Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1425119 alkalommal)

0 Felhasználó és 60 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7650 Dátum: 2012.12.17 10:40:13 »
Gyöngyi? Engem? Miért is?  :D

A Maxxxxxxmotion számomra biztosan nem ér meg annyi felárat, de a Super 95 csak 2 Ft-tal drágább nálunk, mint az eddig általam használt Lukoil. Utóbbival is változatlanul elégedett vagyok, a tél beállta miatt váltottam OMV-re, így azért mégiscsak nyugodtabb vagyok.  ;)
Mindig mondom neki hogy cseréljünk néha autót: az övé ki lenne kormozva néhány Miskolci ótópálya etapon 130-145-nél, az enyém meg produkálna egy két jó fogyit :D
Csak hát megmondta hogy az ő kicsikéjét senki nem fogja 4 ezerig pörgetni ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7651 Dátum: 2012.12.17 22:44:06 »
Ezzel a hátralévő km-el nem vagyok kibékülve.
Eddig 42-43 l-t(itt szokott kigyulladni az alacsony szint)  tankoltam(55 l-es a tank) és a teli tankra a 800km felett írt ki.
Múlt héten tankoltam 10 litert, majd 2 napra rá telitankoltam 39l-t hogy tele legyen, erre kiír 570km.
Mintha csak azt mutatná mennyire elég az amennyit rátankoltam.
Közben simán meg kéne lenni az 1000km-nek egy telitankkal.

zacc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7652 Dátum: 2012.12.18 10:55:13 »
Sziasztok

Friss tulaj vagyok, fogyasztás kérdésem van, heti kb 300km megyek két 80km utam van, mellé két 20km-es, ezen kívül 3gyerek ovi-bölcsibe, bevásárlás napi 7*1,5km, így pont 8literes a fogyasztásom most télen, ez elfogadható?
A másik kérdésemre úgy nézem választ kaptam pont feljebb, teletankoltam, mentem vele, majd jelzett elfogy a benzinem és 44litert tudtam csak beletankolni, létezik, hogy még 10liter van benne mikor már kiáltozik, hogy tankoljam?
Annyi rosszat olvastam az ivásról:(
Így abbahagytam!
Az olvasást róla:)

раскрутка сайта киев

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7653 Dátum: 2012.12.18 11:02:05 »
Friss tulaj vagyok, fogyasztás kérdésem van, heti kb 300km megyek két 80km utam van, mellé két 20km-es, ezen kívül 3gyerek ovi-bölcsibe, bevásárlás napi 7*1,5km, így pont 8literes a fogyasztásom most télen, ez elfogadható?
Ha neked elfogadható, akkor elfogadható. Az a kérdés, hogy mennyire nyomod neki a 80 km-es úton, mert nem mindegy, hogy 80-al vagy 130-al mész. De ilyenkor télen amúgy is magasabb a fogyasztás

A másik kérdésemre úgy nézem választ kaptam pont feljebb, teletankoltam, mentem vele, majd jelzett elfogy a benzinem és 44litert tudtam csak beletankolni, létezik, hogy még 10liter van benne mikor már kiáltozik, hogy tankoljam?
Az enyémnél is így van. 10 liternél kezd világítani. Teljesen rendben van ez így.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

zacc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7654 Dátum: 2012.12.18 11:07:37 »
Ha neked elfogadható, akkor elfogadható. Az a kérdés, hogy mennyire nyomod neki a 80 km-es úton, mert nem mindegy, hogy 80-al vagy 130-al mész. De ilyenkor télen amúgy is magasabb a fogyasztás
Az enyémnél is így van. 10 liternél kezd világítani. Teljesen rendben van ez így.

Főút+pálya kb 100-110es folytonos tempó a két 80km szakasz.
Kíváncsiságból megnéztem a 80km szakaszt is külön, akkor 6,1l fogyasztottam.
Annyi rosszat olvastam az ivásról:(
Így abbahagytam!
Az olvasást róla:)

раскрутка сайта киев

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7655 Dátum: 2012.12.18 11:09:02 »
A sok rövid út nagyon megdobja, különösen hidegben.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

zacc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7656 Dátum: 2012.12.18 11:11:34 »
A sok rövid út nagyon megdobja, különösen hidegben.
hát igen a napi 7rövid út hidegen nehéz a motornak, kíváncsi leszek nyáron mikor heti 5ször megyek melóba(80km oda-vissza) mennyire jön majd ki a fogyasztás.
Annyi rosszat olvastam az ivásról:(
Így abbahagytam!
Az olvasást róla:)

