Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1424858 alkalommal)

0 Felhasználó és 55 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7980 Dátum: 2013.05.14 10:59:33 »
persze.
a telót is.
Telcsis tocsikban nem egyszerűbb folytatni?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7981 Dátum: 2013.05.14 11:12:12 »
persze.
a telót is.
Akkor dobd ki a kukába  :D. Csak szólj hogy melyikbe  :devil:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7982 Dátum: 2013.05.14 12:45:54 »
toYok az avatarra,eddig is kibírtam nélküle.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7983 Dátum: 2013.05.14 14:58:12 »
Srácok, és kinek mennyit fogyaszt a tapírtokja? :O
Gabe 254.

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7984 Dátum: 2013.05.14 15:03:34 »
Látszik az avatarján, hogy békalámpás, tehát 4EFE.  ;)
Ha mán ne haragudjál meg tezsvirem, de ebből a tapatalkos képről az látszik, hogy szürke valami. :D
Csak kíváncsi voltam mennyit eszik a régebbi motor, de kiderült, hogy nehéz a lába ezért ennyi. ^-^

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7985 Dátum: 2013.05.14 15:07:30 »
Ha mán ne haragudjál meg tezsvirem, de ebből a tapatalkos képről az látszik, hogy szürke valami. :D
Csak kíváncsi voltam mennyit eszik a régebbi motor, de kiderült, hogy nehéz a lába ezért ennyi. ^-^
Hidd el, sok embernek közvetlen közelről is csak egy szürke valami :D
Nem a lábam lesz nehéz, hanem a 185ös uniroyal gumik F fogyasztási kategóriásak :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Re: Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7986 Dátum: 2013.05.14 17:40:21 »
Hidd el, sok embernek közvetlen közelről is csak egy szürke valami :D
Nem a lábam lesz nehéz, hanem a 185ös uniroyal gumik F fogyasztási kategóriásak :D
Na igen, a lényeg, hogy bele lehet ülni.
Kíváncsi lennék mennyi különmbseg van az egyes betűk közt benzinben kifejezve. Én most téli gumival fogom vegigtolni az évet, télire meg fel az új telit. Nyárra meg új 185-ös gumik majd, meglátjuk mennyit eszik majd akkor. ;D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re: Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7987 Dátum: 2013.05.14 18:28:05 »
Na igen, a lényeg, hogy bele lehet ülni.
Kíváncsi lennék mennyi különmbseg van az egyes betűk közt benzinben kifejezve. Én most téli gumival fogom vegigtolni az évet, télire meg fel az új telit. Nyárra meg új 185-ös gumik majd, meglátjuk mennyit eszik majd akkor. ;D
Nekem a nyári Vredestein T-trac és F-es. A télihez képest észrevehetően, cca 2-3 decivel többet fogyaszt.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re: Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7988 Dátum: 2013.05.14 19:47:31 »
Nekem a nyári Vredestein T-trac és F-es. A télihez képest észrevehetően, cca 2-3 decivel többet fogyaszt.
Ezzel a fogyasztással is úgy vagyok hogy jönnek itt az ötössel kezdődő számok, aztán valahogy az éves átlag mindannyiunknak 6,5-7 körülire alakul.
A 2 literes motorok is elmennek 6 lityóval, de a gazdáik mégis inkább 10-zel számolnak  :hug:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re: Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7989 Dátum: 2013.05.14 20:24:58 »
Ezzel a fogyasztással is úgy vagyok hogy jönnek itt az ötössel kezdődő számok, aztán valahogy az éves átlag mindannyiunknak 6,5-7 körülire alakul.
A 2 literes motorok is elmennek 6 lityóval, de a gazdáik mégis inkább 10-zel számolnak  :hug:
Ezt  miért mondod? :hmmmm: Nekem télen! 5,0-5,1-et ivott, most meg 5,3 l-t , na jó ez sem gond :szemez:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re: Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7990 Dátum: 2013.05.15 08:12:16 »
Ezzel a fogyasztással is úgy vagyok hogy jönnek itt az ötössel kezdődő számok, aztán valahogy az éves átlag mindannyiunknak 6,5-7 körülire alakul.
Nem értem, miért hitetlenkedsz.  :wacko:
Azért, mert Te erre nem vagy képes, vagy nem érdekel ennyire az alacsony fogyasztás, az nem azt jelenti, hogy más ne tudná elérni.
Amiről Te beszélsz, az két teljesen különböző dolog! Kit érdekel az éves fogyasztás? A lényeg azon van, hogy egy-egy tanknyi üzemanyagra számítva ki-mit tud kihozni az autóból (és saját tehetségéből). Az éves fogyasztási adat, sőt, az autó élethossznyi fogyasztási adata is több lesz 1 tanknyinál.
Nálam pl. benne van a Sprites adatban, hogy 90%-ban az asszony vezeti az autót. De, amikor én ülök a volánnál, akkor az Ő 6,8-7,0 literes átlaga helyett könnyedén hozok 6,0 körülit. Hosszú távon. Ennyi a különbség köztünk és a vezetési stílusunk között, habár én sem haladok az autóval lassabban.

