Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1426481 alkalommal)

0 Felhasználó és 52 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7680 Dátum: 2012.12.19 16:24:34 »
Bepi barátunk be sem ülne egy gokartba, mert:Szóval úgysem fogja elhinni mit mondasz. Én már gokartoztam, nekem az is élmény volt  :D .
Mondika, elfelejtetted kiragadni a mondandóm lényegét: Swift 1,0 az, amire így reagáltam... ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7681 Dátum: 2012.12.19 18:27:02 »
Bepi barátunk be sem ülne egy gokartba, mert:Szóval úgysem fogja elhinni mit mondasz. Én már gokartoztam, nekem az is élmény volt  :D .
Ne kövezetek meg de szerintem is jó a swift :D
 :whistling:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7682 Dátum: 2012.12.19 18:37:33 »
Ne kövezetek meg de szerintem is jó a swift :D
 :whistling:
Jó hát! Van kettő régi ezres unokatesóimnak és nagyon bevált nekik. Egyszer segített nekik öcsém szerelőhöz vinni az autót (első fékbetét és olajcsere) és én lepődtem meg a legjobban amikor a 200+ lóerős BMW után azt mondta, hogy egész jól megy ahhoz képest, hogy 1000 ccm, ő is meglepődött. Divat lenézni a Suzukit pedig én becsülöm megbízhatóságát meg fürgeségét. Apósom szokta mondani, hogy mindig elfelejtik az emberek, hogy a legnagyobb különbség nem autó és autó közt van, hanem az autó és gyaloglás (vagy igény szerint BKV, vonat stb.) között!  :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7683 Dátum: 2012.12.19 19:08:39 »
Divat lenézni a Suzukit
Ehhez csak annyit tudok mondani: kis pénz kis autó és ha kényelmesen elférnék a vezetőülésben széltében kényelmesen, én sem corollát vettem volna.  :flowers:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7684 Dátum: 2012.12.19 19:11:55 »
Jó hát! Van kettő régi ezres unokatesóimnak és nagyon bevált nekik. Egyszer segített nekik öcsém szerelőhöz vinni az autót (első fékbetét és olajcsere) és én lepődtem meg a legjobban amikor a 200+ lóerős BMW után azt mondta, hogy egész jól megy ahhoz képest, hogy 1000 ccm, ő is meglepődött. Divat lenézni a Suzukit pedig én becsülöm megbízhatóságát meg fürgeségét. Apósom szokta mondani, hogy mindig elfelejtik az emberek, hogy a legnagyobb különbség nem autó és autó közt van, hanem az autó és gyaloglás (vagy igény szerint BKV, vonat stb.) között!  :D
Az ütközésről pedig annyit hogy BMW ben is haltak már meg és swiftben is.
Sokszor a baleset "típusa " határozza meg a túlélés esélyét. 

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7685 Dátum: 2012.12.19 19:13:26 »
Nálam nem divat, hanem tapasztalat, 3db 1,3 16v Swiftet használtam. Azon kívül, hogy egy túlmotorizált halálketrec, nincs vele bajom. Csak ne legyen kanyar, ellenben jó hosszú egyenes...

(se megfelelő futómű, se fék, se merevség a kasztniban, a kormánya indirekt, a rugóútja nevetségesen rövid, légzsákok szinte hatástalanok, ellenben tényleg rengeteget kibírnak, ha elkerülik vele a balesetet. Ja, a váltója is jó...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7686 Dátum: 2012.12.19 19:14:24 »
Az ütközésről pedig annyit hogy BMW ben is haltak már meg és swiftben is.
Sokszor a baleset "típusa " határozza meg a túlélés esélyét.
No, azért az arány nagyon nem mindegy ám!!!  :nono:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7687 Dátum: 2012.12.19 19:14:32 »
Az ütközésről pedig annyit hogy BMW ben is haltak már meg és swiftben is.
Sokszor a baleset "típusa " határozza meg a túlélés esélyét.
Hát igen: ha a román kamionsofőr elalszik, akkor nincs esélyed ...
Amúgy meg másik megfigyelésem, hogy sokan, akik szidják a swift töréstesztjét, alig várják hogy nyár legyen és motorra ülhessenek :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7688 Dátum: 2012.12.19 19:17:06 »
(se megfelelő futómű, se fék, se merevség a kasztniban, a kormánya indirekt, a rugóútja nevetségesen rövid, légzsákok szinte hatástalanok, ellenben tényleg rengeteget kibírnak, ha elkerülik vele a balesetet. Ja, a váltója is jó...
Olvastam már olyat hogy ebben tuti megtanulsz vezetni, kicsi a hibatűrés :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7689 Dátum: 2012.12.19 19:56:17 »
Nálam nem divat, hanem tapasztalat, 3db 1,3 16v Swiftet használtam. Azon kívül, hogy egy túlmotorizált halálketrec, nincs vele bajom. Csak ne legyen kanyar, ellenben jó hosszú egyenes...

