Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1423881 alkalommal)

0 Felhasználó és 53 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7995 Dátum: 2013.05.15 08:59:19 »
bepi corija már vvti.
bepi meg vidéki,asse tudja mi a dugó!;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7996 Dátum: 2013.05.15 09:03:00 »
Az hogy van, hogy hosszú távon ha mentek, valaki alatt többet fogyaszt az autó, más alatt meg kevesebbet? Ha az adott útszakasz ua. akkor mivel lehet "játszani" a fogyasztás tekintetében? Gondolom mindketten felkapcsoltok 5.-be, a gumik fel vannak fújva egyformán...
Hogy lehet különbség? A gázt egyformán nyomja mindenki hosszú távon ha a sebesség is ua.  :?:
Több összetevős a kérdés.
Én akarva-akaratlan is figyelem, mit-hogyan csinál a feleségem vezetés közben.
Gyakori hibái (nem csak neki):
1. Amikor látja, hogy előtte 150-200m-re piros a jelzőlámpa még nyomja a gázt, ahelyett, hogy motorfékkel lassítana, vagy üresben gurulna. Gurulni nem is szokott, csak motorfékezni, de azt nem tudja megsaccolni, hogy mikortól érdemes elvennie a gázról a lábát.
2. Ha több autó mögött várakozik a körforgalomba behajtásra, elindul-megáll-elindul-megál... Ez farkas hiba!
3. Hullámozva nyomja a gázpedált, nem figyeli a pillanatnyi fogyasztást. Ez ahhoz lenne fontos, hogy a kiválasztott sebességet a lehető legkisebb gázpedálállással tartani tudja
4. Kicsivel nagyobb követési távolság tartásával mind városban, mind országúton egyenletesebb haladással tudna igazodni az előtte bénázókhoz.

Ezek apróságoknak tűnnek, de összeadva simán kiadnak közel 1 liternyi többletet, az átlagot figyelembe véve.  :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7997 Dátum: 2013.05.15 09:03:21 »
bepi corija már vvti.
bepi meg vidéki,asse tudja mi a dugó!;)
Mindkét megállapításod igaz!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7998 Dátum: 2013.05.15 09:05:44 »
és ez?
bepi nagyon vidéki!:-):-):-)
jó fogyasztásadatokat tud produkálni! :-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re: Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7999 Dátum: 2013.05.15 09:13:56 »
Nem értem, miért hitetlenkedsz.  :wacko:
Azért, mert Te erre nem vagy képes, vagy nem érdekel ennyire az alacsony fogyasztás, az nem azt jelenti, hogy más ne tudná elérni.
Nem hitetlenkedem, én is csináltam már 6,1 és 6,2-es fogyikat, amikor pályán 100-110-el mentem, közúton meg 60-100-zal.
Csak valljuk be, valaki megkér hogy vigyük el A-ból B-be és megkérdezi mennyit iszik a kocsi, kifizeti a benyát, nem azt fogjuk mondani hogy 6 lityó, hanem hogy 7 (mert akkor hirtelen hozza a fél családot meg néhány csomagot, aztán elviteti magát egy hegyi faluba, stb ...) :D
Persze ha valaki nem akarja hogy elvigyük csak megkérdezi hogy mennyit fogyaszt, azt fogjuk mondani hogy "elmegyek én ezzel 6 literrel is".
Persze van olyan eset is, mint haver a suzukival, hogy ha benzin összedobás van, akkor megmondja hogy ő 5 literrel számol a többlet az a saját zsebére megy, mert szereti néha elforgatni a motort.
Hasonló, amikor valaki azzal henceg, hogy X százezer Ft-os valamilye van, aztán kiderül hogy használtan/bontottan vette töredék áron  :hug:
Don Prego autója azért eszik többet mint az enyém, mert ő pesti dugókban járkál, én meg elővárosban, kevés dugóval. Ugyanaz az autó és motor.
Meg pályán teltházzal, meg én 100kg vagyok te meg 40 :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8000 Dátum: 2013.05.15 09:16:36 »
vasággyal 40:-):-):-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8001 Dátum: 2013.05.15 09:17:04 »
2. Ha több autó mögött várakozik a körforgalomba behajtásra, elindul-megáll-elindul-megál... Ez farkas hiba!
Ezt hogy tudod kivédeni? Valakinek sikerül behajtani a körforgalomba, akkor normális hogy egy autónyit előrébb megy az egész sor.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8002 Dátum: 2013.05.15 09:20:22 »
Bepi példáját nem értem, ott ugyan az az autó! Mi lehet a különbség hosszú távon autózáskor?

