most GPS szerint 110-120-szal mentem oda-vissza, no kamion. 6.23 lett a vége. Ez egy ilyen, több mint háromszáz km-es oda-vissza út esetében egy ezrest jelent.
Na vattafák, nekem úgy lazán 6,6 szokott lenni függetlenül attól hogy mennyi a csomag és hogy végig klímázom e a dolgot.
Fix 130-al meg fix 6,9.
Igaz van köztünk vagy 50kg súlykülönbség, két méret gumi, meg általában telt házzal közlekedem.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer