Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1424527 alkalommal)

0 Felhasználó és 45 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6975 Dátum: 2012.06.02 08:59:32 »
Milyen tapasztalatok vannak a Corollàkban a 95-ös benzin és magasabb oktànszàmù benzin hasznàlata esetén? Befolyàsolja-e a fogyasztàst? Jobban megy? Egy szoval megéri-e megfizetni az àrkülönbséget, és ha igen, mi okbol?

Vmikor még ősz/télen már irtam róla énis,h egyik pestről vidékre hazautam előtt tankoltam egyik tippmix nyereményemből shell vpower 100ast. Próbáltam kicentizni,h minél jobban kiürüljön a tank.
Hát végülis majd 48liter vpower ment bele,ha jólemléxem.
TapaSztalat,h kevesebbet szívott,jobban harapott. És olyan kisimultan járt a motor,más volt a hangja. A motorba meg egyszer jópár hete ömw vmi maxmotiont raktam lukoilos 95 helyett,hát ég és föld volt.
De az ecseri uti lukoilos nyál se xar,értem már el vele 5körüli fogyit kb.1hónapja.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

jo-ce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6976 Dátum: 2012.06.02 09:27:16 »
Milyen tapasztalatok vannak a Corollàkban a 95-ös benzin és magasabb oktànszàmù benzin hasznàlata esetén? Befolyàsolja-e a fogyasztàst? Jobban megy? Egy szoval megéri-e megfizetni az àrkülönbséget, és ha igen, mi okbol?

Én mióta megvan a kocsim sőt az előző gazdája is OMV 95ös maxxmotiont tankolt bele halkabb a motor mintha jobban menne és tovább is tartana.LEgutóbb meg tankoltam 1x shell 95ös vpowert és utána kigyulladt a motorlámpa lambdaszonda hibával.Ezt kioltottuk azóta nem jött elő 1x se.Csak OMV Maxxmotion állítólag ezt az egyet Ausztriából hozzák és nem itt keverik. :yes:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6977 Dátum: 2012.06.02 09:30:09 »
Ja,énis ilyen maxmotiont raktam a motorba. Repült a paripa szépen!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re: Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6978 Dátum: 2012.06.02 21:36:51 »
És olyan kisimultan járt a motor,más volt a hangja. A motorba meg egyszer jópár hete ömw vmi maxmotiont raktam lukoilos 95 helyett,hát ég és föld volt.
De az ecseri uti lukoilos nyál se xar,értem már el vele 5körüli fogyit kb.1hónapja.

Szóval jobb a MAxmotion mint a Lukoil?
Álljunk át erre?
Csak az a gond, hogy mifelénk drága az Omv,
és ha még rárakok 10 Ft-ot..
lehet marad a Luk98-as...

De hát majd teszteljük..
Csak szerelmem nem annyira tesztelő típus...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6979 Dátum: 2012.06.02 22:45:50 »
Milyen tapasztalatok vannak a Corollàkban a 95-ös benzin és magasabb oktànszàmù benzin hasznàlata esetén? Befolyàsolja-e a fogyasztàst? Jobban megy? Egy szoval megéri-e megfizetni az àrkülönbséget, és ha igen, mi okbol?
Engem gyíkká változtatott.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
De már elmúlt.
.
.
.
.
Szerintem felesleges pénzkidobás. ;)
music     

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6980 Dátum: 2012.06.02 23:00:02 »
Engem gyíkká változtatott.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
De már elmúlt.
.
.
.
.
Szerintem felesleges pénzkidobás. ;)

Nem biztos...OMV-és benzin megéri az árát...én kevesebb fogyasztást tapasztaltam vele, valószínűleg, mert tökéletesebb az égés...és jobban megy az autó (1.4-es corolla). Most egy TS-em van, de csak OMV-nél tankolok.
Itthon szinte minden benzin Battáról származik...csak az adalékozás más, ha egyáltalán van különbség...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6981 Dátum: 2012.06.02 23:01:16 »

Szerintem felesleges pénzkidobás. ;)

Van összehasonlítási alapod? Vagy a " ne dőljünk be a marketingnek" beszél belőled?

Mert én tényleg úgy érzem, hogy 98-cal jobban megy a kocsi..
Bár lehet, hogy egy kevésbé kopott motor meg sem érzi a különbséget....

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6982 Dátum: 2012.06.02 23:16:21 »
Van egy 1.4-es E12-öm, most pont hirdettem....2010 óta van nálam, 44000-et tettem bele.
Most egy TS-em van mellette, ő az utód.

