Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1423658 alkalommal)

0 Felhasználó és 37 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7665 Dátum: 2012.12.19 12:36:11 »
Ennyire azért próbáljuk már meg értelmezni a leírtakat!  :surrender: 

 A vezetési élmény egy TS-nél kezdődik...  :whistling:

A fentiekkel egyetértek! :yes:

Egyébként milyen tapasztalataid vannak? :?:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7666 Dátum: 2012.12.19 12:37:28 »
Már autókkal kapcsolatban?  :?:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7667 Dátum: 2012.12.19 12:43:27 »
Egyet értünk. Erre szokták mondani, hogy "sok kicsi sokra megy".  ;)

Erről jut eszembe: tesómék vettek úgy 2 hónapja egy korához és a gyártmányhoz képest jó állapotú Fiat Cinquecento-t. Meséli a minap, hogy - mivel városi használatban a felesége vezeti - megemelte a guminyomást 2,5 barra, hogy kevesebbet fogyasszon. Mondom neki, hogy csak ettől nem fogja megérezni, hogy kevesebb benzin fogy... sógornőm nő módjára akkor is nyomja a gázt (gyorsít), ha előtte 80m-re pirosra vált a jelzőlámpa, nem különösebben üzemanyagtakarékos a vezetési stílusa, ezáltal, pusztán a guminyomás emelése sem lesz mérhető hatással.
Ellenben ez a kis gyösz autó (csak úgy becézik, hogy "csikó") legutóbb 10l-es fogyasztást produkált nem kis megdöbbenésükre.  :eek: :wacko:
-> valószínűleg lambdaszonda a lúdas, cserés lesz, mert egyébként 4,5-4 litert kajál országúti 90-100-as tempó mellett. Ha hozzá vesszük, hogy városban van a legtöbbet használva és téli hideg van, akkor sem szabadna 8 liternél többet fogyasszon, nemhogy 10-et!  :nono:
AMúgy, egyszerű, mint a faék, fillérekből kicseréltette benne a tömítéseket is. Viszont meglepő, hogy pl. termosztátot nem lehet benne csak önmagában cserélni, egyben van valami speckós csővel, meg miegymással. Így, viszont az olcsóbb alkatrésszel is 6000Ft-tól indul egy termosztát probléma megoldása...  :ph34r:
Szerintem lehet reális a 10L
Ismerősöm alatt a hibás lambdaszondás automata váltós i10 Hyundai 22-t evett Aberdeen-ben :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7668 Dátum: 2012.12.19 13:01:24 »
Már autókkal kapcsolatban?  :?:

Igen, hiszen azt írod -mint idéztem, - hogy a vezetési élmény a TS-el kezdődik.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7669 Dátum: 2012.12.19 13:05:41 »
Szerintem lehet reális a 10L
Ismerősöm alatt a hibás lambdaszondás automata váltós i10 Hyundai 22-t evett Aberdeen-ben :D
Így van, teljesen reális. Sok városi rövid út, különösen hidegben. Nincs ott semmi hiba  :hug: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7670 Dátum: 2012.12.19 13:06:11 »
Igen, hiszen azt írod -mint idéztem, - hogy a vezetési élmény a TS-el kezdődik.
Élmény a motorkerékpáron kezdődik :innocent:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7671 Dátum: 2012.12.19 13:13:45 »
Igen, hiszen azt írod -mint idéztem, - hogy a vezetési élmény a TS-el kezdődik.
a legvadabb sutó, amit eddig vezettem, egy S3-as quattro Audi volt, 6-os manuál váltóval. Minden egyéb autó, amit vezettem, ennél kevésbé volt agresszív. A TS hang(ulat)ban élmény, de ez nem azt jelenti, hogy lassú lenne. No, de egy 1,4-es motornál ne használjuk már a "vezetés élménye" szókapcsolatot, mert az olyan, mint a puha beton...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7672 Dátum: 2012.12.19 13:36:07 »
Miért nyomjátok ti is ezt a hülyeséget, hogy vezetési élmény csak 200 lóerő körül és felette van? Nekem igenis vezetési élmény volt akár a kispolskival akár az 1.0 swifttel szerpentinen kanyarvadászni, meglepetést okozni másokat, vagy más (mondjuk ez csak a swifttel és a Corollával) beülni és lenyomni sok száz kilométert egyhuzamban.
A GT-86-os Toyota pont azért jó, mert nem 400 lóerővel csinál vezetési élményt, hanem azzal, hogy könnyű és jól ki van találva.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7673 Dátum: 2012.12.19 13:47:26 »
Miért nyomjátok ti is ezt a hülyeséget, hogy vezetési élmény csak 200 lóerő körül és felette van? Nekem igenis vezetési élmény volt akár a kispolskival akár az 1.0 swifttel szerpentinen kanyarvadászni, meglepetést okozni másokat, vagy más (mondjuk ez csak a swifttel és a Corollával) beülni és lenyomni sok száz kilométert egyhuzamban.
A GT-86-os Toyota pont azért jó, mert nem 400 lóerővel csinál vezetési élményt, hanem azzal, hogy könnyű és jól ki van találva.
Tisztességes motorerő és ideális hajtás, meg úgy minden ideális a GT-86-on! A legnagyobb vezetési élményt adja.  :yes: Egyszerűen nem mérhető a turbós hot hatch-ekhez, teljesen másról szól.