Vagy a "Hosszú távon" nem = hosszú úton pl. országút?
A hosszú táv és a hosszú út legyen tök ugyanaz. Nem a nyelvtanon van itt a hangsúly, hanem a részleteken.  :flowers:
Békéscsaba-Balaton (Szentbékkálla)-Békéscsaba távon országúton (kivéve a 2x3-4km-es M5 pályát, amikor az 54-től átértünk az 52-esre) ÉS helyben jártálással 889km-re vetített átlagfogyasztás (fele klímával, 100-120km/h utazóval, amiből odafelé inkább 100, visszafelé inkább 120 volt a jellemző) számítva 6,14l/100km lett, úgy, hogy közben 67km/h átlagsebességet futottunk (természetesen településeken kínosan btartva a szabálysértési bírság limit alatti sebességet = 65km/h óra szerint). Mindez mégegyszer országúton(!), településeken át(!) és a jellemző 60-70km/h-s Szentbékkálla-Veszprém-Szentbékkálla konvojozással együtt.
Jelzem, visszafelé úton bár nem klímáztunk, részben esőben jöttünk, és bizony sietősen. Az előzések jellemzően 4.-be visszadobva dinamikusan történt.
Mindezek ellenére, amikor nem kellett előzni, akkor beálltam a saját tempómra és figyelve a pillanatnyi fogyasztás adatot, a lehető legkevesebb gázadással haladtunk. Bárki számára, aki még nem tapasztalta ennek előnyét hajlandó lennék bármikor ezt megmutatni, hogyan működik.
Az egy téves gondolkozás, hogy az alacsony fogyasztáshoz lassan kell menni. Nem igaz. Már az is elég, ha előrelátóan és tudatosan teszi a sofőr a dolgát.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8003 Dátum: 2013.05.15 09:23:28 »
és ez?
bepi nagyon vidéki!:-):-):-)
jó fogyasztásadatokat tud produkálni! :-)
Hát, ha az elsővel arra akarsz célozni, hogy paraszt vagyok...  :devil: :lol: (ám legyen...)
A második is igaz.  :innocent:

Nyilván sokat számítanak a körülmények, és nyilván asszony sem kocsikázna dugóban és autópályán 7 literből el.  ::) :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8004 Dátum: 2013.05.15 09:35:24 »
Ezt hogy tudod kivédeni? Valakinek sikerül behajtani a körforgalomba, akkor normális hogy egy autónyit előrébb megy az egész sor.
Szögezzük le, hogy nem BP-i dugókról beszélünk, ott nyilván ez kevésbé megoldható probléma (gyalog-kerékpár-BKV lehet esetleg).
Úgy kell elképzelni, hogy Gyulán a belvárosban van egy igen nagy forgalmú körforgalom, amin minden ágán (4db) gyalogos átkelőhely is van. Körforgalomhoz érsz a reggeli "csúcsban", ez kb 10db autót jelent előtted. Logikus, hogy megállsz először.
A kérdés innen az, hogy
1. Amikor megindul előtted a sor és egy autóval előrébb újra megáll, akkor "lánc" módjára Te is megindulsz, majd megállsz-e, vagy
2. ... mivel valószínűsíthető, hogy a körforgalomig többször meg fog előtted állni a sor ÉS minden bizonnyal - hely hiányában - senki nem fog eléd bevágni, lassan indulsz, lassan gurulsz (akár 1-esben alapjárat közelében) és esetleg nem kell megállnod az előtted lévő következő elindulásáig?

Ennek alapja az, hogy az autó mindig az elinduláskor fogyaszt a legtöbbet. Ha csak ezt el tudod kerülni, akkor rendszeresítve ezt a húzást, már megtakarítasz tényleg feleslegesen elégetett benzint anélkül, hogy bárkit feltartanál, kevésbé haladnál, stb...
Lehet, hogy ezek alkalmazásával legalább közvetlen a gyalogátkelőnél a lelépő gyalogosok miatt így is meg kell állnod még egyszer, de nem mindegy, hogy addig hányszor indulsz újra.
Mégegyszer, pesti dugóban nem tudom, hogy ez mennyire alkalmazható, hiszen, ha rést hagysz az előtted halaó mögött, akkor 10-ből 8-szor biztos be akar valaki szúrni eléd...  :wacko: Ebben azért jellemzően a mi környékünkön könnyebb a szitu.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re: Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8005 Dátum: 2013.05.15 09:37:59 »
Nem hitetlenkedem, én is csináltam már 6,1 és 6,2-es fogyikat, amikor pályán 100-110-el mentem, közúton meg 60-100-zal.
Csak valljuk be, valaki megkér hogy vigyük el A-ból B-be és megkérdezi mennyit iszik a kocsi, kifizeti a benyát, nem azt fogjuk mondani hogy 6 lityó, hanem hogy 7 (mert akkor hirtelen hozza a fél családot meg néhány csomagot, aztán elviteti magát egy hegyi faluba, stb ...) :D
Persze ha valaki nem akarja hogy elvigyük csak megkérdezi hogy mennyit fogyaszt, azt fogjuk mondani hogy "elmegyek én ezzel 6 literrel is".
Ebben többnyire már egyet értek.  :yes:
Annyival helyesbítem a dolgot a saját nézőpontom szerint, hogy, ha a feleségem útját kell a céggel elszámoltatni, akkor simán 7 literrel teszem azt, ha a sajátomat kéne, akkor 6-tal is elég lenne (nem olyan jelenleg a munkaköröm, hogy erre szükség legyen). A kettő eset közül egyiben sem kell hazudnunk.  :surrender:

