Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1423987 alkalommal)

0 Felhasználó és 56 vendég van a témában

kepi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7740 Dátum: 2013.01.15 08:29:47 »
378km, csak Budapesten, nagyrészt belvárosban erős forgalomban, olykor dugóban: 8,8 L / 100km-es fogyasztás jött ki. :P

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7741 Dátum: 2013.01.15 08:57:26 »
378km, csak Budapesten, nagyrészt belvárosban erős forgalomban, olykor dugóban: 8,8 L / 100km-es fogyasztás jött ki. :P
Igen, nekem is ennyi szokott kijönni. Ilyenkor hördülnek fel a nagyköbcentis tulajok, hogy ennyit eszik az övéék is, csak abban van erő is :D
Csak azt felejtik ki hogy mi éves átlagra 7-et számolunk, ők meg 12-15öt :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

montoya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 203
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7742 Dátum: 2013.01.15 10:05:41 »
Igen, nekem is ennyi szokott kijönni. Ilyenkor hördülnek fel a nagyköbcentis tulajok, hogy ennyit eszik az övéék is, csak abban van erő is :D
Csak azt felejtik ki hogy mi éves átlagra 7-et számolunk, ők meg 12-15öt :D

Azert ne tulozzunk. Vegyesben 9, varosban mondjuk 11 az IS fogyasztasa. De az elmeny...  :devil:
Van:
IS200 Executive
Carina Coupe 1.6 DX
Mazda 323 BF turbo 4x4
Datsun "Elnöki" Gloria Hardtop
Volt:
Corolla E11 1.6 vvti
Carina Coupe 1.8 XE

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7743 Dátum: 2013.01.15 10:30:20 »
Azert ne tulozzunk. Vegyesben 9, varosban mondjuk 11 az IS fogyasztasa. De az elmeny...  :devil:
Hát ilyen a szakma, van az a réteg, aki hajlandó kifizetni a élmény felárat, teljesen egyetértek.  :hug:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7744 Dátum: 2013.01.15 12:12:45 »
Igen, nekem is ennyi szokott kijönni. Ilyenkor hördülnek fel a nagyköbcentis tulajok, hogy ennyit eszik az övéék is, csak abban van erő is :D
Csak azt felejtik ki hogy mi éves átlagra 7-et számolunk, ők meg 12-15öt :D
Nem, ezt sosem állítottam. Én mindig csak annyit mondtam, hogy nekem az Ave 2,0 D4 motorral sosem fogyasztott 9 liternél többet százon. De nem is ácsorogtam dugókban, és nem ezzel jártam vécére.
A malacorrúval 8,2 volt a rekordom, az is dugómentes volt, de télen városban zömmel 4-5 km-es utakkal. Hosszabb utakkal rögtön egy fél literrel kevesebb.
music     

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7745 Dátum: 2013.01.15 12:25:28 »
Nekem a mostani időjárásban (0°C környéke) 600km átlagfogyija 5,2. Ennek bő 80%-a Budapestre ingázás (Dunaharaszti-Blaha, 25km kb), a többi vidékre menetel, autópályák mellőzésével.

D-4D :wub:

montoya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 203
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7746 Dátum: 2013.01.15 14:12:28 »
Nekem a mostani időjárásban (0°C környéke) 600km átlagfogyija 5,2. Ennek bő 80%-a Budapestre ingázás (Dunaharaszti-Blaha, 25km kb), a többi vidékre menetel, autópályák mellőzésével.

D-4D :wub:

 Jah, de mi negyen (DonPrego, music, Bepi es en) nem pufogunk ki annyi szart, mint Te.  ;)
Van:
IS200 Executive
Carina Coupe 1.6 DX
Mazda 323 BF turbo 4x4
Datsun "Elnöki" Gloria Hardtop
Volt:
Corolla E11 1.6 vvti
Carina Coupe 1.8 XE

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7747 Dátum: 2013.01.15 14:22:12 »
De az északi sarkot ti olvasztjátok.... :tt2: :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7748 Dátum: 2013.01.15 14:35:38 »
Jah, de mi negyen (DonPrego, music, Bepi es en) nem pufogunk ki annyi szart, mint Te.  ;)
Dehogynem: Emelkedőn, min. két 100kg embör, 1.3-as motor ... csodák nincsenek, padlózni kell és még így is félő hogy visszagurul :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7749 Dátum: 2013.01.15 14:51:24 »
Jah, de mi negyen (DonPrego, music, Bepi es en) nem pufogunk ki annyi szart, mint Te.  ;)
:lol: :lol: :lol: :lol:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7750 Dátum: 2013.01.15 14:55:03 »
Nem, ezt sosem állítottam. Én mindig csak annyit mondtam, hogy nekem az Ave 2,0 D4 motorral sosem fogyasztott 9 liternél többet százon. De nem is ácsorogtam dugókban, és nem ezzel jártam vécére.
A malacorrúval 8,2 volt a rekordom, az is dugómentes volt, de télen városban zömmel 4-5 km-es utakkal. Hosszabb utakkal rögtön egy fél literrel kevesebb.
de te nem számítasz :D nálam 9.3 csak budapesten, majdnem mindig 3 vagy 4 fővel, a mostani hidegekben, általában pár km-es szakaszokon.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7751 Dátum: 2013.01.15 15:01:40 »
Dehogynem: Emelkedőn, min. két 100kg embör, 1.3-as motor ... csodák nincsenek, padlózni kell és még így is félő hogy visszagurul :D

