Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1425598 alkalommal)

0 Felhasználó és 60 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7095 Dátum: 2012.06.29 14:29:25 »
E85ből...vagyis bioetanolból 10literszámra issza a gép 140tempónál? ezt nehéz elhinni...megkéne nézni egy tesztet,ami a direkt bioetanolos ford focusokrol szol...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7096 Dátum: 2012.06.29 16:31:37 »
Lehet, hogy rosszul tudom, de ha például egy 140-150es tempóban szaladgálsz, az E85-ből több tíz litereket eszik a kocsi.  :innocent:

Nekem volt tiszta E85-re átalakított autóm és a benzines üzemmódhoz képest +20-30%-al fogyaszt többet.
Tegyük fel. hogy ha pl. 140-150km/h-nál fogyaszt benzinből 8litert/100km akkor etanolból ugyan az az átalakított autó fogyaszt 9,6-10,4litert 100km-en.
Azért emelték meg az árát 90 forinttal az E85-nek, hogy ne érje meg azt tankolni benzin helyett. Az E85 ajánlott fogyasztói ára 332Ft/l a benziné meg 400Ft/l. Ha ráteszel 25%-ot a 332 Ft-ra akkor kiderül egyértelműen, hogy drágább mint ha benzinnel jársz. Emelés előtt egyre többen használták, már több mint 100 kúton lehetett venni magyarországon, mikor rájöttek, hogy mi lesz így a szegény MOL-lal. Én nagyon szerettem, még most is szoktam 1:2 arányban E85:E95-öt tankolni, mert jobban megy az autó tőle átalakítás nélkül is, de persze anyagilag nem éri meg, de nem kell üzemanyagrendszer tisztító adalékokat öntögetni az autóba és környezetkímélőbb is, nem beszélve az oktánszámnövelő hatásáról, mert az E85 105-ös oktánszámú, így 1:2 arányban használva 98,3 oktánszámnak felel meg.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7097 Dátum: 2012.06.29 19:59:15 »
Ez furcsa, mert a cél az ,hogy nagyobb arányba foggyon az etanol.Ugy tudom No-ban pl már a benzinhez is kötelező nagyobb arányban hozzákeverni a benzinhez.Lehet hogy kevésebb a rendelkezésre álló etanol, mint amit el lehetne adni??? :hmmmm:

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7098 Dátum: 2012.06.29 20:07:11 »
Németben B95(E5), helyett E10 lett az alap ;)
Nálunk nem a környezet védelme a cél, csak az hogy lerántsák az embert ahol tudják.
Ez furcsa, mert a cél az ,hogy nagyobb arányba foggyon az etanol.Ugy tudom No-ban pl már a benzinhez is kötelező nagyobb arányban hozzákeverni a benzinhez.Lehet hogy kevésebb a rendelkezésre álló etanol, mint amit el lehetne adni??? :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.29 20:08:45 írta Késő Róbert »

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7099 Dátum: 2012.06.29 20:26:50 »
Ez furcsa, mert a cél az ,hogy nagyobb arányba foggyon az etanol.Ugy tudom No-ban pl már a benzinhez is kötelező nagyobb arányban hozzákeverni a benzinhez.Lehet hogy kevésebb a rendelkezésre álló etanol, mint amit el lehetne adni??? :hmmmm:
Egyetértek Késő Róberttel!
Ha valakit bővebben érdekel ez a téma, akkor ezeket ajánlom elolvasni:
http://www.etanolblog.hu/2012/01/2012-jovedeki-adoemelessel-kezdodott.html
http://www.etanolblog.hu/2011/11/az-e85-jovedeki-adoja-emelkedik-mol.html


"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7100 Dátum: 2012.06.30 09:44:06 »
ez szomorú 

dehát mit várunk?  :cry:
1.4 sol 2004

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7101 Dátum: 2012.06.30 10:50:06 »
Azért én annyira nem bánkódom az etanol miatt.

Egyetértek, hogy idehaza szopatják az embert ott, ahol tudják, de azért kb 6-7 tanknyi E85-benzin keverékes (kb 20% E85 aránnyal) én azt tapasztaltam, hogy bár tényleg simábban járt a motor, és alacsony fordulaton is élénkebbnek érződött, de hirtelen megnőtt az olajfogyasztásom is, ami nem csak nálam, hanem a Corolla Clubos fórumtársaknál is szinte egyöntetűen jelentkezett. Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de nekem nem ér ennyit az etanol használata, sokkal inkább öntök a benzinhez Spurit, azt már majd' 15 éve gyártják itthon, több éves tapasztalatom van vele, ami csupa pozitív.