Gyakran mértem a fogyasztást, mert autóval járok melózni (autóvillamosságis vagyok) és számolom, mennyi havonta az üzemanyag.
Napi 60-70 km. Nekem a maxx 95-össel kevesebbet evett és jobban ment, nem sokkal, de az +10 forint szerintem megéri. TS-be is azt tankolok.
Máshol 98-as néha szerintem a 95-öt se üti meg, normál minőségben...nem véletlen, hogy nyugaton egy teli tankkal több km-t megteszel, mint itthon...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6983 Dátum: 2012.06.03 21:38:20 »
Van összehasonlítási alapod? Vagy a " ne dőljünk be a marketingnek" beszél belőled?
Mert én tényleg úgy érzem, hogy 98-cal jobban megy a kocsi..
Bár lehet, hogy egy kevésbé kopott motor meg sem érzi a különbséget....
Van. Az Avensisben egyszer kipurcant a nagynyomású benzinpumpa. Előtte elég sokszor tankoltam Auchan benzint. (Utólag azt mondom, hogy inkább az lehetett a kiváltó ok, hogy egyszer 58,5 litert töltöttem a 60 literes tankba, és valszeg feljött az aljáról egy kis trutyi.) Az eset után próbálkoztam különböző 98-as benzinnel és OMV 95 Carrerával, az utóbbinál maradtam, mert az volt olcsóbb, és amúgy fogyasztásra, menetteljesítményre nem tapasztaltam különbséget.
Az "érezhetően jobban húz" szövegnek azóta nem hiszek, amióta kipróbáltam egymás után az E11 Corollát 1,4 16V (86LE) és 1,4 VVTi (97LE) motorral. Az utóbbi érezhetően lustábbnak tűnt, miközben a stopper mást mutatott...
music     

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6984 Dátum: 2012.06.03 21:46:09 »
Deb-BP odafele a 4-esen 3 személlyel 6.4, visszafele 2 személlyel 5.8  :sorcerer:, az átlagsebességet holnap megnézem, 40-70-80-100-110-es táblák váltakoztak szépen sorba :) )

(Szolnok körül szerintem a vasút miatt építkeznek, keresztbe felüljárót sejtek 2 helyen is)
1.4 sol 2004

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6985 Dátum: 2012.06.03 22:10:17 »
Az "érezhetően jobban húz" szövegnek azóta nem hiszek, amióta kipróbáltam egymás után az E11 Corollát 1,4 16V (86LE) és 1,4 VVTi (97LE) motorral. Az utóbbi érezhetően lustábbnak tűnt, miközben a stopper mást mutatott...

Jól teszed, nem is szabad hinni az érzésednek! Amíg nincs alátámasztva hiteles mérési eredményekkel, addig nem hiszem el, hogy jobban megy 98-as benzinnel (vagy kevesebbet fogyaszt 2-3 decivel).
Corolla 1,4 VVT-i 2005

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6986 Dátum: 2012.06.03 22:13:02 »
Deb-BP odafele a 4-esen 3 személlyel 6.4, visszafele 2 személlyel 5.8  :sorcerer:, az átlagsebességet holnap megnézem, 40-70-80-100-110-es táblák váltakoztak szépen sorba :) )
Én pályán mentem a héten Debrecenbe, és odafelé stabil 130 volt, visszafelé kicsit kevesebb, de volt hogy el kellett tolni 150-ig (egy G astra elkezett tolni, de 150-nél már eléggé lemaradt  :devil: ). Majd kiderül mennyi a fogyasztás.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6987 Dátum: 2012.06.03 22:23:11 »
Jól teszed, nem is szabad hinni az érzésednek! Amíg nincs alátámasztva hiteles mérési eredményekkel, addig nem hiszem el, hogy jobban megy 98-as benzinnel (vagy kevesebbet fogyaszt 2-3 decivel).
Az a baj, hogy ha van is fogyasztáskülönbség, az akkora mértékű, hogy csak laboratóriumi körülmények közt adhat hiteles eredményt, azzal meg nem rendelkezünk.
Hogy mást ne mondjak, legalább 15-ször megjártam az Avensisszel a szokásos őrségi utat, nem nagyon különböző vezetési körülményekkel, de a fogyasztások közti különbség jóval meghaladta az említett 2-3 decit. Egyszerűen lemérhetetlen lenne, hogy x. üzemanyaggal másképp fogyaszt-e az autó.
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6988 Dátum: 2012.06.03 22:44:32 »
Persze, éppen elég ha kicsit más irányból/erősebben fúj a szél, vagy más a külső hőmérséklet, guminyomás stb. Arról nem is beszélve, hogy az autó tömege sem mindig ugyanakkora (nem mindig ugyanannyira van megpakolva).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #6989 Dátum: 2012.06.03 22:50:22 »
Jól teszed, nem is szabad hinni az érzésednek! Amíg nincs alátámasztva hiteles mérési eredményekkel, addig nem hiszem el, hogy jobban megy 98-as benzinnel (vagy kevesebbet fogyaszt 2-3 decivel).
Voltak már erről cikkek:
http://totalcar.hu/magazin/technika/premiumbenz/
http://www.mami.hu/pdf/Benzinteszt_cikk_II.pdf