Annyit még a témához, hogy az autó gyári átlagfogyasztása 7,6 liter/100km, szóval, Juci 7 litere is nagyon jó, hogy ezen belül marad. De lehet ennél még 1 literrel is sebességcsökkentés nélkül kevesebbet etetni az autóval. Szerintem ez nem fillérb*szogatás, hiszen, cska a felesleges üzemanyagégetést mellőzöm, sem a tempómat nem csökkentem, sem másokat nem tartok fel, sőt, én többet előzöm, mint ahányan engem.
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.15 09:41:14 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8006 Dátum: 2013.05.15 09:39:59 »
Hát, ha az elsővel arra akarsz célozni, hogy paraszt vagyok...  :devil: :lol: (ám legyen...)
A második is igaz.  :innocent:

Nyilván sokat számítanak a körülmények, és nyilván asszony sem kocsikázna dugóban és autópályán 7 literből el.  ::) :surrender:
:-):-):-):-)
dehogy is,csak pojénkodtam!:-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8007 Dátum: 2013.05.20 22:22:07 »
A fogyasztáscsökkentés rendkívül egyszerű dolog. Az az egyet kell szem előtt tartani, hogy az autó a lehetőségekhez képest a legmagasabb fokozatban a leglassabban haladjon - úgy értve, hogy még tudjon gyorsulni az autó, ha szükség van rá, tehát mondjuk 1000-1200 alá ne essen a fordulat. (Természetesen minél nagyobb ccm-jű motorról beszélünk, annál alacsonyabb ez a fordulatszám.
Ebből következően a legfontosabb dolog, hogy az 1-es fokozatban megtett távot csökkentsük a minimumra - épp emiatt volt jó bepi példája: araszolásnál én mindig lassabban megyek mint az előttem haladó, épp azért, hogy maradjon egy kis "puffer". Persze nem kereszteződéshez érve. A következő legfontosabb dolog pedig, hogy a forgalom tempójának hullámzását csillapítsuk amennyire lehet, azaz nézzünk és gondolkodjunk előre több autóval. Ha ezt a két dolgot megfogadod, akkor már biztos, hogy legalább az adott úttípusra érvényes gyári értékeket hozni tudod.
music     

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8008 Dátum: 2013.05.21 19:56:13 »
A fogyasztáscsökkentés rendkívül egyszerű dolog. Az az egyet kell szem előtt tartani, hogy az autó a lehetőségekhez képest a legmagasabb fokozatban a leglassabban haladjon - úgy értve, hogy még tudjon gyorsulni az autó, ha szükség van rá, tehát mondjuk 1000-1200 alá ne essen a fordulat. (Természetesen minél nagyobb ccm-jű motorról beszélünk, annál alacsonyabb ez a fordulatszám.
Ebből következően a legfontosabb dolog, hogy az 1-es fokozatban megtett távot csökkentsük a minimumra - épp emiatt volt jó bepi példája: araszolásnál én mindig lassabban megyek mint az előttem haladó, épp azért, hogy maradjon egy kis "puffer". Persze nem kereszteződéshez érve. A következő legfontosabb dolog pedig, hogy a forgalom tempójának hullámzását csillapítsuk amennyire lehet, azaz nézzünk és gondolkodjunk előre több autóval. Ha ezt a két dolgot megfogadod, akkor már biztos, hogy legalább az adott úttípusra érvényes gyári értékeket hozni tudod.
Én egyszer olvastam hogy a 4 dik sebességi fokozatot is el lehet felejteni mert nincs értelem. Ha gyorsulni akarsz akkor ott a 3. ha meg haladni fogyi csökkentve akkor meg ott az 5
Ehez mit szóltok?? van benne valami??

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #8009 Dátum: 2013.05.21 20:28:07 »
Ha 3-ban addig kihúzattad, hogy lehet 5-et kapcsolni, akkor tovább pörgetted a szükségesnél. Kell az a 4., ha fogyira gyúrsz.