раскрутка сайта киев

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7657 Dátum: 2012.12.18 11:32:54 »
Mivel még friss tulaj vagy, nem szoktatok össze az autóval. Nyugi, ahogy telik-múlik az idő - és feltételezve, hogy érdekel az alacsony fogyasztás elérésének mikéntje - megismered az autód képességeit, "megtanulod" úgy vezetni, hogy adott tempó mellett a lehető legkevesebbet fogyassza. Menni fog, mindnyájan így vagyunk ezzel, itt a fórumon.
A 6,1 már nagyon korrekt adat, de a Te motoroddal kis plusz odafigyeléssel és okosságokkal 6 liter alá is könnyedén levihető.
Én személy szerint a rövid utakat, ha tehetem kerülöm, inkább biciklivel, vagy gyalog megyek.


Szervizeléskor azért érdemes vagy a gyári 5W-30 Toyota olajat kérni, vagy vinni előre vásároltat. Az olajos topicban tudunk majd segíteni ebben is. "Sok kicsi sokra megy" alapon ez a téma is hozzájárul ahhoz, hogy keveset fogyasszon az autód.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zacc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7658 Dátum: 2012.12.18 11:42:46 »
Mivel még friss tulaj vagy, nem szoktatok össze az autóval. Nyugi, ahogy telik-múlik az idő - és feltételezve, hogy érdekel az alacsony fogyasztás elérésének mikéntje - megismered az autód képességeit, "megtanulod" úgy vezetni, hogy adott tempó mellett a lehető legkevesebbet fogyassza. Menni fog, mindnyájan így vagyunk ezzel, itt a fórumon.
A 6,1 már nagyon korrekt adat, de a Te motoroddal kis plusz odafigyeléssel és okosságokkal 6 liter alá is könnyedén levihető.
Én személy szerint a rövid utakat, ha tehetem kerülöm, inkább biciklivel, vagy gyalog megyek.


Szervizeléskor azért érdemes vagy a gyári 5W-30 Toyota olajat kérni, vagy vinni előre vásároltat. Az olajos topicban tudunk majd segíteni ebben is. "Sok kicsi sokra megy" alapon ez a téma is hozzájárul ahhoz, hogy keveset fogyasszon az autód.

Szerencsére vezetett szervizkönyves az autó, még 2000km lenne hívatalosan az olajcseréig, 5-w30as olajat rakatok bele szerviz4+ hivatalosan a toyotánál, legalább kapok 1 év assitence-t hozzá.
Majd utánaolvasok a fogyasztástrükköknek. Nyáron mi is gyalog megyünk oviba, de 2,4,6 évesek a gyerekek így télen nem merek velük gyalog menni.
Annyira azért nem vagyok spórolós, néha szeretem megnyomni, de szeretném, ha tavasztól-őszig 7liter alatt lenne az átlagfogyasztás.
Annyi rosszat olvastam az ivásról:(
Így abbahagytam!
Az olvasást róla:)

