Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1425351 alkalommal)

0 Felhasználó és 42 vendég van a témában

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7230 Dátum: 2012.08.07 15:51:15 »
Remélem amikor ezzel kísérletel, nem fogsz elém kerülni olyan úton, ahol nem lehet előzni... :devil:

A múltkor egy fogyasztásbajnok ment előttem (30-40-es tempóval mindenhol), olyan sima kétsávos úton, ahol nem lehetett előzni, mert folyamatosan jöttek szembe, addig ösztönöztem (értsd: meglehetősen alacsony követési távolságot tartottam) rendes tempóra, még majdnem sikerült neki elérni, de 70-nél fentebb nem sikerült mennie.

városon kívül 30-40?
1.4 sol 2004

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7231 Dátum: 2012.08.07 23:17:43 »
Remélem amikor ezzel kísérletel, nem fogsz elém kerülni olyan úton, ahol nem lehet előzni... :devil:

A múltkor egy fogyasztásbajnok ment előttem (30-40-es tempóval mindenhol), olyan sima kétsávos úton, ahol nem lehetett előzni, mert folyamatosan jöttek szembe, addig ösztönöztem (értsd: meglehetősen alacsony követési távolságot tartottam) rendes tempóra, még majdnem sikerült neki elérni, de 70-nél fentebb nem sikerült mennie.
Erre szokták azt mondani aki lassabban megy mint én az hülye aki meg gyorsabban az egy állat.  :D

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7232 Dátum: 2012.08.07 23:18:52 »
És egy tankkal mennyit mész el kb?  ;) ;)
Eddig a rekord 880 km volt és még maradt benne 7 liter.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7233 Dátum: 2012.08.07 23:21:27 »
városon kívül 30-40?
Elég sok ilyen őrült van. Ezért nem pártolom a hypermiling nevű sportot. Mert oké, hogy a benzinnel spórol, de az én időmet ne pazarolja...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7234 Dátum: 2012.08.07 23:36:52 »
Elég sok ilyen őrült van. Ezért nem pártolom a hypermiling nevű sportot. Mert oké, hogy a benzinnel spórol, de az én időmet ne pazarolja...
Nem hiszem hogy hypermillig. Aki nagyon akar hypermillingelni az vagy nem ül autóba (fogyasztás gyakorlatilag 0), vagy a vezetési stílussal próbál spórolni nem a tempóval.
Lehet menni 40-nel úgy is hogy kihozza a 10-es átlagot (mondjuk nem vált fel kettesbe :D)
Aki lakotton kívül is 40-50-nel megy, az vagy nem tudja hogy hol van és merre kéne menni, vagy rohadtul nem érzi a kocsit maga alatt ... vagy neaggyisten 0 közeli reakcióideje van, de legalább tudja magáról.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7235 Dátum: 2012.08.07 23:38:45 »
Csak annyit mondok, hogy keress rá Zénóka videóira a youtube-on. Pont az a lényeg, hogy lassan megy, sokat gurítja az autót és minden más is. A lényeg az, hogy egy dolog számít, minél kisebb fogyasztás. Más (pl idő, sebesség) nem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7236 Dátum: 2012.08.08 00:02:24 »
Csak annyit mondok, hogy keress rá Zénóka videóira a youtube-on. Pont az a lényeg, hogy lassan megy, sokat gurítja az autót és minden más is. A lényeg az, hogy egy dolog számít, minél kisebb fogyasztás. Más (pl idő, sebesség) nem.
Erre a projekt2000-re gondolsz? Mert az tényleg idegőrlőnek tűnik, de legalább egy kis csendes községben teszi :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7237 Dátum: 2012.08.08 07:19:59 »
Elég sok ilyen őrült van. Ezért nem pártolom a hypermiling nevű sportot. Mert oké, hogy a benzinnel spórol, de az én időmet ne pazarolja...
Mondi, zénóka, vagy leszilaci konkrétan mikor pazarolta a Te idődet? Vagy esetleg olyan dologról beszélsz, ami még elő sem fordult? :szemez:
Sem zénóka, sem laci nem az a fajta hipermiller, aki másokat feltart. Tavalyi tavaszi találkozó mentünk közvetlen mögöttük, semmivel sem haladtunk lassabban, mintha egyedül mentem volna azon a szakaszon.
Az a baj, hogy Te azonosítod őket a vérbunkó spórolókkal, pedig Ők nem így viselkednek az utakon. Ezt csak Te gondolod... :surrender:

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7238 Dátum: 2012.08.08 09:24:55 »
Mondi, zénóka, vagy leszilaci konkrétan mikor pazarolta a Te idődet? Vagy esetleg olyan dologról beszélsz, ami még elő sem fordult? :szemez:
Sem zénóka, sem laci nem az a fajta hipermiller, aki másokat feltart. Tavalyi tavaszi találkozó mentünk közvetlen mögöttük, semmivel sem haladtunk lassabban, mintha egyedül mentem volna azon a szakaszon.
Az a baj, hogy Te azonosítod őket a vérbunkó spórolókkal, pedig Ők nem így viselkednek az utakon. Ezt csak Te gondolod... :surrender:
Mondom én hogy inkább a mammer papperekkel meg az eltévedtekkel lesz a baj. Konkrét hájpörmájlörrel még én sem találkoztam, max olyannal, aki kamion mögött ment hogy ne kelljen pályamatricát vennie.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7239 Dátum: 2012.08.08 09:34:43 »
Mondom én hogy inkább a mammer papperekkel meg az eltévedtekkel lesz a baj. Konkrét hájpörmájlörrel még én sem találkoztam, max olyannal, aki kamion mögött ment hogy ne kelljen pályamatricát vennie.
Erről van szó.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7240 Dátum: 2012.08.08 09:39:44 »
Mondom én hogy inkább a mammer papperekkel meg az eltévedtekkel lesz a baj. Konkrét hájpörmájlörrel még én sem találkoztam, max olyannal, aki kamion mögött ment hogy ne kelljen pályamatricát vennie.
Azok nem hátulról kameráznak? :hmmmm:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7241 Dátum: 2012.08.08 09:56:25 »
Azok nem hátulról kameráznak? :hmmmm:
Sztem a hátulról kamerázás csak néhány éve jött divatba. Én még azelőttről hallottam a sztorit :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7242 Dátum: 2012.08.08 10:13:39 »
Sztem a hátulról kamerázás csak néhány éve jött divatba. Én még azelőttről hallottam a sztorit :D
Most meg beállsz a kamion elé, ugyse előzhet :devil: Max tól hátulról, ami igen hatásos  a benzinfogyasztásra :cry:
Vagy palacsintát csinál belőled :hmmmm:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7243 Dátum: 2012.08.08 10:20:01 »
Most meg beállsz a kamion elé, ugyse előzhet :devil: Max tól hátulról, ami igen hatásos  a benzinfogyasztásra :cry:
Vagy palacsintát csinál belőled :hmmmm:
Két kamion közé, tempomat on aztán lehet újságot olvasni :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7244 Dátum: 2012.08.08 10:27:38 »
Sem zénóka, sem laci nem az a fajta hipermiller, aki másokat feltart.
Akkor szerinted miért kell leszilacinak 5-7 óra egy Budapest-Balaton távra? Nehogy azt mondd nekem, hogy normális tempóval kell ennyi idő... Máskor írta, hogy a tavaszi talira hajnal 3-kor indul.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...