Az etanollal gazdaságilag én is egálra jöttem ki a tiszta benzin üzem költségéhez képest, tehát, ez nem volt nálam szempont, ez az olajfogyasztás elriasztott a további használattól.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7102 Dátum: 2012.06.30 12:28:46 »
Én is használok E85öt, olyan 30, max 40% arányban. Én semmit nem vettem észre, azt se hogy jobban menne(elvileg rosszabbul kéne mennie, mert kisebb az égéshője nem?). Csak azt hogy kb 15 fok alatt xarabbul indul. A fogyasztásom így is 6 liter körül van országúton, városban 7-8-8.5, használattól függ. Olajfogyasztásnövekedést sem vettem észre, ennek a logikáját sem értem. Ez gáznál szokott jelentkezni, mert a gáz nem folyik bele az olajba. Így úgy tűnik mintha hirtelen elkezdené enni az olajat. Ráadásul az E85 rosszabbul is párolog nem? vagy jobban?  :hmmmm: Ha jobbanm az magyarázhatja ezt. Bár akkor meg a hidegindítás is könnyebb lenne.
Még egy dolog: most volt műszakin az autó, és a Ch érték nagyobb volt min 2 éve, néztem a papírokat. Most volt vagy 50% E85 benne. 2 éve még csak benzinnel használtam. Persze, lehet hogy véletlen. De 2 éve 6 ppm volt a papír szerint, most 26. A CO 0 ugyanúgy.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7103 Dátum: 2012.06.30 22:24:42 »
Én is használok E85öt, olyan 30, max 40% arányban. Én semmit nem vettem észre, azt se hogy jobban menne(elvileg rosszabbul kéne mennie, mert kisebb az égéshője nem?)
Azért nem mehet a tied jobban ilyen arányú etanolt tankolva, mert lehet nem tudja a kocsid vezérlője követni a változást, a lamdaszondának jeleznie kellene a szegényebb keveréket és ezt kéne visszadúsítania, vagyis több üzemanyagot befecskendeznie, ami nálad lehet nem következik be. Fogyasztásod is ezt jelzi, mivel nem tapasztaltál növekedést. Ezért is szokták kikísérletezni, melyik autó mekkora arányú benzin-etanol keverékkel üzemel még jól, mennyire tudja követni az injektor vezérlése.
Benzinnel 14.67 egység levegőhöz kell 1 egység benzin az 1 lamdaértékhez.
Etanollal   9.87   egység levegőhöz kell 1 egység etanol az 1 lamdaértékhez.
Ha ezt a változást képes lenne a befecskendező rendszer követni, akkor nem lenne szükség átalakító elektronikára.
Ha megnézitek a gyári flexifuel autók, amik képesek erre, etanollal tankolva több lóerősek/nyomatékosabbak mint benzinnel.
Olajfogyasztásnövekedést sem vettem észre, ennek a logikáját sem értem.
Én sem tapasztaltam olajfogyasztás növekedést, 100% E85-öt használva sem. Hidegben pl. télen, hajlamos az etanol kicsapódni a hengerfalra, ezért nem keveredik jól a levegővel és ez okozza a hidegindítási nehézségeket. Ilyenkor a kicsapódott etanol a gyűrűk mellett lefolyva felhígíthatja az olajat esetleg, ez a benzinüzemben a túl dús keverék esetében szintén fennállhat. Másik dolog, hogy az etanolt használva kevesebb a motor üzemi hőmérséklete, ezért kevesebb kondenzvíz keletkezhet ami szintén az olajat hígítva azt hinnénk, hogy jobban fogy az olaj, pedig csak kevésbé hígul vízzel, azért csökken az olajszint. Ezért van az, hogy egy nagyobb sebességgel tartósan megtett szakasz után azt látjuk, hogy csökken az olajszint, mert elpárolgott az olajból a kondenzvíz egy része, erre szokták mondani, hogy a nagyobb fordulatszámú használat/autópálya használat "eszi" az olajat.
Még egy dolog: most volt műszakin az autó, és a Ch érték nagyobb volt min 2 éve, néztem a papírokat. Most volt vagy 50% E85 benne. 2 éve még csak benzinnel használtam. Persze, lehet hogy véletlen. De 2 éve 6 ppm volt a papír szerint, most 26. A CO 0 ugyanúgy.
Az etanolt vegyesen használva is rendesen csökkenti a CO2-őt. Szokták is öreg autóknál használni régen zöldkártya előtt, most már vizsgán, hogy jobb értékeket mérjenek, de ha szegény a keverék azt bizony a megnövekedett CH érték jelzi, tehát ez is azt bizonyítja, hogy nem tud alkalmazkodni a vezérlésed az etanol ilyen arányú keveréséhez.
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.30 22:27:14 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7104 Dátum: 2012.07.02 09:05:36 »
Na,h tegn.este már 784kmnél jártam 1tank 95ös nyállal,pesti uti baumaxnäl, lukiojil kúton vételeztem még jun20.án.