A swift 1,0?  [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] Rohadt nagy élmény forgatni a ropi kormányt és érezni, hogy mennyire semmi sincs alattad, körülötted. Ez a vezetési élmény negatív netovábbja (ja, bocs, van még a Daewo Tico is...)  :nonono:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7674 Dátum: 2012.12.19 13:53:55 »
Tisztességes motorerő és ideális hajtás, meg úgy minden ideális a GT-86-on! A legnagyobb vezetési élményt adja.  :yes: Egyszerűen nem mérhető a turbós hot hatch-ekhez, teljesen másról szól.

A swift 1,0?  [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] Rohadt nagy élmény forgatni a ropi kormányt és érezni, hogy mennyire semmi sincs alattad, körülötted. Ez a vezetési élmény negatív netovábbja (ja, bocs, van még a Daewo Tico is...)  :nonono:
90-es évek elején trabi kispolákból átülve azért az lehetett. Feltéve hogy kimaradt a GTI Golf és tsa :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7675 Dátum: 2012.12.19 14:16:51 »
A swift 1,0?  [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] Rohadt nagy élmény forgatni a ropi kormányt és érezni, hogy mennyire semmi sincs alattad, körülötted. Ez a vezetési élmény negatív netovábbja (ja, bocs, van még a Daewo Tico is...)  :nonono:

Azért a 2-es út szerpentijein elég sok nagyobb autónak is okoztam vele meglepetést. Az erő hiányát helyismerettel kompenzáltam.  :D
De ha neked csak a sportkocsik tudnak vezetési élményt okozni hát...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7676 Dátum: 2012.12.19 14:28:36 »
Azért a 2-es út szerpentijein elég sok nagyobb autónak is okoztam vele meglepetést. Az erő hiányát helyismerettel kompenzáltam.  :D
De ha neked csak a sportkocsik tudnak vezetési élményt okozni hát...
Enyém is tud az 1300cc-jével. Folyton izgulok mikor adja meg magát a fékmunkahenger :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7677 Dátum: 2012.12.19 14:44:45 »
Tisztességes motorerő és ideális hajtás, meg úgy minden ideális a GT-86-on! A legnagyobb vezetési élményt adja.  :yes: Egyszerűen nem mérhető a turbós hot hatch-ekhez, teljesen másról szól.

A swift 1,0?  [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] Rohadt nagy élmény forgatni a ropi kormányt és érezni, hogy mennyire semmi sincs alattad, körülötted. Ez a vezetési élmény negatív netovábbja (ja, bocs, van még a Daewo Tico is...)  :nonono:
És a Gokart? Ott sincs semmi sem alattad meg körülötted mégis fizetünk a vezetési élményért!
Ha nem is az 1.0 Swift (egyébként meglepően jól megy), de a Swift Gti az 1.3-as mocijával 100 pacijával 8s alatt futja a 0-100km/h-át. Nem olyan rossz az... Tied mennyit is gyorsul?  :D A kanyarban is a kis súly a nagyobb élmény...
Nem az 1.0-ás motort kell nézni, hanem a súly/lóerő arányt szerintem.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7678 Dátum: 2012.12.19 14:58:15 »
Bepi barátunk be sem ülne egy gokartba, mert:
Rohadt nagy élmény forgatni a ropi kormányt és érezni, hogy mennyire semmi sincs alattad, körülötted. Ez a vezetési élmény negatív netovábbja (ja, bocs, van még a Daewo Tico is...)  :nonono:
Szóval úgysem fogja elhinni mit mondasz. Én már gokartoztam, nekem az is élmény volt  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7679 Dátum: 2012.12.19 16:23:57 »
És a Gokart? Ott sincs semmi sem alattad meg körülötted mégis fizetünk a vezetési élményért!
Ha nem is az 1.0 Swift (egyébként meglepően jól megy), de a Swift Gti az 1.3-as mocijával 100 pacijával 8s alatt futja a 0-100km/h-át. Nem olyan rossz az... Tied mennyit is gyorsul?  :D A kanyarban is a kis súly a nagyobb élmény...
Nem az 1.0-ás motort kell nézni, hanem a súly/lóerő arányt szerintem.
Persze a Gti más téma, de nem is arról volt szó. A gokart magától érthetődően kívánatos dolog. Mondi Swift 1,0-ja viszont az alja... :nonono:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i