Ha azt nézzük, hogy egy teljesen átlagos sofőr, mint pl. a feleségem alatt milyen átlagos fogyasztással lehet számítani, akkor azt mondom, hogy igen, 7 liter körüli. Eszembe nem jutna azt mondani, hogy 6 liter, hiszen, ez csak alattam ennyi.
Ez azért van így, mert én jóval rutinosabb sofőr vagyok nála, és alapból jobban érdekel az üzemanyagtakarékos vezetés.

Szóval, ha a saját lelkiismeretedet akarod nyugtatni, akkor nyugodtan gondolhatod úgy, ahogy leírtad, csak az túl egyoldalú, így részben saját magadat vezeted félre.  :flowers: :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7991 Dátum: 2013.05.15 08:40:49 »
Az hogy van, hogy hosszú távon ha mentek, valaki alatt többet fogyaszt az autó, más alatt meg kevesebbet? Ha az adott útszakasz ua. akkor mivel lehet "játszani" a fogyasztás tekintetében? Gondolom mindketten felkapcsoltok 5.-be, a gumik fel vannak fújva egyformán...
Hogy lehet különbség? A gázt egyformán nyomja mindenki hosszú távon ha a sebesség is ua.  :?:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7992 Dátum: 2013.05.15 08:45:31 »
Időjárás (eső, szél miatt durván megnőhet a fogyi), tempó tartása vagy hullámzó vezetés, gumik nem egyformára vannak fújva (gyári vagy túlfújt hypermiler), olaj különbségek, GPS vagy autó szerinti sebesség. Így hirtelen ezek ugrottak be mint különbségek. Na és persze a forgalom. Don Prego autója azért eszik többet mint az enyém, mert ő pesti dugókban járkál, én meg elővárosban, kevés dugóval. Ugyanaz az autó és motor.
         

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7993 Dátum: 2013.05.15 08:55:06 »
nemis tudtam,h osztoztok a kocsin.
melyik nap kinél van a vas?;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7994 Dátum: 2013.05.15 08:57:24 »
Időjárás (eső, szél miatt durván megnőhet a fogyi), tempó tartása vagy hullámzó vezetés, gumik nem egyformára vannak fújva (gyári vagy túlfújt hypermiler), olaj különbségek, GPS vagy autó szerinti sebesség. Így hirtelen ezek ugrottak be mint különbségek. Na és persze a forgalom. Don Prego autója azért eszik többet mint az enyém, mert ő pesti dugókban járkál, én meg elővárosban, kevés dugóval. Ugyanaz az autó és motor.

Bepi példáját nem értem, ott ugyan az az autó! Mi lehet a különbség hosszú távon autózáskor?


Nálam pl. benne van a Sprites adatban, hogy 90%-ban az asszony vezeti az autót. De, amikor én ülök a volánnál, akkor az Ő 6,8-7,0 literes átlaga helyett könnyedén hozok 6,0 körülit. Hosszú távon. Ennyi a különbség köztünk és a vezetési stílusunk között, habár én sem haladok az autóval lassabban.

Vagy a "Hosszú távon" nem = hosszú úton pl. országút?
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.15 09:01:33 írta Soma01 »