Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1424334 alkalommal)

0 Felhasználó és 62 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7125 Dátum: 2012.07.09 15:18:10 »
Nekem az utolsó 3 tankolásom alapján 6,2 körül ingadozik a fogyi, nagyrészt klímával, de azt csak városon kívül kapcsolom be a gyerek miatt.
Nem tartom egészségesnek, hogy rövid utakra is használjam és ki-be rakjam a gyereket a hidegből a forróságba és vissza.
Inkább nem használjuk az autót városban és Inkább este 6 után megyünk sétálni, amikor kicsit helyreáll a hőmérséklet.
Ellenben, a 6,2-ben nincs hipermillerkedés, mindig a szabálysértési bíróságon innen közlekedek. Kivéve, amikor párom kerül a volán elé és kapásból belefut egy trafiba...
Én most kipróbáltam azt hogy klíma be és fűtés középállásba. Persze kicsit visszavettem a fűtést a későbbiekben. Eredmény: kellemes langyos környezet, elől mammer nem panaszkodik hogy már fáj a füle, hatul kutya nem rinyál amíg nem kapja telibe a jéghideg fuvallat, én két kézzel fogom a kormányt és nem keresem fél kézzel a kisbaltát az ülés alatt családirtási szándékkal.  :hug:
Állítólag még egy leheletnyit lehetett volna hidegebb, legközelebb csak negyedre tekerem a fűtést.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7126 Dátum: 2012.07.09 15:44:29 »
Én most kipróbáltam azt hogy klíma be és fűtés középállásba. Persze kicsit visszavettem a fűtést a későbbiekben. Eredmény: kellemes langyos környezet, elől mammer nem panaszkodik hogy már fáj a füle, hatul kutya nem rinyál amíg nem kapja telibe a jéghideg fuvallat, én két kézzel fogom a kormányt és nem keresem fél kézzel a kisbaltát az ülés alatt családirtási szándékkal.  :hug:
Állítólag még egy leheletnyit lehetett volna hidegebb, legközelebb csak negyedre tekerem a fűtést.
A tied is manuális?
Én probáltam ugy is ,hogy csak 1-re rakom a ventilátort, az már majdnem jó, csak nem mindig, mert kevés a légáramlat, de a hőmérséklet jó. Melegre nem raktam még- valahogy fura fűtve hűteni :D- gondolom "duplán "fogyaszt: mert fűt, mert hűt

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7127 Dátum: 2012.07.09 15:47:07 »
A tied is manuális?
Én probáltam ugy is ,hogy csak 1-re rakom a ventilátort, az már majdnem jó, csak nem mindig, mert kevés a légáramlat, de a hőmérséklet jó. Melegre nem raktam még- valahogy fura fűtve hűteni :D- gondolom "duplán "fogyaszt: mert fűt, mert hűt
Nekem a klímás topikban ajánlották ezt a módszert.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7128 Dátum: 2012.07.09 16:00:22 »
Nekem a klímás topikban ajánlották ezt a módszert.
Nekem meg a szalonban ajánlották mikor vettem (mármint a te módszered)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7129 Dátum: 2012.07.09 16:04:46 »
Nekem meg a szalonban ajánlották mikor vettem (mármint a te módszered)
Akkor már két forrásból is megerősítve a módszer. Ha a ventit alacsony fokozaton használom, nem megy hátra levegő.
Ami persze elkerülhetetlen, hogy bizonyos szituációkban a kis köbcentinek biztosítani kell azt a pár lóerőt is :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7130 Dátum: 2012.07.09 16:37:23 »
Én még nem vettem észre, hogy klimától gyengébb lenne a motor. Max alapjáraton ha bekapcsolom, akkor cca 100 -all megemelkedik a fordulat.

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7131 Dátum: 2012.07.09 17:36:39 »
Én még nem vettem észre, hogy klimától gyengébb lenne a motor. Max alapjáraton ha bekapcsolom, akkor cca 100 -all megemelkedik a fordulat.
Azt mondják, hoyg 10-15Le-t vesz le egy klíma.
Namármost ha van 100, akkor az a 10 észre sem vehető.
ha van 50... már ugrott a motorod teljesítményének 20%-a....
Ezért vannak az automata klímák, amikor ha kell a motornak a lóerő, akkor arra a rövid időre kikapcsolja a klímát a kocsi - automatikusan:)
Egy ex kollega mondta, hogy az ő kocsija egy vacak.... amikor ment le a balcsira nyáron padlógázzal (neki elhiszem, hogy tényleg nem kímélte a verdát), akkor az a vacak klíma nem ment:))
Háát vagy gyorsan megy az ember, vagy klímával:)


feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7132 Dátum: 2012.07.09 18:39:22 »
Nekem az utolsó 3 tankolásom alapján 6,2 körül ingadozik a fogyi, nagyrészt klímával, de azt csak városon kívül kapcsolom be a gyerek miatt.
Nem tartom egészségesnek, hogy rövid utakra is használjam és ki-be rakjam a gyereket a hidegből a forróságba és vissza.
Inkább nem használjuk az autót városban és Inkább este 6 után megyünk sétálni, amikor kicsit helyreáll a hőmérséklet.
Ellenben, a 6,2-ben nincs hipermillerkedés, mindig a szabálysértési bíróságon innen közlekedek. Kivéve, amikor párom kerül a volán elé és kapásból belefut egy trafiba...
Én is ugyan így használom a klímát.Városban szinte soha lehúzom az ablakot és kész. Városon kívül kilíma.
Megnéztem ha 90 km/h val megyek akkor ( persze nincs kigyorsítás lassítás váltogatás stb.) 3 személlyel a kocsiban 0.3 l jelent a fed.cop. szerint.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7133 Dátum: 2012.07.10 22:11:11 »
Hát most megint nem tudom: nem volt szabad az az állás ahol múlt héten tankoltam, a mellette lévő meg lekattant 27 lityónál 617 km-re, amit keveselltem, úgyhogy belecsepegtettem 44 litert. Eredmény: tanksapka nyílásába is maradt pár korty, szal a reális olyan 42 lityó lesz szerintem. Ez 7-7,2-es átlagnak felel meg, 400km pálya 50km hegyi szerpentin 10%-os emelkedőkkel, többi legyen mondjuk közút meg némi Miskolc. Klíma 90%-ban ment és végig csomagok és 2-3 utas.
Viszont néha meglep a kis huncut, ha nem figyelek megindul mint állat, lehet mégis van valami ebben az óemvémakszmósönkilencvenötben.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7134 Dátum: 2012.07.10 22:15:38 »
Nah,pár perce a fehérvári uton tankoltam 46liter makszmósön szuper 100 benzint 435ft/liter.
Remélem jobban megy majd tőle a taliga.
Előző fogyi 5,8körül lett egy tankra nézve.
771km megtett ut, 52km/h átlag.
Elején kb200km város klimával,majd le hortobágyra klimával 4személy+full csomagtér.
Ettôl a nyáltól sokat várok. 7végén lesz egy utam bécsbe meg vissza,majd számolok egy fogyit!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7135 Dátum: 2012.07.11 08:30:19 »
Nah,pár perce a fehérvári uton tankoltam 46liter makszmósön szuper 100 benzint 435ft/liter.
Remélem jobban megy majd tőle a taliga.
Előző fogyi 5,8körül lett egy tankra nézve.
771km megtett ut, 52km/h átlag.
Elején kb200km város klimával,majd le hortobágyra klimával 4személy+full csomagtér.
Ettôl a nyáltól sokat várok. 7végén lesz egy utam bécsbe meg vissza,majd számolok egy fogyit!
Probáld ki a kinti lét is, az tutti jobb mint a magyar :D,szerintem.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7136 Dátum: 2012.07.11 10:44:57 »
Hát,nemtom,alig fog hiányozni 10-12liter a teli tankból,ugy hiába tankolok rá.
Amugy milett mareggel? Drágább lett a nyál! A 17ker pesti uti shellnél ma már 404ft volt a 95ös,pár napja még 388ft.
A holtankoljak.hu-n is változtak az árak. Mi van már itt megint?!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7137 Dátum: 2012.07.11 10:51:22 »
Emelés Róbert! Emelés! A sehell meg valószínű akciós volt azon héten, ugyanis 8 forint emelés volt, most nekem is majdnem tele van csapva 391ért agip forensis kombóval :D
De nem baj jövőre az LPG adóját is jól megemelik két lépcsőbe, 100%-al :D (az egészség ügybe -nem-"megy" a lóvé  :lol: )
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.11 10:53:46 írta Késő Róbert »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7138 Dátum: 2012.07.11 10:54:07 »
Emelés? Nem is hallottam. Pedig hétfő reggel óta 38órát melóztam,ment a rádió egész nap,de nem dicsekedtek az emeléssel! Hát ez faxa,a jo k. anyjukat!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7139 Dátum: 2012.07.11 11:18:35 »
Probáld ki a kinti lét is, az tutti jobb mint a magyar :D,szerintem.
a fenéket jobb. ugyanolyan. csak talán kevésbé vernek át a  kútnál a menniységekkel