(se megfelelő futómű, se fék, se merevség a kasztniban, a kormánya indirekt, a rugóútja nevetségesen rövid, légzsákok szinte hatástalanok, ellenben tényleg rengeteget kibírnak, ha elkerülik vele a balesetet. Ja, a váltója is jó...
Érdekes, hogy kanyar neked gondot okozott a Swifteddel. Mi nem tapasztaltunk ilyet.
futóműve:  szerintem ok
fék: nekem semelyik eddigi utcai autómnak nem volt elég a fékhatása (esetleg a Lancia Delta HF Integrale-mban elment, de abból azért gyártottak 5 vagy 10 ezer darabot, hogy meglegyen a homológizációja a versenyre), a fékkel kezdem a tuningot mindig. Carinában sem elég, Avensis-ben sem stb.
kasztnimerevség: én még egy Volvóba is tennék bukócsövet utcára magamnak legszívesebben...
kormány indirekt: én nem ezt tapasztaltam...
rugóútja nevetségesen rövid: le volt ültetve a tied? Vagy Párizs-Dakaron indultál vele...
légzsákok szinte hatástalanok: Carinámban is mert nincsen  ;)
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7690 Dátum: 2012.12.19 19:58:56 »
Olvastam már olyat hogy ebben tuti megtanulsz vezetni, kicsi a hibatűrés :D
Ez így van.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7691 Dátum: 2012.12.19 20:05:17 »
Egy dologban biztos vagyok: 30 év múlva, amikor a mi már csak fényképről fogunk emlékezni egykori Carina és Corolláinkra, a Suzuki Swift épp kultuszautóként fog bevonulni a történelembe, mint a rendszerváltáskori Magyarország első, saját gyártású autója. Lehet csak itthoni viszonylatban lesz feledhetetlen, de olyan négykerekűekkel lesz egy kategóriában mint: VW Bogár, Fiat 500/Topolino (a régi), Citroen Kacsa, Trabant, kispolszki, csak hogy a hirtelen eszembe jutókat említsem  :flowers:
Mindegyik egy-egy ország meghatározó terméke volt, a modern, motorizált társadalom kezdetét jelentették
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7692 Dátum: 2012.12.19 20:07:27 »
Egy dologban biztos vagyok: 30 év múlva, amikor a mi már csak fényképről fogunk emlékezni egykori Carina és Corolláinkra, a Suzuki Swift épp kultuszautóként fog bevonulni a történelembe, mint a rendszerváltáskori Magyarország első, saját gyártású autója. Lehet csak itthoni viszonylatban lesz feledhetetlen, de olyan négykerekűekkel lesz egy kategóriában mint: VW Bogár, Fiat 500/Topolino (a régi), Citroen Kacsa, Trabant, kispolszki, csak hogy a hirtelen eszembe jutókat említsem  :flowers:
De amellett sem mehetünk el szó nélkül, hogy az általad felsorolt bármelyik típusnál több Corollát gyártottak le ideáig...  :excl:
Ha már kultuszról beszélünk, a Corolla sem fog kimaradni a felsorolt típusok közül.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7693 Dátum: 2012.12.19 20:12:06 »
De amellett sem mehetünk el szó nélkül, hogy az általad felsorolt bármelyik típusnál több Corollát gyártottak le ideáig...  :excl:
Ha már kultuszról beszélünk, a Corolla sem fog kimaradni a felsorolt típusok közül.  ;)
Szerintem sose volt/lesz akkora szociológiai jelentősége. A Toyotáról szerintem inkább az Afrikai kontinens jut mindenkinek az eszébe, ott is inkább a Land Cruiserek miatt.
Esetleg még Közel-Keletet tudnám tippelni (Irak, Afganisztán), de ott is a Pick-Up-ok viszik a pálmát :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7694 Dátum: 2012.12.19 20:18:06 »
Szerintem sose volt/lesz akkora szociológiai jelentősége. A Toyotáról szerintem inkább az Afrikai kontinens jut mindenkinek az eszébe, ott is inkább a Land Cruiserek miatt.
Esetleg még Közel-Keletet tudnám tippelni (Irak, Afganisztán), de ott is a Pick-Up-ok viszik a pálmát :D
Azok is, de szerintem a világ bármely részére menve ismerik a Corollát is, az egy tipikusan világautó, mindenhol árulták földrészektől függetlenül. Egy Kafernek sincs nagyobb imidzse, nehogy azt hidd...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i