Most meg maglódról jöttem,a home centernél van egy shell a sparnál, 388.9 volt a benya,amit irtam is pár napja.
Televágtam 95ős fuelsaverrel.
Már a mutató egyvonalban volt a nullával,azthittem porzik a tank,de még volt benne,m csak 45,02 liter ment bele többszöri lekattanás után is.
46km/h az átlagseb. A fedkomp.5,9átlagot irt ki. Klimáztam sűrűn, utolsó 200km város(nem csúcsforgalom)
És ez igy 5,74l/100km jön ki.
Legközelebb kipróbálom a shell nitro+ cuccot. Ami vmi uj találmány. A régi v-power racing 100 benzin kapott még vmi adalékot és igy nitro lett a neve. 421ft/l az ára. A kutas gyerők szerint ausztriából jön,nem mahinálnak vele itthon. Hozza a tanker és eresztik is bele a tartályba.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7105 Dátum: 2012.07.02 17:36:06 »
Azért nem mehet a tied jobban ilyen arányú etanolt tankolva, mert lehet nem tudja a kocsid vezérlője követni a változást, a lamdaszondának jeleznie kellene a szegényebb keveréket és ezt kéne visszadúsítania, vagyis több üzemanyagot befecskendeznie, ami nálad lehet nem következik be. Fogyasztásod is ezt jelzi, mivel nem tapasztaltál növekedést. Ezért is szokták kikísérletezni, melyik autó mekkora arányú benzin-etanol keverékkel üzemel még jól, mennyire tudja követni az injektor vezérlése.
Benzinnel 14.67 egység levegőhöz kell 1 egység benzin az 1 lamdaértékhez.
Etanollal   9.87   egység levegőhöz kell 1 egység etanol az 1 lamdaértékhez.
Ha ezt a változást képes lenne a befecskendező rendszer követni, akkor nem lenne szükség átalakító elektronikára.
Ha megnézitek a gyári flexifuel autók, amik képesek erre, etanollal tankolva több lóerősek/nyomatékosabbak mint benzinnel.Én sem tapasztaltam olajfogyasztás növekedést, 100% E85-öt használva sem. Hidegben pl. télen, hajlamos az etanol kicsapódni a hengerfalra, ezért nem keveredik jól a levegővel és ez okozza a hidegindítási nehézségeket. Ilyenkor a kicsapódott etanol a gyűrűk mellett lefolyva felhígíthatja az olajat esetleg, ez a benzinüzemben a túl dús keverék esetében szintén fennállhat. Másik dolog, hogy az etanolt használva kevesebb a motor üzemi hőmérséklete, ezért kevesebb kondenzvíz keletkezhet ami szintén az olajat hígítva azt hinnénk, hogy jobban fogy az olaj, pedig csak kevésbé hígul vízzel, azért csökken az olajszint. Ezért van az, hogy egy nagyobb sebességgel tartósan megtett szakasz után azt látjuk, hogy csökken az olajszint, mert elpárolgott az olajból a kondenzvíz egy része, erre szokták mondani, hogy a nagyobb fordulatszámú használat/autópálya használat "eszi" az olajat.Az etanolt vegyesen használva is rendesen csökkenti a CO2-őt. Szokták is öreg autóknál használni régen zöldkártya előtt, most már vizsgán, hogy jobb értékeket mérjenek, de ha szegény a keverék azt bizony a megnövekedett CH érték jelzi, tehát ez is azt bizonyítja, hogy nem tud alkalmazkodni a vezérlésed az etanol ilyen arányú keveréséhez.

Az olajam elég benzinszagú, tehát a nívópálcát kivéve, már érződik. Az olajban 2e km van, és nem volt jellemző nagyon a rövid utas hideg üzem. Sőt többször is megjártam egy kb 500 kmes távot országúton(2-3x). Meg városban is sokat ment üzemmelegen.. Áprilisban cseréltem olajat.
Nem tudom ez mennyire normális. vagy kopott lenne a motorom?  :wacko:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7106 Dátum: 2012.07.02 21:41:25 »
Az olajam elég benzinszagú, tehát a nívópálcát kivéve, már érződik. Az olajban 2e km van, és nem volt jellemző nagyon a rövid utas hideg üzem. Sőt többször is megjártam egy kb 500 kmes távot országúton(2-3x). Meg városban is sokat ment üzemmelegen.. Áprilisban cseréltem olajat.
Nem tudom ez mennyire normális. vagy kopott lenne a motorom?  :wacko:
Egy idő után magától ki fog derülni. Ha nagyon felhígul az olaj benzinnel, akkor hajtókarcsapágyas lesz...(gondolom jól megnyugtattalak  :D)
Mérj kompressziót a hengerekben, abból kiderül kb. mennyire kopott a motor. Ha hozza majdnem a gyári értéket, akkor nem. Ha nem akkor igen (vagy nem zár valamelyik szelep rendesen).
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7107 Dátum: 2012.07.06 12:35:53 »
Na ma tankeroltam tele, volt két 5000Ft értékű rátankolásom
67 liter benya égett el 990km alatt, fele város, fele pálya: 6,78.
(Persze legutolsó 12 lityó végig klímázva)
Most óemvé makszmósönkilencvenöttel nyomtam tele, meglássuk.
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.06 12:45:57 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7108 Dátum: 2012.07.08 08:58:25 »
És az 5.2 milyen körülmények közt jön ki? Amúgy milyen az a motor? Lehet vele azért haladni? :)

5,2 átlagos város, megállgatós de nem dugós. de pl tegnap üres volt a város és finom terelgetős stílusban 4,6  :sorcerer:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #7109 Dátum: 2012.07.08 10:56:59 »
5,2 átlagos város, megállgatós de nem dugós. de pl tegnap üres volt a város és finom terelgetős stílusban 4,6  :sorcerer:

Na ne. És milyen stílusban?