Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1423833 alkalommal)

0 Felhasználó és 53 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7335 Dátum: 2012.09.02 12:43:22 »
E10-nél az akksinak van fordítva, merőlegesen áll a menetszélre, a levegő nem túl tervezetten és átgondolt módon jut oda. Jobban belegondondolva ezzel a megoldással, hogy az akksi félig kitakarja (ott van 1cm-n belül szembe), a tervezőknek az lehetett a célja, hogy az átszívott levegő hűtse az akksit, vagy elszívja az akksiból esetleg felszabaduló gyúlékony gázokat...  [rohog] Akkor tűnt fel, amikor az akksit kivettem az izzócseréhez, először azt hittem rosszul rakták össze előttem, de csak így lehet.
OFF E36-nál a szívócső szája kissé kiszélesedik és pont a menetszél irányába néz (a bal oldali "vese" bal szélénél (ahol már nincs előtte a ventilátor és a radiátor se). A melegedő alkatrészek (fékek, generátor stb.) külön levegő bevezetéssel vannak ellátva.

Az E12-n is hasonlóan van megoldva, az akksi és a lámpa közé van fordítva, tehát úgymond friss levegőt kintről nem kap, vagy alig, semmi menetszél nem éri, és a motortéri meleget szívja be, nyáron azért átmelegszik az a rész is. Gondolom valami emissziós oka lehet ennek, hogy korlátozzák a töltést  :hmmmm: Más dolgot nem nagyon tudok elképzelni. Én úgy oldottam volna meg, hogy egy Y csatakozással lentről is szív, meg fentről, és egy termosztét szabályozná, hogy honnan szívjon, mint a régi karbis motoroknál  :hug: Így nagyjából állandó hőmérsékletű levegőt szívne ba a moci. És nem mászna fel a fogyasztás télen országúton. Meg nyilván városban is segítene valamennyit fogyasztásügyileg. Egyébként ezt a tervezők is gondolhatták, mert azon a csövön, ami a légszűrőbe megy, van egy lefelé néző elágazás, csak vak.. Tehát egy csonk.  Tehát oda lefelé vezetne, ahova most tettem a csövet, ahol nem nagyon van meleg, és van torlónyomás.. Lehet hogy a TSnél így van megoldva   :hug:

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7336 Dátum: 2012.09.02 13:02:13 »
A lefelé oldalra stb. néző vak csövek szívó oldalon sok autóban megtalálhatóak, épp néztem a 2005-ös COV-nál egy egész nagy "vak bödön" van eldugva a bal első sárvédőben. Az E10-szívócsövében is van egy nagyobb doboz egy kisebb doboz és egy vak csonk is. Ezekkel bizonyos fordulatszám tartományokban a motor nyomaték karakterisztikáját próbálják kisimítani.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7337 Dátum: 2012.09.03 14:36:31 »
Érdekes dolog történt a hétvégén. Mentünk tankolás óta 400km-t, ebből 160km-en keresztül klíma nélkül.
Kicsi város, nagyrészt sima közút (Békéscsaba-Törökszentmiklós-Békéscsaba), volt pár előzés is, de ezeket lendületből letudtam. 3 felnőtt, + 1 törpe, 30-32 fok. Most is 5,8-on áll az átlagfogyasztás, 52km/h átlagsebesség mellett.

A benzinben most kivételesen nincs Spuri, csak a sima 95-ös Lukoil.

Érdekes, hogy milyen sokat jelent 8-10 foknyi különbség a kánikulához képest! Az utolsó 2-3 tankom rendre 6,2-6,3-as átlagokat hozott kb azonos arányú klímázás és egyéb használati körülmény mellett. Ez most, akárhogy is számolom, 0,5 literes átlagcsökkenés és a jó idők még csak ezután jönnek (20-25 fokok)!!! Akkor már nem kell majd klíma, és simán lehozom az átlagot 5,5 alá...  ::)

És ehhez semmilyen akadályt nem képzek, sőt, én előztem többet, engem kb 1-2 autó-furgon előzött meg. Folyamatos 90-110km/h - óra szerinti - sebesség mellett ennyi... A hangsúly nálam az egyenletes sebességen van, egy-egy előzésnél sem gyorsultam 120 fölé és sokat motorfékezek. Semmi ördöngősség, egyszerűen csak az egyenletes haladásra kell figyelni.