раскрутка сайта киев

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7659 Dátum: 2012.12.18 11:52:54 »
Szerencsére vezetett szervizkönyves az autó, még 2000km lenne hívatalosan az olajcseréig, 5-w30as olajat rakatok bele szerviz4+ hivatalosan a toyotánál, legalább kapok 1 év assitence-t hozzá.
Majd utánaolvasok a fogyasztástrükköknek. Nyáron mi is gyalog megyünk oviba, de 2,4,6 évesek a gyerekek így télen nem merek velük gyalog menni.
Annyira azért nem vagyok spórolós, néha szeretem megnyomni, de szeretném, ha tavasztól-őszig 7liter alatt lenne az átlagfogyasztás.
Az szerintem könnyedén menni fog.  ;)
Elég csak a pillanatnyi fogyasztásra állítani a fed. com.-ot és figyelni, hogy milyen gázpedálállásoknál milyen értéket mutat. Ebből fogod tudni, hogy érdemes-e kövérgázzal gyorsítani adott helyzetben, vagy elég kevesebbel is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7660 Dátum: 2012.12.18 13:06:17 »
Az szerintem könnyedén menni fog.  ;)
Elég csak a pillanatnyi fogyasztásra állítani a fed. com.-ot és figyelni, hogy milyen gázpedálállásoknál milyen értéket mutat.
Hidd el, megy az nélküle is ;) Én is szinte soha nem nézem a pillanatnyi fogyasztást, mégis elég jó eredményt érek el (persze kell hozzá némi tapasztalat is!). Nem állítom, hogy nem lehetne még talán 1-2 decivel jobb eredményt elérni, de elvonhatja a figyelmet az útról, na meg a vezetési élményt is nagyon lerontja.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7661 Dátum: 2012.12.18 13:56:42 »
a vezetési élményt is nagyon lerontja.
:yes: :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7662 Dátum: 2012.12.18 14:30:06 »
Hidd el, megy az nélküle is ;) Én is szinte soha nem nézem a pillanatnyi fogyasztást, mégis elég jó eredményt érek el (persze kell hozzá némi tapasztalat is!). Nem állítom, hogy nem lehetne még talán 1-2 decivel jobb eredményt elérni, de elvonhatja a figyelmet az útról, na meg a vezetési élményt is nagyon lerontja.
Maradjunk annyiban, hogy könnyebb, ha látja az adatokat. De ugye nem gondolod, hogy azt mondtam, hogy vezetés közben folyamatosan nézze a kijelzőt?! Ennyire azért próbáljuk már meg értelmezni a leírtakat!  :surrender:

És rohadtul nem ront semmiféle vezetési élményt. Egy 1,4-es motor alapból gondoskodik arról, hogy ilyen ne is nagyon legyen. A vezetési élmény egy TS-nél kezdődik...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7663 Dátum: 2012.12.18 18:31:00 »
Maradjunk annyiban, hogy könnyebb, ha látja az adatokat. De ugye nem gondolod, hogy azt mondtam, hogy vezetés közben folyamatosan nézze a kijelzőt?! Ennyire azért próbáljuk már meg értelmezni a leírtakat! 
Természetesen nem úgy gondoltam. Nyilván senki nem nézi folyamatosan amikor gyorsít. Én meg soha nem néznem. Soha nem agyalok azon vezetés közben, hogy most vajon túl nagy gázzal gyorsítok-e :lol: Mégis tudok jó fogyasztást elérni. Tapasztalataim alapján sokkal jobban számít az, hogy megtartsam a lendületet, egyenletesen haladjak, figyeljem a forgalmat, nagyobb követési távolságot tartsak stb. 
Corolla 1,4 VVT-i 2005

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7664 Dátum: 2012.12.19 11:57:21 »
Egyet értünk. Erre szokták mondani, hogy "sok kicsi sokra megy".  ;)

Erről jut eszembe: tesómék vettek úgy 2 hónapja egy korához és a gyártmányhoz képest jó állapotú Fiat Cinquecento-t. Meséli a minap, hogy - mivel városi használatban a felesége vezeti - megemelte a guminyomást 2,5 barra, hogy kevesebbet fogyasszon. Mondom neki, hogy csak ettől nem fogja megérezni, hogy kevesebb benzin fogy... sógornőm nő módjára akkor is nyomja a gázt (gyorsít), ha előtte 80m-re pirosra vált a jelzőlámpa, nem különösebben üzemanyagtakarékos a vezetési stílusa, ezáltal, pusztán a guminyomás emelése sem lesz mérhető hatással.
Ellenben ez a kis gyösz autó (csak úgy becézik, hogy "csikó") legutóbb 10l-es fogyasztást produkált nem kis megdöbbenésükre.  :eek: :wacko:
-> valószínűleg lambdaszonda a lúdas, cserés lesz, mert egyébként 4,5-4 litert kajál országúti 90-100-as tempó mellett. Ha hozzá vesszük, hogy városban van a legtöbbet használva és téli hideg van, akkor sem szabadna 8 liternél többet fogyasszon, nemhogy 10-et!  :nono:
AMúgy, egyszerű, mint a faék, fillérekből kicseréltette benne a tömítéseket is. Viszont meglepő, hogy pl. termosztátot nem lehet benne csak önmagában cserélni, egyben van valami speckós csővel, meg miegymással. Így, viszont az olcsóbb alkatrésszel is 6000Ft-tól indul egy termosztát probléma megoldása...  :ph34r:
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.19 12:09:53 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i