Szerintem montoya troll barátunk a mikro részecskékre utalt. Majd felragasztok a kipuff fölé egy olyan matricát mint a cigisdobozokon... :lol:
Amúgy grammra biztos, hogy többet hány ki egy benzinmotor. Már csak a felhasznált üzemanyag miatt is. De ugye D-4D-ben, a turbó miatt komoly légfelesleggel dolgozunk, addig egy szívó benzines sokszor túldúsul, és elégetlen üzemanyag is kikerül belőle... :innocent:

montoya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 203
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7752 Dátum: 2013.01.15 21:42:02 »
Szerintem montoya troll barátunk a mikro részecskékre utalt. Majd felragasztok a kipuff fölé egy olyan matricát mint a cigisdobozokon... :lol:
Amúgy grammra biztos, hogy többet hány ki egy benzinmotor. Már csak a felhasznált üzemanyag miatt is. De ugye D-4D-ben, a turbó miatt komoly légfelesleggel dolgozunk, addig egy szívó benzines sokszor túldúsul, és elégetlen üzemanyag is kikerül belőle... :innocent:

Sose vót troll!  :lol:(Na jó, ezen már elröhögtem magam...)
Szóval gyakorlatilag minden szilárdra utaltam a kipufogógázban. Persze, a benzinesből is jönnek nitrogén-oxidok, de azok azért a kanyarban nincsenek a jó kis mikrorészecskék mögött károsságban.
Az már csak hab a tortán, hogy a budapesti szmogriadók oka a szállópor-koncentráció szokott lenni. No ez az, amihez egy benzines maximum fékporral járul hozzá normális esetben. Szóval a budapesti levegőnek még az IS-sel is jobbat teszek, mint ha BKV-ra ülök. :D
Van:
IS200 Executive
Carina Coupe 1.6 DX
Mazda 323 BF turbo 4x4
Datsun "Elnöki" Gloria Hardtop
Volt:
Corolla E11 1.6 vvti
Carina Coupe 1.8 XE

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7753 Dátum: 2013.01.16 14:09:35 »
Sose vót troll!  :lol:(Na jó, ezen már elröhögtem magam...)
Szóval gyakorlatilag minden szilárdra utaltam a kipufogógázban. Persze, a benzinesből is jönnek nitrogén-oxidok, de azok azért a kanyarban nincsenek a jó kis mikrorészecskék mögött károsságban.
Az már csak hab a tortán, hogy a budapesti szmogriadók oka a szállópor-koncentráció szokott lenni. No ez az, amihez egy benzines maximum fékporral járul hozzá normális esetben. Szóval a budapesti levegőnek még az IS-sel is jobbat teszek, mint ha BKV-ra ülök. :D
Szerintem montoya troll barátunk a mikro részecskékre utalt. Majd felragasztok a kipuff fölé egy olyan matricát mint a cigisdobozokon... :lol:
Amúgy grammra biztos, hogy többet hány ki egy benzinmotor. Már csak a felhasznált üzemanyag miatt is. De ugye D-4D-ben, a turbó miatt komoly légfelesleggel dolgozunk, addig egy szívó benzines sokszor túldúsul, és elégetlen üzemanyag is kikerül belőle... :innocent:

Tisztázzuk a dolgokat:
A benzines több CO2-t, CO-t és szénhidrogént (utóbbi rákkeltő) bocsát ki, míg a dízel leglaább egy nagyságrenddel több rákkeltő és üvegházhatású nitrogénoxidot, illetve természetesen a szintén rákkeltő PM10 (szálló por) is a dízelmotorokból származik (meg más, nem autókhoz köthető forrásból is).
Corolla 1,4 VVT-i 2005

montoya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 203
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7754 Dátum: 2013.01.16 14:25:44 »
szénhidrogént (utóbbi rákkeltő) bocsát ki

Azert ha mar a tisztazasnal tartunk, ez az allitas ebben a formaban kicsit eros. Vannak rakkelto hatasu szenhidrogenek, pufognak is a benzinesek ilyet, de ha a pl. metan rakkelto lenne, akkor mar reg elpusztult volna az osszes tehen a sajat fingjatol. :D
Van:
IS200 Executive
Carina Coupe 1.6 DX
Mazda 323 BF turbo 4x4
Datsun "Elnöki" Gloria Hardtop
Volt:
Corolla E11 1.6 vvti
Carina Coupe 1.8 XE