Azt csak halkan jegyzem meg, hogy amelyik autó engem megelőzött, mindössze annyi előnyt tudott kicsiholni velem szemben, hogy a soron következő település 1. forgalomirányító jelzőlámpájánál beértem...  :whistling: ...sőt, Mezőtúron a megfelelő útvonalrövidítések miatt bőven és kényelmesen elé kerültem...  :) pedig Ő tolta neki vagy 120-130-cal...
Ezért nincs értelme száguldozni, hiszen a teljes menetidőnk szinte percre pontosan ugyanannyi, fogyasztásban, pedig kb 1 literrel beljebb vagyok. Ennyivel kevesebb az ablakon kidobott pénz...  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.03 14:38:42 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7338 Dátum: 2012.09.03 15:55:55 »
Ezért nincs értelme száguldozni, hiszen a teljes menetidőnk szinte percre pontosan ugyanannyi, fogyasztásban, pedig kb 1 literrel beljebb vagyok. Ennyivel kevesebb az ablakon kidobott pénz...  :clap:

Én legtöbbször nem azért száguldozok, mert sietek....... csak szimplán jol esik gyorsan menni  :whistling:
jah, meg 80-90 es temponál fáj a bokám és a lábfejem, olyan hülye pózban kell tartani a pedálon :lol:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7339 Dátum: 2012.09.03 17:16:54 »
Én már ilyen  kicsi melegben nem is használom a klimát, így soha nem látott alacsony fogyik jönnek ki, szereti a Totya a meleget :flowers:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7340 Dátum: 2012.09.03 17:18:35 »
Három hét után tankoltam. Átlag (kb negyed-fél tank erejéig klíma is volt): 6.9.  :no: Nesze neked MOL benzin. Egyszer már tényleg telerakom megint LukOillal.  :whistling:
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7341 Dátum: 2012.09.03 17:25:25 »
Miért, a LukOil nem MOL benzint ad el?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7342 Dátum: 2012.09.03 17:26:34 »
Nemtom. De az érdi MOL-ból rendre fél literrel többet eszik a Cori mint az érdi Lukoilból.  ::)
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7343 Dátum: 2012.09.03 19:17:59 »
Nemtom. De az érdi MOL-ból rendre fél literrel többet eszik a Cori mint az érdi Lukoilból.  ::)
És mi a baj az Érdi Agippal? Azon kívül hogy KP esetén nem adnak számlát? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7344 Dátum: 2012.09.03 22:20:59 »
Nemtom. De az érdi MOL-ból rendre fél literrel többet eszik a Cori mint az érdi Lukoilból.  ::)

üdv!

Vagy kevesebbet kapsz, mint amennyit látsz a kúton...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7345 Dátum: 2012.09.03 23:02:49 »
üdv!

Vagy kevesebbet kapsz, mint amennyit látsz a kúton...
Azt azért a benzinóra alapján - már ha elég sokat megy két tankolás közt - le lehet csekkolni. Én anno a malacorrún 1-2 tized/100 km pontossággal meg tudtam mondani előre a tankolt fogyit, ha ennyire becsaptak volna, azonnal kiderült volna.
music     

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7346 Dátum: 2012.09.07 23:05:52 »
mostnában városban rövid távokon használtam a kocsit és iszonyú sokat evett olyan 9 liter körül... ha viszont hosszabb távra megyek és még ha padlózom is akkor is csak 7 lityót eszik... alul elég gyengének érzem mostanában.. ebből kifolyólag gondoltam egyet és csináltam egy ecu resetet.. az létezik h ecu reset után egyből rugalmasabb lett alacsonyabb fordulat tartományban? és látszólag is kevesebbet fogyaszt a gép... :)
'03 Corolla E12 4zz-fe

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7347 Dátum: 2012.09.07 23:50:02 »
mostnában városban rövid távokon használtam a kocsit és iszonyú sokat evett olyan 9 liter körül... ha viszont hosszabb távra megyek és még ha padlózom is akkor is csak 7 lityót eszik... alul elég gyengének érzem mostanában.. ebből kifolyólag gondoltam egyet és csináltam egy ecu resetet.. az létezik h ecu reset után egyből rugalmasabb lett alacsonyabb fordulat tartományban? és látszólag is kevesebbet fogyaszt a gép... :)
9 lityó reális ha csak városban tolod, ott nekem is annyi.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7348 Dátum: 2012.09.08 00:14:57 »
mostnában városban rövid távokon használtam a kocsit és iszonyú sokat evett olyan 9 liter körül...
Az megdobja nagyon, nincs mit tenni.
music     

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7349 Dátum: 2012.09.08 01:01:40 »
akkor öregszik a gép :( régen városban olyan 7,5-8 körül volt...
'03 Corolla E12 4zz-fe